Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

Živim za dan kad ćemo jednu utakmicu odigrati na način kako je Slavija Prag odigrala sinoć u Milanu. Nema alibi napucavanja, nema bunkera! Lopta se pokušava izneti kroz pas, a u tome učestvuju svi igrači tima, igra se agresivno na igrača sa loptom, ne dozvoljava mu se da primi loptu lagano i okrene se. Naši nikako da shvate da se na ovom nivou ne može dopustiti igraču da lagano primi loptu i da je distribuira dalje, da se mora ići u noge svim tim tehničarima. Ne znam kako ti očekuješ da zaustaviš Nejmara kad se on okrene licem prema golu, napraviće vola od tebe u 7/10 situacija. Niko nije rekao da se treba napasti Bajern, ali ako se braniš onda se barem brani agresivno i angažovano, a ne da se igra teški bunker, te da se čeka koliko će nam golova navaljati.

Edited by Liska Manjina
  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Liska Manjina said:

Naši nikako da shvate da se na ovom nivou ne može dopustiti igraču da lagano primi loptu i da je distribuira dalje, da se mora ići u noge svim tim tehničarima.

 

Ne gledam Češku ligu, ać ću da ti kažem kako to izgleda random utakmica u našoj  qrac od ovce ligi

Golman A ispucava loptu

Gužva na sredini terena frka panika do lopte dolazi tim B

Centralni vezni tima B na veliki prs napucava i izbacuje na krilo... lopta odlazi u aut.

Izvodi loptu tim A par kratkih pasova izmedju beka, centralnog def. i zadnjeg veznog... dok ne krene u "presing" napadač tima B i onda je  centraln defanzivac metodom vleiki prs'   nabija u 16 tima B gužva frka  dža bu...  aj ispočetka...

gde će da igrači czv da vežbaju ovo o čemu pričaš kad pola utakmica se protivnici sklanjaju, druga polovina  se trudi da ne igra fudbal... a i taktika u Ilegalnoj fabrici pored Zrenjanina ligi je: daj gol pa igraj na rezultat.

 

@29.05.1991

kao što rekoh juče:  BRAVO BAGRO U FSS!!!!!  lepo ste ovo namestili sram vas bilo STOKO!!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Liska Manjina said:

Živim za dan kad ćemo jednu utakmicu odigrati na način kako je Slavija Prag odigrala sinoć u Milanu. Nema alibi napucavanja, nema bunkera! Lopta se pokušava izneti kroz pas, a u tome učestvuju svi igrači tima, igra se agresivno na igrača sa loptom, ne dozvoljava mu se da primi loptu lagano i okrene se. Naši nikako da shvate da se na ovom nivou ne može dopustiti igraču da lagano primi loptu i da je distribuira dalje, da se mora ići u noge svim tim tehničarima. Ne znam kako ti očekuješ da zaustaviš Nejmara kad se on okrene licem prema golu, napraviće vola od tebe u 7/10 situacija. Niko nije rekao da se treba napasti Bajern, ali ako se braniš onda se barem brani agresivno i angažovano, a ne da se igra teški bunker, te da se čeka koliko će nam golova navaljati.

Potpis, juče baš o tome razmišljam gledajući Inter i Slaviju. Česi pošteno, sa idejom i najvažnije moodima izgurase svih 90, jbga za overtime. Samo se plašim da mi takvu sliku na terenu teško da ćemo ove sezone videti od naših. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Manoly said:

Zeli nam gazda Kronos srecu i potajno veruje u najvece iznenadjenje prvog kola Ls u sred Minhena, ciganstura nasa!

 

4 minutes ago, DonJuan said:

On je naš čovek u njihovim redovima, samo pazite da ne saznaju komšije.

Spoiler

6HQqNXf.gif

:classic_cool:

Edited by Kronostime
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Igrači moraju da veruju u pobedu.

Nije tema uopšte da li je to Inđija na Marakani, Konas Ki na JNA ili Zvezda u Minhenu.

Igrači moraju da veruju u pobedu na utakmici u kojoj učestvuju.

 

Baljezgarije tipa primićemo ovoliko ili onoliko su rezervisane za iskompleksiranu marvu, ali što se tiče stručnog štaba njihov primarni cilj je da uvere igrače da mogu da pobede.

Marko Marin je paradigma mentalnog sklopa koji je potreban za rezultat u Ligi šampiona.

Link to comment
Share on other sites

Bice tesno,bice 0:2.

Prastajte,odoh  malo u off.

Pre 7,8 godina gledam mec na Čika Dači,igraju Radnički Kg i Metalac GM.

Radnicki nikad jaci,sa prvim strelcom superlige tad Spalevicem,drugim asistentom lige Filipom Kosticem je igrao sjajno cele sezone,a Metalac je bio pri dnu.

Elem,ocekivala se sigurna pobeda domacina,lepo vreme,odlicna i poseta ,ja sedim na zapadu ,kad dolaze 2 momka iz G.Milanovca u vidno "veselom" stanju,ogrnuti salovima i zastavom Metalca.Njih dvojica su kako su stigli krenuli da pevaju:

"Bice tesno,

Bice 0:2,

Bice 0:2,

Bice 0:2,

Bice tesno,

Bice 0:2..."

I tako ceo meč.

Pre pocetka,a i tokom,ljudi su im se smejali...do prvog gola Metalca.

A onda i drugog.

I zavrsi se utakmica 0:2.

A oni pevaju i posle meca isto.

E sad,da li je to samo bila slucaajnost,ili su znali nesto sto mi ostali nismo,ne znam.

Uglavnom,jutros sam se setio njih,ne znam ni sam zasto.

Mozda je opet slucajnost...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I meni se cini da je ovaj tim nesto kvalitetniji od onog od prosle godine. Imamo kvalitetnija krila, ostalo je manje-vise isto... iste su nam i najslabije karike... sto opet govori da za godinu dana (tacnije - dve godine), nismo popunili rupe (bekove, stopera, centralnog veznog, napadaca)

Edited by vepar
Link to comment
Share on other sites

Velika je steta sto nemamo i Bena, kao opciju više. Loš posao smo uradili na oba beka.

 

Bila bi milina gledati na levoj strani Terzica, ali tesko da cemo skorije tako nesto doživeti. I tu više zameram Milojevicu jer da je on insistirao na njemu sigurno ne bi bio prodat, ali je vrvt bio u fazonu on je klinac ne moze odmah da igra koji ce mi k, teraj to na kilo.

Edited by Vredni mrav
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Liska Manjina said:

Inače u delegaciji FK CRvena zvezda u Minhenu je i - Ubica Zoran Babić! Zvezdan se zaista trudi da nam što više ogadi Zvezdu, ma marš iz kluba govedo robijaško! Samo je falilo da DJ Žeksovog malog povedemo.

 

Ništa čudno za zemlju u kojoj se čak i doktorom nauka postaje preko noći.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Znanje imanje said:

Nema ništa bez vere u uspeh.

Kada legendarni Dragan Džajić kaže: "Pobedićemo i u Minhenu i u Beogradu." on samim tim utabava stazu za uspeh.

 

Mora prethodna vera i samopuzdanje da se formiraju, to je preduslov za pozitivan rezultat.

Dragan Dzajic bio legendaran dok nas nije pokrao.

 

Lako je onda bilo dati tu prognozu u onoj drzavi i onom sistemu fudbala s onom ekipom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Quote

 

MARIN PRED MEČ U MINHENU: Neka moćni Bajern oseti naše zube!

Z. Ćorović | 18. septembar 2019. 09:07 | Komentara: 8

Marin: Ne smemo da se branimo 90 minuta, moramo i ofanzivno nešto da uradimo. Prerano je za priču o sedmoj zvezdinoj zvezdi

 
Marko Marin Foto: M. Vukadinović

Marko Marin Foto: M. Vukadinović

PAKLENI početak, najteži mogući. Crvena zvezda već na samom startu ovogodišnje Lige šampiona ima delikatan zadatak, da se, kako zna i ume, večeras (21.00 RTS, Arena) suprotstavi nemačkom džinu Bajernu na njegovoj "Alijanc areni". Poslednji put je srpski šampion "razbio" Bavarce i pokorio Minhen, ali to je bilo 1991. godine, sa majstorima u timu kakvi su bili Savićević, Pančev, Mihajlović, Prosinečki, Jugović, Belodedić...

 

Sada će crveno-bele predvoditi jedan maestro. Kapiten i najbolji igrač Marko Marin veruje da njegovi hrabri saigrači i on mogu da pruže dostojan otpor bavarskoj supersili, petostrukom prvaku Evrope:

 

- Možda to i nije toliko loše, po meni, da odigramo odmah najtežu utakmicu na strani. Pokušaćemo da izvučemo maksimum, ali smo i realni, znamo ambicije i snagu fudbalera Bajerna. Oni hoće da osvoje Ligu šampiona. Mi smo srećni što smo tu u grupi s njima i bili bismo zadovoljni da kao treći uđemo u Ligu Evrope. Nećemo se predati, Idemo da probamo da uzmemo makar bod. Da pokušamo da pronađemo neke njihove loše tačke. Bitno je da budemo kompaktni, dobro stojimo na terenu, da se ne branimo 90 minuta, to ne smeš protiv Bajerna. Mora i ofanzivno nešto da se pokuša i uradi, da im pokažemo da imamo oštre zube kao u Kopenhagenu i Bernu. Bićemo "prepaljeni", spremni da pružimo 100 odsto. Pa ako oni uđu labavo, ili potcenjivački, da ih kaznimo.

 

PROČITAJTE JOŠ: Milojević: Ne plašimo se Bajerna

 

Marin u prvi plan ističe to što je ekipa kroz teške, trnovite kvalifikacije izborila elitno takmičenje.

 

- Mnogo sam ponosan zbog toga. Klubu i nama igračima to mnogo znači. Liga šampiona ne može ni sa čim da se poredi. To je druga dimenzija, svi mi fudbaleri najviše volimo ovo takmičenje. Mi smo, eto, dve godine zaredom deo krema evropskog klupskog fudbala. Težak put smo prošli, posle osam utakmica smo izašli kao pobednici i to je velika stvar. Većina ekipa koje igraju Ligu šampiona tek sad počinju, mi smo već dva meseca u stroju.

 

Krivo je maestru što je posle prve lošije utakmice, sa Inđijom u prvenstvu, krenula lavina kritika sa svih strana.

 

- Odigrali smo nešto slabije i odmah su počeli negativni komentari. Ljudi, pa mi smo prošli osam utakmica u kvalifikacijama. Karakter ove ekipe ne bi niko smeo da potcenjuje. Kako smo se vratili iz nekoliko skoro bezizlaznh situacija... Imali smo crveni karton u Kopenhagenu, izdržali i dobili na penale, Jang bojs je vodio kod kuće a mi smo preokrenuli. Ova ekipa ima snažan karakter, strast da igra. To hoću da kažem. Kao kapiten sam ponosan na ovu ekipu, na svakog igrača. Šta smo sve uspeli a tek smo na početku sezone.

 

PROČITAJTE JOŠ: ISTORIJA SE PONAVLjA: Zvezda i Bajern - repriza 1991. godine

 

Kao nemačkom đaku i bivšem reprezentativcu "pancera" drago mu je što što će se videti sa brojnim prijateljima iz Bajerna.

 

- Vraćam se posle dosta godina na nemački stadion. Igramo sa Bajernom, deca u Nemačkoj ni ne znaju drugog šampiona, sedam godina su bez premca. To je lepa stvar što ću se videti sa starim drugovima i saigračima iz reprezentacije Nojerom, Milerom, Žeromom. Znam da će nas napasti, jer tako igraju svi veliki timovi kad su domaćini. Pritisak će biti ogroman.

 

PROČITAJTE JOŠ: Zvezda i Partizan u Evropi,a na Trgu tereni, video bim i igre

 

Marin izuzetno ceni Bavarce, očekuje da će ove sezone biti mnogo bolji nego lane.

 

- Imaju fenomenalne igrače. O Levandovskom da ne pričamo, po meni je možda najbolji špic u Evropi. Visok, jak ima tehniku, Real ga godinama juri. Kutinjo jedan od najskupljih igrača... Mislim da su jači nego prošle godine. Platili su 80 miliona Atletiku za štopera Ernandeza što je za Bundesligu nenormalno. Ekstra su se pojačali, žele da budu najbolji u Evropi. Mi ćemo pokušati već na startu da ih iznenadimo - ponovio je Marin, uz iskren osmeh.

 

PRERANO ZA ZVEZDINU ZVEZDU

MARKO Marin je otvoreno rekao da još nije vreme da se priča o tome da postane Zvezdina zvezda.

- Čuo sam da se priča o tome, ali to nije uopšte tema kod mene. Nije u ovom trenutku ni realno, tačno sam godinu dana tu, ima da igram još par godina i na prvom mestu razmišljam o novim titulama i uspesima, Ako mene pitate nije zasluženo, ni realno, da se takvo priznanje dobije od kluba.

 

BROJKE:

12 asistencija zabeležio u evrokupovima

13. marta je Marko napunio 30 godina
16 puta je Marin igrao za selekciju Nemačke

28 mečeva odigrao u Ligi šampiona

64 utakmice odigrao u evrokupovima

 

SASTAVI TIMOVA:

BAJERN: Nojer - Kimih, Boateng, Zule, Ernandez - Toliso, Alkantara, Kutinjo - Koman, Perišić, Levandovski

C. ZVEZDA: Borjan – Gobeljić, Degenek, Milunović, Pankov (Žander)– Kanjas, Jovančić – Garsija, Vukanović, Marin – Pavkov.

 

 

Прави Звездаш оригинал, ваљда ће да баци клицу и на тренера и играче.

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, n4l1m said:

kae vukanovic pre la pare.. malo je reci da miloe jede govna..:fantom:

Nakon otpadanja rodica za mene nije iznenadjenje. Steta jer LVP-u odgovaraju ovakve utakmice gde ima puno praznog prostora ispred sebe, ali s obzirom na njegovu nedisciplinu u odbrani bez rodica kapiram da miloje od vukanovica ocekuje da dosta krpi pozadi. S druge strane koji ce nam LVP ako ne igra ovakve utakmice. Jbg budalastina sa bekovima ce nas skupo kostati

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Константин said:

 

 

Прави Звездаш оригинал, ваљда ће да баци клицу и на тренера и играче.

 

 

i dobar covek odmah se vidi, skroman i posten. 

vreme je za jednu mesi majstoriju veceras. ja cekam neki veleslalom i gol bas u mesijevom stilu. 

 

inace koliko ce biti nasih? 10k minimum, gastosi nikad ne iznevere. prosli put na onom olimpijskom stadionu nasa je lagano bila cela tribina. jedno 15-20k, i bakljade i ludnica. jos dobili. i to bajern do tad kuci nije izgubio u eurokupovima valjda 25 godina. 

zvezda. najveci smo u ovom delu evrope. 

 

no veceras sve ispod 5 komada odlicno. ovde je jasna razlika u klasi igraca, neuporedivi su klubovi u svakom smislu. bajern je jedan od top 5 klubova u evropi decenijama. udarna snaga nemackog fudbala. sto kaze marin doveli su defanzivca za 80 miliona, o cemu pricati? 

i bajern kuci kao i uvek napada svaku ekipu, a ovakve kao mi obicno demoliraju. 

sve ispod 2 u prvom, odnosno 5  ukupno odlicno. ako ubodemo jedan ili dva fantasticno.

 

pavkov mece, covek je igrac za velike tekme. kao sto rekoh velika zelja mi je da marin konacno metne na velikoj tekmi. 

ajmo momci bunker je nasa snaga!! :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...