Jump to content

Foto od danas


Yoyogi

Recommended Posts

Laguna Salada de Torrevieja, od miloste zvana Pink Lake, danas nije bila narocito roze boje (boja zavisi od kolicine algi, a sad im ocito nije sezona), a nije bilo ni flamingosa. Ali je ipak cudesno mirno i lepo mesto, vredno nekoliko kilometara zesce setnje po prilicno jakom novembarskom suncu.

Na poslednjoj slici je fabrika soli. Sol je i ova bela pena na svim slikama.

 

A6215881-3-F66-4-A15-AAAE-617910-F8675-B
9-F64574-A-C45-C-4-DC6-AF19-98-E84-A4682
510-D51-AE-EF08-49-A1-AFA7-947-EDCBD6307
BE831-EDC-5914-4-DDE-A437-F33-B245-B8538

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

N9dM3r4.jpg

 

cxwLWro.jpg

Slikano juce, nase gradsko, vestacko jezero......sumporovita voda.....vec drugu zimu labudovi dolaze da prezime, ima ih 27. Jezero je bogato vodenim biljem i dobra je ispasa za njih. Donela sam im kukuruz i na moje iznenadjenje, prilazili su bas blizu, ovog sam cula kako dise, pogled oci u oci, poseban osecaj je biti tako blizu velikoj ptici.....

Edited by Pletilja
  • Like 11
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

On 11/28/2021 at 11:39 PM, Pletilja said:

Donela sam im kukuruz i na moje iznenadjenje, prilazili su bas blizu, ovog sam cula kako dise, pogled oci u oci, poseban osecaj je biti tako blizu velikoj ptici.....

Od ove godine u Vankuveru to zadovoljstvo kosta $500 i to za prvi prekrsaj. Nisam siguran da li i pecarosi placaju kaznu ako bace saku kukuruza u reku, mada ne bi bio iznenadjen.

St. Luis veceras

spacer.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DJORDJE said:

Od ove godine u Vankuveru to zadovoljstvo kosta $500 i to za prvi prekrsaj. Nisam siguran da li i pecarosi placaju kaznu ako bace saku kukuruza u reku, mada ne bi bio iznenadjen.

St. Luis veceras

spacer.png

Dobro sam pogledala, na obalama jezera nema table sa upozorenjem da je hranjenje labudova zabranjeno mada, ako postoji institucionalizovana briga o njima od strane grada, tabla bi morala da bude istaknuta. Dakle, nisam prekrsila ni jedan, bar lokalni, propis. A namera je bila dobra, volela bih da im nase jezero bude zimovnik.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...