Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

Premlado je to za svakog ozbiljnog trenera koji ima neku ambiciju...Igraci od 18 godina ne mogu da  budu u 11 ekipe koja ima ozbiljne rezultatske ambicije sem ako nisu ektra klasa...a takve u Evropi mozemo na prste nabrojati...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Samo Mbape moze da igra Superligu. 

 

Pogledaj recimo da li Slavija Prag ima nekog Mbapea u strasnoj Ceskoj ligi...i koliko godina im ima najmladji igrac...a mozes i do Dinama i Hrvatske...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Боги said:

Какве су ово наручене глупости са Декијем Станковићем. Могли су макар мало провидније да нам саопште да нас Милоје више неће водити 

??

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ZiS said:

 

Pogledaj recimo da li Slavija Prag ima nekog Mbapea u strasnoj Ceskoj ligi...i koliko godina im ima najmladji igrac...a mozes i do Dinama i Hrvatske...

Livakovic sa 21 branio u ligi sampiona. 

Olmo sa 18 igrao domace prvenstvo, sa 19 standardan. 

Ista prica i Gojak, sa 19 je igrao sve. 

 

Zato su sada tu gde jesu. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 i 18 nisu isto, ponekad ni 19...Niti je svako Olmo...ovde pricamo o detetu koji nije najbolje ni u Cukarickom...Projekat u prolecno delu sezone bi eventualno mogli da budu Gavric i Nikolic...

Edited by ZiS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ZiS said:

21 i 18 nisu isto, ponekad ni 19...Niti je svako Olmo...ovde pricamp o detetu koji nije najbolji ni u Cukarickom...

21 za golmana je mizerno. Ni ja ne pricam o njemu. Pricam da bi sa 18-19 u Zvezdi mogli da dobiju samo transfer u Fortunu Dizeldorf, sansu da igraju tesko. Nisu svi Olmo, neki su Joveljic iTerzic. A neki su i Njegos i Uros nejaki. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Itachi Uchiha said:

21 za golmana je mizerno. Ni ja ne pricam o njemu. Pricam da bi sa 18-19 u Zvezdi mogli da dobiju samo transfer u Fortunu Dizeldorf, sansu da igraju tesko. Nisu svi Olmo, neki su Joveljic iTerzic. A neki su i Njegos i Uros nejaki. 

 

Zar nije vec jasno do sad, da mlad igrac u CZ moze da dobije sansu samo ako dodje sa strane?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobili bi sansu ove sezone sticajem okolnosti...Nije bas bilo ocekivano da Rodic ovako lose odigra a da Boaci ovoliko odsustvuje...Prosto postoji prirodan razvojni put za mlade igrace...Vidimo na primeru Joveljica i Terzica a ranije i Jovica da ne mogu odmah da upadnu u 11, potrebno je vreme da mlad igrac udje u seniorski fudbal a ponekad u Zvezdi ili klubovima sa slicnim ambicijama i rezultatskim pritiskom, nije moguce trpeti neke "decije bolesti" koje su prirodne za taj uzrast...To ne znaci da se ne gresi i sa "povratnicima" i strancima...sve je to normalno, fudbal je ziva stvar, nije igrica...nemaju svi pravo na naknadnu pamet kao "selektori iz fotelje"...

Edited by ZiS
Link to comment
Share on other sites

@ZiS Nije bilo ocekivano da Rodic koji je i prosle sezone bio kurac na biciklu, jer ga nisu pustili u Standard ili gde vec, sad odjednom bude super i dobije motivaciju preko noci? Nije bilo ocekivano da Boaci koji se i proslog proleca povredjivao na svaka tri dana, nastavi da bude staklen?

 

Nemoj da branis neodbranjivo, jer je stvarno smesno. Terzic je bolji od oba nasa leva beka, a Joveljic bi nam makar energijom i borbom legao kao kec na 10 na ovaj impotentni napad, a pritom je bolji od Tomanea koji je doveden kao projektovani prvi spic. 

 

2 minutes ago, Constantin said:

Iskreno, ono i nije bila ponuda, zar ne ?

 

Znas i sam na sta mislim. Uostalom, i posle toga ga je Terzic zvao bar 3 puta da dodje u Zvezdu pre nego sto je ovaj potpisao profi ugovor s Cukom. Pritom je tad ta Zvezdina 01 generacija (btw, selektovana fizicki najmocnija deca sa 14 godina sa kojima se dalje nista nije radilo) vazila za ubedljivo najjacu u drzavi. I gde su sad Zvezdi Dedijer, Kupusovic, Velikic, Stojanovic i ostali koji su bili nosioci repreyentacije tad? Njima je taj Vidosavljevic sedeo na klupi, Strahinja Pavlovic ni u najavi nije bio, a Zukic iz Vojvodine igrao kad se Dedijer povredi i to ako i tad.

 

Nema ovo mnogo veze sa temom, al je sjajan pokazatelj neplanskog rada. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ZiS said:

Ne branim ja nista...samo nije realno da deca od 18 upadnu u prvih 11 i da ocekujes LS, titulu....Ne postoji takav klub, niti su nasi klinci tog kvaliteta...

 

Hoces sad floskulu oko Ajaksa? Jel me sprdas ili ti stvarno mislis da mi ne bi uzeli titulu da nam je Terzic tu umesto Rodica, a Joveljic umesto Tomanea? Stvarno mislis da bi ista drugacije bilo? 

 

Ako to zaista mislis, uzmi pa pogledaj doprinose pomenutih igraca koji su ravni nuli. 

 

Nemoj da predstavljamo decu od 20 godina bogaljima. To sto je Rodic stariji od Terzica, ne znaci da je i bolji igrac. Pa nema ovaj 11 godina, niti jednu nogu. Precenjuje se mnogo to neko kvazi iskustvo domacih balvana koji van Srbije nemaju 50 utakmica. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

E vidis sad...upravo sam u prethodnih mesec dana dobio tonu materijala iz tog istog Ajaksa...i dobro proucio...Mi trenutno sa njima ne mozemo u istu recenicu...a sad kad si vec upotrebio i tu floskulu...pogledaj sastav tog istog Ajaksa i godine te "dece"...Pa ne iskace svake godine de light...a i njemu ce trebati vremena da postane standardan u Juveu...

I ne treba da mi stavljas reci u usta...20 godina je nesto sasvim drugo mada i to zavisi od igraca do igraca...pricali smo o Vidosavljevicu koji sa 18 nema sta da trazi u prvoj postavi Zvezde...

Da se stavim u poziciju Milojevica, da treba da jurim grupnu fazu LS i titulu izabrao bih Rodica i Bou...opet kazem bazirano na informacijama koje imam, prosto bih ocekivao priblizne partije kao pre godinu dana a takvi su bolji od Joveljica i Terzica...nisam sa njima na treninzima i u svlacionici da bih znao da li su znali ili ne da ce se ovako raspasti...

Edited by ZiS
Link to comment
Share on other sites

Raspravljate uzalud.

Ni sa ovim na brzinu i povrsno skautiranim i kupljenim strancima, ni sa mladim igracima (da su ostali), ovu sezonu Zvijezda u Evropi bolje izgurala ne bi.

Da je CZ htjela jos veci iskorak ove sezone, trebalo je za to teren pripremit prosle. Ne prodavat Radonjica i jos par igraca koji su iznijeli najveci teret od Milojevicevog dolaska. A za to uslova nema. Postoje dugovi, reprogrami, placanje kamata poslovanju iz proslosti. Hoces da vracas milionske dugove i da pravis svaku sezonu enormni iskorak u medjunarodnoj konkurenciji pri stalnom remontu igrackog kadra, hoces i jare i pare - e ne moze to. Nigdje.

U pravu je ZiS. Niti mozes sa djecom u ozbiljan seniorski nivo, tacnije svjetski top-nivo, od CL nema jaceg takmicenja, niti mozes u recenicu sa Ajaksom. Ne moze trenutno ni Barcelona, ManU, Bajern, nemaju takvu reprodukciju igraca u mladjim kategorijama (a poznati su i kao proizvodjaci), a da moze klub iz Srbije sa sve visemilionskim dugovanjima i omcom iznad glave?! Ove sezone je Zvijezda izvukla maksimum. Ponovila je ucesce u CL, ponovo kvalitetno prihodovala za domace uslove. A prava refleksija rada u ovoj sezoni je naredna 2020/21 sezona, sa mogucnoscu korekcije u predstojeca dva prelazna roka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...