Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

5 minutes ago, NMX said:

 

Ovo je poenta. Ova debilčina pravi ustupak USA pred izbore zarad neke kvazi podrške oko ne znam čega jer ništa nije dobio. I kulira EU (iako su oni glasniji oko nezavisnosti KiM). 

 

Ovaj spektakl od danas će imati dalekosežne posledice po nas. MMW. 

 

Kako nije nista dobio - a olovka? Jedino sto je mogao vise izvuci je jos rolna toalet papira...

 

 

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On je toliko patio da bude u Beloj kuci sa US predsednikom da bi potpisao sta god da su mu dali.

A da budemo realni, sta bi bilo da nije potpisao? Da je rekao ovo necu zbog EU, ovo necu zbog Kine, ovo necu zbog arapskih zemalja...

Ne verujem da bi nam to bas pomoglo, valjda smo to puno puta do sada prosli.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NMX said:

Evo i verzije koju smo mi potpisali

 

Image

Image

 

Ipak je malo drugacija ona sa Kosovom. Tamo je deo za priznanje od strane IZraela.

Sta je ovo? Kakav je ovo dokument bez numerisanih stranica i numerisanih clanova spojen spajalicom? Gde su potpisi ostalih strana? Gde je memorandum? Ovo su mogli da ostampaju u bilo kojoj kopirnici ovako...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Clash said:

On je toliko patio da bude u Beloj kuci sa US predsednikom da bi potpisao sta god da su mu dali.

A da budemo realni, sta bi bilo da nije potpisao? Da je rekao ovo necu zbog EU, ovo necu zbog Kine, ovo necu zbog arapskih zemalja...

Ne verujem da bi nam to bas pomoglo, valjda smo to puno puta do sada prosli.

 

Da je pametan ne bi morao ovo da potpisuje. 

Ovako otisao tamo sa tri teletabisa, niti je imao pojma o cemu se pregovara, niti se spremio, od borbe za Gazivode stigao do hezbolaha. 

Ovi gluposti vise ne moze niko da ispravi, svima je jasno da imaju debila koji za tapsanje po ledjima i hemijsku potpisuje sve. 

 

Srbija pregovore treba da vodi sa eu i politiku sa eu da uskladi. 

Edited by ras kass
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Meni i dalje nije jasno odakle Izrael i Jerusalim na ovoj listi. Šta to ne vidim? Srbija će prebaciti ambasadu u Jerusalim, a za uzvrat će Izrael da prizna Kosovo. Kakav je ovo prelom mozga?

Gde je zajednica srpskih opština, gde je garancija slobode kretanja....Zna li i Vučiš šta je i zašto ovo potpisao, a za pola nema ovlšćenja (recimo prebacivanje ambasade).


Moje mišljenje je da ovaj haos od sporazuma služi da Srbija "na odloženo" i "u svoja 4 zida" prizna Kosovo i to na sledeći način:

Kosovo dobija:
- Srbija odustaje od akcije lobiranja za povlačenje priznanja Kosova 
- priznanje od strane Izraela, KOJE JE SRBIJA POTPISALA, dakle - ohrabrenje za druge države sveta da priznaju Kosovo, a da to više nije protiv interesa Srbije, iako se to jasno i glasno ne izgovara na Pinku i kod Marića... Kosovo prikuplja ta priznanja tokom moratorijuma na apliciranje u UN od godinu dana
- izgradnju pruga i puteva, tj. saobraćajno povezivanje za jačanje geopolitičkog položaja Kosova

Kosovo daje:
- suvlasništvo nad Gazivodama... ali samo "do daljnjeg", kad prodje neko vreme doći će Rosu specijalci i preuzeti Gazivode
- moratorijum od godinu dana ne-apliciranja u medjunarodne institucije

Izrael daje:
- ustupak Vučiću da prizna Kosovo na ovaj bezbolniji način, "na odloženo" 
- učešće u ovom sporazumu, gde priznaju Kosovo, što je protivno njihovom interesu zbog Palestine, ali su procenili da im je gubitak mali, a dobitak im izgleda nešto znači

Izrael dobija:
- još jedna zemlja koja je preselila ambasadu u Jerusalim
- još dve zemlje (*) koje osudjuju Hezbolah

SAD daje:
- prostorije za sastanak

SAD dobija:
- rešavanje još jednog sukoba za Trampov PR
- deinstaliranje Huaweijevog 5G iz još jedne zemlje (najprijateljskije za Kinu u Evropi)
- prebacivanje SRB ambasade u Jerusalim
- osudu Hezbolaha
- ojačavanje obaveštajnog aparata na Balkanu
- itd.

Srbija daje:
- Kosovo
- partnerstvo sa Huawei-em
- seli ambasadu u Jerusalim
- oslabljuje ne-američku obaveštajnu mrežu na Balkanu

Srbija dobija:
- su-korišćenje Gazivoda do daljnjeg
- moratorijum na apliciranje Kosova u UN na godinu dana

Vučić daje:
- videti pod Srbija daje
- rizikuje ljutnju Kine za tačku Huawei
- rizikuje ljutnju Rusije za par tačaka

Vučić dobija:
- ustupak od SAD da ga i dalje podržava 
- ustupak od Kosova zbog tog moratorijuma, da može da prodaje priču o velikom uspehu preko Informera i Pinka
- ustupak od Izraela, jer nema puno zemalja koje nisu priznale Kosovo iz sopstvenih razloga, a koje bi sad to uradile zbog SAD i Srbije (Grčka, Slovačka, Španija), jer ne bi mogle ništa da dobiju zauzvrat, za razliku od Izraela
- hemijsku olovku.

NAPOMENA:
Samo sam bacio pogled na papire koji kruže kao navodni sporazum... na osnovu toga je i ovo induktivno tumačenje hijeroglifa. Možda sam promašio neke tačke, a možda su i ti papiri neka internet sprdnja, nisam pratio dalje komentare. Čitao sam one sa spajalicom. 😀

p.s.
Ovo su bili komentari papira koje je potpisao Hoti. Sad vidim da postoje i Vučićevi papiri... i da i oni imaju spajalicu. 😄 Bagovao mi Safari, nije otvarao slike neko vreme.


 

Edited by Bob McAdoo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bob McAdoo said:


Moje mišljenje je da ovaj haos od sporazuma služi da Srbija "na odloženo" i "u svoja 4 zida" prizna Kosovo i to na sledeći način:

Kosovo dobija:
- Srbija odustaje od akcije lobiranja za povlačenje priznanja Kosova 
- priznanje od strane Izraela, KOJE JE SRBIJA POTPISALA, dakle - ohrabrenje za druge države sveta da priznaju Kosovo, a da to više nije protiv interesa Srbije, iako se to jasno i glasno ne izgovara na Pinku i kod Marića... Kosovo prikuplja ta priznanja tokom moratorijuma na apliciranje u UN od godinu dana
- izgradnju pruga i puteva, tj. saobraćajno povezivanje za jačanje geopolitičkog položaja Kosova

Kosovo daje:
- suvlasništvo nad Gazivodama... ali samo "do daljnjeg", kad prodje neko vreme doći će Rosu specijalci i preuzeti Gazivode
- moratorijum od godinu dana ne-apliciranja u medjunarodne institucije

Izrael daje:
- ustupak Vučiću da prizna Kosovo na ovaj bezbolniji način, "na odloženo" 
- učešće u ovom sporazumu, gde priznaju Kosovo, što je protivno njihovom interesu zbog Palestine, ali su procenili da im je gubitak mali, a dobitak im izgleda nešto znači

Izrael dobija:
- još jedna zemlja koja je preselila ambasadu u Jerusalim
- još dve zemlje (*) koje osudjuju Hezbolah

SAD daje:
- prostorije za sastanak

SAD dobija:
- rešavanje još jednog sukoba za Trampov PR
- deinstaliranje Huaweijevog 5G iz još jedne zemlje (najprijateljskije za Kinu u Evropi)
- prebacivanje SRB ambasade u Jerusalim
- osudu Hezbolaha
- ojačavanje obaveštajnog aparata na Balkanu
- itd.

Srbija daje:
- Kosovo
- partnerstvo sa Huawei-em
- seli ambasadu u Jerusalim
- oslabljuje ne-američku obaveštajnu mrežu na Balkanu

Srbija dobija:
- su-korišćenje Gazivoda do daljnjeg
- moratorijum na apliciranje Kosova u UN na godinu dana

Vučić daje:
- videti pod Srbija daje
- rizikuje ljutnju Kine za tačku Huawei
- rizikuje ljutnju Rusije za par tačaka

Vučić dobija:
- ustupak od SAD da ga i dalje podržava 
- ustupak od Kosova zbog tog moratorijuma, da može da prodaje priču o velikom uspehu preko Informera i Pinka
- ustupak od Izraela, jer nema puno zemalja koje nisu priznale Kosovo iz sopstvenih razloga, a koje bi sad to uradile zbog SAD i Srbije (Grčka, Slovačka, Španija), jer ne bi mogle ništa da dobiju zauzvrat, za razliku od Izraela
- hemijsku olovku.

NAPOMENA:
Samo sam bacio pogled na papire koji kruže kao navodni sporazum... na osnovu toga je i ovo induktivno tumačenje hijeroglifa. Možda sam promašio neke tačke, a možda su i ti papiri neka internet sprdnja, nisam pratio dalje komentare. Čitao sam one sa spajalicom. 😀

p.s.
Ovo su bili komentari papira koje je potpisao Hoti. Sad vidim da postoje i Vučićevi papiri... i da i oni imaju spajalicu. 😄 Bagovao mi Safari, nije otvarao slike neko vreme.


 

 

 

Mozes pod lose  da stavis da Albanci mogu da lobiraju za priznanja, dok smo se mi obavezali da necemo prstom da mrdnemo povodom toga, nakon godinu dana moratorijuma kad budu imali 100 plus priznanja moci ce da se uclane u koju hoces medjunarodnu organizaciju osim UN.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

Ja ne razumem deo vezan za Gazivode. Dali smo Amerikancima ili?

 

Usput, sve ovo ne liči na zvaničan dokument, i ne kapiram šta je Tramp potpisao, i zašto je Sporazum u dve verzije?  Zna se šta je Sporazum, i sve strane ( u ovom slučaju dve strane ) moraju da imaju istovetan tekst.

 

KZŠ na pešačkom ostrvu je...ponižavajuća..sramna.. Zar nisu mogli da održe KZŠ u ambasadi? Ili na nekom pristojnom mestu...ili se time potvrđuje da smo banana država?

Link to comment
Share on other sites

Vucic ocajno trazi bilo kog saveznika koji bi mu cuvao ledja, pa se uhvatio Trampa 2 meseca pred izbore. 

Sa EU ne ide, tamo je vec diktator, u regionu ga niko ne hebe, hoce na 5 stolica, vise ni ne gleda sta potpisuje ni sa kim. 

Tragicno na sta je spala spoljna politika. 

Uci cemo u sukob sa svima, a ovi ce pobeci sa koferima. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...