Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

Miloje je izgubio svlacionicu, ali ne mogu puno da ga zalim kada je dozvolio da mu nakrckaju ekipu od preko 30 igraca sumnjivog kvaliteta sa cak 8 stranaca koji se rotiraju, gde je jedini cilj bio da se namaknu procenti. Ni igraci sami ne znaju ko ce igrati sledecu.

Umesto ovih desetak dovedenih polupanaca nama bi legla dva igraca ekstra kvaliteta, npr Katai i Radonjic da je ostao.

Mislio je da ce treniranjem strogoce na lelemudima Savicu i Stojkovicu steci autoritet, medjutim ne ide to bas tako.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, L' Imperatore said:

 

 Nama bukvalno svaki igrač izgleda lošije nego u vreme kad je stigao u klub.

 

Ovo je poenta.

 

Ne postoji način kod ozbiljnog trenera da bukvalno svaki igrač igra lošije nakon određenog vremena u klubu nego pri dolasku. Krivica za to je ISKLJUČIVO do trenera i stručnog štaba i tu nema apsolutno nikakve misterije. Ne postoji bolji pokazatelj da li neku ume ili ne ume da radi svoj posao.

 

A ovo može da se prenese na bilo koji drugi posao na planeti gde postoji menadžment. I zna se i rešenje. Gde je menadžment nesposoban dobija nogu i traži se sposobniji.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Liska Manjina said:

To ćeš ti da pardoniraš, ta ekipa je bila razbijena banda zbog Lažnog Grofa, a ne zbog igrača. Videli smo i na tom primeru kako promena trenera može pozitivno da utiče na pojedince. On je bukvalno došao, a ekipa je imala formiranu kičmu! Tu su bili Talek, Donald, Kanga, Boaći. Vidimo danas gde su ti igrači, nije baš da im se gubi svaki trag, starteri i glavni igrači u mnogo ozbiljnijim ligama od naše.

Nijedan od njih ne igra u jacem timu od Zvezdinog. Sem Radonjica. Ovdje ljudi pisu kako covjek nema pojma kako je glup, lijece licne frustracije tako sto polivaju nekog preko tastature. Nekog ko je donio dvije LS klubu. Al ne svi znaju bolje od njega sta zna glupi glavonja. 

Nije problem analizirati greske u prelaznim rokovima kojih je bilo, omalovazavanje rezultata kakvih nike bilo 25 godina do njegovog dolaska je teski debilizam. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, x|o said:

 

Da bi se priblizilo ovim ekipama, potreban je mnogo veci budzet od ovih 30-50 miliona koje si spomenuo. To je suma koju su neki od ovih klubova bacali samo za jednog igraca. Zenit je svojevremeno samo za Dannya platio 30 miliona evra. Slicnu sumu je Shakhtar izdvojio za Nery Castilla, koji se cak ispostavio kao ozbiljan promasaj, iako je bio fantastican igrac. Jednostavno, potrebno je dosta novca za ovakve avanture, jer tu uvijek postoji mogucnost da se desi skupocjeni promasaj.

I sta su im doneli dani i neri kastiljo? Mali klubovi trebaju na drugi nacin da pokusaju da pariraju bogatima.

Mi sad imamo najskuplji tim u istoriji sroskog fudbal pa igramo losini fudbl nego pre dve godine

Link to comment
Share on other sites

Inace kada je Milojevic dosao pisano je kako je uspjeh ako dodjemo do 3.kola kvalifilacija kako bi ulazak u LE bio ravan 8.svetskom cudu i slicno. Uglavnom ovekivanja su bila takva da je prolazak Irtisa uspjeh. Sada mi ljudi pricaju kako je Milojevic dobio najskuplji tim kako mu je Grof ostavio timcinu 🤣. Ljudi blama nemaju al bukvalno. Da ne govorim sta su pisali o Savicu i Stojkovicu. Jedni te isti zapravo samo i pisu u negativnom kontekstu. Valjda im je to neki izduvni ventil. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, red_white said:

Garsija igra isto od kada je dosa. To sto je dao gol u Bernu nista ne pokazuje, nije ga dao tako sto je uzeo loptu i pretrcao igraca. Vec u revansu se vidjelo da on to ne moze. On ni u JSL nije u stanju uzeti loptu i direktno napasti gol kao recimo Katai koji se sprdao u JSL ili Radonjic koji je dve klase iznad Garsije. Decko je prosecno krilo i nista vise, cak i od VLP ocekujem vise jer je daleko snazniji a mislim i sposobniji napasti beka driblingom mada i on daleko od Radonjica po svemu do sada vidjenom. 

Da ne govorim o Kanjasu koji je isti tip igraca kao i Causic, obicna dodavanja prvon do sebe potpuno lisen bilo kakve kreacije ili igre napred bez suta, svaki sut id 20 metara preko gola... 

Uzasno lose smo odradili prelazne rokove u situaciji kada smo mogli nesto dovesti, umjesto da dovedemo 1-2 stranca koji su sposobni nesto odigrati 1 na 1, zadrzati loptu nakrcali smo tim strancima medikritetima koji ni u JSL nisu pokazali individualnu superiornost a kamoli da to pokazu protiv Bajerna ili Totenhema. Uz sve to ostali smo bez gomile igraca koji jesu limitirani ali su inali karakter da izadju na teren, bar na Marakani i posibaju se otvorenog garda sa jacim od sebe (Savic, Krsticic, Stojkovic pa i Bakula koji je povredjen), ovim sada je sve super samo da stignu da razmjene dres sa Kejnom, Eriksenom, Sonom, Levandovskim i slicno. 

 

Ovo je gomila ksenofobicnih gluposti. 

 

Savic i Stojkovic su svojim "zvezdasrbijabratemisepitamokadseigraseverzakon" stavom (u severnim krajevima poznatije kao karakter) direktno razjebali i ono malo Milojevicevog autoriteta. Stojkoviceve jezive igre iz prosle sezone ( i par komada iz ove) niko cak ni iz ove ekipe nije uspeo da nadmasi. No zato je u sabanluku, foliranju, jajarenju i urlanju na sudije uvek bio lider. Ovog drugog je tata jednom nedeljno branio po novinama.

 

Kanjas isti kao Causic? Jasta. Causic je bio toliko jadan da mu je jedino preostalo da udje u gardiste kako bi ga barem severna armija na tenku postovala.

 

Jos jedna laz je da Kanjas i Garsija ne prave razliku. Garsija je bio najbolji igrac Zvezde u avgustu, Kanjas odmah za njim. Zasto su najbolje izgledali cim su dosli je pitanje za coveka koji na konferencijama za stampu nosi navijacke majce i dukseve.

 

Kad smo vec kod toga, toliko ispljuvani Boaci je u jucerasnjoj utakmici jedini licio na fudbalera (u polju). Vrlo me zanima na sta bi licilo da je umesto njega bio miljenik publike Milan Pavkov.

Edited by Železničko gnomče
Link to comment
Share on other sites

Bajern je ubio Zvezdu stravičnim presingom. Ovo je sjajan klip koji pokazuje kako je Bajern zgromio Borusiju Dortmund sa 4:0 pre 15-tak dana. 

 

 

Sličan recept su primenili i sinoć. Presingom su potpuno razbili svaku pomisao Zvezde na igru. 

Ja sam ovde bio kritikovan da veličam bunker kao formaciju. Ne, ne veličam. Formacija i taktika se pravi na osnovu igrača koje tvoj tim ima i na osnovu kvaliteta protivnika. 

Ovaj igrački kadar Crvene Zvezde je takav da protiv ovakvih ekipa jedina šansa za bilo kakav pozitivan rezultat bunker ili teška opstrukcija igre. 

I ne pominjite mi Liverpul jer je ono senzacija kakva se desi jednom u 10 godina. Koliko god da hvale neki prošlogodišnju igru, da li je Zvezda igrala bolje u Parizu nego sinoć? Ili u BG-u protiv Napolija bez obzira na rezultat? Ili da li je bila bolja u Liverpulu prošle godine u odnosu na London ove? 

Jednostavno to je realnost da li Zvezde, da li Partizana kada je igrao Ligu Šampiona.

Da bi Zvezda bila iole konkurentna ovakvim timovima mora da, ili ima odličnu omladinsku školu i da iz te škole promoviše igrače ili da troši 40-50 miliona na igrače. 

To je realnost. Od ovog Bajerna bi primili porciju golova i jači timovi od Zvezde poput Benfike, Zenita, Salzburga. A videli smo šta su Totenhemu napravili.

Od ovog Bajerna bi Zvezda izgubila lagano sve i da ima najbolje srpske igrače u svom timu i Radomira Antića iz najboljih dana za trenera.

Partizan i Zvezda će biti timovi za popravljanje gol razlike u Ligi Šampiona dok se nešto drastično ne promeni u našem fudbalu.

I sve priče o treneru, ovom ili onom igraču su mlaćenje prazne slame.

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

Kanjas i Garsija tebi najbolji, Milojevic glavonja nema pojma 🤣🤣🤣. Sliku njegovu da okacis i stavis na zid i svako jutro da mu salutiras ispred. Covjeka koji ke donio toliko emocija u tri godine (Sparta, Keln, Krasnodar, pa Salzburg, Liverpul, Kopenhagen, ulazak na Marakani u LS) ovdje omalovazavaju kao da je gubio i ispadao u prvom kolu kvalifikacija. Isti oni koji su pisali da je neznalica kada je dosao i da ce biti uspjeh ako izbacimo Irtis a protiv Sparte samo da se ne obrukamo. Sada ti isti sole pamet kako ljestvica treba da se dize, samo ne znam dokle, i na osnovu cega bi je dizali. Ne znaju vjerovatno ni oni sami, bigno je da se opljune najuspjesniji srpski klupski trener u ovom vijeku kada pricamo o Zvezdi i Partizanu. Al to smo mi. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, red_white said:

Inace kada je Milojevic dosao pisano je kako je uspjeh ako dodjemo do 3.kola kvalifilacija kako bi ulazak u LE bio ravan 8.svetskom cudu i slicno. Uglavnom ovekivanja su bila takva da je prolazak Irtisa uspjeh. Sada mi ljudi pricaju kako je Milojevic dobio najskuplji tim kako mu je Grof ostavio timcinu 🤣. Ljudi blama nemaju al bukvalno. Da ne govorim sta su pisali o Savicu i Stojkovicu. Jedni te isti zapravo samo i pisu u negativnom kontekstu. Valjda im je to neki izduvni ventil. 

Niko ne spori Milojeviću uspehe koje je postigao plasmanom dva puta u LŠ, prolećem u Evropi, dve titule prvaka. To sve stoji, ali stoji i da kada neko primi 19 golova, od čega 11 na svom terenu, onda jednostavno mora da ide. Ne vidim da će se stvari razvijati u boljem smeru, i jednostavno to je tako.

Naravno, treba da idu još neki ljudi, od uprave do igrača.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, DonJuan said:

Niko ne spori Milojeviću uspehe koje je postigao plasmanom dva puta u LŠ, prolećem u Evropi, dve titule prvaka. To sve stoji, ali stoji i da kada neko primi 19 golova, od čega 11 na svom terenu, onda jednostavno mora da ide. Ne vidim da će se stvari razvijati u boljem smeru, i jednostavno to je tako.

Naravno, treba da idu još neki ljudi, od uprave do igrača.

Ovakve kritike stoje i slazem se sa njima. Ali daleko da ljudi pisu ovako... Treba da se sjedne i sa njim i cijelim strucnim stabom, da se izvrsi temeljna analiza i vide greske i da se to ispravlja na zimu. I Ferguson je u Junajtedu imao losih sezona i promasaja ali tesko dammu je neko sporio znanje i nazivao ga pogrdnim imenima. Ali zato i jesu bili velikan pod Fergusonom. Mi i pored tih losih igara osnovne ciljeve ostvarujemo, igramo i Evropu i prvi smo u JSL. Zato umjesto da se bavimo dobronamjernim kritikama ljudi se bave pljuvanjem. 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, red_white said:

Sta treba da radi, da se otvori i primi 10? Vidis li da nismo u stanju da ih napadnemo? Nije ovo plejstejsn jbt. Ko ovdje ne vidi da mi ne mozemo i to se vidjelo nakon 10 minuta. Dva pasa Kanjas i Petrovic napred nisu poslali i nema tu pomoci ni da Gvardiola sjedi na klupi. 

 

12 hours ago, red_white said:

Dosli su da nas pregaze. Vrse presing na zadnju liniju. Valjda je svako video da kroz pas ne mozemo nista. Probali smo sporadicno i presing koji su lagano resavali. 

Ljudi su prosto daleko kvalitetniji.

 

Niko nije ni rekao da nisu daleko kvalitetniji. Ali daleko kvalitetniji je bio i Liverpul, pa je moglo da se izađe na teren sa normalnim stavom.

 

Utakmica je izgubljena pre nego što je počela. A tu je najodgovorniji trener. Za mene je Terzić uvek najveći krivac za sve loše, ali majku mu ne može se opravdavati nešto što ne sme.

 

Dva pasa Kanjas i Petrovic napred nisu poslali. Pa ko je stavio njih dvojicu u sastav? Pali sa neba? Što nije igrao Vulić od starta koji je više puta pokazao da je spremniji da igra LŠ od svih veznih koje imamo? Što nije igrao Pankov od starta koji je pokazao u Danskoj da nema strah, nego je ponovo igrao Milunović koji jedino zna da lakta glave protivničkih špiceva? Kom kurcu igra Vukanović? Možda bi bilo i sa tim sastavom isto, ali meni je nerealno da se iznova prave iste greške u selekciji. Meni je od onog ulaska Pankova još smešniji ulazak Mirka Ivanića, čoveka koji je i sam verovatno zaboravio da igra za Zvezdu.

 

Oni došli da nas pregaze, a mi skinuli gaće. Još ja juče tražim kartu, razmišljam da idem pre utakmice do stadiona da probam da nabavim po ceni, jebo mi pas mater nenormalnu.

 

I nemoj mi molim te odgovarati ako će da krene priča o plasmanima u LŠ i šta je uradio. Znam šta je uradio i to je sve super, ja nikad nisam želeo i tražio njegovu smenu. Nagrađen je on fino za svoje uspehe. Pričamo o onome što se desilo juče i ko je odgovoran za to, a Milojević je u ovom slučaju rame uz rame sa Terzom.

 

3 hours ago, L' Imperatore said:

 

Tačno tako. Nama bukvalno svaki igrač izgleda lošije nego u vreme kad je stigao u klub. Garcia je iz praktično iz aviona odigrao onih 45 minuta u Bernu, posle kojih sam ja bio siguran da smo našli odlično pojačanje na krilu. No, od tada je sve gori i gori. Da je to usamljen slučaj, pa ajde... Ali tako je sa sve i jednim pojačanjem, što znači da stručni štab ne radi dobar posao.

 

Pa kako može igrač da održava formu ili da je podiže kad igra jednu utakmicu u dve nedelje? Milojević rotira svaki meč, ne znam da li smo poslednje dve godine krenuli meč u istom sastavu. To nema nigde, kandidati za titule u ligama 5 gledaju da uvek igraju u istom sastavu i prave samo najneophodnije promene zbog povreda ili kartona.

 

Milojevićev posao je teren i on ne sme da se bavi finansijama i na osnovu toga pravi tim. On nije manager, on je head coach. Znači ako je u ligi dozvoljeno 4 stranca, izabereš 4 koji su najbolji i onda biraš preostalih 14 igrača koji imaju srpski pasoš. Uspostaviš 11 prvotimaca koji se uigravaju i onda ne može da ti se desi 0:5 za 45 minuta. Znači igraju Marin, Boaći, Garsija i VanLaPara na primer, a Kanjas, Žander, Tomane i pre svega Ben kojeg obožavam ali koji nije registrovan za sva takmičenja koja igramo, sačekaće januar pa da vidimo kakvi su koraci mogući.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, red_white said:

Kanjas i Garsija tebi najbolji, Milojevic glavonja nema pojma 🤣🤣🤣. Sliku njegovu da okacis i stavis na zid i svako jutro da mu salutiras ispred. Covjeka koji ke donio toliko emocija u tri godine (Sparta, Keln, Krasnodar, pa Salzburg, Liverpul, Kopenhagen, ulazak na Marakani u LS) ovdje omalovazavaju kao da je gubio i ispadao u prvom kolu kvalifikacija. Isti oni koji su pisali da je neznalica kada je dosao i da ce biti uspjeh ako izbacimo Irtis a protiv Sparte samo da se ne obrukamo. Sada ti isti sole pamet kako ljestvica treba da se dize, samo ne znam dokle, i na osnovu cega bi je dizali. Ne znaju vjerovatno ni oni sami, bigno je da se opljune najuspjesniji srpski klupski trener u ovom vijeku kada pricamo o Zvezdi i Partizanu. Al to smo mi. 

 

Ja te molim da mi ne ucitavas nesto sto nisam napisao. 

 

Dakle, Garsija i Kanjas bili najbolji ci su dosli, tj. u avgustu. Evo jos jednom, u avgustu. Nakon toga su se raspali. Zasto, pitanje je za trenera koga nisam vredjao, niti rekao da nema pojma. Ako je konstatacija da mu svaki igrac igra mnogo gore nego kad je dosao vredjanje, onda jebiga.

 

Sto se tice salutiranja, verujem da je kod vas na severu vojnicka disciplina jos od Arkana, meni dozvoli da to ne radim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Krunski dokaz Glavonjinog neznanja - svaki igrač je izgledao mnooogo bolje po samom dolasku u klub, nego nakon godinu dana. I to apsolutno sve i jedan! Nema igrača koji nije stagnirao i propao. Čovek jednostavno nume da igra fudbal!

 

Čuvari vatre su možda zaboravili da je malo falilo da mi ispadnemo od Suduve, da se i to uzme u obzir kad se hvali Glavonja i njegovi performansi. I postavlja se pitanje šta bi bilo protiv Helsinkija da nije pao onaj gol Pavkova u 90-oj minuti. Eeeeejjj, te fudbalske velesile Suduva i HJK. Uz sve to treba reći da je uspeo u 180 minuta primiti DEVETKU od Poketinovog Totenhema koji je tih dana gubio od četvrtligaša.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste trener kriv za debakl ali je kriv i za titule i za ulazak u elitu sto nismo uradili otkad se igra liga sampiona i sve to sto gresi nije razlog da se vredja i zove Sisoje. Ovde je bre i Mrdja nazivan Grdja i Savic proglasen za promasaj veka a momak odigrao sjajno onu prvu sezonu, pa Le Talek dok nine proigrao itd. Miloje ce otici dal na polusezoni dal na leto, neke stvari ne stimaju i to je tacno ali ajde ljudi malo i zahvalnosti, da nije usao u ligu sampiona bilo bi tek tad sto nije usao. Zvezda bi se u Partizanovoj grupi borila za prvo mesto npr , Dinamo je u ligi Evrope stigao do osmine finala i taj Miloje je Zvezdu doveo do proleca, Liga sampiona je druga dimenzija za nas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve dok je Terza na celu kluba, nece biti nikakvog ozbiljnijeg pomaka. I kad ode Miloje, on ce opet dovesti nekog s kim ce moci da nastavi da radi kao i do sada, da gomila igrace sumnjivog kvaliteta samo da bi se uzimali procenti. Evo, ako izgubimo i od Olija, a sto je vrlo verovatno, kakva je korist od ovogodisnjeg ucesca u LS ? Ili kakvu je korist Zvezda imala od proslogodisnjeg ucesca ? Ne verujem da je dug nesto smanjen, igracki kadar je losiji, igra sama takodje...

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Ikac said:

 

 

Niko nije ni rekao da nisu daleko kvalitetniji. Ali daleko kvalitetniji je bio i Liverpul, pa je moglo da se izađe na teren sa normalnim stavom.

 

Utakmica je izgubljena pre nego što je počela. A tu je najodgovorniji trener. Za mene je Terzić uvek najveći krivac za sve loše, ali majku mu ne može se opravdavati nešto što ne sme.

 

Dva pasa Kanjas i Petrovic napred nisu poslali. Pa ko je stavio njih dvojicu u sastav? Pali sa neba? Što nije igrao Vulić od starta koji je više puta pokazao da je spremniji da igra LŠ od svih veznih koje imamo? Što nije igrao Pankov od starta koji je pokazao u Danskoj da nema strah, nego je ponovo igrao Milunović koji jedino zna da lakta glave protivničkih špiceva? Kom kurcu igra Vukanović? Možda bi bilo i sa tim sastavom isto, ali meni je nerealno da se iznova prave iste greške u selekciji. Meni je od onog ulaska Pankova još smešniji ulazak Mirka Ivanića, čoveka koji je i sam verovatno zaboravio da igra za Zvezdu.

 

Oni došli da nas pregaze, a mi skinuli gaće. Još ja juče tražim kartu, razmišljam da idem pre utakmice do stadiona da probam da nabavim po ceni, jebo mi pas mater nenormalnu.

 

I nemoj mi molim te odgovarati ako će da krene priča o plasmanima u LŠ i šta je uradio. Znam šta je uradio i to je sve super, ja nikad nisam želeo i tražio njegovu smenu. Nagrađen je on fino za svoje uspehe. Pričamo o onome što se desilo juče i ko je odgovoran za to, a Milojević je u ovom slučaju rame uz rame sa Terzom.

 

 

Pa kako može igrač da održava formu ili da je podiže kad igra jednu utakmicu u dve nedelje? Milojević rotira svaki meč, ne znam da li smo poslednje dve godine krenuli meč u istom sastavu. To nema nigde, kandidati za titule u ligama 5 gledaju da uvek igraju u istom sastavu i prave samo najneophodnije promene zbog povreda ili kartona.

 

Milojevićev posao je teren i on ne sme da se bavi finansijama i na osnovu toga pravi tim. On nije manager, on je head coach. Znači ako je u ligi dozvoljeno 4 stranca, izabereš 4 koji su najbolji i onda biraš preostalih 14 igrača koji imaju srpski pasoš. Uspostaviš 11 prvotimaca koji se uigravaju i onda ne može da ti se desi 0:5 za 45 minuta. Znači igraju Marin, Boaći, Garsija i VanLaPara na primer, a Kanjas, Žander, Tomane i pre svega Ben kojeg obožavam ali koji nije registrovan za sva takmičenja koja igramo, sačekaće januar pa da vidimo kakvi su koraci mogući.

Opet kazem cast izuzecima koji smisleno kritikuju iz najboljih namjera jer ima se sta kritikovati. Gresi i Milojevic, nema tog trenera koji u karijeri ne upadne u kanal ali se iz kanala dize radom, analizom problema a ne tako sto pospes nekog govnima i oteras. 

Mislim da su nasi problemi takvi da je svejedno dal igrao Vulic ili Kanjas. Problrm je selekcija i sami karakter tima. Tu je odgovoran i Milojevic i Terzic i Mrkela i to treba da se resava na zimu. 

Link to comment
Share on other sites

Najhitnije treba smanjiti igracki kadar. Ima mnogo njih koje treba najuriti iz kluba ali je problem ko ce ih kupiti. Ko ce da kupi Zandera ili Ivanica? Pavkov nije mogao da ode posle onih golova, Ben i Boaci takodje, a neko ce da se zajebe pa da uzme ove cirkuzante.

To nagomilavanje ce se nastaviti jer smo postali masina za muljanje i ugradjivanje i to im fenomenalno ide. 

Mrkela mora da ide. Metiljavko bio uvek, takve igrace i dovodi. Ivanic kopija njegove pickarske igre.

Link to comment
Share on other sites

Prica se,vidim,o nekoj odgovornosti igraca,strucnog staba,Milojevica,uprave,Terzica..nisam zeleo da "trolujem" temu dan-dva pre utakmice sa Bajernom zelevsi da fokus bude na predstojeci mec.
Citao sam intervju Zvezdana Terzica zagrebackom "Vecernjem listu" koji je u nasoj javnosti maltene prosao "ispod radara". Ne mogu da kazem da je jedan od boljih Zvezdanovih intervjua;jer pridevi tog tipa tesko mogu u istu recenicu sa njim,ali recimo onda  - iskrenijih. 

Izmedju ostalog mozete procitati o tome:
-koje su tri drustvene sile bile protiv Zvezde
-da severna tribina ima politicku i drustvenu moc,da ona ne vodi operativno klub,ali se sa njihovim vodjama dogovara (i o pojedinim transferima)
-da je klub prethodnih godina inkasirao oko 130m evra
-da mu se,kao generalnom direktoru kluba,otvaraju sva vrata u zemlji
-kako ponovo velica notornog fudbalskog krimosa Zdravka Mamica i gleda ga kao uzora
-kako poredi Djindjica sa Milosevicem
-...

Vredi procitati da bi se shvatilo,ne ko nam je na celu kluba (to svi manje-vise znamo),vec sta od takvog direktora i cele uprave moze da se ocekuje

 

Quote

Glavni čovjek Zvezde za VL: Mislio sam da je rat ružan san! Tenk nema veze s Vukovarom i Olujom

Od rata su prošle 24 godine i ta liga nije zaživjela i mislim da nikad i neće. I dalje postoji antagonizam, neprijateljstvo. Nismo spremni ni mi ni vi, kaže Terzić

https://www.vecernji.hr/sport/glavni-covjek-zvezde-za-vl-volim-srbiju-nikoga-ne-mrzim-mislio-sam-da-je-rat-ruzan-san-1361643

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Spooky said:

Sve dok je Terza na celu kluba, nece biti nikakvog ozbiljnijeg pomaka. I kad ode Miloje, on ce opet dovesti nekog s kim ce moci da nastavi da radi kao i do sada, da gomila igrace sumnjivog kvaliteta samo da bi se uzimali procenti. Evo, ako izgubimo i od Olija, a sto je vrlo verovatno, kakva je korist od ovogodisnjeg ucesca u LS ? Ili kakvu je korist Zvezda imala od proslogodisnjeg ucesca ? Ne verujem da je dug nesto smanjen, igracki kadar je losiji, igra sama takodje...

 

Da se ne shvati da opet provociram ali je Zvezda ipak u 32 najbolja tima u Evropi sto je za nas raspali fudbal ogroman uspeh. Iza Zvezde su ove godine Kopenhagen, Young Boys, Porto, Seltik, PSV i mnogi drugi timovi koji igraju u mnogo sredjenijim zemljama i ligama od nase. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ikac said:

Niko nije ni rekao da nisu daleko kvalitetniji. Ali daleko kvalitetniji je bio i Liverpul, pa je moglo da se izađe na teren sa normalnim stavom.

 

Liverpool je u rangu sa Tottenhamom. Vjerovatno nesto bolji, al' uglavnom to je taj nivo. Zvezda je protiv Tottenhama imala gomilu zicera. Protiv Liverpoola je uslo, protiv Tottenhama nije. I to je jedina razlika. Da je Pavkov ugurao onaj zicer, gotovo sigurno bi i moral i samopouzdanje ekipe poraslo na drasticno visi nivo i kompletna slika bi izgledala drugacije, sto opet ne bi znacilo da Tottenham, za razliku od Liverpoola, ne bi preokrenuo. Al' to je sport, to je fudbal i to je ono sto se desava svim ekipama, ne samo Zvezdi. Bayern je ipak jaci i od Liverpoola i od Tottenhama. Uz Barcelonu i Real Madrid, najbolja svjetska ekipa u poslednjih 15 godina. To sto neki fantaziraju i stalno ponavljaju izlizane floskule o nekom presingu i slicno, besmisleno je i komentarisati. Kao, niko drugi (osim B92 forumasa) se nije sjetio kako bi se moglo odigrati. Naravno, to da li je nesto izvodljivo sa ovakvim igracima, to je za B92 forumasa nebitno, jer, jelte, bitno je da on ima "ideju".

 

A, naruceni tekstovi, koji bi trebalo da dodatno potpale pljuvace, onako lagano isplivavaju, pa imamo situaciju da B92 suptilno provlaci potpuno besmislen i izdvojen tekst koji govori samo o tome kako su igraci Bayerna nakon utakmice otisli da trce na pomocni teren. Valjda tim tekstom zele da objasne da je to ta razlika izmedju Zvezda i Bayerna, odnosno da novac ne igra nikakvu ulogu. Ili je placen tekst da dodatno potpiruje vatru ili autor teksta nema pojma o cemu pise. Jer, vec godinama unazad svi njemacki klubovi, ukljucujuci i one iz nizih liga, nerijetko imaju tu praksu da nakon meceva posalju igrace na teren da odrade par krugova u bas laganom ritmu. To je nesto sto je radio i Koln, pa opet izgubi 0:6 od Hoffenheima, odnosno Zvezda ih potpuno nadigra u 3 od 4 poluvremena.

Edited by x|o
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

Javite Totenhemu da vrate Poketina i da njihovi naviajci salutiraju pod njegovom slikom jer nikad pre nisu igrali, niti ce u skorije vreme opet, finale LS. A ovi bednici iz uprave ga otpustili.

 

Gde je tu postovanje?! Pre samo 6 meseci? Kako to moze? Gde su zasluge? 

Mislis da pljuju navijaci Totenhema, idi na njihov tviter nalog, coveka su pohvalili svi id Kejna do prosecnog navijaca, ali zasicenje, predugo je tu i jbg ali nije vredjan kao Milojevic.

Crvena zvezda već dugo deluje kao ekipa sastavljena od 18 fudbalskih profesionalaca koje ne vežu nikakve zajedničke niti. I opet jedna fraza: crveno-beli su izgubili nekakav DNK, šta god to značilo, jer su parama dobijenim od UEFA zbog kontinuiranih uspeha pokušali da naprave Šahtjor za siromašne, ili Mančester Siti za one najsiromašnije. Samo za obeštećenja, kada je reč o najskupljim investicijama, isplaćeno je 6.700.000 evra. Plus plate, plus premije, plus milionske investicije potrebne za  plate Horhea Kanjasa (doveden kao slobodan igrač), zatim Garsije, Van la Pare i Žandera. Da ne idemo dalje. Ulaskom u Ligu šampiona oni su, zajedno sa ostatkom ekipe, vratili uloženo, ali… Crvena zvezda bi uskoro mogla da postane talac njihove neperspektive i smemo da kažemo nemogućnosti da se ponavljaju u Evropi, iako može da dođe do bleska 11. decembra protiv Olimpijakosa. Jer neko je tu nekog debelo prevario. Za ovaj nivo takmičenja oni nisu, što je bez uvijanja rekao i Milan Borjan.

Dok je besparica bila sastavni deo svakodnevice na “Marakani“ sportski sektor, oličen kroz direktorski dvojac Zvezdan Terzić i Mitar Mrkela, savršeno je pratio Milojevićevo rušenje rekorda i barijera. Koordinate su bile jasne: povratnici iz inostranstva, mahom u silaznoj putanji karijere, predstavljali su osnovicu tima. Bilo je i tada stranaca, Gelora Kange i Ričmonda Boaćija u punom sjaju, zatim prošlog leta savršeno uklopljenog Bena, ali ulasci u Ligu šampiona i Ligu Evrope bili su potpisivani i  igračima iz „secong hand“ šopova. Bilo je neke ravnoteže. Tu nisu samo bili Filip Stojković, Nenad Krstičić i Vujadin Savić kao lideri svlačionice i od kojih se znalo šta može – a šta ne može – da se očekuje. Tokom susreta sa Bajernom navijači su čeznuli za tihim Milojevićevim herojima kakvi su bili Nemanja Milić ili Slavoljub Srnić. O Radonjiću da ne govorimo, jer je on otišao posle ponude koja nije mogla da se odbije. Međutim, drugi ulazak u Ligu šampiona prevario je sportski sektor Crvene zvezde da Zvezda kao član elitnog takmičenja može da predstavlja elitistički klub. Direktori Terzić i Mrkela imaju samo dve olakšavajuče okolnosti. Bara potencijalnih povratnika se „isušila“, a Terzić i Mrkela su želeli da nasilnom „bajernizacijom“ olakšaju posao Vladanu Milojeviću. Ispotavilo se da su mu gurnuli u ruke sudoku koji trener Crvene zvezde prosto ne može da reši. I da od ovakvog tima u svlačionici napravi pesnicu koja će udarati u Evropi, što je njegov osnovni postulat, ispričan u intervju za MOZZART Sport još 2017. godine. I druga jako bitna stvar. Prethodne zime vrhuška kluba morala je da reaguje i pojedincima produži ugovore i na taj način ih nagradi za sve urađeno u Evropi i domaćoj sceni. Nahranila ih je, a učeni ljudi iz nekih starijih vremena će vam reći da samo gladan stomak fudbal igra. Bila je to situacija koja je obećavala jedno kajanje. Da su mnogi otišli uz mizerno obeštećenje postojala bi teza da su morali da budu zadržani. Ispostavilo se da Superliga, a posebno Beograd, nisu idealno mesto za puštanje korenja.

ZvezdaTRANSFERI.jpg

Svako ko je revnosno pratio rad Vladana Milojević zna da je reč o treneru koji zna da istraje u svojim stavovima i metodologiji rada i da teško menja mišljenje. Ali u tim slatkim mukama, kada je na „Marakani“ počelo da ima para (mnogo para), Vladan Milojević je dozvolio da upadne u mišolovku histerije i možda populističkog punjenja igračkog kadra do gornjih granica. Dozvolio je da bude preveran ili je sam sebe prevario. U pomenutom razgovoru za MOZZART Sport rekao je da voli da na raspolaganju ima što više igrača koji iznutra osećaju klub, i koji imaju jaku emociju. Takvih je sada malo, i to je Milojevićeva greška koja  se najbolje reflektovala protiv Bajerna. Samo 12 meseci ranije odbijao je da mu se igrači dovode kao na traci. Bio je toliko ponosan da kaže „NE“ kada se zahvalio na ponudi da Crvenu zvezdu pojača Silva iz Rena, pod izgovorom da mu je potreban štoper iz srpskog govornog područja. Dočekao je Degeneka, kao i ovog leta. I pogodio.

Možda bi Zvezda izgubila većim rezultatom i sa prošlogodinjim timom, ali bi bar ostavila neki utisak. Ovako delovala je kao grupa plaćenika, koja je razotkrila sve iluzije letnjeg prelaznog roka. Nema nijednog pravog pojačanja za nivo Lige šampiona. Zvezda je najviše prevarila sebe. Čak i da u Pireju dođu do pozitivnog rezultata Terzić i Mrkela moraće da pritisnu dugme za „restart“. Jedna era se polako završava, nije bitno da li će se u novu krenuti sa Milojevićem ili bez njega na klupi.

Poslednjih dana grčki mediji spekulišu o njegovom odlasku u kineski Daljen (mada bez prevelikih osnova, jer nema naznaka da će Rafael Benitez biti smenjen), a pominju i opciju da Martins dobije otkaz u Pireju, posle čega bi prvi izbor grčkog velikana bio baš Milojević.

Link to comment
Share on other sites

@x|o  off Bayern trenutno nije jači od Liverpoola. Rutinirao ih je Liverpool pre 6 meseci.

 

 

Zvezda poslednje 3 godine redovno učestvuje u evropskim takmicenjima, a svake godine igra sve lošije, znači u padu je. Od igranja u Evropi je zaradila ozbiljan novac za naš fudbalski standard, a nije uspela da napravi tim koji će igrati konkurentniji fudbal na elitnom nivou takmičenja, što je moja najveća zamerka Jbg, takav sam ne mogu da se zadovoljim samo sa učešćem u LS. Prošle sezone je donekle mogla da prođe ta priča nismo 30 godina bili u eliti bla bla, ove godine je morao da se napravi iskorak bar u igri. To da ne može da se napravi tim koji će da igra kompetitivniji fudbal je izgovor, jer je bilo timova koji su prethodnih godina, a i ove imali sličan budžet i igrali takmičarski fudbal. 

 

Znam da dosta sadašnjih igrača nema kvalitet za donju lestvicu LS-a, ali za dve godine ne može da se napravi dobra selekcija, te 1/5 pojačanja se pokaže kao dobar ubod. Neka se menja skauting tim, ako ga ima uopšte, a ne da se prodaje priča kako je ovo škola za igrače. Ako je igrač nema (ne)kvalitet aka Gobeljic, može da igra 10 godina u LS, a on neće doći do potrebnog napretka da zadovolji donju normu za LS. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...