Jump to content

Shocking, Bizzare, Controversial, Disturbing


melankolic

Recommended Posts

Motiv za pokretanje ovog topica jeste da se svi malo bolje upoznamo sa filmovima i autorima koji su nas, a i širu publiku ostavljali bez daha.

Dakle, govorim o filmovima koje ili nismo uspeli da odgledamo do kraja ili pak oni koje smo zapamtili po brutalnim scenama, filmovi /autori koji su se bavili kontradiktornim temama ili su obične teme obrađivali na način da su izazivali zgražavanje publike i kritike.

Želja mi je da se na ovoj temi bavimo i raritetnim filmovima, trash produkcijom (koju btw nikada nisam nešto preterano cenio ali nikad nije kasno da me neko ubedi u suprotno), priznatim rediteljima i njihovim manje poznatim delim, njihovim top listama itd.

 

Prvo što mi pada na pamet, a vezano za ovu temu su sledeći filmovi :

 

Guinea Pig - japansko ostvarenje, jedan jedini film koji nisam mogao da odgledam do kraja pre svega zato što mi nije jasan koncept destrukcije ljudskog tela

 

The Human Centipede

 

I Stand Alone

 

Bennys video

 

...

 

I ima ih još ali za početak ovo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bilo bi dobro kada bismo mogli malo više da pišemo o filmovima koje navodimo kako onaj ko ih nije gledao ne bi morao da kopa o čemu se tu zapravo radi.

Eto meni npr. u filmu “Gruz 200” je mračna cela ta atmosfera Rusije za vreme rata u Avganistanu, ta izgubljena omladina, ljudi sa dna društvene lestvice ili oni koji drže silu u svojim rukama na lokalu, sivilo panorame gradova i industrije u ruševinama a naposletku i lik psihopate i njegove majke koji su za mene vrhunac iščašenosti viđene na filmu.

 

Link to comment
Share on other sites

Ima filmova koji se ne mogu opisati rečima, jednostavno im izmiču. "Aftermath" je upravo jedan od njih. Nacho Cerdà uspeva da upakuje neviđenu boleštinu u vizuelnu majstoriju jezivo obojenu Mocartovim Rekvijemom. Nekrofilija verovatno nigde više nije ovako smelo i briljantno eksploatisana.

Link to comment
Share on other sites

The Act Of Killing - prekinuo na pola. Posle nekog vremena sam ipak završio.Bilo je mučno gledati one face. 


Neki bi mogli reći da je ideološki obojen ali je zaista brutalan.
Neverovatno kako nekima ljudski život ništa ne znači.
Link to comment
Share on other sites

Necromentia (2009)

 

Bizarno, nadrealno ostvarenje na granici horora. omnibus koji povezuje sudbine četvoro ljudi. Nekrofilija, heroinska ovisnost, potraga za ključem od vrata Pakla istetoviranog na leđima žrtve, profi - sadizam, šizofrenija, ketaminski tripovi, izvolite molim lepo... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

ako ste uspeli da odgledate Salò o le 120 giornate di Sodoma, Pazolini... onda mozete da gledate sve,

iako priznajem da ima jos par tesko gledljivih a da sam ih gledala...

 

volim da prepricavam, ali ovog pazolinija ne bih, mucila sam se gledajuci...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  ako ste uspeli da odgledate Salò o le 120 giornate di Sodoma, Pazolini... onda mozete da gledate sve,

iako priznajem da ima jos par tesko gledljivih a da sam ih gledala...

 

volim da prepricavam, ali ovog pazolinija ne bih, mucila sam se gledajuci...

 

 

Meni je bilo mučno prvi put da ga odgledam a onda mi je postao jedan u top 10.

Inače, za mene neki film ne mora biti mučan po svojim specijalnim efektima nego pre svega po atmosferi koja ga prati. Pri tome pre svega mislim na filmove gde neki zli likovi imaju potpunu kontrolu nad situacijom i ti znaš da kraj neće izaći na dobro. Npr. jedan od tih je Hanekeov “Funny Games” iz 1997. Gledalac još iz prvog susreta sa dvojcem oseća neku neverovatnu nelagodnost. Reditelj te bukvalno uvlači u tu kuhinju gde dvojac na početku uspostavlja komunikaciju sa ženom. Kao da sam ja sam bio tamo pa mi neprijatno kako se odvija cela situacija. Nešto slično me prati i kroz život u kontaktu s ljudima koje osećam po nečemu da zrače nečim lošim a onda me uhvati neka jeza pa zbog nelagodnosti napuštam susret.

 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Mama_mia said:

 

ako ste uspeli da odgledate Salò o le 120 giornate di Sodoma, Pazolini... onda mozete da gledate sve,

iako priznajem da ima jos par tesko gledljivih a da sam ih gledala...

 

volim da prepricavam, ali ovog pazolinija ne bih, mucila sam se gledajuci...

 

Salo je mala maca za neke od filmova sa prve stranice ove teme, npr. Begotten.

Link to comment
Share on other sites

 
Salo je mala maca za neke od filmova sa prve stranice ove teme, npr. Begotten.


“Salo” je mračan zato što prikazuje šta sve može da se desi ako nekolicina ljudi stekne neograničenu moć.
Nažalost, istorija nas je naučila da su takve bizarnosti moguće i u realnom svetu.
Uostalom, i sam Pazolini je platio glavom zbog svojih pogleda na svet.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...