Jump to content

Ostali sportovi - kladionica


Drug Crni

Recommended Posts

19 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Čestitam.

 

Žašto misliš da je bio zadnji dan za beg? 

 

Team INEOS ima najgori Tur od kada su oformili ekipu, mislim da sutra i prekosutra idu all-in za Karapaza, pošto mu se ljulja i podium ako se ne naprave neke razlike između njega, Urana, Vingegora pa čak i Keldermana. Drugo, profili etapa, pre odlučujućih uspona nema mesta da grupa dobrih brdaša uopšte ode i napravi neku veću prednost u odnosu na glavnu grupu, jer su svi usponi koncentrisani u drugi deo etape.

 

Možda bi u petak neki veliki beg mogao da ode ako je Kvikstep umoran.  

Edited by Jurgen
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Jurgen said:

 

Team INEOS ima najgori Tur od kada su oformili ekipu, mislim da sutra i prekosutra idu all-in za Karapaza, pošto mu se ljulja i podium ako se ne naprave neke razlike između njega, Urana, Vingegora pa čak i Keldermana. Drugo, profili etapa, pre odlučujućih uspona nema mesta da grupa dobrih brdaša uopšte ode i napravi neku veću prednost u odnosu na glavnu grupu, jer su svi usponi koncentrisani u drugi deo etape.

 

Možda bi u petak neki veliki beg mogao da ode ako je Kvikstep umoran.  

 

Ima logike ovo što kažeš, bez dileme. Ali evo recimo ja očekujem to od njih več neke 2-3 etape da skoče, da nešto naprave, a ono ništa. A recimo i da se odluče sutra za all in, spomenuo si več profil etape. Prvih 110 kilometara ravnica, pa onda tri zajebana uspona, posebno onaj zadnji. Dali je uopšte prava taktika da nagaze tempo po ravnici i tu pokušaju nešto, ili je bolje da dovuku peloton do brda pa tamo neka Carapaz uradi koliko može? Mislim, s obzirom kako se pokazo Carapaz, a sa kakvom lakočom je Pogačar odbijao napade do sad, teško če proči i jedno i drugo. 

 

Ja recimo očekujem pre od Education first da pokušajo nešto. Oni su mi se pokazali malo agresivnije do sad. Isto imaju dobar tim oko Urana, koji kao da se malo pritajio, i čeka pravu priliku da eksplodira.

 

Provlačile su se priče da je i Ineosu več jasno da je ovo borba za drugo mesto. Tako da možda i neče biti nekih strašnih napada, nego ko do sad, paziti jedni na druge.

 

Neznam, s obzirom na to koliko agresivni su bili ovi manji timovi do sad, biče sigurno mnogo pokušaja za beg. A 110 kilometara je duga razdaljina da se ostvari dobra prednost, ako peloton i timovi za GC budu vozili kao sad. A 8-10 minuta prednosti bi trebalo biti dosta za nekog solidnog brdaša da uzme etapu.

 

-Van Aert kapiram da bi mogao biti spreman za beg. S solidnom grupom može da nabije razliku u ovih 100 kilometara i pojuri barem taj prvi planinski cilj.

-Mollema možda ponovo. Posle dana odmora odardio jednu laganu etapicu danas, tako da umor nebi smeo biti prejak faktor

-Alaphillipe mi takođe bode oči. Konstantno u nekim akcijama. Isto uhvatio malo vazduha ova dva dana. Frka je samo ako Quickstep budu odmarao sve za tu presudnu Cavendishovu etapu. Mada do sada su uvek dozvolili barem jednom da lovi etapu. Kao Asgreenu, Cattaneo pre toga itd

-Kruijswjk. Kao što sam rekao, kod njih je ionako skoro svak sam za sebe. Pokušavao je nešto u prošlim etapama. Ako use da se ubaci u breakaway grupu, verovatno bi bio jedan od boljih climbera u njoj

-Mohoric isto dosta pokusava. Uvek je tu negde kad se kuva. 

-Postlberger iz Bore slična priča

 

Znači profil vozča koji tražim na ovoj etapi je neko ko je bio dosta aktivan i agresivan do sad, kad pričamo o bežanju. Sapovoljnom timskom situacijom (bez zaduženja) I da se baš ne raspadne u planinama. Ako znaš još kakvog sličnog, dopiši slobodno 😄

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, L' Imperatore said:

 

 

 

-Van Aert kapiram da bi mogao biti spreman za beg. S solidnom grupom može da nabije razliku u ovih 100 kilometara i pojuri barem taj prvi planinski cilj.

-Mollema možda ponovo. Posle dana odmora odardio jednu laganu etapicu danas, tako da umor nebi smeo biti prejak faktor

-Alaphillipe mi takođe bode oči. Konstantno u nekim akcijama. Isto uhvatio malo vazduha ova dva dana. Frka je samo ako Quickstep budu odmarao sve za tu presudnu Cavendishovu etapu. Mada do sada su uvek dozvolili barem jednom da lovi etapu. Kao Asgreenu, Cattaneo pre toga itd

-Kruijswjk. Kao što sam rekao, kod njih je ionako skoro svak sam za sebe. Pokušavao je nešto u prošlim etapama. Ako use da se ubaci u breakaway grupu, verovatno bi bio jedan od boljih climbera u njoj

-Mohoric isto dosta pokusava. Uvek je tu negde kad se kuva. 

-Postlberger iz Bore slična priča

 

 

 

 

 

- van Aert ima baš male šanse sutra da pobedi, preteška je etapa, mnogo se istrošio do sada, plus mora neko da ostane uz Vingegora.

- Mollema isto jako teško, odličan je na manjim brdima, ali ove velike planine mu ne leže poslednjih nekoliko godina. Trek će sigurno pokušati i sutra da napadne.

- Alafilip deluje ispušeno, mislim da na ovakvoj etapi ni u najboljoj formi ne bi mogao da pobedi.

- Krujsvejk isto kao van Aert, samo u mnogo goroj formi - 0% šanse

- Mohorič - preteško za njega, pa u samom Baherinu imamo bar 2 vozača sa većim šansama - Poels i Teuns.

- Postlberger - ok, ima neke šanse možda, mada mi je iz Bore veći favorit Buhman. 

 

Ako se budem kladio na beg, biće to nekoliko od ovih momaka:

 - Kintana (napada tačkastu majicu, pobedio na ovom usponu 2018)

-  Igita, Kolumbijci su odlični na velikim nadmorskim visinama i u dobroj formi je

- Glavi kandidat po meni - Lopez, Movistar mora da spasi Tur nekako, on im je najbolja šansa.

- Čaves - važi isto kao i za Igitu

- Fuglsang, loš do sada, ali i za Astanu važi isto što i za Movistar

- Buhman, čuvao se puno do sada

- Den Martin, u lošoj je formi, ali ako negde može da pobedi onda je to na etapi koja se završava na usponu

- I možda još Vuds...

 

 

 

Edited by Jurgen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Puno hvala za predloge.

 

Vidim da imamo skroz različite strategije, pa zbog toga i dosta različit izbor vozača. Ali to je normalno, s obzirom da si pričao da nemaš live betting opciju za biciklizam, pa igraš isključivo na pobednike, a meni je dosta da več neko sa velikom kvotom upadne u beg, pa onda je tu izvodim svakakve manevre. Evo recimo juče sam odigrao nekih 12 vozača i napravio profit samo zato što mi zakačio Juul-Jensena sa kvotom 450 i Perichona sa kvotom 1000. Trejdovo ovoga prvog kad je bežao zajedno sa Bakelantsom i (stao mi mozak), a ovog drugog kasnije. 

 

I evo recimo situacija za danas u Bahrain Victoriusu odlično odslikava tu razliku između naših stilova. Naravno, Poels i Teuns su bolji klasični brdaši od Mohoriča. Ali, Poels ima kvotu 21 , Teuns 67, Mohorič 400. S obzirom na agresivnost Mohorica, meni je to jako dobra kvota, jer je dosta dobra mogučnost da on bude u begu a onda ko zna. Mada Teuns na 67 isto ne zvuči slabo. Poels je odličan ali pitanje dal se isplati na toliko maloj kvoti.

 

Za Van Aerta se slažem da on nema šansi da dobije ovo. Ali sigurno vidim motiv da napadne taj prvi planinski cilj, i možda čak i drugog za polkadot majicu. Što se tiče pomoči Vingegou, do sad su ga puštali na promaji, nemam pojma zašto bi sad to menjali. Ili eventuelno ono što su uradili u etapi kad je Kuss dobio. Imali su tri odspreda, pa su ih onda vračali, kad su odpadali iz konkurencije za etapu.

 

Buchman sigurno veči favorit od Postlbegera. ali isto plača slabije. 40 na prema 600. Mada mi se sviđa predlog. Buchmann se stvarno nije eksponirao do sada puno, i može biti da mu je ova etapa zaokružena, gde ide na sve ili ništa.

 

Od tvojih predloga, ok Quintana. Ako bude tu u blizini, taj zadnji uspon sigurno izgleda kao da je njegov. Za Higuitu se ne slažem da je u odličnoj formi. Ono, jeste on još uvek jedan od boljih climbera, ali viđali smo ga dosta u poslednje vreme. Pokušavao je, ali je bio i dropovan konstantno.

 

Da, Movistar mora nešto da uradi, ali pitanje dal imaju to u nogama ove godine. U principu, kod klađenja ti se sve svodi na risk/reward kalkulaciju. Meni je reward sa kvotama 21 i 26 nedovoljno dobar da bi rizikovao sa vozačima u slaboj formi kao što su Angel Lopez i Mas, samo zato što Movistar mora nešto da uradi. Fuglsang slična priča.

 

Slažem se za CHavesa, Buchmanna, Dan Martina. Za kraj, u zadovoljstvo mi je bilo prokomentarisati etapu sa tobom i naravno ppuno sreče danas 😊

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...