Jump to content

Pada li kiša kod vas? Kišne slike ovde, molim


Yoyogi

Recommended Posts

Hortenzije, "ajisai", cveće kišne sezone. Kao što i dolikuje, danas je bila kiša.

 

2019ajisairain01.jpg

 

Nisu se ni dobro rascvetale mada je park otvoren od 1-30 juna. Ovo nam je 6-ti put i prvi put danas kiša.

 

2019ajisairain02.jpg

 

Kupili smo jedni saksiju "za poneti" (2,000 dinara), krasiće kuću narednih mesec dana

 

2019anaajisai03.jpg

Edited by srbija do tokija
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pada. Od 8. juna do 20. jula. Kišna sezona, bogomdana za navodnjavanje pirinčanih polja. Nikakvo čudo onda da školski raspust u Japanu  počinje baš kada kiša prođe, 21. jula. Decenijama tako, ako ne i vekovima. Moja ulica, Japan, Nagoya

 

2019rain120601.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pa imao bi i ti šta da metneš, London je prilično poznat po Thunderstorms⛈️...imao sam par spektakularnih fotografija iz perioda kad sam živeo tamo, ali su pohranjene u ko zna kojem skladištu memorije...btw, iz nekog razloga sam fasciniran kišom i oblacima i pratećim pojavama...kod nas je sezona tornada u špicu i već smo imali nekoliko touchdowns, srećom dovoljno daleko od nas

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Thai, na pola puta BKK- Hua Hin (na nekih 100km) celodnevni pljuskovi, iznenadjenje i za kisnu sezonu.

Stoka na pasi se povlaci pod strehe.

 

2019rainumbrella01.jpg

 

A ima ko ne moze, sta ce

 

2019rainumbrella02.jpg

 

Kise su bile tolike da su 11-12 avgusta zatvorili Erawan vodopade za turiste zbog jake kise koja je ostetila ionako teske staze.

 

2019rainumbrella03.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Amigo said:

Imam utisak da u tom dijelu svijeta kise stalno padaju, riza pod vodom.

 

Pirincu treba puno vode, to je uobicajeno i pozeljno. Ovo sto si video na prvoj slici je treca zetva za godinu.

 

Edit: setva.

Pirinac je za Aziju ono sto je psenica za Srbiju.

 

I u Thai i u Japanu, za jelo, obrok, kazu "Khao", "Gohan", respektivo, ista rec koja znaci pirinac, tako vekovima.

Edited by Yoyogi
Edit: setva.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pada kiša po riveru Kvaju. Tropski pljusak u klisuri. Kanchanaburi, Thailand, 100km severozapadno od Bangkoka.

 

2019riverkwairain01.jpg

 

To je u stvari hotel sa 126 soba gde ti reka (čujno) protiče ispod kreveta.

 

2019riverkwairain02.jpg

 

Nema struje, nema ni jedne sijalice, ni priključke za struju ni za punjenje baterija telefona i kamera. Nema Interneta, video sam da ljudi muvaju preko mobilnih "hotspot".

Kuhinja radi na gas, pića se hlade u ciglama leda.

Pri čekiranju, svaka soba dobije dva fenjera, na slikama sa njihovog sajta su isto fenjeri, nije struja.

Splav je dugačak 400m, u prsluku za vodu se skoči i otpluta nizvodno, popenje se, opet na početak. Voda 32C.

 

Nisam ni znao da se hotel nadobijao toliko nagrada, išli smo zbog nemanja struje i aircona.

 

River Kwai Jungle Raft Hotel

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Amigo said:

Jel ovo Most na reci Kwai.

Nije, to je iluzija i propaganda. Ko je pravio film (snimljen na Šri Lanci 1957) nikada nije bio na pravom mestu.

 

U filmu, to je kao most

 

2019kwaibridge01.jpg

 

U stvari je neugledna ćuprijica, jedva preko glave odraslog čoveka

 

2019kwaibridge02.jpg

 

2019kwaibridge03.jpg

 

2019kwaibridge04.jpg

 

Nekoliko puta dnevno prođe turistički voz, kao da ga šalje sam FaceBook

 

2019kwaibridge05.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kod nas ne pada kisa.....odavno. Kao i svaka prava redusa, pocetkom Oktobra sam unela cvece, ocistila letnju obucu, oprala letnju odecu, odlozila gde treba.....7 dana se kuvala u jesenjoj obuci, jesenjoj odeci  pa kapitulirala pod okupacijom Sunca..sad sve Jovo - nanovo.  

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Korankei klisura, Toyota City.

 

2020korankeirain01.jpg

 

Odatle idu u svet spektakularne slike jesenjih boja. Sada izgleda tužno, dosadila mu zima.

 

2020korankeirain02.jpg

 

Treba voleti pecanje pa izaći ovako po kiši. Istina, ova dvojica, da li zbog virusa, drže odstojanje. Cela reka (Tomoe) između njih.

 

2020korankeirain03.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...