Jump to content

Koliko godina imate & da li su vam godine važne?


Džudi

Starosna struktura forumaša foruma vox92  

158 members have voted

  1. 1. Koliko godina imate?



Recommended Posts

12 minutes ago, Kronostime said:

Sin mi je tu, "snajka"  se odomacila: dolazi, prespava.....

Mozda i ja objavim - akobogda.

Napredni mladi ljudi, meni samo u glavi bili srafovi i kompjuteri. 

Nek su zivi i zdravi. :)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Ma, jok bre: ja ovog mog napravih kad sam bio njegovih godina sada i sta?

Da mu pricam da mu nije vreme?

Sta ce biti - bice. :s_d:

Mozes ti da mu pricas sta hoces, on ce da radi sta on misli da je potrebno. :lol_2:

Nisam mislio da kritikujem, verovatno se i ova moja kamuflirala u monitor da me smuva. Nerd je nerd. Jos uvek se palim bojle na zupcanjike nego na zene. :)

 

Ja uvek govorim, deca su dobra, mi matori smo problem. :P

 

Link to comment
Share on other sites

...ja sam vam dragi moji malo drukčiji.Već dugo sam udovac.Danas bi se moglo reći da sam dulje udovac 

nego smo bili lijepa mala složna obitelj.Klinci su imali 5 i 14 godina kad sam preuzeo odgovornost.Kroz to

razdoblje bilo je svašta,od toga da su vestice i majice mojemale,nakon pranja,nisu mogle obući niti bebe do onih

"muških"razgovora sa sinom ili onih razgovora sa malom kad su trebali doći ili su došli oni problemi koji 

žene prate čitav život.Danas se smijemo kad mi je sin došao sa idejom da otiđem u posjetu jer mu je dolazila cura

ali i meni je rekao,"tata kad bude tebi trebalo i ja ću otići".Već sam rekao u ranijim postovima da nisam posesivan roditelj,

nisam centar svijeta,klinci žive svoje živote a ako trebaju bilo kakovu pomoć znaju gdje je mogu naći

Ja uživam u njima,lijepo mi je bilo kad sam bio kod sina pa je na fešti bila mala ex-Yu ili kad mi mala prića o svojim

putešestvijima po eks Yu,svojim dogodovštima pa i prijateljstvima.Živim sam,pratim ih na facebooku,i ne opterečujem ig.

 

  • Like 10
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, mrd said:

Ja uvek govorim, deca su dobra, mi matori smo problem. 😛

Što reče moj Nišlija:

Počnite da tučete decu čim počninju da liče na vas.  :77:

                                                                             Duško Radović

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On 6/9/2019 at 2:21 PM, Kronostime said:

Eh, sta ti je Balkanac - i na samrti gleda da zahebe drzavu. :classic_laugh:

 

Malo sam cackao po starijim postovima i ovo mi je zapelo za oko.

 

Moj post ce vise spadati na Drustvo ili Politiku, mozda modovi prebace...

 

Imam neku svoju teoriju o toj razlici u mentalitetima.

Balkanci su vekovima ziveli pod okupacijom i "vlast" im je bila nesto strano. Talijani, Turci, Madjari, Nemci - ma, ko ce ih sve nabrojati. "Drzava" je nesto sto te izrabljuje, gnjavi i ugrozava a ti gledas kako da to izbegnes.

 

Ovde u USA, drzava je javni servis. Ja placam (porez), a oni daju uslugu.

Primer.

U moju ulicu je doselila porodica sa gluvim detetom. Podneli su zahtev odgovarajucoj sluzbi i sledeceg dana su na oba kraja postavljeni znakovi "deaf child at play", tako da vozaci znaju da dete nece reagovati na trubu.

 

To je dobra i efikasna drzava. A ne ono kad politicari raspravljaju o ratovima nekoliko vekova unazad.

 

 

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

On 9/28/2019 at 10:25 PM, Kronostime said:

@zoran59

Ne hebe nas potomstvo ni za suvu sljivu - ono ima svoju agendu i mi smo tu da im pomognemo da je ostvare.

:default_coffee:

 

Ma idi bre. Kada sam ja bio prva godina srednje škole, karao sam se sa školskim drugaricama, full sex, fcuk knows how no baby.

Naravno, ćerki to nisam rekao osim da je u njenim godinama normalno da ima momka.

 

Čujem je kako priča (samo da priča, ne sam sadržaj razgovora)  iz njene sobe sa dečacima, taman pomislim, eto momka, ona mi zakuca na vrata da čujem majku jednog od njenih sagovornika koja se zahvaljuje na teglici vegemite koju smo joj poslali.

 

Mislim, ovo je odloženo odrastanje, mi smo bili mnogo bolji.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 
Ma idi bre. Kada sam ja bio prva godina srednje škole, karao sam se sa školskim drugaricama, full sex, fcuk knows how no baby.
Naravno, ćerki to nisam rekao osim da je u njenim godinama normalno da ima momka.
 
Čujem je kako priča (samo da priča, ne sam sadržaj razgovora)  iz njene sobe sa dečacima, taman pomislim, eto momka, ona mi zakuca na vrata da čujem majku jednog od njenih sagovornika koja se zahvaljuje na teglici vegemite koju smo joj poslali.
 
Mislim, ovo je odloženo odrastanje, mi smo bili mnogo bolji.
 
To je zbog toga što nisi imao kola, da jesi žene ti ne bi bile važne. :)

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/28/2019 at 9:10 AM, zoran59 said:

Imam neku svoju teoriju o toj razlici u mentalitetima.

Balkanci su vekovima ziveli pod okupacijom i "vlast" im je bila nesto strano. Talijani, Turci, Madjari, Nemci - ma, ko ce ih sve nabrojati. "Drzava" je nesto sto te izrabljuje, gnjavi i ugrozava a ti gledas kako da to izbegnes.

 

Potpuno se slazem sa tim, jos samo da dodam da na zalost i ove nove drzave su takve da u svakoj, osim verovatno Slovenije, postoje znacajne grupacjie stanovnistva koje te drzave ne smatraju svojima.

Cak bih rekako da su SFRJ sve do pojave "demokratije" smatrali vise svojom, nego sto je slucaj sa ovim sadasnjim drzavama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Amigo said:

Potpuno se slazem sa tim, jos samo da dodam da na zalost i ove nove drzave su takve da u svakoj, osim verovatno Slovenije, postoje znacajne grupacjie stanovnistva koje te drzave ne smatraju svojima.

Cak bih rekako da su SFRJ sve do pojave "demokratije" smatrali vise svojom, nego sto je slucaj sa ovim sadasnjim drzavama.

 

Amigo, izgleda da smo ti i ja jedini normalni "jugonostalgicari" ovdje. I neshvaceni.

Jer, kad napisem nesto pozitivno o YU, svi skoce sa "ua, socijalizam, komunjare, opresija!"

A ja ne zalim za socijalizmom nego za protracenim vremenom, unistenjem infradtrukture i svacega i uzalud pobijenim ljudima.

Sve to zlo, a jedino postignuto je da ljudi budu jednako nezadovoljni, samo se zale na novu vlast a ne staru.

 

Edited by zoran59
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ne bih se ja baš upisao u listu jugonostalgičara, znao sam na pola faksa da ću otići. Opet, imam simpatije za one koji to jesu.

Od nas 10 inženjera zaposlenih istog dana u firmi, ostao je samo jedan. Od prvog dana je govorio da nema nameru da ide bilo gde.

Sada, posle maltene 30 godina, oni od nas koji idu u Srbiju, ne slušaju rodbinu i vesti nego pitaju njega, sa poštovanjem, da im on kaže kako se preživelo i kako se živi.

Niti on ode niti se iko vratio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
 
Do danas sam izdržao 40 godina strogog braka bez prava na pomilovanje.
 
 
 
Moram da priznam da sam ja sa mojih 25 mislio da sam odslužio ubistvo, ali ti si 2 puta već magao da budeš pomilovan. Čestitam.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Moj tast je dogurao do 88. Zena kaze nesto kao, joj, kako je star, kako je zajebat i gnjavi i svasta (mada mu podilazi i tetosi ga). A ja kazem - uzivaj dok mozes. Dok su ti roditelji zivi, jos si dete - koliko god ti se ne dopadalo - i mlada.

Moji su umrli vec davno i nije nimalo prijatno biti najstariji u familiji. Svi nesto pitaju i ocekuju da znam, a ja se jedva secam sta su meni moji starci kazali...

  • Like 4
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...