Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

On 7/12/2021 at 4:26 PM, Kronostime said:

Jesi li ucestvovao u nekoj od riih bitaka ili pricas o njima sa bezbedne daljine, kao vecina?:default_coffee:

O ratu najvise pricaju oni koji ga nisu ni videli.

Kronostime, leta gospodnjeg  2021....

:default_coffee:

2_OFAH-MS-Uncle-Albert-stamp.jpg

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, zoran59 said:

Srecom, ne moze ni mene niko zajebati u uzivanju mex. burrita pominjuci nacionalno poreklo recepta.

 

To vrijedi za normalne ljude... A evo i pregleda pisanja nekada uglednog medija koji je bio simbol otpora kretenima tokom devedesetih:

 

Dua Lipa "prisvaja" ajvar: Šta zapravo znači geografsko poreklo nekog proizvoda?

Dua Lipa ne prestaje da šokira: Pevačica tvrdi da je ajvar albanski

Afera "Ajvar" se produbljuje: Evo šta Dua Lipa kaže o omiljenim jelima i poreklu svoje bake

Dua Lipa, Rita Ora... Sada još jedna albanska pevačica prisvojila ajvar

Kako da naš ajvar ne postane albanski ili bilo čiji drugi?

Posle ajvara, ćevapi na trpezi Due Lipe

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

9 hours ago, Perkos2 said:

Primećuješ li malo malečnu razliku u "Tesla je otišao u Ameriku" " Engleska je okupirala i pljačkala kolonije"   Dakle otišao je u drugu drzavu, nije Amerika doša i okupirala Liku i naterala Teslu da besplatno radi za njih. Siguran sam da kapiraš.

Pa i ta Amerika je bila britanska kolonija koju su pljačkali isto kao Australija, Kanada, Novi Zeland. Primećuješ nešto zajedničko za navedene (+recimo Hong Kong i Singapur)? Da, spadaju u najrazvijenije zemlje na svetu i bar neke, ako ne i sve, su razvijenije od bivših pljačkaša. Tu se ne radi ni o kakvom "veličanju" nego o istoriji. 

 

 

8 hours ago, Liska Manjina said:

Englezi su bili plemensko društvo do dolaska Rimljanja. Od njih su uzeli sve, počevši od jezika i pisma pa do arhitekture. 

 

Svašta.

 

Nije bilo "Engleza" pre Rimljana, današnji Englezi su mešavina svega i svačega uključujući Saksonce i Normane koji su došli posle Rima. Engleski nije romanski jezik. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ters said:

To vrijedi za normalne ljude... A evo i pregleda pisanja nekada uglednog medija koji je bio simbol otpora kretenima tokom devedesetih:

Dua Lipa "prisvaja" ajvar: Šta zapravo znači geografsko poreklo nekog proizvoda?

.............................

 

Ters, sokirao si me.

 

Prvo sam morao da googlam sta je "Dua Lipa" - priznajem, ne pratim pop-muziku ili tzv. "kulturu" i nisam znao. Onda sam uz ime dodao i "ajvar" i nasao vesti o kojima pises.

Neverovatno!

 

Podsetilo me je sve to na jedan post koji sam napisao na temi o motociklima - i pomenuo cevape.

Citav post se nalazi ovde: https://vox92.net/forum/index.php?/topic/167-dogodovstine-secanja-iskustva/&do=findComment&comment=170602

 

 

Necu ga citavog citirati jer je podugacak. No, deo koji je ovde donekle relevantan glasi

................Odvezem

open practice, postignem veliku buku ali slabo vreme, vratim se i parkiram. A Roper, gospodin i entuzijast, seta, zastane, pogleda moje hibridno cudo, pita sta sam i zasto montirao, i zapocnemo razgovor. Naravno, cuvsi moj engleski, pita odakle sam i pocne mi se obracati sa "commie" ("komunjara") - naravno, u zajebanciji, posto sam iz socijalisticke zemlje.

Razgovor skrene u razlike u kulturama i prehrani i picima. I ja ga pozovem na rucak, posto sam imao mali portabl rostilj. A u blizini je bio supermarket sa svim sta mi treba.

I napravim cevape. Somune nisam imao, ali sam ih nadomestio meksikanskim tortillama.

Njegov komentar?

Ma, to je isto kao i hamburger, samo iseckano, i ima viska luka i crvene paprike a nema sira...

Sreli smo se jos nekoliko puta. Ja sam vozio regionalne trke a njegov Team Obsolete se takmici po citavom svetu. Retko su nam se putevi ukrstili. Ipak, gentleman i silno prijatan covek. .........

 

Recimo da neko procita taj post - ili samo deo koji sam ovde citirao.

Ako taj samo primeti da su cevapi srpsko (bosansko? tursko?) jelo ili skrene u politiku i kaze da Ameri ne razumeju Balkance...

Ja necu reci da je taj lud jer nisam kompetentan da postavljam dijagnoze. Zaustavicu se na sebi i reci da ga nikako ne razumem.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Liska Manjina said:

80 godina nakon oslobođenja od Turaka...država je bila ustavno-parlamentarna monarhija. Da ne pričamo o književnosti.

 

14 hours ago, ters said:

 

Ako su Nemanjici mogli osnovati "ustavno-parlamentarnu monarhiju" 500 godina prije ostalih,  sigurno su mogli izmisliti i ajvar 200-300 godina ranije... Treba samo malo potraziti jelovnik u restoranu Nemanjicke skupstine...

 

 

Srbija se razvijala kao i druge evropske zemlje srednjeg vijeka, i meni je ta idealizacija neke "zlatne" proslosti smijesna.

Nemanjići 80 godina nakon oslobođenja od Turaka? Možda sam nešto propustio!

 

Srbija se razvijala ubrzano nakon oslobođenja zbog uticaja Austrougarske i Francuske.

 

@Cyrus Smith

Mislio sam na stanovništvo koje je naseljavalo područje današnje Engleske, valjda je očigledno.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

Vucic sacuvao Kosovo, sa njim na vlasti Kosovo je bezbedno. 


Vucic cuva srpski ponos, ne da da se zlocin u Srebrenici naziva genocidom, jer mi Srbi nismo genocidni narod. 

Vucic nikad nikome ne ostaje duzan. Kad neko uvtedi srbe i srbiju, on uzvrati, da se zna ko je ko. 


Vucic brani zemlju od domacih izdajnika i stranih placenika, da se zna ko ovde moze da vlada. 
 

+
Nejasno je zasto neki ponosni Srbi ne vole Vucica, koji na visem nivou govori sve ono sto oni govore na forumu

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Kido from Junkovac said:

Vucic sacuvao Kosovo, sa njim na vlasti Kosovo je bezbedno. 


Vucic cuva srpski ponos, ne da da se zlocin u Srebrenici naziva genocidom, jer mi Srbi nismo genocidni narod. 

Vucic nikad nikome ne ostaje duzan. Kad neko uvtedi srbe i srbiju, on uzvrati, da se zna ko je ko. 


Vucic brani zemlju od domacih izdajnika i stranih placenika, da se zna ko ovde moze da vlada. 
 

+
Nejasno je zasto neki ponosni Srbi ne vole Vucica, koji na visem nivou govori sve ono sto oni govore na forumu

Šta li si ovim hteo da kazeš verovatno no sam ne znaš da objasniš.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Kido from Junkovac said:

Vucic sacuvao Kosovo, sa njim na vlasti Kosovo je bezbedno. 


Vucic cuva srpski ponos, ne da da se zlocin u Srebrenici naziva genocidom, jer mi Srbi nismo genocidni narod. 

Vucic nikad nikome ne ostaje duzan. Kad neko uvtedi srbe i srbiju, on uzvrati, da se zna ko je ko. 


Vucic brani zemlju od domacih izdajnika i stranih placenika, da se zna ko ovde moze da vlada. 
 

+
Nejasno je zasto neki ponosni Srbi ne vole Vucica, koji na visem nivou govori sve ono sto oni govore na forumu

Pa verovastno zato sto oni samo zele da budu "Vucic umesto Vucica". Oni bi radili i govorili sve isto kao Vucic, u principu im se politika ne razlikuje. Jedino ne mogu da otrpe to sto nisu oni na njegovom mestu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

AV je sacuvao sto se sacuvati moze. 

Sacuvao je nasu tapiju na Kosovo, nase iskonsko pravo da Kosovo ponovo bude nase.

Sacuvao je nasu mrznju prema Albancima netaknutu.

 

Ako sa Vucicem u narednim decenijama izdrzimo da ne priznamo Kosovo,

onda ce one generacije tamo imati sansu. 

To mozemo zato sto imamo ljude koji ce zrtvovati svoj zivot za ovu ideju.

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Perkos2 said:

Bem li ga po kojoj vi logici vidite da je AV sačuvao Kosovo🙄 ili bilo šta dobro uradio za Srbiju. Sve sam uvereniji da svoje mišljenje bazirate na pisanju kurira i informera

Pa nije priznao Kosovo. Zatim sprecio je prijem Kosova u UN, UNESCO i Interpol. 20-ak zemalja je povuklo priznanje.

Sta je drugo mogao da uradi? Da zarati sa NATOM kako bi vratio Kosovo? Sta drugo da radi? I kako? 

Link to comment
Share on other sites

Mnogo toga je lošeg uradio na Kosovu i oko Kosova, možda on lično neće potpisati priznanje ali je na terenu odradio sve da zvanična Priština bude vlast na svakom delu Kosova, to nikad ne bi uspelo samostalno ni jednom od kosovskih lidera.

Uništio je svaku pomisao na otpor kod Srba i instalirao najveći šljam i ološ da predstavlja Srbe, uporediti njegovu "Srpsku" listu i koaliciju "Povratak" u vreme kad su Srbiju vodili normalnu političari. Ali ta koalicija je morala u vojnim transporterima da se prati na sednice Skupštine Kosova a "srpska" lista je deo vlasti na Kosovu.

Koliko god a veličali njegovi plaćenici i oni kojima je jedino bitno da Srbija propada on će ostati zapamćen kao najveći izdajnik kod Srba, naravno to će se jasno videti tek kad preproda Srbe i sa one strane Drine! 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Perkos2 said:

Relativizujes rasizam koji se pojavvljuje ovih dana u Engleskoj ovim snimkom?

A sta bi drugo  moglo da bude, kada se je srpske navijace duboko potresao slucaj Rasforda i Sancoa?
Nego zbog 70 rasistickih twitova Rashfordu, oglasio se Boris Johnson , kaljevska porodica, najveci broj ugledni licnosti u Britaniji. Mora da mi je promaklo tokom prenosa, pa nisam cuo pevanje celog stadiona prikolji Rashforda. Evo, ti si posten najvijac, bas tog kluba cije delije bi svako malo nekoga da prikolju na fudbalskim utakmicama, pa me bas zanimaju reakcije u Srbiji posle takvih sranja. Oglasio se premijer/ka, predsednik, Patrijarh , Amfilohije, dok je bio ziv, ili su se samo oglasile razne NVO profuknjace? Racunam dole na sportu ima tema koju si ti otvorio i gde se vec doguralo do 30 strana osuda takvog navijanja po srBskim stadionima, a dezuraju branioci srBske casti, grobova i ostalih svetinja. Kakvo posteni navijaci reaguju kada bi  pola stadiona da kolje i vezuje zicu? Protestuju kod uprave, bojkotuju klub ili cute kao pichke , bas kao sto su cutali i kada se klalo  u praksi.
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Kido from Junkovac said:

AV je sacuvao sto se sacuvati moze. 

Sacuvao je nasu tapiju na Kosovo, nase iskonsko pravo da Kosovo ponovo bude nase.

Sacuvao je nasu mrznju prema Albancima netaknutu.

 

Ako sa Vucicem u narednim decenijama izdrzimo da ne priznamo Kosovo,

onda ce one generacije tamo imati sansu. 

To mozemo zato sto imamo ljude koji ce zrtvovati svoj zivot za ovu ideju.

 

Mrznju nam niko ne moze oduzeti :kece:

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Perkos2 said:

Mnogo toga je lošeg uradio na Kosovu i oko Kosova, možda on lično neće potpisati priznanje ali je na terenu odradio sve da zvanična Priština bude vlast na svakom delu Kosova

 

iskreno nisam znala da je to uradio da albanci imaju vlast u svakom delu kosova a da je pre toga srbija imala vlast

 

bila sam ubedjena da je to stanje postalo takvo

jos davno pre Ava, cak i pre Kostunice...mislim sigurno od proglasenja nezavisnosti se znalo da je kosovo izgubljeno u prevodu

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Liska Manjina said:

 

Nemanjići 80 godina nakon oslobođenja od Turaka? Možda sam nešto propustio!

 

Srbija se razvijala ubrzano nakon oslobođenja zbog uticaja Austrougarske i Francuske.

 

@Cyrus Smith

Mislio sam na stanovništvo koje je naseljavalo područje današnje Engleske, valjda je očigledno.

 

Mozda sam pogresno protumacio tvoj post - i ako je tako izvinjavam se za "misquote", ali ako je prva gramatika turskog jezika napisana negdje u 15-tom vijeku, a mi smo to imali prije njih protumacio sam da pricas o periodu Nemanjica ili eventualno Lazarevica i Mrnjavcevica...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...