Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

30 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Zvezda je sa takvim fudbalom u 80. minutu imala sansu za 1:1. Ne znam kako ljudi ne shvataju da kada ispred sebe Zvezda ima ekipu u kojoj je svaki igrac fizicki jaci, neuporedivo tehnicki bolji, brzi, kada svaki prazan prostor u defanzivi moze da bude gol, protiv takve ekipe se igra bunker. I Zvezdasi treba da budu presrecni ako protiv Olimpijakosa pobede 1:0 sa jednim sutom u okvir gola i posedom lopte od 30 posto. Samo je rezultat bitan u LS a Zvezdin kvalitet je takav da jedino bunkerom moze nesto da napravi. 

Po toj logici Slavija je prekjuče trebala da položi oružje u startu i zaigra Milojevu minijaturu umesto one dekadentne igre u gostima. 

Edited by Cromodora
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Cromodora said:

Po toj logici Slavija je prekjuče trebala da položi oružje u startu i zaigra Milojevu minijaturu umesto one dekadentne igre u gostima. 

 

A ako je Slavija bolja od Zvezde u ovom trenutku?

 

Ne mogu da se otmem utisku da je trebalo da ostane 1:0.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo jeste bilo bolje u odnosu na proslu godinu, ali opet u napadu sve zavisi od Marina. Doslovno se nema nikakav plan kad napadamo, samo ide Marinu lopta i da on smisli sta i kako. Prepustamo im loptu i previse i dajemo im priliku da imaju daleko vise napada od onog sto bi inace imali da samo pokusavamo da igramo fudbal. Jednostavno izadjemo defetisticki i sve dok je tako, gubicemo u Evropi.

 

Ja nemam reci kolko je Milunovic grozan igrac na zemlji. Ima srece sto ne primamo golove posle tih njegovih debilnih gubitaka lopte na 20m od gola, jer ima ko da ga pokrpi, inace bi ga obesili na Terazijama.

 

Ono je Zanderov gol kolko i Gobeljicev koji ne ide da blokira loptu nego se namesta. U napadu je 3x korisniji od Rodica, stvarno ne vidim zbog cega je svima na zubu toliko. Nije igrac za prvih 11, vidi se da je relativno skoro poceo ozbiljnije da igra, ali daleko od toga da nam je on najveci problem.

 

Reakcija Gobelje kod drugog gola, boze sacuvaj. Jedi govna Gajicu. 

 

Necu da komentarisem ove nove igrace dok ih ne vidim na jos par utakmica, ali vecina starosedelaca sem Borjana i Degeneka podbacuje. Marin je danas bio u modu kada komplikuje, ali je i kao takav za koplje bolji od naseg drugog najboljeg igraca. 

 

I klupa nam nije ni za kurac. Ko ovde da udje i bilo sta da ti doprinese? Vukanovic je dao protiv YB, hvala mu, nece vise u zivotu dati gol u Evropi. Srnaldo je za ova nasa domaca krila koja cirkulisu ka klupi igracina. 

 

Ne znam, moramo da pocnemo da igramo fudbal i to je to. Isto nam je 3:0 i 5:0, valjda smo prosle godine videli to. Delujemeo bolje nego prosle sezone, iako mi se opet cini da nam nesto fali u igri (verovatno dobar MC). Sta je tu je, idemo dalje, nadam se da cemo derbi konacno dobro da odigramo. 

 

 

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Bukvalno sam video više nego što sam očekivao i to ne malo više. Naravno, najveći dobitak je Vulić koji je pokazao kvalitet i na ovom nivou.

Problem u LŠ je najpre fizička sprema i tu nema nikakve dileme, taktički smo sasvim dobro stajali i parirali, svaka prednost koju su napravili je posledica fizičke/brzinske superiornosti. Najbolji primeri tokom današnje utakmice su bili kada su naši krilni igrači gubili sprint duele sa Šuleom (ili Kimihom koji je isprva okrenut leđima svom golu 😞 ). To je baš frustrirajuće, naročito ako se uzme u obzir da su nam krila najplaćeniji igrači, dovedeni da prave prednost ili makar budu ravnopravni na ovom nivou. U odnosu na prošlu sezonu smo uprkos svemu dosta konkurentniji, mislim da je treće mesto dostižno. Lepo fudbalsko veče i nikad bezbolnijih, ujedno korisnih 0-3. Dobra škola.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Malo utisaka iz MinKena..

 

- Bajern je tuga od ekipe koja je pre par godina bila kandidat za najviši plasman. Ovo neki PSG puni sa 5-6 laganih komada. Napad protiv ovakve zvezde i ne mora da bude ludilo ali im je zato odbrana dosta losa i nesto mi se javlja da ce Totenhem to fino da napuni.

- Miloje realno nije mnogo zajebao sa taktikom, kako i šta drugačije da igraš sa timom gde je svaki igrač duplo brži od svakog našeg? 

- Ovo iz prethodne stavke me najviše i boli, koliko smo jebeno spori, bukvalno za plakanje. 

- Pavkov...brate mili, hvala za user golove, hvala za Liverpul, hvala za derbi ali daj nađi neku tezgu gde će ti dati puno keša jer i taj keš što ti nude, biće sve manji ako se ovako nastavi. Boaći brat za 20 minuta, pokazao da je fudbaler a ne rendom lik koji ima visinu.

- Stoka na tribinama, klasika. Bilo je dobro navijanje ali i baš blamantne situacije, gde se spiker na srpskom zahvaljuje na fer i korektnom navijanju, nevređanju protivnika, timova, saveza...i naravno 10k ljudi odmah uefa maaafijaaaaaa :ajme:

 

- Poslastica za kraj, vraćamo se sa tekme, Dragan J. Vučićević beži iz metroa (u sred nedođije, 3-4 stanice pre grada) sa decom i neka dva pajsera sa kojima je došao na tekmu jer mu par rendom Dileja viče AV AV AV AV AV i vređa ga. Bar je bio dovoljno pametan da oćuti, što ovi pajseri sa njim nisu i izbila je solidna šorka na stanici metroa, metro stoji i ne kreće jer ulaze i izlaze iz vagona i tuku se. On kao nešto razdvaja ali se usrao mučenik, nije znao gde je (posle sam skapirao da su to njegovi klinci pa je verovatno to bio razlog što se usrao, njega mi nije bilo žao, šteta što ga nisu ispeglali fino, ali dece jbg, žao ti). Snimali su ljudi, očekujem da neko okači snimak negde. 

 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Markoss said:

Ovo jeste bilo bolje u odnosu na proslu godinu, ali opet u napadu sve zavisi od Marina. Doslovno se nema nikakav plan kad napadamo, samo ide Marinu lopta i da on smisli sta i kako. Prepustamo im loptu i previse i dajemo im priliku da imaju daleko vise napada od onog sto bi inace imali da samo pokusavamo da igramo fudbal. Jednostavno izadjemo defetisticki i sve dok je tako, gubicemo u Evropi.

 

 

Све фино објасниш а почнеш са "ово јесте било боље у односу на прошлу годину".:classic_laugh:

Наравно да је све исто као и прошле године. Да је Бајерн на 100% био би и резултат као против Париза или Ливерпула на страни. Набију се Борјану у крило, стоје 5м од играча и тотално препусте контролу противнику. Исто као пинг понг екипе на Маракани па и горе. Крила страна појачања играју бекове некад на својој а некада на страни контра ноге и у тим околностима када би Месија имао умјесто Марина изгледао би скромно.

Нема никаквих промјена када се пореди ни са Копенхагеном и Јанг Бојсом, само што ове екипе немају квалитет да толико стварају шансе и држе лопту док нападају као Бајерн и наравно немају одбрану која је у стању да лагано почисти оне наше транзиције у покушају.

Али све некако, ево настављамо домаће такмичење и пратимо и даље великог стручњака да ли ће бити у стању да нешто промијени у лиги гдје би требао бити Бајерн за многе...

 

Quote

- Težak poraz. Krivo mi je što je bilo 3:0, moglo je da ostane 1:0 ili 1:1 jer smo imali onu šansu u drugom poluvremenu. Fali još iskustva, odigrali smo odbrambeno dobro, ali fali tu da se igra. Mnogo se branimo, treba da izađemo i oslobodimo se. Ekipa je celo prvo poluvreme bila u grču. Nema razloga za time, ovo su najlepše utakmice koje možemo da igramo. Ali eto, treba da dignemo glavu gore i da za vikend pobedimo u derbiju - rekao je Borjan posle meča.

 

Оно кад голман који је био 3. по броју пасова у екипи:classic_rolleyes: пиша по шефовој филозофији...

Edited by Константин
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pošto neki koji vidim redovno prate fudbal kritikuju igru naših krila sinoć da samo podsetim iste da u našoj postavci igre krila pre svega moraju da budu rezervni bekovi pošto pravih bekova nemamo već nam na tim pozicijama igraju igrači koji mogu iole to da zakrpe. Verujem da je sinoć umesto Matea igrao Perišić za nas da bi isto izgledao kao Argentinac ako ne i gore.

Moraju u klubu da se dozovu pameti i da prestanu da kupuju igrače koji im donose najveći % pa da posle igraju na pogrešnim pozicijama a da mi nemamo bekove uopšte. Rodić je bio predviđen za prodaju tako da se trebalo razmišljati o dovođenju pravog beka koji bi zatvorio svoju stranu pa bi krilo igralo na svojoj poziciji a ne kao dupli bek. 

Edited by perkos
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Barracuda said:

 

Ne mogu da se otmem utisku da je trebalo da ostane 1:0.

 

Uf... pokusacu da stavim po strani navijacku zaslepljenost...

 

Nas je Bajern pregazio. Samo sticaj okolnosti i doza srece su uticali na to da dugo vremena na semaforu stoji 1 0. Sut Kutinja, nekoliko dobrih prilika, stativa, precka, sve su to igraci nemackog tima imali i postigli odlicnom igrom i pritiskom cim Zvezda primi loptu. I sam rezultat od 3 0 nije realan ako pogledas statistiku. Kazu Zvezda imala sanse... mmmm da... jedan sut Marina i neka dva polu suta Zandera. A Bajern imao 10 boljih prilika. 

 

Pitaju se ljudi sta bi bilo da je Marin pogodio ono, nista, dali bi nam jos ranije 2 komada. Bi stvarno. Nisam baba Vanga ali nisu igraci Bajerna oni jalovi polupanci iz Jang Bojsa. Ovi ubadaju i to kad god im se cefne. 

 

Ne kazem da oni nisu jaci bolji i brzi, samo mene licno smara da kako Zvezda ima loptu ne smem da trepnem jer je izgubi u kratkom roku. E sad tako nam je kako nam je, prosle godine su bile azdaje pa nisi ni mogao da igras, sad evvo Totenhem i Olimpijakos pa dajte malo fudbala... makar malo. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je ono sinoc bio ocekivani rezultat, ne znam odakle toliko razocarenje. Treba biti realan, sam uspeh je to sto igramo LŠ, a dzek pot ce biti, ako otkinemo koji bod protivniku na Marakani. 

 

Zasto se nije ozbiljnije pojurio Jagos Vukovic ? Vidim da nema klub, a sa njim bi dobili neku sigurnost u odnosuna Milunovica. 

 

U kakvom je fudbalskom stanju Filip Djuricic ? Nema neku minutazu u Sasuolu, mozda bi bilo dobro za Zvezdu i za njega, da vadi karijeru kod nas. Ipak je to igrac sa velikim iskustvom i kvalitetom i nije mi jasno zasto je decko vec 2g u ozb kanalu

Link to comment
Share on other sites

Djuricic je pojacanje za Zvezdu od pre 3 godine. Proso bi ko Ivanic

 

Rezultat je ok, jeste pokvaren utisak na kraju ali realan rez

 

Mrzi me da skrinsotujem ali ko koristi Sofu nek pogleda onaj grafikon poseda i napada, teska katastrofa

 

Ok, ne mozemo mi da budemo konkuretni Bajernu ali sigurno mozemo da igramo nesto otvorenije protiv najjacih ekipa u Evropi

 

A i igracki moze da se sklepa dosta jaci tim, ali dzaba, izgleda da ljudi u Zvezdi hoce samo lovu, a ne da se bave ozbiljno svojim poslom

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, vepar said:

Djuricic je pojacanje za Zvezdu od pre 3 godine. Proso bi ko Ivanic

 

 

 

7 minutes ago, vepar said:

 

 

Djuricic je za dva koplja bolji igrac od Ivanica, samo je pitanje u kakvom je psihickom i fizickom stanju, jer neki problem verovatno ima. 

Link to comment
Share on other sites

Valjda ce neki šeik blentavi da kupi Ivanica. Jbt, kakav epski zajeb sa njim. Bas ono sto smo mislili da cemo dobiti sa njm nam nedostaje. Nema ko da stane na loptu i malo razmisli. Toliko smo postali zavisni od Marina da je to bas grozno. Bez njega ne bismo smislenu akciju napravili.

Sada derbi i novo mucenje. 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, merosina said:

 

 

Djuricic je za dva koplja bolji igrac od Ivanica, samo je pitanje u kakvom je psihickom i fizickom stanju, jer neki problem verovatno ima. 

 

Igrac koji dve godine ne igra ozbiljan fudbal, a i pre toga mu je karijera bila u padu

 

Decko igra na poziciji Marina, jos jd slabiji fizicki od Ivanica, potpuno nepotreban u svakom smislu

 

Nama je potreban kvalitetan box to box igrac, trenutno to moze da odradi i Vulic ali na zimu pojacanje

 

Ne(kvalitet) ispliva pre ili kasnije, imamo previse limitiranih igraca koji mogu da odigraju dobar mec ali ubrzo izlaze njihovi nedostatci na videlo, posebno u ls

 

Zule, Savic, Gobeljic, Jovancic, Pavkov, Ivanic, Caus, silna krila tipa Simic, Jevtovic da ne spominjem... sve su to igraci koji ne mogu da igraju na ovom nivou, nekih smo se resili, a moramo i ostalih vremenom

 

Problem je jer nemamo dosta kvalitetnih domacih igraca, a sve talente prodajemo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...