Jump to content

Boks


threepwood

Recommended Posts

Wilder je izgledao kao gotivac, ali posle poraza je pokazao pravo lice i da je obična klosarcina u pitanju. 

 

Imao je sto izgovora za poraz. Evo danas na presku dolazi sa sluskama i ne skida ih sa ušiju. Mediji postavljaju pitanja a on se pravi lud i ne odgovara na njih. Pa mediji i publika su razlog što zarađuje lovu koju zarađuje, a on u totalnom ljomber modu i neprofesionalan. 

Edited by mr clutch
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

woodley-u dati pare, ako ga nije sramota, poslati ga na tetoviranje, i tim raskrstiti svaku priču sa njim.
Da se dohvati ruke pod ruke sa drugarom Ben Askren-om i da zajedno, nadam se brzo, potroše pare. Ekonomija funkcionise po principu raspodele, i neko ima zato sto drugi nemaju. Neka ova budala potrosi te pare brzo, makar se po dolar rasporedio na milion mucenika u Misuriju....Askren da ih potroši na nekakvo tripovanje za Crypto valute, a ovaj na fejl rep albume. I na svakakve gluposte, posto je navodno sklon glupom trosenju, iako je mator.
A kakvi su prijatelji govori to da posle svega Woodley se cereka, slika i bleji sa Masvidalom mesec, dva posle onog čuda.
Kakav crni hall of fame za woodley-a. Nakon ovoga bih ga izbrisao sa svih reel-ova vezanih za UFC. Highlight za ostale borce koji su ga dobili obrisati, nema koriscenja toga u trailer-ima.

Ne mogu da lazem, pogledao sam neke intervjue pre meča. Imao sam trunčicu sumnje da je Jake zapravo smart guy, a sa druge strane nisam bio toliko siguran koliko je woodley mnogo glup lik.
I da, tako je.
Jake Paul je Disney klinac, koji izgleda kao debiltant, a uspeo je da woodley-a (39god) dovede do toga da se ponaša kao klinac, da se raspravlaj kao klinac, da se trigeruje kao klinac, da koristi argumente kao klinac, da bude smešan kao klinac koji se lozi na nekakav swag. I da ga uvek spusti kao da je on ćalac od 39 godina, koji je prošao sve, tough zivot, a da preko puta sebe ima klovna.
U toj meri je woodley glup, a Paul zapravo pragmatični pajac.

I mnogo više  poštujem Paul-a. On radi svoj posao, Disney dete, taj fenomen nije on izmislio, niti je on izmislio društvo koje učinilo da nam se takve stvari dešavaju. Ne pratim uopšte kako se ponaša sa svojim kanalima na YT i TikTok-u, ali je evidentno da je sve to troll radi trolla, radi dolla'. 
Povrh svega, izasao je iz komforne zone, odlucio da trenira jako taj boks i da potpise da se bori sa nekim. Sam  treniram taj boks, i znam da je to muka, slatka i zanimljia muka, ali na svakom treningu postoje trenuci muke, frustracije itd itd. Za Dizni dete, koje ne mora da radi takve stvari da bi zivelo ugodno, to nije malo. Ponovo, ne znam u kojoj meri je anoying na svojim socijalnim kanalima. Fala bogu pa ne znam, inace bih smatrao sebe za budalom da to pomno pratim, a da sebe smatram za budalom, ne bih seb dao za pravo da komentarisem bas bilo sta.
woodley je deluznl batica, mr cringe, kojem nije sve ovo bilo samo lova, radio je debilane koje nisu uticale na selling the fights. Njegovi cringefest-ovi iluzija ne prodaju meceve, to je toliko mnogo puta potvrdjeno.
Na kraju dana, poserem ti se na pare, niti si ih zaradio kao Conor da su to nekih 100 miliona, zaradio si nesto sto ces da potrosis za koju godinu. Dozvolio si da ti tiktoker blamira porodicu, prijatelje, tebe, da tetoviras "i love jake paul".
Za njegov legacy kao borca vise nikog nije ni briga, definitivno ni njega samog, ali ovime je sjebao i sve ljude koji su se borili protiv njega, a samim time i sport i organizaciju koja mu je omogucila da nesto zaradi i ima u zivotu. Dodouse on ih je navodno i potrosio, ali to je njegova stvar...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mr clutch said:

Kad je sve namešteno sto se jadni Ben Askren ne dogovori da bude nokautiran kasnije ili izgubi studijskom odlukom umesto da se izblamira sa nokautom u prvoj rundi. 

 

Zbog što se nokautom u prvoj rundi mnogo više uzdiže Pol nego što se bivši sportista Askren unižava. Njemu je ček na kraju dana isti, a Pol ovako izgleda moćnije. Evo sad su namestili da dobije na podeljenu odluku, samo da bi napravili revanš u kojem će ga Pol verovatno nokautirati. A kladionice samo nek nastave da daju Pola u ponudi, easy money za sve 

Link to comment
Share on other sites

Paul je na steroidima opako, to se i vidi, a i to je javna tajna.

Ali ja ne mislim da je nameštajka.

Nije potreban woodley Paul-u, da bi rezirali mec gde ce da bude rematch-a. Ako ce tolko da nameštaju, naci ce drugu mma zrtvu, koja ce da uradi za to pare. Plus zrtva koja ima vise kredibilteta nego lame woodley.

 

Jake Paul je stvarno ok bokser, nije svetska klasa, ali zna ponešto. Trudi se, trenira to, doduse koristeci EPO i ostatak hemije.

Ima manje iskustva u borbama i pesničenju, ali je bolji od ovakvog woodley-a, koji ni taj sprint overhand ne zna da iskoristi, jer je i fizicki propao, plus je preplašen.

Jab ima dosta bolji Paul, ajde uzmimo to zbog toga sto je viši. Mada to ne opravdava woodleya niti bilo kog nizeg borca. Reach i visina su prednost ssmo kad imas niskog coveka koji ne zna sta da radi.

Ne mogu da garantujem da li je namesteno ili nije, ovo je cirkus pa ne znam sta je stvarno stvarno. Ali po onone sto sam video, i po klipovima sparinga i rada sa fokuserima, svestraniji bokser je Paul.

woodley je imao relativno lak nacin da ovo pobedi, a to je da ovo ucini bas tucom, jer kao neko ko se bavi borbama 15ak godina mentalno ima vise staza sa time, Paul je tu zeleniji, i sigurno bi se uznemirenije borio. A u tim situacijama kad krene da roka puls a ti anksiozan, tu se popija nesto opasno, cak i kad je neko bolji. Na kilometrazu tough situacija je morao da pobedi woodley.

Ali bilo je suludo ocekivati woodley bude stvarno tough i da uradi nešto.

Mr. Cringe.

 

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

Ne bih se iznenadio da woodley sad istetovira "i love jake paul" a da ga Paul iskulira za revans 😄

Toliko mislim da je woodley glup.

 

I ne bi bilo nefer, prvo bila je opklada, drugo woodley je to zasluzio, zato sto previse sere. Vec neko vreme je u iluziji da je on Usman.

Ispalice ga Paul, woodley mu je bio selling point kao prvi pravi mma borac (Askrena bih ja zavrsio unutar 2 minuta).

Sad kad ima to stiklirano, sad ce da build up-uje narativ za nekog drugog, podici ce hajp. Zabolece ga kurac za woodley-a.

Ništa tu nece da mi bude zao woodley-a, i nista mi tu nije trulo od strane Paula.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jurgen said:

 

Zbog što se nokautom u prvoj rundi mnogo više uzdiže Pol nego što se bivši sportista Askren unižava. Njemu je ček na kraju dana isti, a Pol ovako izgleda moćnije. Evo sad su namestili da dobije na podeljenu odluku, samo da bi napravili revanš u kojem će ga Pol verovatno nokautirati. A kladionice samo nek nastave da daju Pola u ponudi, easy money za sve 

Izuzetno je veliko ponizavanje da bivseg mma borca nokautira youtuber. Drugo  nije najlaksa stvar na svetu primiti nokaut udarac, pa i da je za pare. Meceve koje odlucuje sudijska komisija bih mogao da poverujem da su namsteni, dok za ove druge ne. Ne boksuje Jack Paul od juce, tako da mi ima rezona da dobije nizeg mma borca u borbi koja je ogranicena na udarce rukama sa velikim rukavicama. Svesno gadja mma borce koji nisu poznati po stand up-u i koji su laksi i nizi od njega. Bilduje svoj rezime ako pobedi, a ako izgubi opet nije sramota.  Blize sam Bb-ovom misljenju da Paul nije los bokser za donji dom boksera, na osnovu meceva i treninga koje sam odgledao. Hajde da vidimo sa kim ce odraditi sledece borbe, na primer neki Anderson Silva ili Tommy Fury bi mogli da pokazu da li je real bokser i kakva mu je tehnika i da li je namesteno. Pa u kladzi je bila manja kvota na Paula nego na Choosen One-a.

Link to comment
Share on other sites

Sad bacio pogled na borbu jer se toliko priča i piše o tome u MMA i boxing medijima, i moram reći da je Paul fino odradio borbu. Nije nikakva nameštaljka već je Woodley u svom stilu čekao "big perfect counter shot". S druge strane, Paul je možda iritantan klinac koji kopira Conora (ne znam ništa o njemu sem da se stalno spominje da je "Disney kid" i YouTuber), ali lepo je odradio borbu s obzirom da mu je to tek četvrti meč i (ako je istina) da trenira boks svega 3 godine.

 

Van pameti je porediti ga sa pravim pro (top level) bokserima, ali dečko zna šta radi i to je zaista vrlo dobro za nekog ko je nov i trenira svega nekoliko godina.

 

A što se tiče marketinga, promovisanja i novca, tu je zajebao mnoge i svaka čast klincu - vidim da čak i Dana White redovno spominje njega, i gotovo svi UFC borci + mediji...

Uspeo je da istroluje i trigeruje gotovo ceo "mma community". Više se priča o braći Paul nego o mnogim aktuelnim UFC šampionima.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Odgledah ponovo bez jebenog seckanja stream-a.
Conclusions:

1. Usyk fenomenalan bokser, sto smo i znali. U toj meri bolji bokser sa svojom kretnjom da anulira snagu cak i kad se udare. Kad to kazem, mislim na to da veci efekat ima udarac Usyka nego Joshua-e. Usyk je uvek lagan na nogama, uz preedobar head movementt kad si stalnu u takvom bouence-u amortizuju se udarci, možeš čak da primiš i aperkat koji neće da te raznese
.
2. AJ je kao sto see i znalo jako skroman borac tehnicki, robotizovan. Jednostavno njegov osećaj za neke bokserske stvari su skandalozne ako pričamo o visokom nivou. Head movement mu je amaterski. Bez preterivanja.
U mnogome me ovaj meč podseća na neke snimke koje imam sa svojim trenerom, kome je Papachenko škola religija, i ima tu kretnju, radi iz southpaw-u desno, čeka te da pustiš jab pa udje u desno da ti pusti jab preko iznad tvog jab-a. Ta je razlika u veličini. Kad gledam snimak, ja izbegavam uglavnom lubenice od 15 kila, a on jednu boksersku rukavicu. Tako i Joshua. Usyk pošalje direkt ovaj izbegava još 10 puta veću površinu To je sharpness koju jednostavno moraš da imaš na visokom nivou.

AJ ima dobar zadnji direkt koji je posledica samo zbog toga što je relativno fizički specimen, i natrenirao je to. Ni taj zadnji direkt nije kako treba, noge su mu zabetonirane i dalje i teziste torza mu ide ispred tezista trupa. Boxing 101 je da ti teziste torza ne izleti van radijusa tezista nogu. Pogotov unapred. Kad oseti kaznu zbog toga, njegov direkt se svodi na cisto udaranje iz ruke, ne iz celog tela,  kretnje, kuka itd... Ima dobru polugu prirodno za to, ali to je i dalje ne bas dobro.
I ima ok aperkat. Van toga bas je slab. Footwork i kretnja su mu cista posledica gameplan-a fokusa i inteligeencije. Zna idejno da radi dobre stvari, ali ih ne sprovodi bas do kraja kako treba jer mu to nije rutina, nema osecaj. A inteligentan je bokser, na to najvise izvlaci. Cim zagusti, noge mu rade uzasno. Kad se krecee unazad prvo povlaci prednju nogu. Kad se izvlaci u stranu, ako vec ne pivotioras oko jedne noge(uz neki check hook), veliki pokret u stranu se ne radi velikim pomeranjem jedne noge, nego mora jeedna noga malo, pa druga odmah, pa ponovo prva, pa druga... naravno na vrhovima prstiju. Joshua se skoro nikada ne bori na vrhovima prstiju. Noge su mu se pocetnicki ukrstile kad je bezao. Ono kad ga je Usyk udario u trecoj, cetvrtoj rundi ili petoj (ne znam koja vec) i zamalo patosirao (AJ zavrsio na konopcima), to nije bio nista posebno udarac... tu je samo Joshua krenuo u levo i nazad tako sto je prvo podigo i povuko prednju nogu. Tu si na tacni, samarcina od nekog mnogo lakseg moze da te posalje na patos.
Docking i bezanje telom su mu pa tek prica. Bacaka telo da mu torzo povuko noge.

3. AJ ima veliko srce i posten je momak. Srce ne moze niko da mu ospori. I pored inferiornosti zna da udje u situacije samo da bi promenio nesto. Uz neke sitne inteligetne izmene izprolongirao je ono sto se desilo u poslednje 2,3 runde, jer je umorio Usyk-a na kratnju.

4. Usyk je imao manju krizu, tj doslo je do blagog umora, rekao bih  da su mu se ledja umorila. Tu od 4 runde AJ je nesto izmenio, on je previse trosi energiju na jake kretnje iz ledja, da mrda telo levo desno, bio je van ritma, mnogo energije a nije pravio progres. Sedmu i osmu rundu je odradio smirenije, vratila se snaga, i posle je postala manje vise rutina.

5. Pitanje kakve izmene to mora da uradi, i da li su uopste moguce da bi AJ imao neke sanse. Ali ga ipak ne bih otpisivao, postoji nekog sampionskog materijala u njega. Nije mi omiljen bokser, ali ga postujem jako. Zna da bude jako pragmatican borac, a plus i hrabar. Ponavljam se, ali to njega uglavnom i drzi na vrhu.


6. Nema AJ sta da trazi protiv Fury-a kad je Fury fizicki spreman. To je bukvalno razlika kao izmedju Memphis Depay-a i Messi-a.
Roy Jones Jr je lepo rekao, Usyk - Fury je fajt koji ima mnogo smisla, ali i nema, vrlo verovatno bi to bio mnogo dosadan mec.
S tim sto ne verujem da je moguce da Usyk tu gura 12 runde tempom koji mu jedino daje sanse. Otupeo bi ga Fury.

Voleo bih da vidim Wilder vs Joshua. Samo sto prvo Wildera ne bih totalno otpisivao za mec protiv Fury-a. I taj ima nesto fajterski u sebi.
Wilder vs Fury, tu bi morao da padne neki dobar nokaut. Ili bi ga Wilder prosipao, ili bi AJ njega probio jednim zadnjim direktom samo tako.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...