Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

11 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Ovo ne moze da bude kradja nikako. Apsolutno odlicno sudjenje je bilo, van te situacije. Ovo i ako nije faul moze da bude samo greska, sudijska procena. Ajde da se ne blamiramo. Ako je ovo kradja, kako je Indjija prosla protiv nas? Ne moze i jedno i drugo da se zove istim imenom.

 

Pita mali indijanac oca šta je dobro a šta zlo.

 

- Dobro je kada upadnemo u selo kod komšija, pokrademo im konje, muškarce pobijemo i silujemo žene. Zlo je kad oni to urade nama.

  • Like 12
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Ne mogu da se udubljujem u ovu pricu previse, jer sve ovo nema ili ne mora da ima veze sa Milojevicem, zelim samo da cujem tvoju prognozu. Gde ce Milojevic posle Zvezde i koji ce mu biti krajnji domet sto se tice trenerske karijere?

Ovo sto je Klop napredovao uprkos losijim rezultatima je ono sto ja pisem ovde duze vreme - nekad nije bitno da li ces ove sezone ostvariti neki rezultat gurajuci Srnica i Milica u vezni red, jer to nema nikakve poente za buducnost igre, bitno je da gradis nesto iako mozda rezultat trpi u pocetku. Eto, nije sigurno Klop dogurao dovde jer ima dobrog menadzera ili po politickoj liniji, vec je neko strucan prepoznao da on ima talenat i da to nesto njegovo moze da prodje u buducnosti, kao sto je na kraju i proslo. Ovo Milojevicevo je "drzi bure vodu" i ja razumem ljude koji su zadovoljni samo rezultatima i ostalo im nije bitno. Ja nisam od takvih i to je to. Da ne prodjosmo penal seriju u Danskoj, sad bi se digla mnogo veca frka. Ovako LS, pa guraj dalje, samo nek se okrece turbina.

Ko pamti sta pisem, bio sam veliki Milojevicev fan, video sam neku viziju, delovalo mi je da ima to nesto, kao sto i jeste te prve sezone. Pitam se sad sta ce biti s njim kad sreca malo ne bude na njegovoj strani i pocnemo da primamo neke golove kao sto smo ih dali. 

 

Kako bih ja mogao da znam gdje ce Milojevic nakon Zvezde!? To je bas u domenu potpunog nagadjanja, a ne volim da se bavim takvom vrstom prognoza. Mada, kod nasih trenera dosta zavisi i od toga za koju zemlju su bili vezani tokom igracke karijere, tako da nije iskljuceno da to bude Grcka. 

 

Valjda se i na primjeru reprezentacije vidjelo da ne moze trener bas mnogo toga da promijeni. Clemente je svojevremeno sa Spanijom bio veoma dobar. Ako se dobro sjecam, obarao je i neke svjetske rekorde po duzini nepobjedivosti na reprezentativnom nivou. A ovdje se bas i nije proslavio. Dick Advocaat je preferirao napadacki fudbal, sa Zenitom je svojevremeno igrao sigurno jedan od najljepsih fudbala u Evropi, bukvalno je razbijao i Bayern i druge evropske klubove, al' sa Srbijom je sve to izgledalo lose, bez ikakvih obrisa, odnosno bar nekih najsitnijih naznaka kvalitetne, napadacke igre. Jednostavno, nema tu dovoljno individualnog kvaliteta, a ovi nasi igraci vec odavno nemaju zelju za nekim vecim napretkom, jer im je ocigledno u danasnje vrijeme ispod casti da ostaju nakon treninga i da individualno rade na nekim bar osnovnim fudbalskim elementima, dok za kvalitetnije strance nema novca. Zenit je upravo u tom periodu kada je Advocaat postao trener poceo da pravi velike transfere, da dovodi kvalitetne igrace (Tymoshchuk, Dominguez, Danny, Pogrebnyak, Lombaerts, itd...) i to je period tokom kojeg su se izdigli. Pa, vec rekoh, Milojevic od igraca koji zaista posjeduju kvalitet ima Marina i ne moze se reci da ga na bilo koji nacin sputava. Stavise, dao mu je potpunu slobodu, tako da ne stoji prica da Milojevic nekoga "gusi" defanzivnim stilom. Jer, jednostavno, on na raspolaganju nema vise igraca tog nivoa. Da ih ima, sigurno bi drugacije pristupio nekim mececima i sama igra bi bila dosta drugacija. Nema to nikakve veze sa (ne)kvalitetom protivnika, jer nemoguce je igrati nesto sa igracima koji prosto ne mogu da odrade neke stvari sa loptom. A i nije bas da je Zvezda bila toliko defanzivna. U evropskim mecevima je uvijek imala periode kada se igrao vrhunski presing i napadacki fudbal i nije da su postizani neki user golovi. A u domacem sampionatu ipak se mora u obzir uzeti i neatraktivnost takmicenja, tako da je veoma tesko motivisati igrace da lome noge po ovom mulju. Tu bi se i mozda moglo prebaciti nesto na trenerovu adresu, al' realno, stanje u domacem fudbalu je takvo da tesko koji trener moze u kontinuitetu motivisati ovdasnje igrace.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Pero_Cameron said:

Igraci i trener Partizana danima prije meca govore kako cemo se braniti, pa kako nismo uputili sut u okvir gola u 2 meca, kako smo bili bezopasni. I treba, nadam se da ce to govoriti svakim danom do iduceg derbija ne bi li se Miloje malo opametio.

 

Kad se Miloje zainati pa odigramo 0-0, i mi i oni po 0 šuteva u okvir.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, prolup said:

Ima li neko od ovih što su skinuli glavu treneru neko normalno riješenje za trenera? Ne zajebancije tipa Lalatović ili neko ko je već bio i nije se proslavio(Grof, Robi), nego normalan prijedlog koga za trenera.

Darko Milanić.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Berlin said:

 

Nisam ljubitelj stranih trenera , pre svega  sto stranci ne poznaju nas balkanski mentalitet i cisto sumnjam da znaju kakvu tezinu ima Zvezdina klupa.

Kad Pavkov počinje sa klupe, sigurno da ima neku težinu.

  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, red_white said:

Ebisilio i Kafu ne igraju nigdje i nakon odlaska iz Zvezde pa ta konstatacija kako smo se odrekli ne znam kakvih igraca ne stoji.

Ali zato stoji konstatacija, da je Miloje bio trener bezveze pre Zvezde, a i biće sigurno posle nje, pa se neki tu ipak lože ko da je jedini trener na svetu pošto eto izvlači maksimum iz ekipe.

Link to comment
Share on other sites

Sledece sezone u timu u JSL ce morati biti dva igraca do 21 god. Eto prilike da konacno vidimo Erakovica, Gavrica i ko sve ima u tom Graficaru. U ekipi ce morati biti 4-5 mozda i vise igraca do 21 godine jer ako bude dolazilo do izmjene takvog igraca moze zamjeniti samo igrac do 21 pa i na klupi moras imati dva. Ovo mi djeluje kao dobra stvar. S obzirom sa kakvim zalaganjem pojedini igraju JSL bar da gledamo tu djecu. 

Link to comment
Share on other sites

Neki su to vrlo brzo shvatili, a neki prosto neće nikad, jer su slepi kod zdravih očiju i razumeju se u fudbal ko Marica...

To što mi igramo veze sa fudbalom nema, sve se svodi na to, kako sa 11 ljudi na travi i jednom loptom domoći se što više moguće para, a pritom stvoriti iluziju kod što većeg broja ljudi, da to liči na pravi fudbal. Pa ko voli, nek izvoli, al nemojte da me ubeđujete u tu iluziju i prevaru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, piksi said:

Ali zato stoji konstatacija, da je Miloje bio trener bezveze pre Zvezde, a i biće sigurno posle nje, pa se neki tu ipak lože ko da je jedini trener na svetu pošto eto izvlači maksimum iz ekipe.

Jesi i ti još jedan iz stare garde, koja pamti eeeeee kako je to nekad bilo, kad igrači do pedesete nisu smjeli otići vani. Super vrijeme bilo baš. Miloje prije Zvezde ima kup sa Čukaričkom što je uspjeh kraj Zvezde i Partizana, poslije Zvezde vidjećemo kako će proći. A ovo što je napravio u Zvezdi će ostati zapisano za sva vremena pošto je u otprilike trideset godina daaaaaaleko najuspješniji trener. Nije baš kratak period u istoriji Zvezde, složićeš se.

Link to comment
Share on other sites

Jesam iz te garde pametnijih i pre svega iskusnijih.

I da, nisu mogli igrači vani do 27me ili koje već godine, ali isto tako nisu ni dolazili Sume, Sadiqi, Leonardi, Klei, pa ni Marini, Ebecilii, Kafui, Kange, Donaldi, Gueyevi, Evandri, Kadui... i nije se imalo preko 50 igrača pod ugovorom, ipak je bio fudbal u prvom planu.

Jeste dug period, slažem se, ali sam dosta siguran, da bi u ovakvim uslovima, kakve ima Miloje (a ne znam čime je to zaslužio mada imam svoju teoriju), i pokoji trener pre njega napravio sličan rezultat, ako ne i bolji, i da se tom Miloju svašta pripisuje, a čovek veze sa modernim fudbalom nema.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, prolup said:

Jesi i ti još jedan iz stare garde, koja pamti eeeeee kako je to nekad bilo, kad igrači do pedesete nisu smjeli otići vani. Super vrijeme bilo baš. Miloje prije Zvezde ima kup sa Čukaričkom što je uspjeh kraj Zvezde i Partizana, poslije Zvezde vidjećemo kako će proći. A ovo što je napravio u Zvezdi će ostati zapisano za sva vremena pošto je u otprilike trideset godina daaaaaaleko najuspješniji trener. Nije baš kratak period u istoriji Zvezde, složićeš se.

Njegov rekord sa dve vezane utakmice bez suta na gol u derbiju moze da obori samo on sam i niko vise. Taj rekord i onih grofovih 5 od Borca na Marakani ostaju za vek vekova.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, piksi said:

Jesam iz te garde pametnijih i pre svega iskusnijih.

I da, nisu mogli igrači vani do 27me ili koje već godine, ali isto tako nisu ni dolazili Sume, Sadiqi, Leonardi, Klei, pa ni Marini, Ebecilii, Kafui, Kange, Donaldi, Gueyevi, Evandri, Kadui... i nije se imalo preko 50 igrača pod ugovorom, ipak je bio fudbal u prvom planu.

Jeste dug period, slažem se, ali sam dosta siguran, da bi u ovakvim uslovima, kakve ima Miloje (a ne znam čime je to zaslužio mada imam svoju teoriju), i pokoji trener pre njega napravio sličan rezultat, ako ne i bolji, i da se tom Miloju svašta pripisuje, a čovek veze sa modernim fudbalom nema.

Kakvim uslovima, da prve godine na klupi izbaci žestoko favorizovane Spartu i Krasnodar, prođe nimalo laku grupu i prezimi u Evropi? Ili da bude trener kluba koji je jedini od prvog kola kvalifikacija došao do grupne faze LŠ pa to ponovi i na godinu da mu pametnjakovići ne mogu prigovarati kako je na sreću? Sve uslove koje sad ima je sam zaslužio i zaradio ih na terenu. Ima bagova i rupa, jednodimenzionalan je trener vidi se iz aviona, ali kako su komšije često znale ponavljati Evropa je mjerilo. Pa baci pogled na UEFA listu prije njegovog dolaska i danas, pa mi objasni svoju teoriju, ko njemu u Evropi omogući da napreduje iz godine u godinu na toj listi.

 

2 minutes ago, tsva said:

Njegov rekord sa dve vezane utakmice bez suta na gol u derbiju moze da obori samo on sam i niko vise. Taj rekord i onih grofovih 5 od Borca na Marakani ostaju za vek vekova.

Imali smo sinoć i šut na gol i pogodak, ali nas je sudija zakinuo za njega. Da je radio svoj posao kako treba sinoć ne bi bili poraženi.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, tsva said:

Njegov rekord sa dve vezane utakmice bez suta na gol u derbiju moze da obori samo on sam i niko vise. Taj rekord i onih grofovih 5 od Borca na Marakani ostaju za vek vekova.

 

Ovo definitivno nikad niko neće prejebati. Štono se kaže, u kamenu će ostati uklesano.

Link to comment
Share on other sites

Sparta je bila favorizovana na papiru, vidi se i posle naseg dvomeca u kakvom su stanju. Krasnodar prosao, svaka cast na igri, ali da, IMAO JE SRECE da sudija protivniku ne prizna cist gol, pola metra, znaci ne ovo od juce da li je mozda faul ili ne, nego lopta usla u gol za dva obima. Sta bi bilo posle tog gola ne mozemo da znamo.

Na rezultatu u grupi mu cestitam, posteno je sve bilo i zasluzeno i tada je imao podrsku 100% navijaca, jer smo jebeno IGRALI FUDBAL.

Sad ovaj drugi deo oko srece protiv Salzburga. Da, IMAO JE SRECE kakvu nije niko drugi. 2 gola za 68 sekundi, ako ne gresim, nakon sto su nas rastavili na delove. A golovi dosli ni iz cega za sta moze da se kaze - e evo ovo je pecat trenera, za ovo je trener zasluzan. 

Ove godine, prosao na penale koje smo bukvalno vec izgubili, imali su 2 penala za prolaz, ali da, Milojevic je opet IMAO SRECE i prosli smo. Gol Pavkova u BG takodje.

Protiv Jang bojsa primimo gol odmah i potom dajemo skoro pa identican gol kao u Austriji, gde Degenek zvekne onako loptu i gol moze da bude samo ako lopta prodje onde gde je prosla. Opet, srecan gol, nista do trenera. Revans je bio dobar u vecoj meri i fino ga je odradio. Borjan jeste spasavao stvar, ali mozda i najbolja utakmica u kvalifikacijama.

Ono sto ne mogu da mu osporim u vecini slucajeva je da ume dobro u kvalifikacijama da se brani kada ima rezultat i ovako, na prvu, cini mi se da kada priprema utakmice 90% taktike svodi na defanzivu, a u napadu - pa fudbaleri ste majku mu, napravicete nesto.

Vidi se kad nemamo rezultat da mi umemo napred da odigramo, ali najvise zbog nekog individualnog kvaliteta koji trener ne zeli da eksploatise i kad je nereseno ili kad imamo prednost.

Znaci, vodimo, bunker, primimo gol, vidi se da umemo i dajemo ga, pa opet bunker. Znaci samo do trenera je, ima ko da odigra.

Kad mi budemo poceli da primamo golove kakve dajemo, ispacemo u prvom kolu kvalifikacija. Bukvalno. Ne secam se da smo u poslednje dve godine primili nesrecan gol u kvalifikacijama. I kad bude to doslo, pricacemo - eto, nismo imali srece, nije do nas.

 

edit: Da dodam, niko ovu srecu ne bi toliko pominjao da mi igramo dobar fudbal u domacoj ligi. Bilo bi, ovde je lepo, jbg u Evropi se branimo i igramo na rezultat. A iz te dobre igre protiv Vojvodine i Partizana, doslo bi i do mnooogo bolje igre protiv raznih Kopenhagena, Jang bojsa, Olimpijakosa.

Edited by Dropkick Murphys
  • Like 15
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, x|o said:

 Pa, vec rekoh, Milojevic od igraca koji zaista posjeduju kvalitet ima Marina i ne moze se reci da ga na bilo koji nacin sputava. Stavise, dao mu je potpunu slobodu, tako da ne stoji prica da Milojevic nekoga "gusi" defanzivnim stilom. Jer, jednostavno, on na raspolaganju nema vise igraca tog nivoa.

 

Sve je to tačno, ali se za onoliki zaradjeni novac od LŠ i LE kupuju Simić Veljko, Čauš, igraju ti brat Gobelja, Jovančić i Telefontm umesto da se dovede jedan igrač koji je makar približnog ranga Marinovom. Bilo je razumljivo da se igrači dovode na free transfer u situaciji kad 10 godina klub ispada u julu i avgustu. Hajde da kažeš da to tako mora i posle dve godine zaredom u Evropi, ali u trećoj godini i drugoj uzastopnoj u LŠ to je nedopustivo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam ovog malog Hadzijevog sina u omladincima danas. Trebao je da igra u Graficaru, al se tamo nije izborio.

 

Uglavnom, nista nije odigrao. Visok je, koruplentan, al slabo zna fudbala, bas nista konkretno nije odradio sem sto je napravio jedan faul (bas ocigledan) nakon kog je dao gol. Piplica dao dva sa klupe i resio tekmu, a lepo je videti i da se Dedijer malo budi, imao je danas 2 vrh asistencije, jednu smo iskoristili, drugu nismo. 

Link to comment
Share on other sites

Као што сам већ помињао, код нас као да се прави неки сулуди бренд од дефанзивне игре на резултаттм уз велику количину среће. Кад такви нестану резултати неће остати ништа. Малим клубовима то није проблем, док траје траје. Црвена Звезда је клуб којој треба фудбалска игра из које ће доћи резултат.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dropkick Murphys said:

Sparta je bila favorizovana na papiru, vidi se i posle naseg dvomeca u kakvom su stanju. Krasnodar prosao, svaka cast na igri, ali da, IMAO JE SRECE da sudija protivniku ne prizna cist gol, pola metra, znaci ne ovo od juce da li je mozda faul ili ne, nego lopta usla u gol za dva obima. Sta bi bilo posle tog gola ne mozemo da znamo.

Na rezultatu u grupi mu cestitam, posteno je sve bilo i zasluzeno i tada je imao podrsku 100% navijaca, jer smo jebeno IGRALI FUDBAL.

Sad ovaj drugi deo oko srece protiv Salzburga. Da, IMAO JE SRECE kakvu nije niko drugi. 2 gola za 68 sekundi, ako ne gresim, nakon sto su nas rastavili na delove. A golovi dosli ni iz cega za sta moze da se kaze - e evo ovo je pecat trenera, za ovo je trener zasluzan. 

Ove godine, prosao na penale koje smo bukvalno vec izgubili, imali su 2 penala za prolaz, ali da, Milojevic je opet IMAO SRECE i prosli smo. Gol Pavkova u BG takodje.

Protiv Jang bojsa primimo gol odmah i potom dajemo skoro pa identican gol kao u Austriji, gde Degenek zvekne onako loptu i gol moze da bude samo ako lopta prodje onde gde je prosla. Opet, srecan gol, nista do trenera. Revans je bio dobar u vecoj meri i fino ga je odradio. Borjan jeste spasavao stvar, ali mozda i najbolja utakmica u kvalifikacijama.

Ono sto ne mogu da mu osporim u vecini slucajeva je da ume dobro u kvalifikacijama da se brani kada ima rezultat i ovako, na prvu, cini mi se da kada priprema utakmice 90% taktike svodi na defanzivu, a u napadu - pa fudbaleri ste majku mu, napravicete nesto.

Vidi se kad nemamo rezultat da mi umemo napred da odigramo, ali najvise zbog nekog individualnog kvaliteta koji trener ne zeli da eksploatise i kad je nereseno ili kad imamo prednost.

Znaci, vodimo, bunker, primimo gol, vidi se da umemo i dajemo ga, pa opet bunker. Znaci samo do trenera je, ima ko da odigra.

Kad mi budemo poceli da primamo golove kakve dajemo, ispacemo u prvom kolu kvalifikacija. Bukvalno. Ne secam se da smo u poslednje dve godine primili nesrecan gol u kvalifikacijama. I kad bude to doslo, pricacemo - eto, nismo imali srece, nije do nas.

 

edit: Da dodam, niko ovu srecu ne bi toliko pominjao da mi igramo dobar fudbal u domacoj ligi. Bilo bi, ovde je lepo, jbg u Evropi se branimo i igramo na rezultat. A iz te dobre igre protiv Vojvodine i Partizana, doslo bi i do mnooogo bolje igre protiv raznih Kopenhagena, Jang bojsa, Olimpijakosa.

U dobru se ne ponesi u zlu se ne ponizi - kaže poslovica. Post ti lici na transkript Panticevog YouTube onanisanja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...