Jump to content

Komunalni problemi u vašem gradu


Džudi

Recommended Posts

Na podforumu "Predlozi, Kritike, Pohvale"  pre izvesnog vremena dat je predlog da se otvori novi pdf posvećen gradovima i opštinama u kojima živimo.

 

Lajkovala sam taj predlog ali i predlog moderatora da se najpre otvori tema na ovom podforumu..i evo teme.

 

Pošto su sitni sati, napisaću samo da sam rođena i da živim u Beogradu. 

 

Beograd je danas sve, samo nije "beli grad"...Nazvala bih ga "razrovani grad". Komunalni problemi postoje u svim bg opštinama. 

 

Tokom dana pišem opširnije...a možete i vi..svako o svom gradu..pa ako tema bude zanimljiva može da se podeli u više tema ( Novi Sad, Kragujevac, etc )...

 

Toliko za sada, laku noć :)  

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Vjekoslav said:

takva tema vec postoji (od 28. maja 2004. godine)

 

 

 

 

 

 

 

OK, onda ova da se briše...mada..iskreno, ja tamo vidim fotografije, recepte, sve izgleda super...A na topiku "Predlozi, pohvale" bili su predlozi da se piše o komunalnim i drugim problemima koji se dešavaju u gradovima, opštinama..

 

Neka admin mod tim odluči, nemam ništa protiv ni da brišu ovu temu, ako je ona duplikat tvojoj temi. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Džudi said:

ja tamo vidim fotografije, recepte, sve izgleda super...

 

pa jeste, u pravu si. medjutim pitanje je koliko su ljudi uistinu zainteresirani da na ovom boardu rjesavaju komunalne probleme. cini mi se (a imam i ponesto iskustva sa starog boarda) da je to ipak stvar lokalnih (mjesna zajednica / opcina / grad) foruma,  i to uglavnom onih koji se nalaze na web stranicama lokalne vlasti. po meni, komunalni problemi na jednom regionalnom boardu imaju smisla samo kroz neku siru interakciju, tipa u ovom gradu je neki problem rjesen (odnosno nije rjesen) ovako, aj sad da vidimo kako to izgleda kod vas. i tako u tom stilu, nadam se da me shvacas. 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Vjekoslav said:

i tako u tom stilu, nadam se da me shvacas.

 

Naravno da shvatam. Mislila sam da možda na ovoj temi iznosimo komunalne probleme kao što su često bespotrebna seča drveća, problem gradskog prevoza i upoređivanje sa drugim gradovima i slično.

 

Komunalni problemi su gotovo uvek usko vezani za vladajuću političku garnituru u nekoj opštini, gradu..

 

Komunalne stvari ne bi smele da zavise od politike. Jedno je visoka politika koju vode predsednici stranaka i visoki funkcioneri, a nešto sasvim drugo lokal.

 

O Beogradu i problemima koje sada imamo mogla bih da pišem satima. Odbornici u opštinama i u gradu služe skoro kao dekor. Nikada nijedan predlog koristan za društvo u celini, a potekao je od opozicije nije usvojen.

 

Sve me to jako nervira. Možda razmišljam drugačije od političkih fanatika, ali ja bih, da sam negde neka vlast prvo tražila mišljenje žitelja nekog naselja i mišljenje stručnjaka i ne bih se obazirala kojoj političkoj opciji pripadaju.

 

Nevažno je da li je neko žut, plav, crven-mnogo je važnije ukoliko je njegov predlog dobar i koristan za sve.

 

Nadam se da i ti mene razumeš.:classic_smile:

   

Edited by Džudi
slovna greškica
Link to comment
Share on other sites

OK, može da se zove- Komunalni problemi u vašem gradu, npr.

 

Mislim da su trenutno najveći problem u Beogradu brojne zatvorene i raskopane ulice. Vesić je uništio ovaj grad koji je nazvao "kasabom".

 

Bilo bi mi neizmerno drago kada bi se ovde javio neki Beograđanin-Beograđanka koji su bolje informisani od mene.

 

Koje se sve ulice zatvaraju ovog meseca, tj kada se zatvaraju Palmotićeva i Kraljice Marije? 

 

I da li je istina ili su ipak glasine da će potez od Slavije, pa skoro do Kalemedana ostati pešačka zona, a da će od Slavije do Terazija praviti tramvajske šine kako bi tu išao tramvak br.1?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Beograd bi trebao da bude tema za sebe,  vjerujem da ima dovoljno interesanata da bi pisali o svemu sto se tice Beograda.

Besmisleno je ogranicavati pisanja o gradovina na komunalne teme, a pogotovo kada je u pitanju BG.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Komunalni problemi u vašem gradu
14 hours ago, Bilo je to vrijeme ruza said:

Beograd bi trebao da bude tema za sebe,  vjerujem da ima dovoljno interesanata da bi pisali o svemu sto se tice Beograda.

Besmisleno je ogranicavati pisanja o gradovina na komunalne teme, a pogotovo kada je u pitanju BG.

 

Topik je preimenovan u Komunalni problemi u vašem gradu

 

Otvorite slobodno ako hoćete, može i dva topika, pa da vidimo kako će ići. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Barracuda said:

 

Topik je preimenovan u Komunalni problemi u vašem gradu

 

Otvorite slobodno ako hoćete, može i dva topika, pa da vidimo kako će ići. 

Jel ovo kao RTS "Srbija danas" pa samo o kanalizaciji u Borči, pijaci na Medakoviću, prevozu na Kanarevom brdu i Kronosa u Zucu ?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

I bubašvabama u Zemunu. Ono je strašno...

 

Srećom, imamo neki aparat u kući koji rasteruje gamad. Zaista dobro radi, godinama nijedna, ali dole oko kontejnera i po ulicama, noćna šetnja se pretvara bukvalno u horor,  Pogoduje im ova vlaguština, ne može ni da se prska jer je potreban stabilan period bez padavina oko dve nedelje, da bi se to lepo "primilo". Sad, kad otopli i kad odjebu više ove kišurine, ugasili smo dok ne zapraše...

 

Ovako je bilo i pre 4 godine. Noću, to su stotine samo po kontejnerima. Gamižu po ulicama, pretrčavaju ti ispred nogu, smo još da počnu da se pentraju po tebi. Je - zi - vo, u životu onakvo zlo nisam video. Sve mi "miriše" na isto to i ove godine.

 

edit: Odgovori mi Kronos ispod pa da ne kucam dva posta... Tog leta su leteli komarci po plafonima. Srećom, iste godine smo namestili kvalitetne komarnike pa će biti kudikamo bolje nego tada, kad nas je uhvatilo nespremne. Za jedno veče sam ih utepao preko 40. Sediš, bazdiš na Autan i tučeš, šta da radiš...

Edited by Barracuda
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barracuda said:

I bubašvabama u Zemunu. Ono je strašno...

 

Srećom, imamo neki aparat u kući koji rasteruje gamad. Zaista dobro radi, godinama nijedna, ali dole oko kontejnera i po ulicama, noćna šetnja se pretvara bukvalno u horor,  Pogoduje im ova vlaguština, ne može ni da se prska jer je potreban stabilan period bez padavina oko dve nedelje, da bi se to lepo "primilo". Sad, kad otopli i kad odjebu više ove kišurine, ugasili smo dok ne zapraše...

A tek sto ce komarci da se nakote....

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Barracuda said:

 

 

Srećom, imamo neki aparat u kući koji rasteruje gamad. Zaista dobro radi, godinama nijedna, ali dole oko kontejnera i po ulicama, noćna šetnja se pretvara bukvalno u horor,  Pogoduje im ova vlaguština, ne može ni da se prska jer je potreban stabilan period bez padavina oko dve nedelje, da bi se to lepo "primilo". Sad, kad otopli i kad odjebu više ove kišurine, ugasili smo dok ne zapraše...

 

Jel to stvarno funkcioniše....?  Ozbiljno pitam..

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Džudi said:

 Vesić je uništio ovaj grad koji je nazvao "kasabom".

 

Bilo bi mi neizmerno drago kada bi se ovde javio neki Beograđanin-Beograđanka koji su bolje informisani od mene.

 

Koje se sve ulice zatvaraju ovog meseca, tj kada se zatvaraju Palmotićeva i Kraljice Marije? 

 

I da li je istina ili su ipak glasine da će potez od Slavije, pa skoro do Kalemedana ostati pešačka zona, a da će od Slavije do Terazija praviti tramvajske šine kako bi tu išao tramvak br.1?

 

 

 

 

Kada je vesic nazavao bg kasabom, pre ili posle unistenja?

 

A za ovo ostalo takodje nemam odgovor a i ne zanima me zato sto nemam posla u palmoticevoj,

to kazem onako sebicno jer

licno nemam posla tamo inace bih se informisala

(ko o cemu svako o onome sto ga zanima pa kad ga ne zanima bas ga briga - ne misli o drugima sto uopste nije lepo)

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Barracuda said:

I bubašvabama u Zemunu. Ono je strašno...

 

Srećom, imamo neki aparat u kući koji rasteruje gamad. Zaista dobro radi, godinama nijedna, ali dole oko kontejnera i po ulicama, noćna šetnja se pretvara bukvalno u horor,  Pogoduje im ova vlaguština, ne može ni da se prska jer je potreban stabilan period bez padavina oko dve nedelje, da bi se to lepo "primilo". Sad, kad otopli i kad odjebu više ove kišurine, ugasili smo dok ne zapraše...

 

Ovako je bilo i pre 4 godine. Noću, to su stotine samo po kontejnerima. Gamižu po ulicama, pretrčavaju ti ispred nogu, smo još da počnu da se pentraju po tebi. Je - zi - vo, u životu onakvo zlo nisam video. Sve mi "miriše" na isto to i ove godine.

 

edit: Odgovori mi Kronos ispod pa da ne kucam dva posta... Tog leta su leteli komarci po plafonima. Srećom, iste godine smo namestili kvalitetne komarnike pa će biti kudikamo bolje nego tada, kad nas je uhvatilo nespremne. Za jedno veče sam ih utepao preko 40. Sediš, bazdiš na Autan i tučeš, šta da radiš...

 

Uvek moze da bude gore 😂. Jedna od upecatljivijih epizoda "Opstanka" je bila o ovom stvoru.

 

 

 Salu na stranu, stalmo prskanje oko dovoda/odvoda vode i manijakalno sklanjanje ostataka hrane, mada ako komsiluk nije pedantan dzaba. 

Link to comment
Share on other sites

 

jedan forumas i ja smo doziveli najezde letecih bubasvaba na dve razlicite strane sveta

a vas uznemiravaju ove koje samo gmizu oko kontejnera,

dok su meni uletale u facu u kosu u oci, grickale me za khm obzirom da su izletale i iz wc solje

 

...borila sam se sa njima kao mel gibson u braveheart - to su bili problemi

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mama_mia said:

Kada je vesic nazavao bg kasabom, pre ili posle unistenja?

 

 

U jednom od svojih prvih obraćanja javnosti  kada je citirao Andrića, nazvao je Beograd "kasabom" i rekao da on planira da sredi tu kasabu.

Imam to memorisano na Fejsu, mogu da nađem i ovde kopiram.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mama_mia said:

 

jedan forumas i ja smo doziveli najezde letecih bubasvaba na dve razlicite strane sveta

a vas uznemiravaju ove koje samo gmizu oko kontejnera,

dok su meni uletale u facu u kosu u oci, grickale me za khm obzirom da su izletale i iz wc solje

 

...borila sam se sa njima kao mel gibson u braveheart - to su bili problemi

 

?

 

ako moze epska dramaturgija na stranu, koliko je, fakticki, tocno ovo sto pricas?

gdje se to dogadjalo?

Link to comment
Share on other sites

Moj komsija Paul i ja imamo problem sa GWM (Green Waste Management) jer nam ne odvoze bastenski otpad na vrijeme i taj javasluk postaje skoro nesnosljiv. Godinama su uredno praznili zelene kante svaki utorak i bilo je normalno, kao sto se ponedeljkom prazni regularno smece. Jednog dana je samo stigao ferman da od tog i tog datuma bastensko smece nece biti skupljano svakog utorka za £0, nego ce biti skupljano svakog drugog utorka za £xx. Hajde OK, prokomentarisemo Paul i ja, sta da se radi, ferman je ferman ali poceli su da ne dolaze ni svaki drugi utorak, ne znas vise ni kad dolaze. Paul ih svaki put nazove i pita kada se izvoljevaju pojaviti da odnesu potkresine ukrasnog zbunja, pocupani korov, opalo lisce i ostalo, a i tad znaju obecati pa zeznu. Dosta tog bastenskog otpada ja kompostiram, sve osim bolesnih i invazivnih biljki ali opet znqam imati par velikih kanti u kojima taj otpad trune po par mjeseci. Sramota.

 

Drugi komunalni problem je redukovani gradski transport vikendom jer moraju da rade na odrzavanju pruga i slicnih popravki i odrzavanja pa ponekad pomalo ide na zivce kada umjesto udobnog voza, moram da se truckam na double deckeru okolnim putevima sto zna produziti putovanje i do 15 minuta. 

Edited by Honey Badger
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Barracuda said:

 

Srećom, imamo neki aparat u kući koji rasteruje gamad.

 

Kako se zove aparat i da li je samo za bubašvabe ili je zgodan i za ostale bube i bubice? Nemam još bubašvabe ovde, ali zato bubica raznih ima +komaraca milion..

 

Za komarce ću lako, postoji onaj mali aparat sa tabletama, ali....da li on šteti kućnim ljubimcima -mačkama?

 

 

1 hour ago, Honey Badger said:

Moj komsija Paul i ja imamo problem sa GWM (Green Waste Management) jer nam ne odvoze bastenski otpad na vrijeme i taj javasluk postaje skoro nesnosljiv. Godinama su uredno praznili zelene kante svaki utorak i bilo je normalno, kao sto se ponedeljkom prazni regularno smece. Jednog dana je samo stigao ferman da od tog i tog datuma bastensko smece nece biti skupljano svakog utorka za £0, nego ce biti skupljano svakog drugog utorka za £xx. Hajde OK, prokomentarisemo Paul i ja, sta da se radi, ferman je ferman ali poceli su da ne dolaze ni svaki drugi utorak, ne znas vise ni kad dolaze. Paul ih svaki put nazove i pita kada se izvoljevaju pojaviti da odnesu potkresine ukrasnog zbunja, pocupani korov, opalo lisce i ostalo, a i tad znaju obecati pa zeznu. Dosta tog bastenskog otpada ja kompostiram, sve osim bolesnih i invazivnih biljki ali opet znqam imati par velikih kanti u kojima taj otpad trune po par mjeseci. Sramota.

 

Drugi komunalni problem je redukovani gradski transport vikendom jer moraju da rade na odrzavanju pruga i slicnih popravki i odrzavanja pa ponekad pomalo ide na zivce kada umjesto udobnog voza, moram da se truckam na double deckeru okolnim putevima sto zna produziti putovanje i do 15 minuta. 

 

 

Ako nije tajna..u kojoj zemlji živiš, pitam zbog imena komšije?

 

I nekako mi se čini da samo mi na ovim prostorima ex Yu imamo ovakve probleme.

 

***

 

Otvoriću temu o Beogradu tokom dana. Beograd ima zaista mnogo problema, na svim opštinama.

 

Pitala sam već o gradskom prevozu i zatvaranju ulica...mislim da je ovo stanje sa tim saobraćajem goruće pitanje ne samo žitelja Starog grada već svih nas. 

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Mama_mia said:

 

jedan forumas i ja smo doziveli najezde letecih bubasvaba na dve razlicite strane sveta

a vas uznemiravaju ove koje samo gmizu oko kontejnera,

dok su meni uletale u facu u kosu u oci, grickale me za khm obzirom da su izletale i iz wc solje

 

...borila sam se sa njima kao mel gibson u braveheart - to su bili problemi

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...