Jump to content

Foto od danas


Yoyogi

Recommended Posts

1 hour ago, Constantin said:

Ne drži me za reč. mislim da je bio Kutuzov...nije radio forum, a nešto mi još uvek kašljuca preko tel. javiću se malo kasnije.

Jeste Kutuzov....

spacer.png

spacer.png

 

Rusi k'o Air Serbia :smiley2:

 

Spoiler

spacer.png

Spoiler

 

Spoiler

spacer.png

Spoiler

 

spacer.png

i na kraju "svetska stvar"...

spacer.png

.................

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Constantin (postovi su merdžovani) 

 

Na jednom od menija je upadljivo odsustvo žestokog alkohola. Ima li ga, ko hoće ili je samo pivo i vino?

 

Foto za danas:

Kamelije, "zimske ruže". Cvetaju od kraja novembra do početka aprila (u planinskim krajevima Japana do polovine maja).

 

2020camelia01.jpg

 

Ovo je kod moje banje a ima ih svugde

 

2020camelia02.jpg

Edited by Yoyogi
dodao Constantina za prvu liniju posta
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Yoyogi said:

@Constantin (postovi su merdžovani) 

 

Na jednom od menija je upadljivo odsustvo žestokog alkohola. Ima li ga, ko hoće ili je samo pivo i vino?

 

 

 

 

Samo pivo i vino...malo li je :smiley2:   ........  šteta što nigde nema mesta za :cigar:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Constantin said:

Samo pivo i vino...malo li je :smiley2:   ........  šteta što nigde nema mesta za :cigar:

 

Sećam se da sam od starijih, još kao dete, čuo izreku "Pije k'o Rus!".

 

Posmatrao sam jednom na aerodromu Utapao u Thai, grupicu od 6 Rusa, dok su čekali ukrcavanje na svoj let. Još uvek nij ebilo "air side" posle pasoške kontrole. Jedan je izvadio bocu Mekonga (užasno Thai piće) i ona krene u krug, poslednji je popio šta je ostalo. Onda drugi zvadi neku drugu bocu, popiše je za 10 minuta. Mislio sam, dok nisam video tvoj post da na letu  ima samo pivo i vino, kako bi se tek urnisali kada je besplatno (uračunato u cenu karte)?

 

To mora da je politika firme da nema žestine. Thai Airways ima, burbon i neki običan viski. Gin, konjak. Pre svakog posluženja ide najava da se alkohol ne služi putnicima "who appear intoxicated".

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Povratni let Thai - Japan, AirBus 350, vidi se avion koji ide u suprotnom pravcu

 

2020zvrk01.jpg

 

4 sekunde klip. To je bila brzina aviona u kojem sam i tog drugog, u suprotnom smeru, 2,000km razlike, dobro da sam i ovoliko uhvatio. Izgleda na klipu kao da leti postrance, ako vidite

 

 

Taj "zvrk" na krilu, koji Airbus 350 ima zbog aerodinamike, logo je isti kao i na repu i svi Thai Airways imaju to. Nisu to orhideje, to je "dok rak", cvet. Koji nikada ne raste u izolaciji, uvek u klasterima, grupama. 

 

2020dokrak01.jpg

 

"Dok rak" (izgovara se dok lak, dok = cvet, lak = ljubav) je cvet ljubavi i zajedništva. Porodice kako lične tako i Thai nacije.

 

Ko je bio u Thai i vozio se taksijem, mogao je da vidi tu kitku okačenu o unutrašnji retrovizor.

 

Prodaju ih na semaforima, 20 THB (1 EUR = 30THB)

 

2020dokrak02.jpg

 

Kupim tu kitku i ja, lepo miriše a osuši sa na vrućini u kolima posle 2 dana, pa kupi opet.

 

2020dokrak03.jpg

 

2020dokrak04.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nema snega u Japanu, najgora godina od 1960. Polovina od (680) skijaških centara zatvorena. Ostali hramlju sa snežnim topovima. Čak i Sapporo, koji ima godišnju izložbu građevina i hramova (bili su i Thai hramovi) se muči i iznajmljuje extra kamione da dovoze sneg.

 

Šteta. baš smo kupili male (kratke) skije prošle godine i skijali se samo jednom. Ove sezone,  ništa.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nema snega u Japanu, najgora godina od 1960. Polovina od (680) skijaških centara zatvorena. Ostali hramlju sa snežnim topovima. Čak i Sapporo, koji ima godišnju izložbu građevina i hramova (bili su i Thai hramovi) se muči i iznajmljuje extra kamione da dovoze sneg.
 
Šteta. baš smo kupili male (kratke) skije prošle godine i skijali se samo jednom. Ove sezone,  ništa.
 
 
Misliš Big Foot?

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, alberto.ascari said:

Da, to je to. Meni su bile zabavne na pola dana, uopšte mi nisu odgovarale na teškom mokrom snegu a za strmu pistu nisu. Ali o ukusima/preferencijama...važno je da su tebi dobre.

 

Nismo mi za teške piste. U Japanu te skije zovu "fun ski", mahom ih omladina ima, starijima je to teško za kolena i kukove. Mada, viđao sam roditelje koji uče decu pa na njima skijaju i unazad dok su ispred deteta i dok mu daju instrukcije.

 

Ski parks su ovde, ima ih 22 u mom okruženju, ne treba spavanje. Napustiš kuću u 9:00, tamo si u 11:00,rani  ručak, pa da se slegne i onda upola cene ski pass od 12:30. Liftovi prestaju da rade u 16:30, taman toliko (4 sata) ili manje neko može aktivno da se skija. I kući smo u 18:30. Jedne sezone smo išli 17 dana na skijanje, bez dana godišnjeg odmora i bez dana hotela.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Nismo mi za teške piste. U Japanu te skije zovu "fun ski", mahom ih omladina ima, starijima je to teško za kolena i kukove. Mada, viđao sam roditelje koji uče decu pa na njima skijaju i unazad dok su ispred deteta i dok mu daju instrukcije.
 
Ski parks su ovde, ima ih 22 u mom okruženju, ne treba spavanje. Napustiš kuću u 9:00, tamo si u 11:00,rani  ručak, pa da se slegne i onda upola cene ski pass od 12:30. Liftovi prestaju da rade u 16:30, taman toliko (4 sata) ili manje neko može aktivno da se skija. I kući smo u 18:30. Jedne sezone smo išli 17 dana na skijanje, bez dana godišnjeg odmora i bez dana hotela.
Ma da, imam to i ja ovde, najbliže skijalište mi je sat vožnje od kuće a ispod dva sata ih ima 15, možda 20. Ali najbliže u Alpima mi je Hinterstoder, 3 i po sata vožnje, pa su mega resorti gde se voze FIS trke od 4,5 do 5,5 sati, a to je razlika kao doope i oko.

Na primer, Špindlerův Mlýn, koji ovde stvarno zovu češki Aspen ima jedno 20-25 km pista, dnevna karta košta 40 EUR, tehnički sneg je grozan, jer je samo voda bez hemije, znači ili led ili totalno mekano blato, ručak sa pivom 15-18 EUR, totalna pljačka. Da ne moram, u životu ne bih tamo otišao, nego svakog januara idemo sas preduzeTJe na neki meeting, team building qratzpalac...

U Alpima za 45 EUR dnevna karta npr. Ski Amadé a ta važi u trećini Austrije, za te pare imaš preko 1000 km pista. O gastronomiji, aprés ski zabavi i ostalom servisu i uslugama ne treba trošiti reči. U Italiji još luksuznije skijanje, bolje piste, lepše vreme, ali jeste malo dalje.

Ništa protiv čeških planina, lepo sam se i tu zabavljao, ali Alpi su drugi svet. A da ti pravo kažem, i smor mi je više da se prezuvam na parkingu i da vozim u skijaškom odelu...

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Shirakawa-go, u planinama, kada tu ima snega, onda se zna da ga ima i na skijalištima. Ovako bi trebalo da izgleda (moja slika iz neke od prethodnih godina, sa vidikovca)

 

2020titisee-neustadt00.jpg

 

Stalno pratim Shirakawa-go live cam

 

Danas izgleda ovako, nema snega (screenshot sa njihovog web cam sajta)

 

2020titisee-neustadt01.jpg

 

Izašla je slika danas u japanskim novinama, takmičenje u skijaškim skokovima (na slici je Ryoyu Kobajashi, osvojio drugo mesto), lokacija je Nemačka, Titisee Neustadt, ni tamo nema snega. Kao da skače u gradić

 

2020titisee-neustadt_ryoyu_kobayashi01.j

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...