Jump to content

Boks


threepwood

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Nisam gledao na Areni pa ne mogu da znam na sta mislis..

Dzosua je bio PPS. Pametan,pazljiv i strpljiv. Sve sto nije bio u prvom mecu. Zato je veceras dobio..mada nije bio spektakularan,bio je takticki na visokom nivou. Disciplinovan sa namerom da vrati pojaseve i sve je podredio tome.
Ruizu isto postovanje..mnogi ne bi izdrzali ni polovinu udaraca koje je primio,ali jednostavno nije imao resenje za Dzosuu i nije pronasao nacin da ga ozbiljno ugrozi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nakon prvog fajta, Ruiz se dao u kupovinu i zdranje, umjesto da se sprema za revans. Dzosua se ufitiljio, brz kao mungos, debeli mu ovog puta nije mogao nista. 

 

Ruiz ce jos malo da se zadrzi u vijestima ako Wilder i Fury odluce da ga nalupaju ili mozda dobije revans sa Parkerom pa ako tu dobije, mozda opet krene da se penje ali sumnjam. Ovo je bila njegova sansa i propustio je. Prece je bilo kupiti Porsea od prve (velike) zarade.

 

Dzosua je nakon poraza pametniji i za vrijedno iskustvo bogatiji bokser i da ce biti dosta opreezniji u narednimn borbama.

 

Sta je sljedece u HW? Wilder - Fury2, pa Dzosua sa pobjednikom. Ako bi obje borbe bile iduce godine, to ne bi bilo lose.

 

 

Edited by Honey Badger
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma Ruiz je jednostavno uhvatio nespremnog Entonija u prvom mecu. Opasno ga je Dzosua potcenio i debelo je platio. Ovde sam ocekivao jednosmernu ulicu od borbe i tako je i bilo. Nije ta klasa bucko, ali mi je neizmerno drago sto je ubo neku kintu jer je super lik.

Dzosua je izuzetno neatraktivan borac. Pametno je odradio borbu, bio je pod pritiskom, ali tesko je navijati za njega iako ja cenim takticki pametne boksere. Ima tu dozu kukavicluka kako u ringu, tako i odabiru protivnika. Fury-Wilder ce biti ono pravo.

Edited by threepwood
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je Usyk sledeci rival za AJ-a. WBO je naredio da mora njihovu titulu braniti protiv Usyka u narednih 180 dana. 

 

Bice zanimljivo ako se borba ostvari. Mada mozda je prerano za Aleksandra da radi borbu za titulu u teskoj. Trebao je odraditi jos koju borbu pre borbe za pojas, cisto da vidi razliku izmedju kategorija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledao neko intervju Ruiza seniora? Prica lik kako je Endiju slava, a pre svega novac udario u glavu. Prica i o kupovini automobila, otpadanju sa drustvom...neozbiljno je usao u ovaj mec, natovio se...sad je kao bogatiji za iskustvo, zna sta treba da radi, ali pitanje je da li ce ponovo imati ovakvu priliku? 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Wook said:

Gledao neko intervju Ruiza seniora? Prica lik kako je Endiju slava, a pre svega novac udario u glavu. Prica i o kupovini automobila, otpadanju sa drustvom...neozbiljno je usao u ovaj mec, natovio se...sad je kao bogatiji za iskustvo, zna sta treba da radi, ali pitanje je da li ce ponovo imati ovakvu priliku? 

Verovatno je sve to istina. Ali takođe oni forsiraju tu priču da bi uspeli da dođu do revanša i zarade još milki. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Crni Bombarder said:

Pa,on je to i sam priznao.
Rekao je nesto u stilu -Previse zurki i provoda,premalo posvecenosti treningu. 

 

Nadam se da ce mu pare koje je zaradio u ova dva fajta biti dovoljno za ostatak zivota jer tesko da ce opet dobiti onakvu sansu. Na kraju krajeva, ispostavilo se ipak da on nije ta klasa boksera, nema sampionski mentalitet i osim puncher's chance, nema on nista drugo da ponudi. Totalno neodgovorno ponasanje, sramota. Meni je samo zao sto ga Dzosua nije nokautirao, a mislim da je trebao.

 

Iako meni ova HW nije toliko dobra kao sto je bila ranije, pre-Klitscko brace, kada su harali Tyson, Holifield, Bowe, Lennox, ocekujem da ce osim trenutne trojice na vrhu (Wilder, Fury, Joshua) postati malo energicnije kada u jednacinu udju jos Usyk i Dubois. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Honey Badger said:

Totalno neodgovorno ponasanje, sramota. Meni je samo zao sto ga Dzosua nije nokautirao, a mislim da je trebao.

Tako nekako..ja nisam bio navijacki raspolozen,ali zaista dodje coveku zao sto ga nije poslao na pod zbog svega navedenog. Slazem se i sa ostatkom posta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...