Jump to content

Koliko godina imate & da li su vam godine važne?


Džudi

Starosna struktura forumaša foruma vox92  

158 members have voted

  1. 1. Koliko godina imate?



Recommended Posts

4 hours ago, Borko said:

@Džudida li si videla da ti poll sadrži ozbiljnu manu? Npr, ako neko ima 40 godina, kako da odluci u koju grupu da se svrsta, u 35-40 ili od 40-45? :classic_biggrin:

 

Videla sam..ali kad sam videla nisam mogla da ispravljam, već su neki glasali..šta da radim..:classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Barracuda said:

Ću, ćeš, će, ćemo, ćete, će.

Bre.

:classic_tongue:

 

Eh, jebiga. Opet cu da se "matorisem", mozda ce se ovde jedino Div secati o cemu pricam.

 

Negde ranih '70-ih je na TV isla humoristicka serija nazvana "Cu, ces, ce", sa Mijom Aleksicem u glavnoj ulozi.

Ej, isla na TV a ne na nekom kanalu - nije bilo kanala, ili si imao TV ili nisi a stanice nisi mogao da biras, bila je samo jedna. Samo nekoliko godina pre toga, citav komsiluk bi dolazio u nasu kucu da vidi cudo - moj deda je imao prvi televizor u ulici.

 

No, ta serija je imala zgodnu/smesnu spicu, pesmuljak. Islo je, stihovi, "cu, ces, ce/cemo, cete, ce/obecamo sve/radimo k'o pre".

A ja sam odrastao na severnom, kajkavskom govornom podrucju. Bio sam zajebant od malena pa sam prepevao tu spicu. Kod mene je isla "bum, bush, bu/bumo, bute, buju/dodji meni darling/da stedimo struju".

 

Sta cu, blesav bio i ostao...

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

 

Eh, jebiga. Opet cu da se "matorisem", mozda ce se ovde jedino Div secati o cemu pricam.

 

Negde ranih '70-ih je na TV isla humoristicka serija nazvana "Cu, ces, ce", sa Mijom Aleksicem u glavnoj ulozi.

Ej, isla na TV a ne na nekom kanalu - nije bilo kanala, ili si imao TV ili nisi a stanice nisi mogao da biras, bila je samo jedna. Samo nekoliko godina pre toga, citav komsiluk bi dolazio u nasu kucu da vidi cudo - moj deda je imao prvi televizor u ulici.

 

No, ta serija je imala zgodnu/smesnu spicu, pesmuljak. Islo je, stihovi, "cu, ces, ce/cemo, cete, ce/obecamo sve/radimo k'o pre".

A ja sam odrastao na severnom, kajkavskom govornom podrucju. Bio sam zajebant od malena pa sam prepevao tu spicu. Kod mene je isla "bum, bush, bu/bumo, bute, buju/dodji meni darling/da stedimo struju".

 

Sta cu, blesav bio i ostao...

 

 

Jesi li uštedeo? Ja sam onu šoferska je tuga pregolema puče guma a rezervne ne nema. Sad da idemo na temu o abortusu. [emoji14]

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, zoran59 said:

 

Eh, jebiga. Opet cu da se "matorisem", mozda ce se ovde jedino Div secati o cemu pricam.

 

Negde ranih '70-ih je na TV isla humoristicka serija nazvana "Cu, ces, ce", sa Mijom Aleksicem u glavnoj ulozi.

Ej, isla na TV a ne na nekom kanalu - nije bilo kanala, ili si imao TV ili nisi a stanice nisi mogao da biras, bila je samo jedna. Samo nekoliko godina pre toga, citav komsiluk bi dolazio u nasu kucu da vidi cudo - moj deda je imao prvi televizor u ulici.

 

No, ta serija je imala zgodnu/smesnu spicu, pesmuljak. Islo je, stihovi, "cu, ces, ce/cemo, cete, ce/obecamo sve/radimo k'o pre".

A ja sam odrastao na severnom, kajkavskom govornom podrucju. Bio sam zajebant od malena pa sam prepevao tu spicu. Kod mene je isla "bum, bush, bu/bumo, bute, buju/dodji meni darling/da stedimo struju".

 

Sta cu, blesav bio i ostao...

 

 

 

45 minutes ago, mrd said:

Jesi li uštedeo? Ja sam onu šoferska je tuga pregolema puče guma a rezervne ne nema. Sad da idemo na temu o abortusu. emoji14.png

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

spacer.png

Edited by Kronostime
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Džudi said:

Tačno sam znala ko će biti najbrojniji, do sada...:smiley58:

Ali mi nije jasno, ko to krije godine i zašto.

 

Evo da dodam da u julu punim 47, i zadovoljna sam. Ne plašim se svojih godina. 

 

  Hide contents

možete da mi čestitate rođendan i spremite tortu...:classic_biggrin:

 

U avgustu - 68! Volim svoje godine, ne bih tu ništa dirala.....ako je išta relativno, onda su proživljene godine baš to: potrčala sam za fudbalskom loptom prvi put sa 65, u igri sa tada trogodišnjim unukom. Prilazi mi komšija vršnjak koji je u parku sa svoja dva unuka i diskretno mi šapne: "Komšinice, izduvajte malo taj fudbal, sporije će da se kotrlja pa nećete toliko jurcati, znate, naše godine....." Kakve godine!? Tek treba da popravim šut levom nogom....

Edited by Pletilja
  • Like 15
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Pletilja said:

U avgustu - 68! Volim svoje godine, ne bih tu ništa dirala.....ako je išta relativno, onda su proživljene godine baš to: potrčala sam za fudbalskom loptom prvi put sa 65, u igri sa tada trogodišnjim unukom. Prilazi mi komšija vršnjak koji je u parku sa svoja dva unuka i diskretno mi šapne: "Komšinice, izduvajte malo taj fudbal, sporije će da se kotrlja pa nećete toliko jurcati, znate, naše godine....." Kakve godine!? Tek treba da popavim šut levom nogom....

:Hail:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Pletilja said:

U avgustu - 68! Volim svoje godine, ne bih tu ništa dirala.....ako je išta relativno, onda su proživljene godine baš to: potrčala sam za fudbalskom loptom prvi put sa 65, u igri sa tada trogodišnjim unukom. Prilazi mi komšija vršnjak koji je u parku sa svoja dva unuka i disretno mi šapne: "Komšinice, izduvajte malo taj fudbal, sporije će da se kotrlja pa nećete toliko jurcati, znate, naše godine....." Kakve godine!? Tek treba da popavim šut levom nogom....

 

U januaru napunila 58. Nikad nisam bila srecnija i zadovoljnija sobom i svojim zivotom. A nije da nisam imala razloga, samo nisam umela da ih prepoznam. Zahvalna sam svojim godinama za mudrost koju su mi donele. I sudbini na dosadasnjem zdravlju. Kome treba vise od toga?

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, vilhelmina said:

 

U januaru napunila 58. Nikad nisam bila srecnija i zadovoljnija sobom i svojim zivotom. A nije da nisam imala razloga, samo nisam umela da ih prepoznam. Zahvalna sam svojim godinama za mudrost koju su mi donele. I sudbini na dosadasnjem zdravlju. Kome treba vise od toga?

Ma, ova danasnja omlaTina samo kuka kako im je tesko.

Ne znaju oni kako je bilo nekad kad si morao da se snalazis, vec sve navikli na izvol`te.

Jebemte covecanstvo kad se ono nekadasnje muvanje, suptilna umetnost zavodjenja i flertovanja, svelo na par lajka na Fejsu, Tviteru, Cemugod....

Edited by Kronostime
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Kronostime said:

Ma, ova danasnja omlaTina samo kuka kako im je tesko.

Ne znaju oni kako je bilo nekad kad si morao da se snalazis, vec sve navikli na izvol`te.

Jebemte covecanstvo kad se ono nekadasnje muvanje, suptilna umetnost zavodjenja i flertovanja, svelo na par lajka na Fejsu, Tviteru, Cemugod....

 

 A jel´ti nisi kukao kad si bio omlaTina :classic_biggrin:?

Bas na to sam i mislila, mladost ti prodje u kukanju sto nemas ovo i ono, sto ne mozes tamo i ovamo..., a ne vidis sta sve imas i mozes. Onda dodje neko doba kajanja zbog propustenog (cuvena kriza srednjih godina), i onda uplovis u mirne vode kad ti je sve potaman i malo sta moze da te izbaci iz takta. Naucis da se radujes onom sto imas i mozes, i tako ides dalje.

U tom smislu mozda i nije pogresno ovo kako je poll postavljen da brojanje zavrsava s 60+. To je ta neka dob kad se postize nirvana  i posle ti sve :bravo:.

 

Sto se tice suptilnog muvanja, ne bih rekla da se tu ista promenilo. Sad tri dana udaras selfije dok ne izaberes jedan kojim si zadovoljan/na, pa onda cekas da li ce da ti ga lajkuje, u medjuvremenu ti njoj/njemu lajkujes nesto, pa napises nesto suptilno-dvosmisleno, pa cekas reakciju, pa se sekiras sto je nekoj/nekom drugom lajkovao/la neku glupost, a tebi nece citat koji si tako pazljivo izabrao/la da njoj/njemu posaljes suptilnu poruku... Ma komplikovano do zla boga, stvarno im nije lako :smiley13:.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vilhelmina said:

 

 A jel´ti nisi kukao kad si bio omlaTina :classic_biggrin:?

Bas na to sam i mislila, mladost ti prodje u kukanju sto nemas ovo i ono, sto ne mozes tamo i ovamo..., a ne vidis sta sve imas i mozes. Onda dodje neko doba kajanja zbog propustenog (cuvena kriza srednjih godina), i onda uplovis u mirne vode kad ti je sve potaman i malo sta moze da te izbaci iz takta. Naucis da se radujes onom sto imas i mozes, i tako ides dalje.

U tom smislu mozda i nije pogresno ovo kako je poll postavljen da brojanje zavrsava s 60+. To je ta neka dob kad se postize nirvana  i posle ti sve :bravo:.

 

Sto se tice suptilnog muvanja, ne bih rekla da se tu ista promenilo. Sad tri dana udaras selfije dok ne izaberes jedan kojim si zadovoljan/na, pa onda cekas da li ce da ti ga lajkuje, u medjuvremenu ti njoj/njemu lajkujes nesto, pa napises nesto suptilno-dvosmisleno, pa cekas reakciju, pa se sekiras sto je nekoj/nekom drugom lajkovao/la neku glupost, a tebi nece citat koji si tako pazljivo izabrao/la da njoj/njemu posaljes suptilnu poruku... Ma komplikovano do zla boga, stvarno im nije lako :smiley13:.

Jok ja, bogomi - izobilazio kao omlaTinac ex SFRJ i ostala sveCka sela pride i bio mi moto: u se, na se i poda se

Zato me i razocarava ova danasnja omlaTina: iskljuci im telefon i komp - pogubice se k`o pile u kukuruzistu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Duša ne stari, moj konačni zaključak. Da li je to dokaz postojanja "duše" ili ne, nemam pojma. Možda je bliže istini da ko se rodi blesav, takav ostaje do kraja. Volim što sam blesava, čak i u ovim godinama. Pre 3 meseca sam morala na neki gadan skener i pre ulaska u "cev" samo mi je bilo na pameti da se ne odjavim pre završne sezone GOT! Sad razumem i Heseovu misao da samo smeh spasava, tako nekako.

  • Like 4
  • Thanks 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pletilja said:

Duša ne stari, moj konačni zaključak. Da li je to dokaz postojanja "duše" ili ne, nemam pojma. Možda je bliže istini da ko se rodi blesav, takav ostaje do kraja. Volim što sam blesava, čak i u ovim godinama. Pre 3 meseca sam morala na neki gadan skener i pre ulaska u "cev" samo mi je bilo na pameti da se ne odjavim pre završne sezone GOT! Sad razumem i Heseovu misao da samo smeh spasava, tako nekako.

Ponekad mi zao sto godine prolaze, medjutim onda sednem i probam da zamislim na kojoj svojoj godini bi volela da je vreme stalo, i pazi ne mogu da je nadjem. Zato sto svaka godina donosi nesto lepo sto ne bih propustila.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kronostime said:

Jok ja, bogomi - izobilazio kao omlaTinac ex SFRJ i ostala sveCka sela pride i bio mi moto: u se, na se i poda se

Zato me i razocarava ova danasnja omlaTina: iskljuci im telefon i komp - pogubice se k`o pile u kukuruzistu.

Nemoj omladinu da mi diras. :) Meni je moja baba vecito govorila da da ne zna kuda ce ovaj svet, kad vidi kako se moja ekipa i ja ponasamo. :P 

Pravo da ti kazem najbolji ljudi iz moje generacije ispale od najvecih baraba. 

Stoga matori moji pazljivo s'klasifikacijama.:forum_geek::please:

Edited by mrd
Ma Srpski jezik nekako ispario, pa mi gramatika otisla u kreativnu umetnost. :)
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mrd said:

Nemoj omladinu da mi diras. 🙂 Meni je moja baba vecito govorila da da ne zna kuda ce ovaj svet, kad vidi kako se moja ekipa i ja ponasamo. 😛

Pravo da ti kazem najbolji ljudi iz moje generacije ispale najvece barabe. 

Stoga matori moji pazljivo s'klasifikacijama.:forum_geek::please:

Ja, vala, nije mi dosta omladine ovde - pa cu da letim 12h do tvoje...

Eto ti je, pa je ti izvodi na pravi put.:s_d:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kronostime said:

Ja, vala, nije mi dosta omladine ovde - pa cu da letim 12h do tvoje...

Eto ti je, pa je ti izvodi na pravi put.:s_d:

Sto meni, ja cu tebi moje da posaljem. :)

P.S.

Editovao sam post, malo mi ona recenica izasla naopako. :P

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mrd said:

Sto meni, ja cu tebi moje da posaljem. 🙂

P.S.

Editovao sam post, malo mi ona recenica izasla naopako. 😛

Men` burazer psuje sto njegov mladji sin od 6 godina odma` pali Viber kad on vikne na njega.

Zna dete pojam patrijarhalnog vaspitanja i hijerarhije. :s_d:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, srbija do tokija said:

mrd, da te baš stavim na spot.

 

Da li bi danas više voleo da budeš službenik pošte ili Kralj negde 1850-te, neke neuznemiravane kraljevine, kao beljgijske na primer?

Da me pitas koje godine zivota bih voleo da prozivim ponovo, odgovor bi bio srednja skola. Medjutim kad bih mogao da biram da sada idem u srednju skolu, ili 80-ih izabrao bih sada.

Sto se kralja tice, verovatno bih pre bio postar, mnogo dinamicniji zivot, ali to sam verovatno samo ja posto sam putnik i mesto me ne drzi. Kao kralj, moras da sedis i lemas wannabe tipove. :)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mrd said:

Da me pitas koje godine zivota bih voleo da prozivim ponovo, odgovor bi bio srednja skola. Medjutim kad bih mogao da biram da sada idem u srednju skolu, ili 80-ih izabrao bih sada.

Sto se kralja tice, verovatno bih pre bio postar, mnogo dinamicniji zivot, ali to sam verovatno samo ja posto sam putnik i mesto me ne drzi. Kao kralj, moras da sedis i lemas wannabe tipove. 🙂

 

Mislio sam više na to da i Kralja zaboli zub ili mu treba operacija slepog creva, u 19-om veku,  samo da na minorne i danas rutinske stvari krenemo.

 

U tom smislu, danas bih radije bio poštar nego Kralj u 19-om veku.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...