Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

Sto rece neki lik na drugom forumu, a ja se potpuno sa njim slazem. Nadam se da se ova utakmica nece zavrsiti iz 2 u 1, jer bi u tom slucaju zaista prestao da pratim Crvenu Zvezdu na neko duze vreme.

.

6 hours ago, Liska Manjina said:

Na primeru Kruzeira se vidi ono što će nas snaći nakon što Terza sjaše sa čela kluba. Par stvari:

 

1. Povećani su ugovori u prvom timu igračima u poznim godinama koji nigde ne bi dobili te pare. Ma, ne bi dobili ni one koje su već imali u Kruzeiru. Napravljen je dug prema menadžerskim agencijama i fondovima od ukupno 10.000.000 evra.

2. Dok je kuća gorela, funkcioneri i direktori su bežali. Pre svih potpredsednik Itair Mašado koji je naneo mnogo štete klubu.

3. Smenjen je posle sedam utakmica. Mnogi su mislili da je „izbušen“ od strane veteranskog klana u svlačionici.

4. Ekipa je bila prepuna iskusnih, preplaćenih i nemotivisanih igrača. Onih koji su se zasitili svega. Pojačanja su bila slična.

5. Osim štopera Kake (20 godina), Kruzeiro nije imao mladog igrača sa ozbiljnom minutažom. Željnog dokazivanja, veće plate i na kraju transfera.

6. Ukupna dugovanja koja Kruziero mora da izmiri u narednoj godini iznose 69.000.000 evra, a dugovanja koja mogu da se otegnu na rok duži od godinu dana su 67.000.000 evra. Sa debelo skresanim prihodima, preplaćenim igračkim kadrom sa bogatim ugovorima i omčom dugova oko vrata, dvostruki prvak Južne Amerike će biti u mnogo teškoj situaciji da se iščupa.

 

Da ponovimo, do ponora ih je dovelo rukovodstvo kluba koje zaslužno za dve uzastopne titule prvaka Brazila, dva Kupa i par titula Mineira. Isto tako će se nama desiti i od silne love od nagrada/ulaznica/transfera ostaćemo u većoj dubiozi nego koju je zatekao Dr Zvezdan.

 

Mi cim ostanemo bez Evrope krenuce potpuni haos, a to moze da bude vec u narednim kvalifikacijama. Ziveli smo mi i ranije bez Evrope, ali su igraci bili mnogo manje placeni. Moracemo da rasprodamo citav tim, a mlade i perspektivne igrace koji ce da uskoce uopste ne vidim.

Edited by StephenBob
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, StephenBob said:

Sto rece neki lik na drugom forumu, a ja se potpuno sa njim slazem. Nadam se da se ova utakmica nece zavrsiti iz 2 u 1, jer bi u tom slucaju zaista prestao da pratim Crvenu Zvezdu na neko duze vreme.

.

 

Mi cim ostanemo bez Evrope krenuce potpuni haos, a to moze da bude vec u narednim kvalifikacijama. Ziveli smo mi i ranije bez Evrope, ali su igraci bili mnogo manje placeni. Moracemo da rasprodamo citav tim, a mlade i perspektivne igrace koji ce da uskoce uopste ne vidim.

da li bi isto uradio ako dođe iz 1 u 2

Link to comment
Share on other sites

Marin je igrac koji ne voli loptu u prostor vec u noge. Ako igra levo tu ce uvek biti udvajan jos na centru. Odbranu nece igrati a ako je bude igrao trosice se previse. Ivanic je vec igrao pleja i znamo kako to izgleda. Potpuno promasena prica i nekako na dobar nacin pokazuje trenerske domete VM.

Link to comment
Share on other sites

Opasan je tim ovaj Salzburg. Imaju 7-8 bodova pre ove utakmice. Oni sa 1-0 izbacuju Liverpul iz LS, cini mi se. Prvu su izgubili 4-3. Mi smo imali neopisivu srecu da ih pre dve sezone izbacimo u kvalifikacijama. Realno je trebalo da nas dobiju 4-0 ili 5-0. Neuporedivo su bolji od nas u svakom smislu, sto ce pokazati i rezultati u buducnosti. Plus imaju direktan prolaz u LS. U prvom poluvremenu su imali 6 udaraca  u okvir gola Liverpula, dok je Liverpul imao 3.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Matador said:

Ono što je RBS uradio za dve godine i ono što se kod nas radi su dva sveta

 

Nisu to samo dve godine, oni vec godinama imaju ozbiljne rezultate, samo sto su poslednjih par sezona krenuli da proizvode neverovatne mlade igrace.

Npr. Mane i Keita su njihovi.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi prave neverovatne rezultate i jos proizvode igrace. Trebalo bi da naucimo nesto od njih. Svakako da mi nemamo tako jakog sponzora, ali mislim na sistem rada sa mladima. To sto smo ih izbacilli njih nista nije poremetilo. Cak je razlika u kvalitetu izmedju njih i nas jos veca u njihovu korist nego sto je bila pre dve godine. Neverovatno. Mi od tada kao da smo nazadovali, iako smo uzeli gomilu para.

Edited by StephenBob
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Železničko gnomče said:

Iskreno se nadam da je kolega koji je omalovazavao Slaviju iz Praga pogledao njihovu vecerasnju utakmicu.

 

Nemoj tako, sad ce neko da ti objasni kako mi imamo 3 boda a oni 2.

 

Ljudi su nam objasnili kako se igra fudbal sa malim budzetom, a da ne pricam da su nam tek objasnili kako se gine na terenu za svoj klub. Odigrali su kao da ih ceka prolaz u finale Lige Sampiona, a ustvari im utakmica nije nista donosila. Dortmund je ovu utakmicu morao da pobedi da bi prosao dalje. Slavija Prag je krenula zadnji napad sa golmanom.

 

Bilo mi je zadovoljstvo da gledam te momke nekoliko utakmica ove sezone u LS.

 

Evo njihovih rezultata:

Inter    Slavia Prague    1 : 1   

Slavia Prague    Dortmund    0 : 2

Slavia Prague    Barcelona    1 : 2

Barcelona    Slavia Prague    0 : 0

Slavia Prague    Inter    1 : 3

Dortmund    Slavia Prague    2 : 1

Edited by StephenBob
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...