Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

Procitao sam nekoliko intervjua Adija Huttera,trenera Ajntrahta u kojima hvali Joveljica.

U njima je isticao dobru radnu etiku,volju za ucenjem i generalno dobar odnos prema obavezama. Kaze da su zadovoljni kako se razvija i da imaju velika ocekivanja od njega u buducnosti. No,s druge strane je rekao kako u ovom momentu,Joveljic fizicki jos nije potpuno dorastao nemackoj Bundesligi i intenzitetu fudbala koji se tamo igra (ja sam podvukao rec 'tamo'). Hoce mi neko reci da je intenzitet i u fudbalskom prvenstvu Srbije isti takav,pa Jovelja ovde isto ne bi mogao da odgovori zahtevima igre?
Verujem da je slicno i sa malim Terzicem.

Ja razumem da neko ima potrebu,poriv,sta god da opravda odredjene poteze i odluke,ali nemojte da idete u pravcu koji vredja elementarnu inteligenciju.
 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

To je posle par meseci treninga tamo...koji mu verovatno vise znace na tom polju nego kompletna omladinska skola koju je ovde prosao...

Za Joveljica je najbolje sto je otisao, imace sve uslove da ispuni svoj potencijal...

Zvezdi je sad najvaznije da sto vise sredstava ulozi u razvoj akademije, tog mediko bloka i da stvori uslove da se mladi igraci pre svega na tom fizickom i mentalnom planu razvijaju na pravi nacin...Nije se krenulo u losem pravcu sto se tice selekcija od 2002 pa na nize, videcemo kako ce to da izgleda vec od naredne godine...ali za tako nesto je potreban gazda u klubu, ne neko ko ce puniti samo avoje dzepove i zato je Milojevic nazalost samo incident i neko ko je uradio neverovatne stvari u nenormalnim uslovima....

Edited by ZiS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Crni Bombarder said:

Procitao sam nekoliko intervjua Adija Huttera,trenera Ajntrahta u kojima hvali Joveljica.

U njima je isticao dobru radnu etiku,volju za ucenjem i generalno dobar odnos prema obavezama. Kaze da su zadovoljni kako se razvija i da imaju velika ocekivanja od njega u buducnosti. No,s druge strane je rekao kako u ovom momentu,Joveljic fizicki jos nije potpuno dorastao nemackoj Bundesligi i intenzitetu fudbala koji se tamo igra (ja sam podvukao rec 'tamo'). Hoce mi neko reci da je intenzitet i u fudbalskom prvenstvu Srbije isti takav,pa Jovelja ovde isto ne bi mogao da odgovori zahtevima igre?
Verujem da je slicno i sa malim Terzicem.

Ja razumem da neko ima potrebu,poriv,sta god da opravda odredjene poteze i odluke,ali nemojte da idete u pravcu koji vredja elementarnu inteligenciju.
 

 

Da se ne lazemo, zarad domaceg takmicenja nijedan klub iz bivse Juge - niti daje milione € za kupovinu jednog igraca, niti odbija visemilionsku € ponudu iz inostranstva za igraca.

Sva procjena se svodi na UEFA-takmicenja, moze li ti taj igrac odmah donijeti pomak i rezultat ili je bolje uzeti sigurne pare. Svi klubovi to rade, i Zvijezda, i Partizan, i Hajduk - to im je trenutna  realnost. I Dinamo, samo je njihov trzisni nivo etazu iznad, posto profitiraju od rezultata hrvatske reprezentacije, a oni je svojim bivsim igracima u najvecoj mjeri i indirektno tvore. To diktiraju i zakoni evropskog  fudbalskog trzista, odnos snaga, balkanski klubovi nisu i ne mogu se izolovat od tih tokova, moraju da se prilagodjavaju htjeli ili ne, nece se njima klubovi iz liga petice prilagodjavat, sigurno ne.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, ZiS said:

Ne branim ja nista...samo nije realno da deca od 18 upadnu u prvih 11 i da ocekujes LS, titulu....Ne postoji takav klub, niti su nasi klinci tog kvaliteta...

Niko ne ocekuje da budu nosioci odmah, ali Terzic i Joveljic su ove sezone mogli da odigraju po 2000 minuta u prvenstvu i da titula ne dodje u pitanje nijednog trenutka. 

 

Sve to stoji za klince i nezrelost, ali to se resava tako sto im dajes da igraju. A Zvezda to nije uradila iako je bila u sjajnoj poziciji za to, medjutim oni su odlucili da se poduplaju poluigracima, a ove da puste na prvu ponudu. 

 

Nasi su izgleda bukvalno shvatili te 'decije bolesti', pa ih drze da ih preventivno presede na tribinama. Osim ako klinci nisu dosli sa strane, oni izgleda imaju jaci imunitet, sta li. 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Ove sezone Zvezda nije bila tamo uspešna protiv velikih. I Bajern i Totenhem su lako slavili na Marakani.
"Znali smo da Niko Kovač voli kontinuirani napad, voli da lopta kruži i da napad traje, ali Hansi Flik je to promenio. Vratio je direktan fudbal, visok presing i da se svaki napad završava udarcem na gol. Protiv nas su imali 26 šuteva. I, uvek kad lopta ide na bok, mora da usledi centaršut. Još nešto, u Minhenu kad smo igrali, čim se vidi da lopta ide u gol-aut, dečak pored terena uzima drugu i baca je Nojeru. Neverovatna je njihova tranzicija. Totenhem, sa druge strane, ima neverovatnu brzinu po bokovima. Nisam video trkački jaču ekipu od Totenhema. Igraju jako, jako dobro na malom prostoru, neverovatna im je preciznost dodavanja. Igrati protiv ovako velikih ekipa na ravnopravnom nivou još nije realno. Šta treba da se promeni, to je pitanje za sve nas”.

 

Сисоје ладно држао предавање о 0-18 против Бајерна и Тотенхема:lol_2:

Ајд на страну ко је Бајерна добијао (и петардама) или што Тотенхем 10 од 17 није добио у ПЛ, али задња реченица је заиста надреална пошто је представљена мистично историјски. :classic_laugh:

А само годину дана раније добио шампиона Европе фанатичним дисциплином и трчањењем. Зашто та "мистерија" није присутна ове године наравно нисмо чули, то је изгледа питање за све нас...

Link to comment
Share on other sites

Nek' bude da se ja ne razumem.

Ja ne smatram da u Zvezdi koja igra LE/LS mora da igra 4/5 ili 5/6 klinaca..tesko bi tu dosli rezultati (ako uopste). Ali da ne mozemo da gurnemo u vatru par najtalentovanijih igraca, izvinite,ja to ne pusim. Ono sto je Rodic "odigrao" u Londonu,komotno je mogao i Terzic. Ali komotno. O sansi u LingLongLigi tek da ne pricam..

Nema veze..neka bude da ja to ne shvatam.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Боги said:

Какве су ово наручене глупости са Декијем Станковићем. Могли су макар мало провидније да нам саопште да нас Милоје више неће водити 

Ima kontakta sa Dekijem, juče rekoh da nam spremaju iznenađenje, iako je žena protiv, Deki je baš zagrejan.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Crni Bombarder said:

Nek' bude da se ja ne razumem.

Ja ne smatram da u Zvezdi koja igra LE/LS mora da igra 4/5 ili 5/6 klinaca..tesko bi tu dosli rezultati (ako uopste). Ali da ne mozemo da gurnemo u vatru par najtalentovanijih igraca, izvinite,ja to ne pusim. Ono sto je Rodic "odigrao" u Londonu,komotno je mogao i Terzic. Ali komotno. O sansi u LingLongLigi tek da ne pricam..

Nema veze..neka bude da ja to ne shvatam.

 

U pravu si. Ispravno rezonujes, pravilno, tacno je.

Ali izmedju jednog +/- mladog igraca u rosteru i dva miliona € odmah i na ruke za igraca iz filijale - klubu su potrebnije pare trenutno.

Problem nije prodaja. Joveljic je dobar transfer, uspjesna prica. Uvaljo si Nijemcima za 5 miliona € dijete koje ne moze fizicki da prati ritam bundeslige (bez Joviceve ekplozije u Frankfurtu i transfera u Real nikada n bi uzeli te pare za Joveljica).

Problem je kupovina, investicija. Sklepali 4 miliona € na Garcíu, van la Parru, Tomanea. Dobro su se - zeznuli...

Da su uboli sa pojacanjima - niko sada od navijaca/novinara Terzica i Joveljica pomenuo ne bi. Tu je glavna fora, tu lezi zec.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Mustafa Dogan said:

Da su uboli sa pojacanjima - niko sada od navijaca/novinara Terzica i Joveljica pomenuo ne bi. Tu je glavna fora, tu lezi zec.

Pominjao bih ja, pošto to što su uradili sa Terzićem je skandal i kriminal. Pričam još od trenutka kada su ga poslali, džukački, u Grafičar na "kaljenje". Još od kada je doveden Žander kao njegova zamena. To što je urađeno sa njim je kriminal.

Joveljić je prodat za solidne pare, ali opet, kolika bi bila cena sada da je izgurao LŠ, i da je dobijao šansu umesto Tomanea.

Opet da podsetim da smo mi tu gde smo i zbog tvrdoglavosti oca Marka Grujića, koji nije dozvolio da mu sin bude prodat za kikiriki, pa umesto milion evra koliko za koliko je Terzić dogovorio prodaju, dobili smo 6 puta više, samo zato što je igrač imao šansu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Terzić da proda igrače za 500 miliona opet bi klub bio u dugovima. Probaće njegovi branioci da nas ubede da on to radi za dobrobit kluba ali odmah da im kažem da su došli na forum gde ta priča koliko god puta bila napisana ne prolazi.

Jednostavno znamo  terzinja dovoljno dugo i znamo da prevashodno puni svoje džepove i svojih gazda SNS i don Brana. 

Edited by laki perkos
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, StephenBob said:

Terzicev cilj je bio da se visokim cenama ulaznica izbace oni siromasniji sa stadiona, jer je tako i sansa manja za incidente. Uskoro ce Zvezda izgubiti jako mnogo publike,vec je i ove godine dosta izgubila, a navijanje kod kuce ce biti kao u pozoristu. Nece vise od stare Zvezde nista da ostane osim imena.

 

Mislim da je visokim cenama zeleo da obezbedi sto vise karata za deljenje po partijskoj i ortackoj (mafijasko-kumovskoj) osnovi. Klub (ili neko drugi) je ionako od prodaje karata uzeo manje-vise isto para kao i prosle godine.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Mustafa Dogan said:

 

Dok je god klub u bankovnom minusu i dugovanjima - uvijek su potrebnije. Dal vodio domacinstvo, tvornicu, fudbalski klub, kafanu, nema razlike.

Apsolutno se slažem, ali imamo onda situaciju da platino 5-6 igrača po 300-400k, a od tih igrača ni jedan neće imati priliku da igra za prvi tim. Pun je Grafičar takvih vedeta.

A onda kada se na to dodaju promašaji za prvi tim, onda dođemo na sasvim istu situaciju kao da nismo prodavali.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Laki Juan said:

Pominjao bih ja, pošto to što su uradili sa Terzićem je skandal i kriminal. Pričam još od trenutka kada su ga poslali, džukački, u Grafičar na "kaljenje". Još od kada je doveden Žander kao njegova zamena. To što je urađeno sa njim je kriminal.

Joveljić je prodat za solidne pare, ali opet, kolika bi bila cena sada da je izgurao LŠ, i da je dobijao šansu umesto Tomanea.

Opet da podsetim da smo mi tu gde smo i zbog tvrdoglavosti oca Marka Grujića, koji nije dozvolio da mu sin bude prodat za kikiriki, pa umesto milion evra koliko za koliko je Terzić dogovorio prodaju, dobili smo 6 puta više, samo zato što je igrač imao šansu.

 

Ne bi. I prodaja Terzica i dovodjenje tog Brazilca su bili transferi ispod radara, tj. u sjenci vecih i prodajnih i kupovnih. Nego se sad taj transfer ponovo kopa iz (skorije) proslosti zbog eliminacije od Grka i potvrde promasaja novih ''pojacanja''. I Terzic i taj Brazilac su back-up opcija u timu, ali posto je Brazilac napravio helac u Atini, sad je to udarna tema.

Joveljic je prodat za nadrealne pare. Ako ne moze da igra protiv Bajerna u Bundesligi, ne bi ni u Ligi Prvaka protiv Bajerna bolje izgledo. Isti je to Bajern. A ni Jovicu trenutno ne cvjetaju ruze, pa da ovog drugog uzimaju kao '''novog Jovica'' samo zato jer su na istoj poziciji, iz istog kluba, iste carsije porijeklom i jarani. Taj transfer i te pare za Joveljica zahvalite Luki Jovicu. Nikom drugom. A tajming tog transfera bio je savrsen.

Tesko je poredit Grujica i Terzica. Grujic je top-igrac, dosta veci prospekt od Terzica. Grujic je najpotcjenjeniji u Srbiji. Tu ga jedino i pljuju kao ''drvo'' i igraca koji je ''guran'' preko veze u reprezentaciju. Nijemci ga velicaju, prepoznali su ljudi kvalitet.

Za kraj u skauting-sluzbama evropskih top-klubova, a nista manje i ovih trzisno malo slabijih rade ozbiljni ljudi. Prate oni juzno- i istocnoevropske lige bolje nego sto vecina raje u tim zemljama moze i da pretpostavi.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mustafa Dogan said:

 

Dok je god klub u bankovnom minusu i dugovanjima - uvijek su potrebnije. Dal vodio domacinstvo, tvornicu, fudbalski klub, kafanu, nema razlike.

Mnogo su složenije stvari u vođenju pomenutog, investiranju i kalkulisanju rizicima od toga "imaš dug, prodaj odmah da pokriješ deo".

 

1 hour ago, Mustafa Dogan said:

Nego se sad taj transfer ponovo kopa iz (skorije) proslosti zbog eliminacije od Grka i potvrde promasaja novih ''pojacanja''. I Terzic i taj Brazilac su back-up opcija u timu, ali posto je Brazilac napravio helac u Atini, sad je to udarna tema.

Koliko ja pratim temu, komšije malo-malo pa spomenu taj transfer na ovom i prošlom forumu, obavezno u kombinaciji sa ženskim delom familije drugog Terzića. Nije istina da je sad ta tema iskopana.

Link to comment
Share on other sites

Otisao Pantovic. Ocekivao sam da ce se kola slomiti bar na Mrkeli ali ocigledno da im se jebe tacno da prave predstavu, znaju i sami da su sigurni. A i Pantovic vec ima sigurno mesto u fssu

 

Sprdnja totalna od naseg fudbala

 

Verujem da cu uskoro napraviti pauzu i od fudbalskog i kosarkaskog kluba, reprezentaciju vec ne pratim

 

Vreme je za neke mladje da se nerviraju i gube zivce

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Don Laki Juan said:

Pominjao bih ja, pošto to što su uradili sa Terzićem je skandal i kriminal. Pričam još od trenutka kada su ga poslali, džukački, u Grafičar na "kaljenje". Još od kada je doveden Žander kao njegova zamena. To što je urađeno sa njim je kriminal.

 

Da je Aleksa u Cukarickom, sad bismo ga mi doveli i igrao bi nam na prolece u prvom timu. Ne bi bio "zelen" za seniorski fudbal.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...