Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

ni na kosovu nisu prezadovoljni sprazumom, kukaju zbog mini šengena i zbog podele kilovata sa gazivoda. meni je ipak najzanimljivije ono o sprovodenju sudskih odluka, na primeru opstine Dečani bumo videli kako to ide u praksi. Sve sudske presude na Kosovu kazu da opstina treba da vrati Manstiru Visoki Dečani uzurpirane hektare zemlje ali se to ne desava evo godinama. Sad kao tu grade neki put za Plav pa ce biti vrlo zanimljivo kako Hoti tu moze nesto da uradi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uzelac:" Predsednice, da li vas cini ponosnim ovaj istorijski uspeh? Samo da napomenem da gradjani Srbije osecaju veliko olaksanje i jos vecu zahvalnost zbog svega sto cinite za Srbiju.

Mamlaz: " Goco, nemojte tako. Ima malobrojnih kojima ovaj uspeh smeta, ima onih koji bi sutra izdali Srbiju zarad svojih tajkunskih interesa. Evo, sada ce iz tog miljea pitanje".

Žaklina: " Da li je istina da ste potpisivali nesto sto niste ni procitali. Na osnovu vasih reakcija je to ocigledno. O tome je govorio i Karl Bilt na tviteru".

Mamlaz: " Sta je to tviter, kviter..., kako se vec to zove. Na vasoj televiziji, ako se to moze tako nazvati, ko zna sta montirate i prikazujete. Casnu i postenu Srbiju vise zanimaju otvorene fabrike, stotine kilometara autoputeva i brze pruge. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, implant said:

Nije mi jasno, koji je interes Trampa da baš ovoliko ponizi predsednika jedne države, kakav god on bio? Ne pamtim da sam ikada video ništa slično, mada ne pratim politiku u nekoj velikoj meri... jel' to poruka "ovako prolaze  ruski i kineski prijatelji koji uz to daju pare Klintonovima za kampanju"?

 

Druga stvar, kakav je stav američkih demokrata prema težnji Izraela da Jerusalim bude glavni grad Izraela i da se ambasade premeste tamo? Da li je naša odluka da to uradimo nešto zbog čega demokrate mogu da nas kecaju ako osvoje vlast? Ako jeste, onda se Vučić opasno kocka...ne verujem da nije znao šta je potpisao, meni on ne deluje kao takav lik. Engleski mu je solidan, pratio sam uživo konferenciju na Foxu...prosto mi deluje nadrealno da nije pročitao ili da nije razumeo.

Moze im se?:smiley33:

Link to comment
Share on other sites

Srbijaa je u vrlo opasnoj situaciji, ovaj luđak je i bukvalno suspendovao vladu i skupstini kakve god one bile i sad ne daj boze da mu neko pokloni tablet ili ragbi loptu, potpisace da je Dorćol u Turskoj a Vračar u Saudijskoj Arabiji. Za to vreme građani Srbije udaraju sprdnju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kronostime said:

Moze im se?:smiley33:

 

Ma naravno da im se može, a i inace ih ne krasi neka suptilnost u pregovorima, ali ovo mi je baš, baš onako mučno za gledati. Oni su i Hotija stavili za onaj sto za piknik, znači poniženje u startu za obe strane + bonus islednička stolica za Vučića. Deluje mi da je tu ipak u pitanju neka poruka...videćemo šta će biti u Briselu.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Perkos2 said:

Srbijaa je u vrlo opasnoj situaciji, ovaj luđak je i bukvalno suspendovao vladu i skupstini kakve god one bile i sad ne daj boze da mu neko pokloni tablet ili ragbi loptu, potpisace da je Dorćol u Turskoj a Vračar u Saudijskoj Arabiji. Za to vreme građani Srbije udaraju sprdnju.

Za to vreme građani Srbije žele vođu, da, tako je, jedan čovek da reši sve.

Protiv toga se ne može. Da ili On umre prirodno, ili da se neko čudo desi. Ovako kako je ostaće dok se to čudo ne desi.
Sve ostalo je manje bitno ionako on brine i bdi nad svim našim pitanjima i problemima. Mi slobodno možemo da ne mislimo.

I onda nam samo zajebancija i ostaje, pa kad je ovako bar neka bude smešno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, implant said:

 

Ma naravno da im se može, a i inace ih ne krasi neka suptilnost u pregovorima, ali ovo mi je baš, baš onako mučno za gledati. Oni su i Hotija stavili za onaj sto za piknik, znači poniženje u startu za obe strane + bonus islednička stolica za Vučića. Deluje mi da je tu ipak u pitanju neka poruka...videćemo šta će biti u Briselu.

Srezase Britaniju na 1,5  ostrvo u WWII, a mi se qrcimo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Perkos2 said:

Srbijaa je u vrlo opasnoj situaciji, ovaj luđak je i bukvalno suspendovao vladu i skupstini kakve god one bile i sad ne daj boze da mu neko pokloni tablet ili ragbi loptu, potpisace da je Dorćol u Turskoj a Vračar u Saudijskoj Arabiji. Za to vreme građani Srbije udaraju sprdnju.

 

Srbija je mnogo zahtevna, nema za koga da glasa iz opozicije. Neka jaše onda Vučić i dalje, nek upropasti i ovo malo što je ostalo. Uostalom, većina tako hoće...

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Issey said:

 

Srbija je mnogo zahtevna, nema za koga da glasa iz opozicije. Neka jaše onda Vučić i dalje, nek upropasti i ovo malo što je ostalo. Uostalom, većina tako hoće...

 

 

hoce sve dok ga direktno ne udari to sto ovaj potpisuje, samo tad obično bude kasno

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Veshtodel said:

 

Pa normalno da valja biti dobar, jer koliko je to Palestinca prvo ucinilo nesto za Srbiju na bilo kom planu, a drugo koliko njih su u odnosu na Izrael nesto valjano ucinili za svet i dali neka dostignuca u nauci, tehnologiji, inovaciji, preduzetnistvu i generalno civilizaciji.

Mozemo da razmenjujemo iskustva o dobrosusedskim odnosima sa okolnim drzavama sa Izraelom, ne zna se ko je tu bolji. 🙂

Ozbiljno, ja stvarno mislim da trebamo da smo dobri sa Izraelom na svim poljima, ali da to mozemo i bez potcenjivanja i omalovazavanja Palestinaca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Clash said:

Mozemo da razmenjujemo iskustva o dobros used skim odnosima sa okolnim drzavama sa Izraelom, ne zna se ko je tu bolji. 🙂

Ozbiljno, ja stvarno mislim da trebamo da smo dobri sa Izraelom na svim poljima, ali da to mozemo i bez potcenjivanja i

7 hours ago, Clash said:

Mozemo da razmenjujemo iskustva o dobrosusedskim odnosima sa okolnim drzavama sa Izraelom, ne zna se ko je tu bolji. 🙂

Ozbiljno, ja stvarno mislim da trebamo da smo dobri sa Izraelom na svim poljima, ali da to mozemo i bez potcenjivanja i omalovazavanja Palestinaca.

Nema nikakvog razloga I potrebe stavljati se u poziciju izmedju Izraela  i susjednih mu drzava - jednostavno moras naci nacin da balansiras i drzis jednako odstojanje radi sebe. Ako im mozes pomoci da se priblize, to je OK, ali to sigurno nije uloga namjjenjena Vucicu..

 

sad procitah na necijem Twitteru da je Biden najavio da ce mu u slucaju izborne pobjede prvi potez biti promjena brave...

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Sprivel said:

Sad sam skontao sta je ovo bilo sve sa Izraelom i Hezbolahom. Jel se secate ono kad je bilo oko prodaje oruzja na bliski istok da je u Beogradu stalno onaj neki lik arapin trgovac oruzja koji je na svim mogucim crnim listama? Mislim da je to to...

Turkey Eyes Dahlan's Role in Failed Coup | Balkan Insight

 

:s_d:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I ovo što novinari unazad par dana govore je takođe ozbiljan previd Faraona. Naime prebacivanjem ambasade u Jerusalim mi kršimo rezoluciju UN broj 478. Na taj način smo i obesmislili 1244 rezoluciju i otvorili prostor još jednom broju država da priznaju Kosovo. Antitalenat za pregovaranje. Dovoljno je pogledati samo koga je poveo sa sobom u Vašington 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...