Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

On 12/15/2019 at 12:32 PM, Radoš Nikšić said:

Pošto "pamtim to kao da je bilo danas" ne mogu odoljeti da se ne uključim 😎

BiH u CZ - osvrnuću se na Gorana Jurića, 4 (+bonus) godine kod nas. Nije bio znalac, ali veoma hitar i borben desni bek. Otišao početkom ONE sezone (kao i Mrkela), čak je protiv Grashopersa i odigrao kao rezerva. Po meni bolji od mog Nikšićanina Radinovića, neopravdano istisnut i zaslužio je biti u Bariju. Odigrao čak i par utakmica za SFRJ, poslije podosta za Hrvatsku...

Goran Milojević - debitovao kod Vasovića, pokrivao dosta uloga u timu. U početku bio vezni, pa "otkriven" kao desni bek, pa kao libero... Uvijek standardan-nikad vrhunski, prešao u Partizan zbog stana. Pamtim utakmicu Partizan-Osijek 6:4 (bilo 3:0, pa 3:4, pa...) kada je Milko dao 3 gola, Milojević 2 a Dejan Joksimović 1 - sve naši omladinci.

Mrkela Mitar - Vasović ga "nije razumio", Stanković još manje 😉, Šeki donekle (mada smo se svi radovali kada je ulazio Lukić umjesto njega), kao ni Ljupko-pošto se Binić vratio otišao je u Tvente. Čudno mi je bilo - ipak nam je klupa u Bariju i tokom sezone bila baš tanka: Stošić je ušao (on je do Sinišinog dolaska bio standardan), a tu su bili još omladinac Zvonko Milojević (ili izvjesni Kaluđerović), Maza Vasilijević, vojnik Lukić, Ivica Momčilović, izvjesni centarfor Ljubiša Milojević... Par dana prije utakmice sa Milanom i čuvenog "bijega", Mrkela je dao dva evrogola Dinamu (3:1) i očekivalo se kad je ušao upravo da "uđe" u onakvu šansu, ali...

 

Hvala na iscrpnoj dopuni! :thumbsup:

Da dodam par sitnica. Vaske ''nije razumio'' Mrkelu jer nije trpio primadone. Samo je Piksija izuzimao, jer je bio mozak tima. Piksi je bio susef kod Vasketa. Cero Vaske da se radi, trenira, a ne izigrava mahalskog jalijasa. Tjero je igrace da uce engleski, pa su se mnogi bunili. Vaske je donio zapadnoevropski nacin rada, Jusufi u Partizan takodje, gonili su ih da postanu profesionalci u pravom (danasnjem) smislu rijeci. Husref mi je prico da ga tada ponekad nije razumio, a danas mu je izuzetno zahvalan. Nijemci i Holandjani su bili najbolji treneri u svijetu tokom 70-ih i 80-ih, najbolja struka, a Vaske i Fahro tamo godine proveli (rahmetli Fahro pogotovo). Ko zna dal bi Zvijezda dozivila Bari da nije prethodno imala Vasketa. To je domen spekulacija, al ima argumenata. Seki je bio slab trener, kao igrac smijesno i poredit. Mada je u Sarajevu ostao upamcen i kao kostolomac, posto je Kemi Dzemidzicu polomio nogu i unistio karijeru.

Juric ti je posle preso na stopera/libera, komandovo je odbranom Dinama dok su ga vodili Canjuga, tj. Tudjman.

De mi reci sta je sa Radinovicem? Jel ziv? Gdje, sta radi? Vjerovatno Saban zna vise oko njega, al njeg ne mozes cesto uhvatit posto je stalno na relaciji Sarajevo-Podgorica-Atina.

 

@Barracuda Babuka od Djordjica ti je isto Zenicanin. Staso kod nas na Grbavici, nas produkt :classic_biggrin:

Milovanovici su Sremci. Rod sa Ivanovicima (Branislav).

Edited by Mustafa Dogan
  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

I Kanjas i VLP su igrali na top nivou, i to svako od njih ima 100+ utakmica na top nivou. Naravno, nisu nikad bili na nivou na kojem je igrao Bane, ali sumnjam da ima dvocifren broj igrača slične reputacije koji bi pristali da dođu kod nas.

 

Problem je što su lopurde uz takve igrače uparile poluproizvode u ozbiljnim fudbalskim godinama kojima je Zvezda vrhunac karijere. Nama su potrebni mladi i poletni igrač, da se malo razmrda ova monotonija i apatija, a slažem se da bi Bane imao enorman uticaj na razvoj mladih igrača, narpčito na Erakovića od kojeg se dosta očekuje.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Liska Manjina said:

Nemaš pojma koliko si u krivu, ali izgleda da je smisao tvog bitisanja na ovom forumu postavljanje dijagnoza i prosupanje pameti. Nastavi gde si stao, super ti ide.

 

Gde sam i kome sam ja udelio dijagnozu?? Postoji ogromna razlika izmedju: "glup si" i "napisao si gomilu gluposti" , ali treba to razumeti, a ne ovako bedno podmetati.

 

On 12/19/2019 at 2:44 PM, Liska Manjina said:

Čisto da se niko ne naljuti na njega i da još malo oliže dupe vladajućoj garnituri. Umesto da je izneo sve probleme i da je objasnio kako su ga ti isti saradnici bušili i kako su okrenuli igrače protiv njega. On je izabrao da ode kao klasičan dupeuvlakač iza koga su se sakrili Terzić i kompanija, e zbog toga će za mene uvek ostati Sisoje. Naravno to je moje mišljenje, i sam se svestan da to nije toliko jednostrano (nikako se ne može zanemariti rezultatski uspeh) kako ja to predstavljam, ali takvi su moji stavovi.

 

Milojevic je, od dolaska na mesto trenera Cz, doneo nesto sto so tada nismo ( ili bukvalno retko) imali u srpskom fudbalu.  Ocekivati da na jednoj "protokolarnoj" KZS iznosi prljav ves iz svlacionice, prica o neproverenim carsijskim pricama, nagadjanjima kvazi insajdera o sukobu sa upravom ( ne kazem da ih nije bilo) je totalna glupost. To nije njegov nivo. Mozda jednog dana iznese detalje o svom radu u Cz.

 

Postoji mnogo sta sto se moze zameriti Milojevicu, ali da je dupeuvlakac, peezda, sisoje i slicno, nikako... (Ovo je deljenje dijagnoze i vredjanje, a ja ne zelim da se spustim na tvoj nivo i napisem sta mislim o ovom upisu( tada bi bilo deljenje dijagnoze))

 

Osecanja su nekako pomesana , sa jedne strane mi je "zao" jer Milojevic nije ostao do kraja sezone, osvojio titulu i zaokruzio jedan veoma uspesan ciklus, kako u svojoj karijeri, tako i u istoriji Cz.

 

"Sa druge strane", ne zeleci da ulazim u motive i detalje zbog kojih je otisao, ucinio je jednu ogromnu uslugu klubu i nasledniku. Ostavio je dovoljnu bodovnu zalihu da se novi trener uhoda, pripremi ekipu za predstojece prolecno takmicenje i evropske kvalifikacije, " isproba" igrace, vidi na koga moze da racuna, na koga ne i stekne neophodno iskustvo( koliko je to moguce za ovo kratko vreme).

 

Puno srece Dekiju na nasih, Milojevicu na nekoj drugoj "klupi".

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mustafa Dogan said:

 

Hvala na iscrpnoj dopuni! :thumbsup:

Da dodam par sitnica. Vaske ''nije razumio'' Mrkelu jer nije trpio primadone. Samo je Piksija izuzimao, jer je bio mozak tima. Piksi je bio susef kod Vasketa. Cero Vaske da se radi, trenira, a ne izigrava mahalskog jalijasa. Tjero je igrace da uce engleski, pa su se mnogi bunili. Vaske je donio zapadnoevropski nacin rada, Jusufi u Partizan takodje, gonili su ih da postanu profesionalci u pravom (danasnjem) smislu rijeci. Husref mi je prico da ga tada ponekad nije razumio, a danas mu je izuzetno zahvalan. Nijemci i Holandjani su bili najbolji treneri u svijetu tokom 70-ih i 80-ih, najbolja struka, a Vaske i Fahro tamo godine proveli (rahmetli Fahro pogotovo). Ko zna dal bi Zvijezda dozivila Bari da nije prethodno imala Vasketa. To je domen spekulacija, al ima argumenata. Seki je bio slab trener, kao igrac smijesno i poredit. Mada je u Sarajevu ostao upamcen i kao kostolomac, posto je Kemi Dzemidzicu polomio nogu i unistio karijeru.

Juric ti je posle preso na stopera/libera, komandovo je odbranom Dinama dok su ga vodili Canjuga, tj. Tudjman.

De mi reci sta je sa Radinovicem? Jel ziv? Gdje, sta radi? Vjerovatno Saban zna vise oko njega, al njeg ne mozes cesto uhvatit posto je stalno na relaciji Sarajevo-Podgorica-Atina.

 

@Barracuda Babuka od Djordjica ti je isto Zenicanin. Staso kod nas na Grbavici, nas produkt :classic_biggrin:

Milovanovici su Sremci. Rod sa Ivanovicima (Branislav).

Radinovic predaje fizicko u Norveskoj gde i zivi.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, tsva said:

Radinovic predaje fizicko u Norveskoj gde i zivi.

 

У Шведској, Душко предаје физичко у Малмеу.

Иначе не могу да се не сјетим какав је то био авангардни бек за ове сада гардисте који се фрфљају надуваним уговорима...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/19/2019 at 1:59 PM, Manoly said:

Davna, tuzna vremena... od tad mora da je naucio neke stvari.

 

Klinac je bio... 

 

Svakako ni Miloje nije bio ozbiljan trener, maltene je amater... Srbija od Antica, mozda Pauna i Jokana, nije izbacila dobrog trenera ili bar perspektivnog... 

 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, StephenBob said:

Nazalost ovo je prilicno neozbiljan i kockarski potez Terzica. Deki nije spreman za Zvezdu. A mi nemamo vremena za kockanje i predugo cekanje. Bolje da se probalo sa Vidicem, on mi nekako izgleda daleko ozbiljnije kao pojava i covek.

 

Mislim da Vidicu ne pada na pamet da se mesa u srpski fudbal i ovdasnja zbivanja generalno.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, laki perkos said:

Neće Stanković imati probleme sa navijačima Zvezde već sa ovom bandom koja se sad vešto sakrila iza njegovog imena. Niko više ne priča o promašajima mrkele i terzića, došao Stanković i zatvorena svaka kritika na loš rad čelnika CZ

 

Другари можете да се љутите колико хоћете али не можете Милојевића да раздвајате од Терзића и Мркеле везано за промашаје на прелазним роковима, односно спортски дио. Моје информације су биле (и писао сам више пута) да је Милојевић итекако активно радио у прелазним роковима. Потврда је дошла од самог Милојевића на опроштајној КЗШ гдје је баш исхвалио Терзу и Мркелу (посебно Миту), видјела се искреност и емоција.

Да се разумијемо немам ништа против активно учествује са управом код довођења играча, чак напротив.

Моја бојазан у вези Станковића је да иако играчка величина и иако ће брже правити разлику између играча и балвана, да неће као добар лик имати снаге и вјештине да каже не када се буду уваљивали балвани. Било би сјајно да тако не буде јер му је то пола посла...

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Константин said:

 

гдје је баш исхвалио Терзу и Мркелу (посебно Миту)

 

I da mu je Mrko bio najgori sef za vrijeme mandata sefa strucnog staba, on ga je doveo u klub i pruzio mu sansu da se iskaze u klubu koji voli, u kojem je igracki stasao, on ga je izabrao da se potvrdi kao trener i na najvecoj medjunarodnoj sceni.

To nije stvar morala, nego kulture i vaspitanja, radne etike.

Sta je trebo, pljunut na onog sa kojim je godinama suradjivo, osramotit se u javnosti, i tako sebi zatvorit vrata ozbiljnijih adresa za koje kao strucnjak reference posjeduje? Ko normalan i ozbiljan uzima trenera koji i na svoje ukucane pljuje, a jos iz kuce ni izaso nije?

Na kraju imas ambiciju da Zvijezda ima imidz velikog svjetskog kluba, jel tako? Takav nastup se onda i podrazumijeva uz takav imidz.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Jedno je dovesti VLP, Kanjasa, Tomanea(totalno random izabrani, nemam pojma ko je koga dovodio) i negdje promašiti a negdje pogoditi. Drugo je dovesti Vidića, Fićovića, Vasiljevića, Krstovića i direktno pljačkati klub i puniti sebi i sličnom ološu džepove. Sad, zašto se toliko insistira da je Milojević učestvovao u transferima, kao da je to zabranjeno, a ovamo se ćuti na pljačku kluba nije mi jasno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Константин said:

 

Другари можете да се љутите колико хоћете али не можете Милојевића да раздвајате од Терзића и Мркеле везано за промашаје на прелазним роковима, односно спортски дио. Моје информације су биле (и писао сам више пута) да је Милојевић итекако активно радио у прелазним роковима. Потврда је дошла од самог Милојевића на опроштајној КЗШ гдје је баш исхвалио Терзу и Мркелу (посебно Миту), видјела се искреност и емоција.

Да се разумијемо немам ништа против активно учествује са управом код довођења играча, чак напротив.

Моја бојазан у вези Станковића је да иако играчка величина и иако ће брже правити разлику између играча и балвана, да неће као добар лик имати снаге и вјештине да каже не када се буду уваљивали балвани. Било би сјајно да тако не буде јер му је то пола посла...

Ja je kapiram sta ti hoces da kazes? Da si zadovoljan sto je Miloje otisao a ostala ova dva bandita? Koliko gos imao gresaka Milojevic nikako ne ide zajedno sa banditima. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, laki perkos said:

Ja je kapiram sta ti hoces da kazes? Da si zadovoljan sto je Miloje otisao a ostala ova dva bandita? Koliko gos imao gresaka Milojevic nikako ne ide zajedno sa banditima. 

Све што сам написао је истина а то је да је Милојевић итекако имао утицај на довођење играча заједно са бандитима (што чак и не мора бити лоше по дифолту јер бандите не можеш промијенити без државе). Овај горе  баш мене нађе да ћутим на пљачку клуба:classic_laugh: а ти да сам задовољан са бандитима.:classic_laugh:

Научите читати са разумијевањем и не идеализујте превише, све ће се само каз'ти...

Link to comment
Share on other sites

da klasika, kad im postavis pravo pitanje onda ide čuveno " ne razumes napisano" vrlo je prosto dragi sagovorniče sa foruma. Ako je.Miloje bio.deo zločinačke druzine a samo je on otisao po meni nista znacajno se nije desilo u klubu posto je 2/3 druzine i dalje u klubu. Tu činjenicu neće promeniti ni još 100 tekstova o zlom Miloju koji se drznuo da ometa mrkelu i terzica. Samo taj odgovor trazim.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, laki perkos said:

da klasika, kad im postavis pravo pitanje onda ide čuveno " ne razumes napisano" vrlo je prosto dragi sagovorniče sa foruma. Ako je.Miloje bio.deo zločinačke druzine a samo je on otisao po meni nista znacajno se nije desilo u klubu posto je 2/3 druzine i dalje u klubu. Tu činjenicu neće promeniti ni još 100 tekstova o zlom Miloju koji se drznuo da ometa mrkelu i terzica. Samo taj odgovor trazim.

 

Нити је неко рекао да се значајно десило нити знам о каквим текстовима о ометању причаш. Све што сам поменуо је КЗШ која није требала да се чита (чак ни између редова), него гледа.

Ту је све речено, ако имаш неки проблем да савладаш мој пост (тражиш неке одговоре), једноставно погледај КЗШ.:classic_cool:

Link to comment
Share on other sites

Ode nam Miloje, krenuo sam bio malo u dublju analizu pre neki dan, ali se sve brzo rasplamsalo u neku bezveznu raspravu, pa sam odustao.

 

Zeleo bih da kazem, da Milojevicu niko ne moze da ospori znatno bolje  rezultate nego njegovi predhodnici. Ako neko pokusava to da mu ospori i da kaze kako je on neznalica, mislim da je zalutao u fudbal i da nema pojma o ovom sportu. Treba naglasiti da je Milojevic zatekao katastrofalno stanje i da mu je polazna tacka bila jako losa. On me je odusevio u startu, jako je brzo zategao nasu igru i tim, izvukao maksimum od nekih jako ogranicenih igraca i uspeo ono sto nikom edugo nije poslo za rukom. Tacno se videla ideja, tacno se videlo sta hoce i imali smo glavu i rep. Taj period je trajao oko godinu i po dana i onda je nastao pad koji je trajao do kraja njegovog mandata. Meni je velika misterija sta se to desilo i zasto nije uspeo da preokrene situaciju u nekom momentu.

 

Treba naglasiti da je radio u jako kriminalizovanoj sredini i da je verovatno morao da pravi neke kompromise koji su delom i izazvali potop na kraju. Ali to njega ne abolira od nekih ociglednih stvari za koje samo trener moze da bude kriv. Meni se cini da je u nekom momentu izgubio kontrolu u svlacionici i da je uz prevelik fond igraca to doprinelo da izgledamo onako kako izgledamo trenutno.

Ja licno nisam fan Milojevica, narocito u zadnje dve godine njegovog mandata, smatram da je treebalo da ode ranije,a ko je video da ne moze vise dabude na nivou od prve godine, atreba naglasiti da kao trener nije nista napredovao i da je i to takodje jedan od faktora koji su doveli do raspada. On je tvrdoglavo pokusavao da igracki kadar prilagodi svojoj filozofiji igre, a ne obratno. Vecina igraca kod njega je boje izgledala kada su dolazili nego posle, sa vremenom su opadali kvaliteti igre i Kanjasa i Garsije, domacih igraca...

Nije smeo da dozvoli klanove u svlacionici, reagovao je kada je pricinjena velika steta, Izmasio je sa pojacanjima, strance smo kriminalno odabrali. Igrao je dekadentan fudbal i kada realno nije bilo neke potrebe sa time, pokvario je mentalitet igraca kojima je ubio samopouzdanje sa konstantnim branjenjem, i da naglasim ajde sto smo se branili, nego smo to radili na pogresan nacin, zonskom odbranom. Umesto da vrsimo neki presing da se ekipa smpremi za trcanje, mi se povucemo i nabijemo u 30 metara i cekamo protivnika da nesmetano dodje skoro pred gol. To kod publike izaziva osecaj nemoci jer konstantno imas osecaj da protivnik radi sta hoce. 

 

Ekipa nam ove godine izgleda totalno bezvoljno, igraci otaljavaju posao cak i u LS sto je van svake pameti, toliko se boris i na kraju padnes bez ispaljenog metka. Blamaze u LS su nedopustive, a jos vise nas pristupna tim utakmicama, da Bajernov igrac vise trci i vise se bori u sred Beograda je velika sramota. Posle tih utakmica Milojevic je zavrsio kod mene ,a dobro je sto je on isto to osetio, pa se povukao na vreme i ipak ispao jako korektan i omogucio svom nasledniku 6 meseci da se spremi za leto, za to kapa dole, jako korektno.

 

E sada, Stankovic ima bolju startnu poziciju nego Milojevic, to se pre svega ogleda u finansijama i koeficijentu, ali je nasledio slicnu situaciju sto se stanja u timu tice. Kao sto je Milojevic nasledio razbijenu bandu od grofa, nesto slicno je nasledio Stankovic, e sada kvaka je u tome da li on ima viziju kao sto je imao Milojevic, pa da izvuce maksimum od ovoga sto ima i da se pojaca sa par dobrih igraca. Meni je Stankovic nepoznacima, ali mi  se cini da nece dozvoliti mesanje u izbor tima i da ima autoriteta da neke stvari sasece u korenu. Svlacionica bi trebalo da bude uz njega, ipak je veliko ime , ali je pitanje koliko on ima trenerskog znanja i stofa. U svakom slucaju je nesto moralo da se menja i sigurno je da je bolje na zimu dok ima vremena da se ponesto ispravi. Naravno, uz Milojevica je trebalo da ide i Mrkela koji je najvise fejlovao od svih, ali se sakrio sa Terzicem iza Stankovica. Ovo je hazarderski potez, da se ne lazemo, lako moze da se desi da uletimo u jos gore turbulencije ako Stankovic ne uspe da obezbedi bar LE na leto.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...