Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

21 hours ago, Kido from Junkovac said:

Bila bi to solidna pobeda za Trampa, kada bi resio Kosovo.

U danasnjem svetu njegovih medijskih kanala, mogu da naprave

od komarca magarca i predstave to kao neki uspeh.

Eventualno da opljunu po Bajdenu koji 'npr. 20 god nije mogao da resi problem Kosova'

 

 

vecina na kosovu koji su za kurtija veruju da ce dogovor srba i albanaca doneti neki poen trampu u izborima i zato njegov izaslanik hoce da zavrsi to sto pre. ja sam siguran da neki eventualni dogovor balkanskih plemena nece uticati ni promil promila u americkim izborima i zato ne razumem zasto forsiraju ovu pricu

 

 

 

 

21 hours ago, Kido from Junkovac said:

Opcije koje Tramp moze da ponudi Vucicu i Taciju, npr da ih lozi da ce zauvek biti u njegovoj ekipi,

i kad ne bude predsednik, da ce igrati golf sa njim i imati brdo love i kontakata.

Vucic moze da padne na ovu pricu, mozda Taci. Zato bi verovatno oni i radili taj sklepani dil.

 

nijednom od njih ne treba brdo love jer obojica imaju vise nego sto im treba. thacija jedino interesuje da spasava zivu glavu (citaj: da ga ne dira specijalni sud), vucic nema taj problem ali njega interesuje da vlada dozivotno. mada sam siguran da vucic nije za razmenu teritorija nego samo hoce da iskoristi to da dokaze da kosovsko pitanje nije zavrseno i da je i dalje otvoreno i ako je moguce da razvlaci to jos 30 godina, na kraju krajeva njemu se ne zuri kao thaciju

 

 

 

21 hours ago, Kido from Junkovac said:

Ali izgleda da je problem taj nizi inspektor Kurti kdaa treba nekako marginalizovati valjda.

+

Kurtijev plan je dosta jasniji. On ocekuje ubedljiviju pobedu, a zatim Bajdena u beloj kuci koji

ce totalno otpustiti pritisak.

Zatim sledi jos 4-6 godina balkanskog hrkljusa gde se nece desiti nista. nista pozitivno tj.

 

 

 

 

 

problem je sto kurti nema nikakav plan

 

btw on je navijao za bernija ali nazalost nema nista od toga

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, comandante said:

 

vecina na kosovu koji su za kurtija veruju da ce dogovor srba i albanaca doneti neki poen trampu u izborima i zato njegov izaslanik hoce da zavrsi to sto pre. ja sam siguran da neki eventualni dogovor balkanskih plemena nece uticati ni promil promila u americkim izborima i zato ne razumem zasto forsiraju ovu pricu

 

 

 

 

 

nijednom od njih ne treba brdo love jer obojica imaju vise nego sto im treba. thacija jedino interesuje da spasava zivu glavu (citaj: da ga ne dira specijalni sud), vucic nema taj problem ali njega interesuje da vlada dozivotno. mada sam siguran da vucic nije za razmenu teritorija nego samo hoce da iskoristi to da dokaze da kosovsko pitanje nije zavrseno i da je i dalje otvoreno i ako je moguce da razvlaci to jos 30 godina, na kraju krajeva njemu se ne zuri kao thaciju

 

 

 

 

problem je sto kurti nema nikakav plan

 

btw on je navijao za bernija ali nazalost nema nista od toga

 

B1: Pa vidljivo je da je trampov politicki stil takav da grabi sve, malo i veliko,

svaki detalj za koji moze da se uhvati. Posle se sve to spinuje, velica,

pretvara u njihov folklor i hrani tu masu. Sve cvrste populisticke agende imaju ovu crtu.

On ce jasno je vrsiti pritisak do zadnjeg momenta, a onda kad vidi da od plana nema nista,

mozda ce malo da klepi Vucica.

Izgleda da za Vucica ovde nema dobrog scenarija ako 'ne pomogne Trampu u izbornoj kampanji'

Nakon izbora ko god da pobedi slabo ce se druzi sa Vucicem.

 

 

B2: ne znam, verujem da njima treba jos.

 

B3: Pod pretpostavkom da Kurti ucvrsti vlast nakon izbora i on ce svakako biti pod sve vecim pritiskom

kako vreme bude odmicalo, a on gurao taj, kao tvrd stav, neupotrebljiv u pregovorima ili imitaciji pregovora.

 

Kurti u principu jos nije postao politicar. Jedva je napravio prvu vladu, a jedini pregovori bile su ministarske pozicije.

Postace politicar tek kada bude pravio dogovore (ne nuzno sa Srbima, nego uopste) , imao dobre inicijative,

kad bude imao iza sebe neki uradjen posao, nesto na osnovu cega se moze proceniti kao politicar.

 

 

+

edit:

izgleda da nisam pazio na casu i promaklo mi totalno da postoji ovaj novi razvoj dogadjaja na Kosovu,

po kome ce Kurti morati opet malo da odmori na klupi za rezervne igrace.

 

 

 

 

Edited by Kido from Junkovac
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Vjekoslav said:

 

 

o čemu vas dvojica? u trgovinama u Nišu i Beogradu na proizvodima ne piše ko je uvoznik / distributer za Srbiju? 

U Nišu imamo putarine, ali nemamo Carinske-granične prelaze, još uvek...na žalost.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, comandante said:

 

vecina na kosovu koji su za kurtija veruju da ce dogovor srba i albanaca doneti neki poen trampu u izborima i zato njegov izaslanik hoce da zavrsi to sto pre. ja sam siguran da neki eventualni dogovor balkanskih plemena nece uticati ni promil promila u americkim izborima i zato ne razumem zasto forsiraju ovu pricu

 

 

 

 

 

nijednom od njih ne treba brdo love jer obojica imaju vise nego sto im treba. thacija jedino interesuje da spasava zivu glavu (citaj: da ga ne dira specijalni sud), vucic nema taj problem ali njega interesuje da vlada dozivotno. mada sam siguran da vucic nije za razmenu teritorija nego samo hoce da iskoristi to da dokaze da kosovsko pitanje nije zavrseno i da je i dalje otvoreno i ako je moguce da razvlaci to jos 30 godina, na kraju krajeva njemu se ne zuri kao thaciju

 

 

 

 

problem je sto kurti nema nikakav plan

 

btw on je navijao za bernija ali nazalost nema nista od toga

 Pa zašto je Trump pošto poto zapeo da rešava pregovore?

 

Seoski nastavnik geografije, misli da će  ga Trump spasiti specijalnog suda, što je totalna glupost.Mislim od Thaqija.

 

Edited by Pristevac
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Constantin said:

U Nišu imamo putarine, ali nemamo Carinske-granične prelaze, još uvek...na žalost.

 

nema ni ovdje kod mene u gradu carinsko-granicnih prelaza, ali ima deklaracija robe gdje pise ko je i odakle je uvoznik. identicne deklaracije vidim i u Srbiji kad odem u shoping. stoga mi nije jasno zasto prozivate Kosovo.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Vjekoslav said:

 

nema ni ovdje kod mene u gradu carinsko-granicnih prelaza, ali ima deklaracija robe gdje pise ko je i odakle je uvoznik. identicne deklaracije vidim i u Srbiji kad odem u shoping. stoga mi nije jasno zasto prozivate Kosovo.

Ja o kamionima koji ne mogu preko administrativnog prelaza - granice (ko kako zove) ako na računu-fakturi-otpremnici ne piše Republika Kosovo.

Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2020 at 11:22 AM, Constantin said:

Ja o kamionima koji ne mogu preko administrativnog prelaza - granice (ko kako zove) ako na računu-fakturi-otpremnici ne piše Republika Kosovo.

 

a zasto ti o kamionima ako u linku koji citiras nema kamiona? ne shvacam takav nacin diskusije. no dobro, ajmo onda o kamionima. sto bi po tebi trebalo pisati na otpremnici?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Vjekoslav said:

 

a zasto ti o kamionima ako u linku koji citiras nema kamiona? ne shvacam takav nacin diskusije. no dobro, ajmo onda o kamionima. sto bi po tebi trebalo pisati na otpremnici?

 

spacer.png

 

 

 

Na otpremnici piše ime firme, adresa, grad kome se šalje roba i ko je šalje...od podataka još vrsta robe, količina...ev. cena.

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Constantin said:

 

spacer.png

 

pa ti drugar ne razlikujes putarinu od carine. u tekstu govore o uvoznim deklaracijama na robi. ona pak moze stici i avionom.

 

15 hours ago, Constantin said:

Na otpremnici piše ime firme, adresa, grad kome se šalje roba i ko je šalje...od podataka još vrsta robe, količina...ev. cena.

 

moze tako ako ces prodavati cigle iz Niske Banje u niski Crveni Krst, inace ne. cak i unutar Evropske unije, gdje ce Nis jednoga dana dijeliti isti carinski prostor sa Pristinom, u dokumentima koji prate robu mora stajati i ime drzave kamo roba ide.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Vjekoslav said:

 

pa ti drugar ne razlikujes putarinu od carine. u tekstu govore o uvoznim deklaracijama na robi. ona pak moze stici i avionom.

A što ti za početak ne pitaš Perkosa, zašto je na vest o carini odgovorio onim linkom

10 hours ago, Vjekoslav said:

moze tako ako ces prodavati cigle iz Niske Banje u niski Crveni Krst, inace ne. cak i unutar Evropske unije, gdje ce Nis jednoga dana dijeliti isti carinski prostor sa Pristinom, u dokumentima koji prate robu mora stajati i ime drzave kamo roba ide.

 

Daj Bože što pre, ali "mrka kapa"...na žalost, ni jedna vlast od navedenih baš nešto i ne hita ka EU....

 

 

P.S. Šta da radi "jadnik" za volanom kada dođe na prelazu Merdare ili Jarinje....ako na otpremnici piše Republika Kosovo-srpska policija ne dozvoljava-nepostojeća država,a  s druge strane, ako nema da piše, ne pustaju Kosovari. Jbg budi pametan. Verovatno je to regulisano nekim sporazumom, ali, na žalost, koliko ja znam Kosovska strana se ne drži ni jednog dogovora i stalno izmišlja nove uslove. Srpska strana pak, tumači sporazume na neki specifičan način i vrzino kolo je uvek u GMT. Da vidimo šta nam donosi Hoti, za koji dan, čini mi se da je krenulo dobro. Novi Premijer Kosova nije imao hipotetički upis kao ti i uradio to što je trebao.

 

Inače...cigle se sa Crvenog krsta vozi u Nišku Banju :wink2:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Crni Bombarder said:

Cekaj...ovi nasi levati,izdajnici,danasnji dan proglasili Danom donosenja rezolucije 1244:roflmao::Hail::roflmao:
U kojoj mi paralelnoj stvarnosti,zoni sumraka zivimo..lebe..ne mekani,nego lebe tvrdi,onaj najtvrdji..:frusty:

 

Cuti, moglo je nekom da padne na pamet da ga proglase Danom pobede nad NATO paktom...

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pominje se u medijima da će Grenel predložiti ekonomsku zonu po modelu Šenžena između Kosova i Srbije.

Da li to uopšte može da se ostvari bez velikih eksternih ulaganja i ša mislite o tome?

 

Deluje mi da je Vučić viđen da ga prčvrlje da potpiše nešto.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...