Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

41 minutes ago, Markoss said:

 

Zato sto je bio prvi strelac i prvi asistent ekipe tad. Al ako moze Zander s Vidicem da se poredi, moze i sa Siljom realno. 

zato da ne. Poredi se Milojevic s Miljanicem, sto ne bi Zander s Vidicem pogotovo ako uzmes u obzir da je Zander sa Zvezdom igrao ligu sampiona. Vidic sa druge strane nikad nista.

Link to comment
Share on other sites

Za Zandera se odma videlo da nema sta da trazi kod nas, secam se one utakmice kad je Marinu dva puta dizao loptu na glavu sa dva metra razdaljine, kao da mali fudbal igra, a ovaj ga u neverci gleda i ne veruje sta radi.

Kanjas je neko od koga sam najvise ocekivao, secam ga se iz Svonsija i bio sam ubedjen da je on to pravo pojacanje na sredini, ali kako stvari stoje gledacemo opet celu polusezonu Bakulu kako se svadja sa loptom.. 

Garsija i VanLaPara, ne znam sta za njih da kazem, jedno veliko nista pogotovo ovaj drugi, ali kako covek da ih krivi, pre svega za ove utakmice u LS? Ako se vrati snimak bilo koje utakmice u LS koju su odigrali jasno se vidi da oni nisu igrali krila vec su igrali na poziciji "krpim Rodica i Gobeljica pozadi". Bukvalno su bili bekovi (u nekim situacijama je i Boaci bio skroz levo kao da beka igra). Mislim da je najveci problem ove dvojice filozofija fudbala koju Miloje forsira, i da bi se sa nekom drugom filozofijom i oni mnogo bolje pokazali. 

Sledi prelazni rok pa da vidimo sta ce sad da urade, ako ponovo dodje 10 igraca i da niko ne odigra nista, nema svrhe bilo sta gledati ovde onda. Jos ako i vrade Vujadina kao sto vidim neke naslove po portalima, to ce biti definitivno kraj za mene i pracenje fudbala. 

Osnov svega u ovom prelaznom roku moraju biti krsteni bekovi, i napadac koji ume da da gol.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tsva said:

 

 

Sto se ne zahvalismo Silji Pesicu kad nas je isterao iz Evrope protiv CSKA?

 

Nije mi bitno da li je stranac, ne govorim o tome. Ili si za Zvezdu ili nisi. Nije ti ni uporedba dobra jer je Pešić bio korisniji od Žandera, kako god da ih staviš na kantar. 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Barracuda said:

 

Nije mi bitno da li je stranac, ne govorim o tome. Ili si za Zvezdu ili nisi. Nije ti ni uporedba dobra jer je Pešić bio korisniji od Žandera, kako god da ih staviš na kantar. 

Nista on nije napravio za ekipu da bi bio neki klucni igrac, Da pojma nema, videlo se kad je otisao. Sad je vec i bivsi fudbaler.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Don Laki Juan said:

Šališ se?

To prvo kolo je najgora moguća tortura, em se skraćuju pripreme ili počnu mnogo ranije, em se uglavnom putuje na drugi kraj sveta. Ako možemo da izbegnemo tu torturu biće dobro.

Ali daleko je da o tome pričamo.

 

Nemam talav utisak. Barem u Vladanovoj eri prva dva kola su bila trazenje forme, pa tek od treceg neki ozbiljniji fudbal. Mislim da nam je Suduva bila korisna ovo leto bas kao i Helsinki. Ne valja da odmah dodje jaka ekipa, nas bi verovatno Kluž izbacio da smo ih izvukli na pocetku.

Link to comment
Share on other sites

Boaciju se toliko ne igra ovde da bi bio zlocin prema svima ostaviti ga. Isto vazi i za Rodica. 

 

Bukvalno je ta indolentnost nesto sto nas najvise i jebe u poslednje vreme. Treba ih prodati makar nam Hajdin i Krstovic igrali prvu, a nece. :D

 

S druge strane, Borjan je simbol kluba za mene trenutno. Nazalost, ide. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Dzistrou said:

Zahvalićemo se Žanderu jer je napravio grešku na poziciji beka, iako je krilni igrač, a nećemo se zahvaljivati onome koji ga je doveo da igra beka.

 

Zahvalicemo se zanderu jer je kurac od igraca sta god da igra.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

U vezi Borjana je odavno jasno da odlazi, momak je tiho dosao u Zvezdu i pokazao kako se igra u velikom klubu, kakav god isti bio danas.

Po meni, trebalo bi mu dati blanko ugovor da potpise produzenje, ali sasvim je prirodno da posle 2,5 sezone i toliko dobrih meceva u Zvezdi ode negde za masnu kintu.

Link to comment
Share on other sites

Promatrajuci sa strane stice se dojam da je ekipa unutar sebe podijeljena. To je medjutim pogled sa strane.

Vidim da celnici kluba po medijima staju u zastitu svoja dva igraca koji su glavni protagonisti eliminacije koja se lahko mogla izbjeci. Nacelno to je ispravno da stanu iza igraca i zastite ih.

Ali ko je gledao utakmicu i na televiziji vidi da tu mnogo sta ne nije u redu. Nije problem promasiti penal, promasivali su ga i promasivat ce ga i najveci svjetski igraci. Ali nacin na koji je Tomane uzeo loptu je neozbiljan. Marin se nije osjecao spremnim da izvede, srusen je prethodno, osjecao je vjerovatno bol u nozi, Marinu se nema sta pogovoriti, nije masina, covjek je, kakav crni kukavicluk, ali hijerarhija mora da postoji. Bilo je tu igraca koji su posle Marina iznijeli najveci teret plasmana u Ligu Prvaka i neko od njih je MORAO da puca. A ne Tomane koji nije imao nikakav ucinak u Evropi, koji nije opravdao ocekivanja da se sam gura u prvi plan i zapuca cijelu sezonu pred ocima momaka koji su od jula ginuli za taj dres i davali sve od sebe.

Sto se tice Zandera, scena sa Marinom sve kazuje. Covjek je nepojmljivo kiksao i onda se jos izdire na svog kapitena i najboljeg igraca ekipe koji u ocaju ne moze da vjeruje sta se desava. U ozbiljnim ekipama je to sut-karta vec u sledecem prelaznom roku i momentalni progon na tribine.

Evidentno je da je ekipa unutar sebe podijeljena na starosjedioce i tek pridosle igrace koji se evidentno nisu uklopili u istu tu ekipu. Sto se tice trenera tu bi i Mourinho bio nemocan i jedini vid otpora bi bio da podnese ostavku i ode iz kluba. Sto se tice Milojevica mislim da mu je ovo posljednja sezona u Zvijezdi, malo je vjerovatno da ce ostati. Vjerovatno ce vec od januara/februara poceti da pregovara sa pojedinim stranim klubovima po pitanju novog angazmana od narednog ljeta, dok ce ovu sezonu zavrsiti na klupi Zvijezde iz dva razloga: kako bi uzeo jos jednu titulu prvaka drzave i kako bi dao dovoljno vremena upravi da od sledece sezone na miru nadje i pripremi novo lice na trenerskoj klupi Crvene zvezde.

Za kraj, Balkan je evropska regija koja je izvozila, izvozi i izvozit ce fudbalere, a ne regija koja uvozi fudbalere. Ko to ne razumije, ne vrijedi mu dalje ni objasnjavati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da smo mi prvi tim u Evropi koji je od EL imao vise stete nego koristi.

Prosle godine po terzinim finansijskom izvestaju smo bili na nuli, ove godine cemo verovatno biti u minusu. Kao posledica igranja nemamo tim, nemamo igrace, totalni kolaps leptejebo

Edited by Barracuda
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I kao igrac je bio precijenjen.

Poredjen je sa Piksijem, koji je u Zvijezdi igrao neku vrstu poluspica prije dolaska Savicevica (iza njega bio Prosinecki koji je bio paker i vise radio u defanzivi), posle je Piksi u toku karijere vise pomjeren na sredinu. Mrkela nije mogao u istu recenicu sa Stojkovicem.

Robert Prosinecki, Boro Cvjetkovic, Dragisa Binic, Bosko Djurovski, Milan Jankovic, Goran Milojevic - svi su bili bolji igraci od Mrkele.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

robert prosinecki je bio najbolji igrac onog mini mondijala u cileu a i realno najbolji igrac evrope '91 kad smo uzeli popisanog. skroz nezasluzeno titula je dodeljena papenu.

sad stavljati prosineckog u istu ravan sa jebenim mrkelom je meh za sve starije pratioce fudbala. meni to nije isti sport uopste jer se jos uvek secam prosineckog kao fudbalera. zidana pre zidana...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...