Jump to content

Koliko godina imate & da li su vam godine važne?


Džudi

Starosna struktura forumaša foruma vox92  

158 members have voted

  1. 1. Koliko godina imate?



Recommended Posts

21 hours ago, Drakaris said:

Godine su samo broj. Najbitnije je kako se osecate, to vam niko ne moze oduzeti.

 

Vreme jeste relativno.

 

Na pocetku zivota prolazi veeeeoma sporo, a onda sve brze i brze. Pri cemu je i ova ogromna kolicina informacija koje primamo u toku dana dodatno uticala da dan, pa mesec, pa godina prodje neverovatno brzo.

Link to comment
Share on other sites

 
Vreme jeste relativno.
 
Na pocetku zivota prolazi veeeeoma sporo, a onda sve brze i brze. Pri cemu je i ova ogromna kolicina informacija koje primamo u toku dana dodatno uticala da dan, pa mesec, pa godina prodje neverovatno brzo.
Da ti se nadovežem na analizu, još je veći uticaj godina kad smo mlađi. Kad smo mlađi jegna godina je recimo 1/10, a recimo 1/55 ima mnogo manjeg uticaja na život.
Samo sitan fascinantan račun.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ŽELI SRUŠITI SVJETSKI REKORD

 

Krešić (71) trčat će
utrku od 208 katova
 
478358.jpg
1 / 1
(Foto: Željko Šepić)
 
Objavljeno 9. lipnja, 2020.
 
Trčati stepenicama od podruma do 16 kata, i tako 13 puta zaredom, odnosno pretrčati ukupno 208 katova za manje od sat vremena i 37 minuta! Zvuči fascinantno, zar ne? Upravo će takav pothvat u srijedu, 10. lipnja, s početkom u 21 sat, u stambenom-poslovnoj zgradi na Trgu slobode 8 pokušati izvesti 71-godišnji Osječanin Božidar Deodat Krešić. Ovaj vlasnik 14 državnih rekorda u veteranskoj atletici svojedobno se upisao i u Guinnessovu knjigu rekorda, no sve to, kako nam je rekao u ponedjeljak, nije ništa u usporedbi s nadolazećom utrkom.

Riječ je o utrci službena naziva “Run up Chicago - 3120 stepenica/208 katova”. "Chicago" zbog toga što je aktualan rekord postavljen u tom američkom gradu, što znači da će, ako Božidar uspije, do nekog novog rekorda svaka buduća utrka nositi ime "Osijek". Utrka će se odvijati na način da će Božidar trčati od podruma do 16 kata, pri čemu taj uspon ne smije trajati duže od 6 minuta i 30 sekundi, nakon čega će se spustiti liftom i tu radnju ponoviti još 13 puta, sve dok se zapravo ne popne na 208. kat. Da bi srušio aktualni rekord to će morati učiniti za sat vremena i 37 minuta, a treba spomenuti i da se vrijeme neće mjeriti dok se bude spuštao liftom.

- Osim ovoga pokušaja rušenja svjetskog rekorda, gospodin Krešić je našem towerrunning sportu omogućio priliku da dobijemo svoje mjesto u predsjedajućem timu Svjetske udruge towerrunninga, što je značajna stvar, jer smo se ugurali među 23 države među kojima su nacije poput Francuske, Velike Britanije, Kine itd. Ono što će se dogoditi u srijedu bit će dobro popraćeno od strane svjetske towerrunning zajednice, tako da će to biti i lijepa promocija Osijeka - naglasio je sportski direktor utrke Ivan Glavaš.

Božidara Deodata Krešića upitali smo je li spreman, i što je kod ovakvih nevjerojatnih utrka ključno?

- Spreman sam. Ako želiš napraviti rezultat, moraš ga imati u glavi. Tu utrku prošao sam tri puta, imam iskustvo, imam to u podsvijesti i u srijedu me, pod navodnicima, očekuje puka formalnost. Bojim se samo jedne stvari - grčeva, ako se oni pojave gotov sam s utrkom, pa iz tog razloga posljednjih deset dana uzimam tablete magnezija, što mi je donijelo strahovite želučane probleme, ali bar me ne boli glava, i neću imati grčeve - kroz smijeh poručuje ovaj veteranski atletičar pred kojim je uistinu velik posao. 
 
Link to comment
Share on other sites

STZohcl.jpg?1

Poslao mi je ovo sin, ljubi ga majka, nakon mog predavanja o dobrobiti Zeolita u ciscenju povrca i voca od mikroba...

."Gospođo, zaboravite reč "organsko". U vašim godinama, trebaju Vam svi konzervativi kojih možete da se dočepate."

Edited by Pletilja
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ne znam ima li veze sa godinama.

Cudno je.

 

Zivim u USA vec okruglo 2/3 zivota. Burazer je 20-ak godina mladji, iz drugog tatinog braka, slabo se poznajemo.

 

Epicentar zemljotresa je bio skoro bas u dedinom rodnom selu.  Ja selo donekle pamtim, posecivali smo,

 

(polu)braca iz drugog caletovog braka bas i ne.

I zove me burazer. on i njegovi kolege iz kluba skupili svasta, hoce da da doniraju. Stvarno dosta, agregati i kamp-kucice i hrana.

I pita me ko su "nasi" - tj. neka familija - posto ja jos donekle znam a on ne pamti. Da ne ispadne "pizda."

 

Svasta sam mudrovao, nisam bio tamo vec decenijama.

Savetovao sam koliko znam, a ne znam previse.

I naglasio da ne zajebava nacijom - deda (rodjen 1911.) je bio Hrvat, a njegovi najbolji prijatelji i vencani kumovi Srbi iz susednog sela.

 

Cudan je ovaj forum.

Mesaju se generacije.

Mesaju se i nacionalnosti i politika i (NAJVISE) gluposti.

 

Nigde pameti.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, zoran59 said:

Ne znam ima li veze sa godinama.

Cudno je.

 

Zivim u USA vec okruglo 2/3 zivota. Burazer je 20-ak godina mladji, iz drugog tatinog braka, slabo se poznajemo.

 

Epicentar zemljotresa je bio skoro bas u dedinom rodnom selu.  Ja selo donekle pamtim, posecivali smo,

 

(polu)braca iz drugog caletovog braka bas i ne.

I zove me burazer. on i njegovi kolege iz kluba skupili svasta, hoce da da doniraju. Stvarno dosta, agregati i kamp-kucice i hrana.

I pita me ko su "nasi" - tj. neka familija - posto ja jos donekle znam a on ne pamti. Da ne ispadne "pizda."

 

Svasta sam mudrovao, nisam bio tamo vec decenijama.

Savetovao sam koliko znam, a ne znam previse.

I naglasio da ne zajebava nacijom - deda (rodjen 1911.) je bio Hrvat, a njegovi najbolji prijatelji i vencani kumovi Srbi iz susednog sela.

 

Cudan je ovaj forum.

Mesaju se generacije.

Mesaju se i nacionalnosti i politika i (NAJVISE) gluposti.

 

Nigde pameti.

 

 

Ovo si lepo napisao. Moj pradeda, inace jedini muskarac koji je preziveo revoluciju 41-45 nas je lepo definisao. Govorio je da nema sanse da se definise ko je koja nacija i govori o nekoj cistoci, kad su nas sve, na Balkanu krstili i nemci i francuzi i britanci i rusi i turci, a da ne pominjemo genghis khan-a koji je oplodio pola evrope i azije.

Nema tu neke velike filozofije, samo otvorenog uma, kome god da da, neko ce mu zameriti.

 

Mnogo smo ti mi balkanc otpozadi pravljeni Zorane. 🙂 Da ne pominjem kako smo svi tu na Balkanu sirotinja i merimo svaku papriku koju pojedemo. 🙂

Ne zameri, nisam zajedljiv, jednostavno mi to ne ide u glavu, ali je tako.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, zoran59 said:

Ne znam ima li veze sa godinama.

Cudno je.

 

Zivim u USA vec okruglo 2/3 zivota. Burazer je 20-ak godina mladji, iz drugog tatinog braka, slabo se poznajemo.

 

Epicentar zemljotresa je bio skoro bas u dedinom rodnom selu.  Ja selo donekle pamtim, posecivali smo,

 

(polu)braca iz drugog caletovog braka bas i ne.

I zove me burazer. on i njegovi kolege iz kluba skupili svasta, hoce da da doniraju. Stvarno dosta, agregati i kamp-kucice i hrana.

I pita me ko su "nasi" - tj. neka familija - posto ja jos donekle znam a on ne pamti. Da ne ispadne "pizda."

 

Svasta sam mudrovao, nisam bio tamo vec decenijama.

Savetovao sam koliko znam, a ne znam previse.

I naglasio da ne zajebava nacijom - deda (rodjen 1911.) je bio Hrvat, a njegovi najbolji prijatelji i vencani kumovi Srbi iz susednog sela.

 

Cudan je ovaj forum.

Mesaju se generacije.

Mesaju se i nacionalnosti i politika i (NAJVISE) gluposti.

 

Nigde pameti.

 

 

 

11 hours ago, mrd said:

Ovo si lepo napisao. Moj pradeda, inace jedini muskarac koji je preziveo revoluciju 41-45 nas je lepo definisao. Govorio je da nema sanse da se definise ko je koja nacija i govori o nekoj cistoci, kad su nas sve, na Balkanu krstili i nemci i francuzi i britanci i rusi i turci, a da ne pominjemo genghis khan-a koji je oplodio pola evrope i azije.

Nema tu neke velike filozofije, samo otvorenog uma, kome god da da, neko ce mu zameriti.

 

Mnogo smo ti mi balkanc otpozadi pravljeni Zorane. 🙂 Da ne pominjem kako smo svi tu na Balkanu sirotinja i merimo svaku papriku koju pojedemo. 🙂

Ne zameri, nisam zajedljiv, jednostavno mi to ne ide u glavu, ali je tako.

 

4 hours ago, Neme said:

Deda je voleo da kaže "Malo nas je al' smo govna". :classic_biggrin:

 

3 hours ago, Div said:

A, ja volim da kažem da to nije tačno.

Nije nas malo.

 

1 hour ago, Neme said:

 

Nekad je i budućnost bila lepša, ali i prošlost.

 

 

:classic_biggrin:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Nisam u toku. Kakve veze imaju Hrvati, Srbi, zemljotres i ovaj forum?

Ozbiljno pitam. 

 

Ne znam. Ne mogu objasniti.

 

Ogranicen sam. Bez nekih osecaja citam vesti iz Avganistana i srednje Afrike, svejedno mi je da li je u nekom juznoafrickom selu umrlo 10 ili 50 ljudi.

 

A, iz tvoje citirane recenice, sve me lupa po (licnoj i privatnoj) glavi.

 

Aj'mo redom, po tvojoj recenici i pitanju.

 

1. Hrvati su neki moji dragi ljudi, tako se izjasnjavaju.

2. Srbi isto tako, deo moje familije, stvarno im zelim sve najbolje i tugiuem ako im nije dobro.

3. Zemljotres je naneo nesrecu svima tamo, bez obzira na nacionalnost i familijarne veze, i hocu da da pomognem - uz razumljive veze licnih mogucnosti.

 

4. Stvarno cetvrto i najbezveznije.

Ovaj forum jer se tu nalazimo.

Verujem da postoje forumi ljudi iz Ugande, Argentine i Mongolije. Ne zalazim gtamo, jebiga, rodjen sam na Balkanu, znam tamosnje jezike i imam zajednicke interese.

 

Pises li ti na nekom brazilskom ili juznoafrickom forumu, i zasto?

 

Edited by zoran59
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vezano za te podele, kad sam gledao Malagurskovu težinu lanaca - on je izneo tezu da su ljudi skloni jedinstvu i saradnji, a da ih je zarazila politika.

 

Mnogo mi je teško bilo da pristanem na tu tezu - da je ceo exSFRJ rat iluzija i produkt medija i politike, ali skontao sam vremenom da jeste.

 

Kad god sam pristustvovao situaciji gde se sretnu ljudi različite nacionalnosti koji govore naš jezik. Ali tu mislim na neki običan razgovor o lokalnim običajima / veštinama / interesovanjima - uvek imaš zbližavanje među tim ljudima.

 

Moj zaključak je - ako bi dovoljno vremena proveli ljudi iz Mionice i Daruvara - potpuno bi se skontali i shvatili da su - isti. I lepo bi se slagali.

Samo ponavljam bez pranja mozga od strane politike i medija. Samo peer-to-peer interakcija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, CheshireCat said:

Moj zaključak je - ako bi dovoljno vremena proveli ljudi iz Mionice i Daruvara - potpuno bi se skontali i shvatili da su - isti. I lepo bi se slagali.

Samo ponavljam bez pranja mozga od strane politike i medija. Samo peer-to-peer interakcija.

 

Kad sam sluzio narodu, bio tu s nama jedan moj zema Madjar. Bili i neki Crnogorci, Gedze, Vlauce, Sandzaklije, Bunjevci, ovo-ono - vojska k'o vojska, cak i u suzenoj Srboslaviji bilo nas je svakakvih. No, pogana vremena pa se srbuje sve u 16 i prave zvrcke svima koji odudaraju od zacrtane etnicko-ideoloske matrice, uz precutno odobravanje staresinskog kadra. I tako uzmu oni i mog zemu na zub ali ovaj premazan svim bojama i ne da se - em fizicki ogroman i jak (skeledzija, rucno vukao skelu, sake k'o lopate a na bicepsu bi mu i Svarceneger pozavideo) em brzog uma i opasnog smisla za humor i cas posla ih sve ispreskace pa su ga se brzo okanuli i nasli sebi lakse zrtve.

I prodje tu x meseci, sad smo vec dzombe, i prosvercuje se neki alkohol, neke silne gajbe vina, ponapijamo se k'o budale svi koliko nas ima, i krene jedan od napaljenijih srba: "joooj sto ja mrzim Madjare mamicu im jebem katolicku, ali (zagrli ovog mog zemu) ovog coveka volim najvise na svetu!"

Pitam ja njega, rodjace a koliko si ti Madjara upoznao osim njega jednog?

 

Jebiga.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, zoran59 said:

 

Pises li ti na nekom brazilskom ili juznoafrickom forumu, i zasto?

 

Ne pišem. 🙂 

 

Pitala sam, jer sam pomislila da je na nekoj od tema bilo svađe i zato što nisam videla da se mnogo piše o zemljotresu.

 

Ne čitam sve teme. 🙂 

 

Što se tiče Srba i Hrvata..hmm..idem sada u offtopic ali moram.

 

U porodici ( široj ) imam Srbe, Hrvate, Bugare, Mađare, Italijane, Nemce, Irce, Kineze....A po jednoj verziji porodičnog rodoslova preci su mi bili Jevreji.

 

U porodici imam pravoslavce, katolike, kalvine, ateiste..

 

Ljude ne delim po nacijama i po veroispovesti. Delim ih na dobre i loše.

 

Što se foruma tiče..ne vidim da ima mnogo gluposti ( bar na onim temama koje posećujem )...

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Devojka Luke Razića said:

U porodici ( široj ) imam Srbe, Hrvate, Bugare, Mađare, Italijane, Nemce, Irce, Kineze....A po jednoj verziji porodičnog rodoslova preci su mi bili Jevreji.

 

 

Imam i ja tako mesavinu, i stvarno nisam zainteresovana za podele, medjutim imala sam losa iskustva da budem "ocenjena" na osnovu mesta rodjenja i onog "ic" u prezimenu.

 

Ovde kad naletis na imigrante - generalno se svi slazemo - one koji se ne slazu jednostavno ignorises, eto imam odlicnu saradnju sa par Albanaca, mislim Albanaca iz Albanije .... svi se lepo zezamo kako smo balkanci. Medjutim pre par godina imala neki poslovni odnos sa covekom - Amerikanac neki Hurry ili slicno i jako brzo posto smo se upoznali primetim da je covek neobicno agresivan prema meni, da ne kazem "ne podnosi me" ali nista racionalno....

Tri meseca kasnije otkrijem izvor, zena je iz Pristine Albanka i po prici propatila nesto od strane Srba, da su mi rekli ja bi bila u fazonu "gde si komsija i ja imam neke Albanske pretke" ali eto - nije bilo prilike i bila sam osudjena na osnovu mesta rodjenja. Smesno, moj otac rodjen i odrastao na Kosovu, ali eto ono "ic" je bilo presudno da budem ocenjena kao neko ko zasluzuje grub tretman.

 

Mozemo samo da se trudimo da obrazujemo ljude po pitanju predrasuda, a to necemo postici ako ignorisemo da te predrasude postoje.

 

 

ja se u principu slazem sa izjavom Dede koju je Neme naveo malo severno na strani :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 1/5/2021 at 3:27 AM, Angelia said:

ali eto ono "ic" je bilo presudno da budem ocenjena kao neko ko zasluzuje grub tretman.

Njegova ignorancija i tupavost su bili presudni.

Ako nekoga ne podnosiš zato što jeste (ili nije) na "ić" - onda si, blago rečeno, ograničen.

 

 

Edited by Senn
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
2 hours ago, mladenvzz said:

...evo,rekao bih konačno,i ja sam sada već 6 sati sretni deda.Mali Luka(3750g/52 cm) i mama su dobro,za novopečenog tatu neznam,dali je još na nogama ili .....jer žive u Njemačkoj

 

 

Bravo!!!

Zavidim...

 

Vrti mi se svasta po glavi. Sjecanja na pretke, dobra i losa vremena,  nade, uspjesi i neuspjesi tokom zivota, bas sve.

Ipak, mozda je osnovni bioloski nagon nastavak vrste i/ili plemena, zato je potomstvo bitnije od diplome ili bogatstva.

 

Jos jednom, zelim srecu tebi, potomstvu i unucetu!

 

:heart:

 

 

Edited by zoran59
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...