Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

@Milance Nije bilo reči samo o ceni karata, niti je bitno koliko će platiti navijač Zvezde već da li će on uopšte doći na utakmicu? Hoće li propasti karte ili će ih nekim drugim jajarijama refundirati kroz članstvo ili otvoriti tribine za goste iz Ivanjicetm u decembru? To ćemo saznati kad nam 19.9. saopšte cenu štete koju je počinilo Kreza sa Severa. Bitno da se fura(o) Burlington.

 

Ova priča datira sa starog foruma, na kome je od osnivanja stajao granični prelaz preko koga nije mogla da predje ekipa koja se solidariše sa štetočinama. Pod "štetočinama" normalan čovek podrazumeva svakog ko šteti svom klubu i ostalim navijačima, tako što vuče za nos i zajebavatm one koji na kraju sve nas udare po ušesima. Kada je cela stvar organizovana, poprima i ozbiljnije razmere. Na to očigledno ne možemo uticati, čak ni kada se igralo pred praznim tribinama, čak ni kada mreže gore zbog zvezdaštva protiv imbecilnosti... jer se imbecilnost nastavlja. 

 

Ajde sad, zašto da nas kažnjavaju? Zašto se, za promenu, ne organizuju oni koji navodno "najvernije prate klub" i upute ljude tamo gde treba, da se smeste i ne prave gužvu zato što im je neko seo na mesto? Zašto da se viče prevazidjeno i osudjeno smeće, koje nam donosi suspenzije? Zašto da se voza u BOV? Zašto da se bacaju na teren upaljači? Zaašto da se puštaju prekobrojni na stadion?

 

Možemo o "slavnom nizu ZAŠTO?" do sutra...

 

Na koncu, što se foruma tiče, kako je pojedincima iz komšiluka zabanjeno da se razbacuju GTR - sranjima, isti aršini važe i za RSB - brigade.

 

Case closed.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barracuda said:

@Milance Nije bilo reči samo o ceni karata, niti je bitno koliko će platiti navijač Zvezde već da li će on uopšte doći na utakmicu? Hoće li propasti karte ili će ih nekim drugim jajarijama refundirati kroz članstvo ili otvoriti tribine za goste iz Ivanjicetm u decembru? To ćemo saznati kad nam 19.9. saopšte cenu štete koju je počinilo Kreza sa Severa. Bitno da se fura(o) Burlington.

 

Ova priča datira sa starog foruma, na kome je od osnivanja stajao granični prelaz preko koga nije mogla da predje ekipa koja se solidariše sa štetočinama. Pod "štetočinama" normalan čovek podrazumeva svakog ko šteti svom klubu i ostalim navijačima, tako što vuče za nos i zajebavatm one koji na kraju sve nas udare po ušesima. Kada je cela stvar organizovana, poprima i ozbiljnije razmere. Na to očigledno ne možemo uticati, čak ni kada se igralo pred praznim tribinama, čak ni kada mreže gore zbog zvezdaštva protiv imbecilnosti... jer se imbecilnost nastavlja. 

 

Ajde sad, zašto da nas kažnjavaju? Zašto se, za promenu, ne organizuju oni koji navodno "najvernije prate klub" i upute ljude tamo gde treba, da se smeste i ne prave gužvu zato što im je neko seo na mesto? Zašto da se viče prevazidjeno i osudjeno smeće, koje nam donosi suspenzije? Zašto da se voza u BOV? Zašto da se bacaju na teren upaljači? Zaašto da se puštaju prekobrojni na stadion?

 

Možemo o "slavnom nizu ZAŠTO?" do sutra...

 

Na koncu, što se foruma tiče, kako je pojedincima iz komšiluka zabanjeno da se razbacuju GTR - sranjima, isti aršini važe i za RSB - brigade.

 

Case closed.

Могу да ти кажем на свом личном примеру да окренем главу када видим неког од поменутих који тренутно воде Трибину, а сада су део мејнстрима. Увезани политички изузетно добро, шире бизнис итд.  Једноставно им појединачно не можеш ништа, део су система, можеш да их презиреш и окренеш главу и ни не јавиш им се. 
То је лично и појединачно. 

Групно цивилизован и нормалан свет не може да уради друго осим да попуни што је више могуће места на стадиону на некој утакмици и искаже своје мишљење. Други кораци су уско повезани са политиком па о њима нећу. 

 

И опет се враћамо на питање карата за ЛШ, ту је једноставан потпис и путоказ. Звездаши у страну а у центар ”Елита”. Понављам обратите пажњу ви који ћете се задесити на Истоку или Западу. 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Lancelot_Bg said:

Такође, што ти је очигледно такође непознато, пар хиљада људи уђе без икакве карте, тако да се не брини шипка ће бити оперативна.

 

Da podsetimo, case closed.

 

@Lancelot_Bg , skini vazduhoplovno -  keltski krst s avatara. 

 

 

Edited by Barracuda
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Barracuda said:

 

Da podsetimo, case closed.

 

@Lancelot_Bg , skini vazduhoplovno -  keltski krst s avatara. 

 

 

Југословенско краљевско ратно ваздухопловство, Таковски крст. Носим га у спомен на хероје 6 ловачког пука који су априла 1941 бранили Београд од нациста а ретко ко их се сећа данас. 

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

Meni je to fasinantno, da čovek bazira odbranu na tome što ogovara drugi klub, nije bitno što je ovde konkretno Zvezda u pitanju (ili je možda bitno), nego generalno  tolika opterećenost i tolika mržnja kod tog čoveka je fascinantna. To se graniči sa onim - mene kažnjavate, a mog komšiju ne kažnjavvate. Naravno, neće  UEFA to uzimati u obzir, i ako se Partizanu smanji kazna neće biti zbog Zvezde, ali je bitno da se pomene drugi klub po svaku cenu, čak i kada nema nikakve veze sa ovim slučajem. Ako je ovo i zvaničan stav kluba iz Humske 1, onda im stvarno želim sve najgore i u Srbiji i na strani, sve dok ih predstavljaju ovakve ljudske moralne nakaze.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, pavijan2 said:

Ako si jednom bio u blizini takozvanog profesora sve ti je jasno. Čudan čovek. Blago rečeno.

Čudak ili ne, ali ovo je ono klasično - da i komšiji crkne krava. Ako ništa verujem da je zbunio ljude iz UEFA, pošto ja mislim da je ovo presedan da klub za svoju odbranu koristi argumente protiv kluba iz svoje zemlje, iz svog grada. Neverovatno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Lažni profa je proizvod vremena u kome živimo. Samo spinovanje, obmana, izvlačenje iz konteksta...i sl. Samo to kod ozbiljnih ljudi ne prolazi. 

To kako su se gostujuci navijači ponašali na toj utakmici je za svaku osudu a kaznjeni su blago novčano koliko se sećam. Nikada neću zaboraviti na početku posle intoniranja himne su ispalili neko sranje u vazduh koje je palo na 1m od devojčice koja je izašla sa igračima i nastavilo da gori na travi. Kako li su se osećali roditelji tog deteta tada mogu da zamislim. Nastavilo se i dalje tokom cele utakmice njihovo divljanje i zato im je skandirano to sto im je skandirano. Ne zbog rasizma nego zbog svinjarija koje se napravili na stadionu. 

Meni je najšokantnije od svega da Keln tada nije drasticno kažnjen. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Igraci za omladinsku LS:

 

Golmani:  Luka Savić, Aleksandar Vulić (2001), Andrija Katić (2002), Marko Ćopić, Ognjen Lukić (2003).

Odbrana: Nikola Savić, Mirko Milikić (2001), Stefan Mitrović, Aleksandar Lukić, David Pisar, Uroš Blagojević (2002), Stefan Despotovski, Andrej Đurić, Vukašin Krstić, David Petrović (2003), Viktor Radojević (2004).

Sredina:  Martin Novaković, Ivan Tejić, Marko Dedijer (2001), Aleksa Matić, Aleksandar Ilić, Mladen Kovačević, Petar Piplica, Miloš Pantović, Andrija Radulović, Stefan Pešović (2002), Vladimir Miletić, Nikola Stanković, Nikola Knežević, Nikola Mituljikić, Jovan Mituljikić, Marko Ćurić, Uroš Branković (2003).

Napad:  Borisav Burmaz, Marko Daničić (2001), Ilija Babić (2002), Mateja Bačanin, Bogdan Petrović, Marko Borović (2003), Marko Lazetić (2004).

 

Katic- Mitrovic, Milikic, Lukic, Blagojevic- Matic, Novakovic, Burmaz- Pantovic, Radulovic, Babic.

 

Mislim da ce ovo biti prvih 11. 

Edited by Markoss
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni nije "zabavno" i ne uveseljava me jucerasnja izjava koju sam procitao u Blicu.  Naprotiv .

 

Teo je deo odbrane, iako Debeli kreten zna da su kaznjeni zbog keltskog krsta, da se zbog istog kaznjava jos od 2016, on je morao da u pricu uvede Cz, samo zbog domacih navijaca i da se koliko toliko opravda za nesposobnost uprave kojoj pripada, i svu krivicu svali na ZLU UEFU ... Princip, eto vidite, za jos teze "delo" komsije nisu kaznjene , dok mi zbog jednog navijaca, koji je najverovatnije "infiltriran" navijac Cz, drasticno smo kaznjeni  .... Zla UEFA..

 

Izjava za lokal i njihove frakcije, koja Jos vise produbljuje mrznju.

 

Nisu mi, ili pak jesu, jasni ovi kvazi novinari..

 

Smrad debeli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

@Markoss

 

Je li mogao Krstovic da igra ovu LS? Na koga od ovih klinaca treba obratiti paznju? 

 

Uslov za igrace koji su 2000. je da su bar dve godine u klubu. Hteli su da registruju i Krstovica i Odadu, Gacica i Radovica iz omladinaca koji su standardni, ali nije moglo.

 

Evo, napisacu jedan opsirniji post oko omladinske ekipe, planirao sam svakako, a tvoje pitanje mi je dobar slagvort.

 

Katic je dobar golman, podseca me na Manojlovica dosta, mislim da su tu negde i po talentu. Ne pravi greske, komanduje odbranom lepo, fino brani zicere, ima super gradju i sjajno je sto smo ga pokupili od Brodarca. Morao bi malo bolje da igra nogom, ali je dobar materijal i ima neku perspektivu.

 

Bice problem sa bekovima u LS, jer nama u omladinskoj igraju Gacic i Radovic koji su 00 (nisu nista spec, ali igraju standardnije od onih koji ce da ih menjaju). Mitrovic je dobar igrac, mislim da treba da igra malo vise u odnosu na Gacica, ima stofa, fudbalski razmislja, brz je, al ga zeza fizika malo i defanziva s obzirom da je dosao kao spic u nas klub. Radovica ce da menja Blagojevic koji mi se ne svidja previse, visok, trom, fizicki mnogo ispred svoje generacije bez neke ozbiljnije fudbalske perspektive, iako ga zovu i u reprezentaciju i slicno. Stoperski tandem Milikic Lukic dobro funkcionise, fino se dopunjuju, s tim da se meni Lukic dosta vise dojmi. Milikic je dobar u vazduhu, na zemlji tanak poprilicno (kao i Savic koji se oporavio i koji mozda dobije sansu naustrb nekog od ove dvojice). Lukic je plemenit stoper, lepo iznosi loptu, lepo igra, ali ima problem u postavljanju i u nekim drugim taktickim stvarima.

 

Mnogo ce da fali Odada koji sve bolje i bolje igra. Moram da se osvrnem na tog decka, fantasticno razmislja, daje pasove iz okreta, proigrava, razmislja za dvojicu, ali je u stanju i da usere najjednostavniji pas, i mislim da ima gori sut od petlica (svaka lopta mili do gola i ide pored po zemlji). Zamenice ga Matic koji sem borbenosti nema sta mnogo da ponudi, iako je kapiten tim klincima 02 i to bi moglo lose da bude. Martin je verovatno najkonstantniji igrac ekipe, ima dobar pas, dobro razmislja, stalno se krece, nudi se za pas i meni se on dopada kao igrac. Steta je samo sto nije malo brzi s loptom u nogama. Ispred je Burmaz koji ima dobru statistiku, ali slabo napreduje. On je fizicki senior vec dve godine, sad u omladincima iskljucivo na to igra i daje golove, sa tehnikom je na toplo-hladno. Tu je i Piplica, zanimljiv je, nije bas za prvi tim materijal sem ako ne uznapreduje bolesno, ali ima neki vic u igri kojim pravi razliku u omladincima. 

 

Krila su Pantovic i Radulovic. Pantovic isto vrlo slabo napreduje. dosta se oslanja na fiziku, nije mnogo opasan sa loptom, iako ima statistiku, i borben je i radi za ekipu. Obecavao je, ali sve vise se pretvara u klasicno srpsko krilo sto nije dobro. Radule je super igrac, njega vidim u prvom timu, iako ga zeza fizika dosta. Zna sa loptom, dobar je dribler, dobro razmislja, moderno krilo, samo je steta sto nema koji kg vise. Tu je i Dedijer koji opasno stagnira i koji je skroz bez samopouzdanja, iako ponavljam da on zna fudbala. Ne znam zbog cega ga nisu poslali u Graficar da bdue glavni igrac tamo u omladincima, bolje to nego ovde da sedi na klupi. Tejic mi se ne dojmi. 

 

U napadu je Babic koji je meni favorit iz ovih omladinaca. Brz, nezgodan za cuvanje, solidan tehnicar, borben, mnogo radi za ekipu, ali jednostavno luta izmedju pozicija i ova godina bi trebala da bude ta u kojoj ce da se profilise sta je on zapravo. Mogao bi bas da bude moderan i atipican spic jer je prebrz i super se krece. 

 

Ostali poput ove dvojice golmana 01, Pisara, Ilica, Kovacevica, Pesovica i Danicica sumnjam da ce igrati, jer ne igraju ni nasu ligu. Ostali 03 i 04 su kadeti, a mogu i o njima nesto vise ako koga zanima, jer je bas super generacija.

 

Dakle, da odgovorim na tvoje pitanje: Babic, Radulovic i Novakovic pre svih, mislim da ce i Burmaz da bude ozbiljan faktor jer je najspremniji za seniore. Ostali tu i tamo, opisao sam ti ih, ali od ove cetvorke ce najvise da zavisi. 

Edited by Markoss
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, berti said:

Vuletic je najobicnija mrcina od coveka. Neka im bude dozivotno u klubu.

Морално дно људи који су преостали да живе на овом простору (јер ово више нема ауторитет да се назива Државом) је да та бљувотина коју су скандирали исти они чију су претходну генерацију (или једну пре ње) затирали нацисти по концентрационим логорима заједно са Јеврејима и тим Ромима које тако погрдно помињу, а све у контексту увреде за противничку навијачку групу, то морално дно више не може да се измери. 
Исти ти који су пре пар година кажњени због антисемитског транспарента, у истом граду где су пре мало више од 7 деценија први пут користили душегупку, где су истребили наше суграђане Јевреје и затрли их да их више нема, нацистички зликовци са својим помагачима који су, нажалост, припадали овом народу. 

Приметио сам да је и у последње време као опште-прихваћено и нормално постало међу људима као узречица ”Ма није био луд онај Хитлер....”. 

Мене је лично то први пут дотакло када су скинси пребили дечака и који је подлегао повредама само зато што је био Ром. И ником ништа, ја сам очекивао сада ће да изађу Београђани на улице. Сад ће да се једном за свагда пресече то. И ништа...У грлу ме је гушило када неком поменем тај злочин ником ништа.  Сви су слегли раменима, пар дана у новинама и онда опет редови бљувотина, тадашњих скандала са певачицама и ћао. 

У навијачком смислу сам то лудило осетио када је страдао Аца Радовић. 

 

Е зато сам УВЕК за кажњавање расизма. Нема оправдања када окачиш на трибину СС симбол (келтски крст), нема оправдања за антисемитизам, нема ни за то Deutsche Sweine или како већ и за то је требало ригорозно да будемо кажњени. Не постоји ”Дојче швајне” или си швајне или ниси. То је то. 

 

 

Делије су они који су дали крв када је требало и одрекли се бесплатне карте, нису хтели да је узму. И они који каче редовно на Истоку смс број за помоћ детету болесном (када у овом болесном друштву то постаде нормално), па су Марадону испратили са аплаузом када је дао еврогол, аплаудирали Ливерпуловим навијачима када певају YNWA. 

Можда је то мањи број оних који се сада називају Делије Север, али нас има и даље. 

Link to comment
Share on other sites

Морално дно људи који су преостали да живе на овом простору (јер ово више нема ауторитет да се назива Државом) је да та бљувотина коју су скандирали исти они чију су претходну генерацију (или једну пре ње) затирали нацисти по концентрационим логорима заједно са Јеврејима и тим Ромима које тако погрдно помињу, а све у контексту увреде за противничку навијачку групу, то морално дно више не може да се измери. 
Исти ти који су пре пар година кажњени због антисемитског транспарента, у истом граду где су пре мало више од 7 деценија први пут користили душегупку, где су истребили наше суграђане Јевреје и затрли их да их више нема, нацистички зликовци са својим помагачима који су, нажалост, припадали овом народу. 
Приметио сам да је и у последње време као опште-прихваћено и нормално постало међу људима као узречица ”Ма није био луд онај Хитлер....”. 
Мене је лично то први пут дотакло када су скинси пребили дечака и који је подлегао повредама само зато што је био Ром. И ником ништа, ја сам очекивао сада ће да изађу Београђани на улице. Сад ће да се једном за свагда пресече то. И ништа...У грлу ме је гушило када неком поменем тај злочин ником ништа.  Сви су слегли раменима, пар дана у новинама и онда опет редови бљувотина, тадашњих скандала са певачицама и ћао. 
У навијачком смислу сам то лудило осетио када је страдао Аца Радовић. 
 
Е зато сам УВЕК за кажњавање расизма. Нема оправдања када окачиш на трибину СС симбол (келтски крст), нема оправдања за антисемитизам, нема ни за то Deutsche Sweine или како већ и за то је требало ригорозно да будемо кажњени. Не постоји ”Дојче швајне” или си швајне или ниси. То је то. 
 
 
Делије су они који су дали крв када је требало и одрекли се бесплатне карте, нису хтели да је узму. И они који каче редовно на Истоку смс број за помоћ детету болесном (када у овом болесном друштву то постаде нормално), па су Марадону испратили са аплаузом када је дао еврогол, аплаудирали Ливерпуловим навијачима када певају YNWA. 
Можда је то мањи број оних који се сада називају Делије Север, али нас има и даље. 
Ne volim navijacke grupe, narocito ono sto danas predstavljaju, odvratni su mi i Partizanovi i Zvezdini navijaci podjednako, eto Zvezdas sam do koske, ali ne vidim nikakvu razliku izmedju njih. Ako je tacno da su ovo sto si napisao, tvoji licni stavovi, predji druze na istok ili zapad, nemas ti sta da trazis na severu ako si normalan covek. Sama blizina tih kriminalnih i sovinistickih govana je divoljan razlog da odem dijagonalno od njih.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Helmet said:

Ne volim navijacke grupe, narocito ono sto danas predstavljaju, odvratni su mi i Partizanovi i Zvezdini navijaci podjednako, eto Zvezdas sam do koske, ali ne vidim nikakvu razliku izmedju njih. Ako je tacno da su ovo sto si napisao, tvoji licni stavovi, predji druze na istok ili zapad, nemas ti sta da trazis na severu ako si normalan covek. Sama blizina tih kriminalnih i sovinistickih govana je divoljan razlog da odem dijagonalno od njih.

Одавно сам ја отишао са Севера, а нису тамо сви шовинистичка говна. Посебно клинци, зато у свакој прилици треба утицати на њих, поготово ако имаш неки ауторитет. Није то нека утопија. Доћи ће време када ће једном нормални тамо да кажу доста. Не сад, док лудило на трибинама има озбиљну спрегу и подршку од институција система, једном хоће видећеш. 

Edited by Lancelot_Bg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...