Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

Ocekivao sam neko ozbiljnije ime nakon Milojevica, da napravimo korak napred. Ali ovo je bukvalno vracanje na pocetak. Svi mi volimo Dekija, ali covek nema iskustva kao prvi trener, nigde nikada nikog nije trenirao. Ovo je vracanje na fabricka podesavanja. Zasto mi uvek moramo da budemo skola za trenere? Da li mi imamo vremena za to? Terzicu daj sam sebi ostavku, nemoj da nas vise zamlacujes. Povedi sa sobom i Mrkelu.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ако неко није објективан по питању Дејана, то сам ја. Моје сазвревање као клинца, а касније као особе, одраслог човека и касније оца је пратило негде скоро па и у стопу Декијев пут. Било је много играча са којима сам осећао повезаност на овај, или онај начин али осећам да ниједног играча или тренера нисам осећао као њега. Иако се дуго није задржао код нас, и даље сам љут на њега што то није било много дуже, оставио је упечатљив и неизбрисив траг. Касније се потврдио и у Европским оквирима.

Стога било каква компетентност и објективност са моје стране је изостала када причам о њему, али ако и покушам рацинално могу само рећи да је ово Терзић префидно урадио. Ишао је на карту тога да навијаче хвата на емоцију и добрим делом је и успео. Робија смо потрошили у погрешно време, плашим се само да тако не буде и са Декијем. 

Што се позитивних страна тиче, не видим разлога за бојазност око свога ЈА. Ако за некога знам да је био такав, и није дао на себе то је Дејан. Први пут када му се говнар који се одазива на име Звездан умеша у посао, он ће ту завршити свој боравак у овом клубу. Убеђен сам у то. О осећању, и значењу Црвене звезде је излишно и говорити, ако је неко осећа, то је клинац који је газио Кајзер, као најмлађи капитен клуба водио многе старије од себе.. Ови клинци ће имати пуно да науче од њега. 

Уопште нисам сигуран о његовим тренерским квалитетима, благо је речено да сам и резервисан и скептичан али емоцију коју ће донети, и људе које ће вратити на трибине ће бити довољан позив да макар и на тренутак поверујемо у боље сутра. Добродошао, Деки!

AAAAAAAAAAAAAA.jpg

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Milojevic je imao odlicnu prvu sezonu i du je bilo neke nade da moze da se unapredi fudbal. Na zalost, to se nije desilo.

 

Najplaceniji trener u nasoj istoriji sa najvise ulozenih para u pojacanja igrao je dekadentan i dosadan fudbal.

 

Nije mario za mladim igracima.

 

Katastrofalan odabir pojacanja.

 

Zadnju sezonu je potpuno pogubio konce. Kondicija nula.

 

Nije imao svoje ja.

 

Od svih derbija samo je jedno poluvreme jednog derbija bilo kako se ocekuje za ekipu sa toliko jacim budzetom. Uglavnom sramota.

 

Crvena Zvezda je postojala pre 1992ge godine tako da su rezultati dobri ali nisu vanserijski. Jesu u poredjenju s Jankosaoima i Alkosanima. Svako poredjenje s Miljanicem je zlocin prema Zvezdi.

 

Mozda se jednoga dana i vrati nadamo se fudbalskio unapredjen.

 

Dejan Stankovic jeste trener pocetnik ali je uvek bio vodja. Samo da ne dozvoli kompromise. Dajem opkladu vec sada da cemo biti bolji u jedinim utakmicama na prolece koju imaju takmcarsku vaznost - derbijima.

Edited by tsva
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tsva said:

Milojevic je imao odlicnu prvu sezonu i du je bilo neke nade da moze da se unapredi fudbal. Na zalost, to se nije desilo.

 

Najplaceniji trener u nasoj istoriji sa najvise ulozenih para u pojacanja igrao je dekadentan i dosadan fudbal.

 

Nije mario za mladim igracima.

 

Katastrofalan odabir pojacanja.

 

Zadnju sezonu je potpuno pogubio konce. Kondicija nula.

 

Nije imao svoje ja.

 

 

Evo ovako, ne mogu te dovest u Zvijezdu, ne mogu ni u Zeljeznicar, ipak su to najveci klubovi u svojim zemljama, ali mogu na primjer u Radnik iz Hadzica. Druga liga, nije evropski nivo, ali nije ni zajebancija, treba znanja.

Evo ako hoces aranzirat cu da vodis jednu utakmicu, snimicemo kamerom i prethodne treninge, snimicemo kako radis zagrijavanje, kako radis sa sve tri linije, pokazaces nam vjezbe, ukratko cijeli plan i sadrzaj treninga, sa regeneracijom ne treba da se opterecujes, ima ljudi koji to rade i bez glavnog trenera, onda dostavices nam jedan ekspoze sa taktickim zamislima, idejama, planom igre, kako ti vidis moderan fudbal, kako se stvara sistem igre, gdje su prednosti, gdje nedostatci, na sta treba obratit paznju. Pokazat ces nam na licu mjesta i kako motiviras igrace pred utakmicu. Spremi i odrzi i neki govor, nema frke, cutat cemo. Sve cemo to lijepo snimit, dokumentovat, a onda ako treba poslat i na adresu fudbalskih saveza (nek se buduci treneri uce), u Zvijezdu naravno, a ako zatreba i u klubove sa kojima Milojevic bude pregovarao (ako saznamo ko su), pa da tebe angazujemo/angazuju umjesto njega, ti ces sigurno pristat radit i za manje pare, a za njega si tata-mata u ovim stvarima koje navodis.

Jel moze?

Edit: utakmica je pripremna, za vrijeme priprema, pa ces imat uvida i u kondicionu pripremu igraca, dat ces nam i tu savjete, posto o kondicionoj spremi znas haman sve. Platit cemo ti kao da vodis prvenstvenu. Ako ostvaris rezultat, sleduje ti i premija. Troskovi puta i smjestaja takodje nasi. Ja mislim da je posteno.

Edited by Mustafa Dogan
  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, tsva said:

 

Sta cu ti ja? Eno ti Braco iz Vrbanjuse. Za tebe izmislio fudbal. Plus je zabavan.

 

Ejs sad...

Pa sto si se sad prepo?! Cega? Ti sve znas, svakom treneru i igracu zacas mane nadjes. Pa ti si zlatna koka covjece! Znaci da vidis bolje od drugih, primjecujes, uocavas, vizionar si. Pa mozda taj poneki igrac nije imao srecu da radi sa vrhunskim trenerom koji ce mu na vrijeme ukazat na neke stvari i pomoc igracu da uznapreduje. Pa ko uzima losijeg prije boljeg, a moze sebi boljeg da priusti?! Samo naprijed jarane, sta cekas?! Hrabro dijelis etikete, autoritet si. A kao trenera ce te i igraci morat slusat, a svaka normalna uprava ce stat iza velikog trenerskog znalca na pocetku njegovog angazmana. Samo naprijed! Hajmo. Nemoj da se zeniras jebiga...

Nemoj bit iskljuciv. Ako si za Milojevica tata-mata, pa dat ce ti bolan vecina klubova sansu, ne jedu vlasnici klubova malu djecu, nisu babaroge.

Sto i ti u dogledno vrijeme ne bi kasiro platu ko Milojevic? Sta ti fali ako znas posao?!

Edited by Mustafa Dogan
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Боги said:

Ако неко није објективан по питању Дејана, то сам ја. Моје сазвревање као клинца, а касније као особе, одраслог човека и касније оца је пратило негде скоро па и у стопу Декијев пут. Било је много играча са којима сам осећао повезаност на овај, или онај начин али осећам да ниједног играча или тренера нисам осећао као њега. Иако се дуго није задржао код нас, и даље сам љут на њега што то није било много дуже, оставио је упечатљив и неизбрисив траг. Касније се потврдио и у Европским оквирима.

Стога било каква компетентност и објективност са моје стране је изостала када причам о њему, али ако и покушам рацинално могу само рећи да је ово Терзић префидно урадио. Ишао је на карту тога да навијаче хвата на емоцију и добрим делом је и успео. Робија смо потрошили у погрешно време, плашим се само да тако не буде и са Декијем. 

Што се позитивних страна тиче, не видим разлога за бојазност око свога ЈА. Ако за некога знам да је био такав, и није дао на себе то је Дејан. Први пут када му се говнар који се одазива на име Звездан умеша у посао, он ће ту завршити свој боравак у овом клубу. Убеђен сам у то. О осећању, и значењу Црвене звезде је излишно и говорити, ако је неко осећа, то је клинац који је газио Кајзер, као најмлађи капитен клуба водио многе старије од себе.. Ови клинци ће имати пуно да науче од њега. 

Уопште нисам сигуран о његовим тренерским квалитетима, благо је речено да сам и резервисан и скептичан али емоцију коју ће донети, и људе које ће вратити на трибине ће бити довољан позив да макар и на тренутак поверујемо у боље сутра. Добродошао, Деки!

AAAAAAAAAAAAAA.jpg

 

Jedna od lepsih slika i boljih dresova

 

Jasno da je ovo Terza uradio planski, Stankovic je nivo Gavrilovica u kk, smesno je ocekivati bilo kakav pomak

Link to comment
Share on other sites

Deki je verovatno moj prvi fudbalski heroj. Bio sam isuvise mali da bih pamtio Bari i Tokio, pa su Deki, Perica, Jovicic i ekipa koja je zgazila Kajzer i igrala ravnopravno sa vanzemaljcima iz Barselone bili prva generacija koja je bila skroz "moja".

Sa marketinske strane je potez pun pogodak. Terza je jos jednom pokazao da je super sposoban menadzer, makar kada je zastita sopstvenih interesa u pitanju. Osim sto je jedan od nasih poslednjih, u svetskim okvirima, velikih igraca Deki je i ludi Zvezdas. Nema promila strepnje da ce mozda u ovu pricu uci sa pola snage i da ce se negde usput zasititi. Plus ima ugled u fudbalskom svetu sa kojim se nece igrati.

Ipak, novcic ima i drugu stranu. U pitanju je skroz zelen trener, a nije ni neka velika tajna da Deki van terena ne vazi za genijalca, a za vrhunske rezultate je potreban kliker i za druge stvari pored fudbala. Nadam se da ce okupiti dobar tim oko sebe. Rizican potez i za njega i za nas. Ili ce ispricati jednu predivnu pricu ili ce jos jedna legenda biti surovo potrosena 

Edited by threepwood
  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Samo ću reći da kad sam ja igrao fudbal na male goliće sa Dejanom Stankovićem gde je jedna stativa bilo drvo a druga cigla pola vas se nije ni rodilo :classic_biggrin:

 

Videćemo koliko je stručan i kako će mu ići sa te strane ali sam siguran da će motivacija igrača biti neuporedivo bolja. Rođeni pobednik pun energije sa jakom voljom a na sve to zaljubljen u Crvenu Zvezdu. Kao klinac nije skidao Zvezdin dres, non stop je bio u njemu. Jednom je zaplakao kada su ga nešto ložili za Partizan. To je Dejan Stanković kakvog ga ja znam. Siguran sam da će dati sve od sebe. Dobro došao, ne, dobro nam se vratio i da se zadržiš!

  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Vladan Milojevic upisan je vec u istoriju kluba kao najuspesniji trener u postbarijevskoj eri, to mu niko ne moze osporiti.

Sistematican i takmicarski nastrojen trener, koji je tiho i bez pompe stigao u Zvezdu i izdigao je iz pepela onih ruznih vremena kada je klub tavorio na svim planovima, i koliko god danas situacija nije dobra upravo on je sa svojim ljudima navijacima vratio nadu (cak i onima koji ga danas pljuju i vredjaju).

To je ono sto se ne sme zaboraviti ovom coveku, jer u danasnjim okolnostima voditi klub u tri evro takmicenja (dve Ls), bez obzira na rezultate u istim (a u dve sezone bili su sjajni shodno onome sto Zvezda danas predstavlja na mapi evro fudbala), je izuzetan poduhvat!

Pritom, rec je o kulturnom coveku koji se nije spustao na nivo savremenih politikantskih gnjida i protuva, kojih je onoliko u svakoj sferi drustva...

 

Sto se Dekija Stankovica tice, ukoliko zaista dolazi mogu samo da mu pozelim srecu. I ja ga se secam iz dana odrastanja, nije mi bas prva pomisao na nas fk, ali definitivno je ozbiljno ime u glavi svakog mladog cigana tog doba.

Nadam se da ga nece potrositi njgeov klub, bar mislim na ljude koji vode glavnu rec. Covek je bez dana na klupi kao prvi trener, to jeste problem i visdecemo kako ce se on sa time nositi.

Edited by Manoly
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, tsva said:

Dajem opkladu vec sada da cemo biti bolji u jedinim utakmicama na prolece koju imaju takmcarsku vaznost - derbijima.

 

 

Мала квота за опкладу 🙂

Ово је један од задња 2 ужасна дербија и то финале купа на Маракани против никад горих комшија. "Најзанимљивији" детаљи са званичног канала.

Горе од овог не може.

Деки ће сигурно донијети енергију. Оно што је још важније Деки има и једну врло значајну особину за тренера а то је да је добар човјек. Није олош и демагог и неће се скривати иза других што значи да ће играчи имати повјерење у њега што је врло битно за колектив. Друга најбитнија ствар за тренера почетника (па и за оне који то нису) је да ради на себи. Као играч је био радан, али тренерски посао су другачије врсте обавеза. То је непозната коју ће Деки морати да ријеши. Ја свакако долазим на прољећну премијеру да га поздравим...

 

https://twitter.com/BVukasevic/status/1207445144687054848

Edited by Константин
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Matador said:

Ah da.... Svi se i dalje secamo prodaje brace Ilić zbog otplate duga Agrobanci....sreća pa nam to više ne visi nad glavom 🙄


 

 

Quote

predsednik Nadzornog odbora Zvezde, Dragan Milošević u intervjuu portalu redstarbelgrade.rs koji je uostalom i prvi objavio da je napravljen sporazum po kom je od 17 miliona duga, otpisano 10 miliona evra kamata, a da je ostalo još 6,8 miliona evra glavnice.


O-T-P-I-S-A-N-O  kako čudan način da se napiše PLAĆENO  :s_d:

 

 

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala Vladanu za sve, on je uz igrače najzaslužniji za povratak Zvezde na fudbalsku mapu Evrope. Čovek je radio u izuzetno teškim uslovima gde su ga bušili sa svih strana, jedina zamerka na njegov rad je nedostatak integriteta. Dozvolio je Terziću i Mrkeli da mu kroje tim, a govnare poput Gardista je oterao tek kad su počeli da buše njega, a prethodno je dopustio da mu unište atmosferu u svlačionici. Uz sve to tu grupu smećara je držao na terenu, a Žuloa je gurao i na levom beku, a sve na uštrb malog Terzića.

 

Problem je što se lopovčina Terzić uvek krio iza njegovih leđa i uspeha igrača, a to nije smeo da dopusti. Mada ja ga razumem, treba biti hrabar pa krenuti protiv sistema, ali ja sam siguran da je on imao kapacitet i podršku da se izbori, ali on se nikad nije odlučio na taj korak.

 

Hvala i sretno!

Edited by Liska Manjina
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Deki Stankovic nije glup covek tako da tu stavku ne treba razmatrati kada se postavlja pitanje zasto je prihvatio da bude trener Zvezde u ovakvom trenutku i sa ovakvim azdajama iznad sebe.

Prihvatio je poziv jer je vrlo verovatno jos uvek decacki naivan. Bambino, kako su ga Italijani zvali. Zvezda je i dalje njegova prva i velika ljubav, prerano je svojevremeno napustio i sada joj se vraca. On i dalje misli da taj klub iskreno vole svi koji su u njemu i da je ta emocija dovoljna da sve bude kako treba. Ne zelim to, ali sve govori da ce vrlo brzo da shvati u kakvo blato je upao. Brzo ce da shvati da je upao u perpetumobil za beskrajno pranje para i pljacku, da je upao u menadzerske tvistere iz kojih se tesko izlazi. Bude li hteo da pokaze svoj integritet, bice samleven. Spin masinerija je nemilosrdna.

Bojim se jos jednih suza na rastanku. Prerano je dosao i moze lako biti potrosen kao mnogi. Da je srece, on bi trebao da bude umesto Terze, sa svojom ekipom umesto Zvezdanovih desperadosa i bezmudasa.

  • Like 9
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Dolazak Dekija će doneti novu energiju u klub i vrati će deo publike na stadion. Baš jutros se dopisujem sa prijateljima i svi su redom uzbuđeni i jedva čekaju da vide kako ćemo izgledati. Imam nameru da se pojavim na otvaranju sezone i da pozdravim Dekija, a vidim da su i ostali sličnog razmišljanja. Ako uz sve to u tim ubaci i par igrača iz naše škole, eto nas opet na cifri od 20k ljudi, a to je preduslov za bolji fudbal.

 

I napokon neko ko se nije školovao po našim "trenerskim školama" i nije "batađorista", ja sam optimistia.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...