Jump to content

World Music


Kronostime

Recommended Posts

26 minutes ago, Barracuda said:

Ja se ne opuštam, nikad i nikakvim povodom. 

 

Bez narodnjaka na forumu, ako mogu da zamolim.

I klape su narodnjaci, kao i country, bluegrass, popevke, jodlovanje.....

Topik je okrenut ka muzici koja se naziva folkom ili etno sirom sveta, zato, barba - daj neku sa svojih putesestvija.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Stari forumasi, koji su pratili moje pisanije na kulinarici, znaju za moju slabu tocku, kad je u pitanju gruzijska kuhinja, tamosnje zene i, naravno, muzika.

Treba malo oziviti ovu temu, pa da pocnemo: svaki put kad slusam Gruzine, najezim se.

 

 

Link to comment
Share on other sites

...

 

Gruzija je valjda jedina zemlja na svetu koju niko ne zove njenim pravim imenom

 

>> ... Georgia (Georgian: საქართველო, translit.: sakartvelo, IPA: [sɑkʰɑrtʰvɛlɔ](About this soundlisten)), known until 1995 as the Republic of Georgia (Georgian: საქართველოს რესპუბლიკა, translit.: sakartvelos resp'ublik'a), is a country in the Caucasus region of Eurasia. ... <<

 

gruzija 001.jpg

 

Ovo je prema Фасмер-у Max Vasmer, nemacki lingvista ruskog porekla koji je 30 godina radio na 'Etimoloskom recniku ruskog jezika' koji je prvi put stampan na nemackom u Hajdelbergu '53-'58, dok je prvo izdanje na ruskom izlazilo od '64-'73 u Msk.

 

'Gruzija' je ruska rec, pa se to preselilo i u druge jezike.

 

...

Edited by Kinik
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kinik said:

...

 

Gruzija je valjda jedina zemlja na svetu koju niko ne zove njenim pravim imenom

 

>> ... Georgia (Georgian: საქართველო, translit.: sakartvelo, IPA: [sɑkʰɑrtʰvɛlɔ](About this soundlisten)), known until 1995 as the Republic of Georgia (Georgian: საქართველოს რესპუბლიკა, translit.: sakartvelos resp'ublik'a), is a country in the Caucasus region of Eurasia. ... <<

 

gruzija 001.jpg

 

Ovo je prema Фасмер-у Max Vasmer, nemacki lingvista ruskog porekla koji je 30 godina radio na 'Etimoloskom recniku ruskog jezika' koji je prvi put stampan na nemackom u Hajdelbergu '53-'58, dok je prvo izdanje na ruskom izlazilo od '64-'73 u Msk.

 

'Gruzija' je ruska rec, pa se to preselilo i u druge jezike.

 

...

 

Prelijepo.

Mislim da sam već prije 5-6 godina pričao kulinarsku štoriju o Gruzinima na mojoj briselskoj porti; valjda je još sačuvana negdje na drevnom forumu, zajedno s gruzinskim receptima.

Riječ je o čuvenom hinkali.

 

No, kako je riječ o Kavkascima, čije glasove upravo čujem pod penđžerima, red bi bio da se s ovih muških mračnjaka maknem na nešto što mi puno više paše očima i ušima, te klimatskim preferencama.

 

გიამბობთ თქვენ

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

 Library of Congress in Washington DC. Video je prilicno dug i nisam sve poslusala, ali sam se odusevila kako su Eva i Petar predstavili domacu Roma muziku. Negde oko cetrdesetog minuta je pevala Ostala je pesma jedna. Kad stignete pogledajte i poslusajte. Ima muzike is citavog sveta.

 

 

Edited by La cave
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...