Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

2 hours ago, Perkos2 said:

Bem li ga ako ne sme ni da se peva o Kosovu,šta je sledeće? Da nam zabrane i vodu da pijemo?

 

najglasnije pesme o Kosovu pevaju po kaficima oni koji su 80ih i 90ih prodali manju kucu i 3 lanca zemlje  i za to kupili stan u NBG i posao negde u javnom sektoru ...  i njihovi mladi potomci..

 

potpuno isto kao i Kraisnici o Kraini ..  Ali sa sve zadrzanom Hrvatskom putovnicom, pomocu koje su se fino obogatili uvozeci polovne automobile dok su bile vize...  u to vreme su ih uvozili na komad , a sad na slepere...

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Doc Holiday said:

 

najglasnije pesme o Kosovu pevaju po kaficima oni koji su 80ih i 90ih prodali manju kucu i 3 lanca zemlje  i za to kupili stan u NBG i posao negde u javnom sektoru ...  i njihovi mladi potomci..

 

potpuno isto kao i Kraisnici o Kraini ..  Ali sa sve zadrzanom Hrvatskom putovnicom, pomocu koje su se fino obogatili uvozeci polovne automobile dok su bile vize...  u to vreme su ih uvozili na komad , a sad na slepere...

ali i dalje ne vidim razlog zasto je ne bi pevala Jelena Đokovlć i Vlade Divac?  evo ja nista nisam prodao pa me zanima da li bi ti smetalo da pevam ovu pesmu?

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Doc Holiday said:

 

najglasnije pesme o Kosovu pevaju po kaficima oni koji su 80ih i 90ih prodali manju kucu i 3 lanca zemlje  i za to kupili stan u NBG i posao negde u javnom sektoru ...  i njihovi mladi potomci..

 

potpuno isto kao i Kraisnici o Kraini ..  Ali sa sve zadrzanom Hrvatskom putovnicom, pomocu koje su se fino obogatili uvozeci polovne automobile dok su bile vize...  u to vreme su ih uvozili na komad , a sad na slepere...

Ako izuzmemo one zbilja zatucane kojih je manji postotak među nacionalistima, pojam profit se najčvršće veze uz nacionalizam. Uglavnom je upakovan skupa sa crkvom i bogom.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Perkos2 said:

Bem li ga ako ne sme ni da se peva o Kosovu,šta je sledeće? Da nam zabrane i vodu da pijemo?

A koji ste to vI? Šta, i ti si bio u tom vozilu ili gde su već pevali, pa ste zajedno pevali, i onda ste "vi"? Pa što ne slaviš sliku bre, da se pohvališ?

 

1 hour ago, Perkos2 said:

srećom na ovoj kugli zemaljskoj o šampionima ne odlučuju "gaćeše" i dezurni u stranačkim stožerima. ima jos normalnih ljudi kojima je normalano da neko poseti svoje manastire i svoje sunarodnike i zapeva pesmu koja nikog ne vređa.  

Naravno da ne odlučuju gaćeše ko će biti šampion, nego odlučuju nečiji rezultati na tim takmičenjima. Samo, šampionski status implicira i adekvatno ponašanje. Koje je Mate Parlov svojevremeno definisao kao "ljudi, kako ja mogu biti nacionalista, pa ja sam bio šampion sveta". To je šampion. U suprotnom  bude ono "magare u Beč, magare iz Beča". Plus, niko ne brani "vama" da pevate, ama isto tako svako sam za sebe odlučuje šta će misliti o pevačima i  njihovim pesmama. Ne sviđa "vam" se koncept? Žalite se upravi vodovoda. 

4 minutes ago, Perkos2 said:

ali i dalje ne vidim razlog zasto je ne bi pevala Jelena Đokovlć i Vlade Divac?  evo ja nista nisam prodao pa me zanima da li bi ti smetalo da pevam ovu pesmu?

Pa pevaj, ko ti brani, ama od tebe se ne očekuje da inspirišeš i druge koji bi da budu šampioni, i kao takvi deo većeg sveta nego što je prćija iz koje su potekli. Doduše, ovakvima je verovatn taj "veći svet" neprijateljsko okruženje ,i to isto sami tvrde. Bedno.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milenko Puzigaca said:

A koji ste to vI? Šta, i ti si bio u tom vozilu ili gde su već pevali, pa ste zajedno pevali, i onda ste "vi"? Pa što ne slaviš sliku bre, da se pohvališ?

 

Naravno da ne odlučuju gaćeše ko će biti šampion, nego odlučuju nečiji rezultati na tim takmičenjima. Samo, šampionski status implicira i adekvatno ponašanje. Kojeje Mate Parlov svojevremeno definisao kao "ljudi, kako ja mogu biti nacionalista, pa ja sam bio šampion sveta". To je šampion. U suprotnom  bude ono "magare u Beč, magare iz Beča". Plus, niko ne brani "vama" da pevate, ama isto tako svako sam za sebe odlučuje šta će misliti o pevačima i  njihovim pesmama. Ne sviđa "vam" se koncept? Žalite se upravi vodovoda. 

ja računao da ti svevišnji imaš neki smisleniji odgovor od ove splačine. razočarao si me i kao drug i kao član partije😁

Link to comment
Share on other sites



 
  Kolko se secam  za to se izborio jos Z. Djindjic... dok nam je jos zapad i davao sansu da nesto i ucinimo da spasimo Kosovo


To je druga priča....pitao sam za tehničke detalje.

Mislim da postoji sporazum gde naši vojni avioni ne smeju da preleću odredjenu teritoriju.

Malo se zaigrava Žvala...juče Gazele, jutros MIG-ovi, u podne tenkovi....šta zvecka kad zna da ne sme...
Link to comment
Share on other sites

Pa umemo, nego kad tako napišemo, ovi složni u pank - jednoumlju se čoporativno - pankerski grupno i slobodnomisleći bune. A i šta ima da se napiše. To je sve isto kao što je rekao onaj vojnik onomad u Sloveniji, toga se sećaš "oni kao hoće da se otcepe, a mi im kao ne damo".

 

Onda su se malo zaigrali, pa je na kraju došao šumar i punio bulje šimikama. Što bi reki isti fejsbuk mislioci, sve je isto, sve je drugacije.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Constantin said:

Evo nadjoh...ako nema novije sporazuma od 2001.

Sporazum iz 1999 je zabranjivao jugoslavenskim vojnim avionima da lete u zračnom prostoru udaljenom 25 kilometara od kosovske granice. Novim sporazumom se ova zona smanjuje na 10 kilometara.

Kopnena zona bezbednosti je odavno  ukinuta.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Constantin said:

Vazdušna zona bezbednosti je ukinuta 2015....inače postojala su dva nivoa zone vazdušne bezbednosti...donja do 8700 m nadmorske visine i gornja...iznad te granice.

To znači da one Gazele i MIG-ovi mogu i bliže da pridju emoji2957.png

 

  kolko se iz snimaka moze videti oni nisu nesto blize od toga ni prilazili...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Constantin said:

Vazdušna zona bezbednosti je ukinuta 2015....inače postojala su dva nivoa zone vazdušne bezbednosti...donja do 8700 m nadmorske visine i gornja...iznad te granice.

To znači da one Gazele i MIG-ovi mogu i bliže da pridju emoji2957.png

Gazela ce tesko da pridje sa 8700m visine, posto joj je max visina leta 5000m, u praksi mnogo nize.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

 
  kolko se iz snimaka moze videti oni nisu nesto blize od toga ni prilazili...
Gazele su bile na par kilometara 2-3, a MIG-ovi svakako dalje....
Gazela ce tesko da pridje sa 8700m visine, posto joj je max visina leta 5000m, u praksi mnogo nize.:default_coffee:
Zemčo, koliko se ja razumem u politiku, onija helikopteri mogu da letu i u daljinu, a jok samo u visinu [emoji16]
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...