Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

On 1/1/2020 at 7:59 AM, Div said:

 

Sve što se danas događa u Crnoj Gori čeka i Srbiju, ukoliko se usudi da reši pitanje Kosova, ocenio je predsednik LDP-a Čedomir Jovanović.

 

Evo još jednom opravdanja, kao, Vučić bi hteo da reši pitanje Kosova ali ne sme. Što se onda ne skloni, možda neko drugi sme, ili imamo ono, ja ću da jurišam, a vi me držite, ne dajte mi.

 

 

 

 

znaci ima neko drugi ko sme?

sta znaci to `mozda`?

 

Zasto se iz opozicije ne izjasnjavaju po tom pitanju?

Pa iz istog razloga iz kog vucic `hoce da resi pitanje ali ne sme`...

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mama_mia said:

znaci ima neko drugi ko sme?

 

Možda.

 

3 hours ago, Mama_mia said:

sta znaci to `mozda`?

 

Može da bude, ne mora da znači.

 

3 hours ago, Mama_mia said:

Zasto se iz opozicije ne izjasnjavaju po tom pitanju?

 

 

Kako se ne izjašnjava, evo Čeda...

 

3 hours ago, Mama_mia said:

Pa iz istog razloga iz kog vucic `hoce da resi pitanje ali ne sme`...

 

Misliš, neće i kad bi smeo?

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Quote

 

Rama tužio Haradinaja

 
 
Rama tužio HaradinajaIzvor: REUTERS/Florion Goga

Albanski premijer Edi Rama podneo je Osnovnom sudu u Prištini tužbu protiv odlazećeg premijera Kosova Ramuša Haradinaja.

Rama je u tužbi, koja sadrži preko 30 strana, naveo da ga je Haradinaj klevetao zbog čega zahteva obeštećenje, piše Gazeta Ekspres, prenosi Kosovo onlajn.

U tužbi se navodi nekoliko emisija emitovanih u oktobru prošle godine u kojima je Haradinaj govorio o razmeni teritorija između Srbije i Kosova, optužujući Ramu da je sa Hašimom Tačijem i Aleksandrom Vučićem pokrenuo ideju o razmeni teritorija.

Rama je u tužbi naveo da mu je zbog javnih istupa i kleveta kosovskog premijera povređena čast, ugled i dostojanstvo.

Prema optužnici, odlazeći premijer Kosova je autor i lice koji je javno širilo optužbe o konkretnim činjenicama koje su u više navrata i direktno i indirektno u javnosti stvorile lažnu sliku da je predsednik Vlade Republike Albanije u službi ideje na štetu interesa albanske nacije uopšte i Kosova.

Citiran je veliki broj izjava koje je Haradinaj više puta dao, u kojima je apostrofirao albanskog premijera Edija Ramu.

 

Među izjavama je i ona u kojoj se Haradinaj, prema optužnici, poziva i na neke koruptivne afere u cilju sprovođenja ideje o razmeni teritorija.

U tužbi se navodi da je Haradinaj zadržao taj stav uprkos činjenici da, prema optužnici, Rama nikada nije razgovarao o takvim temama.

U tužbi Rama nije naveo iznos štete za koju tvrdi da mu je naneta.

 

Ali u tužbi je tražio da Haradinaj, uz nadoknadu štete, bude prisiljen da opovrgne izjave koje su, prema optužnici, klevetničke.

Vršilac dužnosti premijera Kosova Ramuš Haradinaj više puta je optužio kosovskog predsednika Hašima Tačija, predsednika Srbije Aleksandra Vučića i albanskog premijera Edija Ramu kao lidere koji su pokrenuli ideju i radili na realizaciji razmene teritorija između Kosova i Srbije.

http://rs.n1info.com/Vesti/a560947/Rama-tuzio-Haradinaja.html

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/20/2020 at 10:07 PM, laki perkos said:

Kurti je dobio rok od dve nedelje pa ostaje da vidimo koliko je sposoban da sve skocka u jednu funkcionalnu vladu.

 

nazalost izgleda da kurti trenutno nece vlast, jasno je i njemu valjda da ce glavni zadatak nove vlade biti konacan dogovor sa srbijom, a niko nece da stavi svoj potpis na takav dogovor koji daje i jedan milimetar drugoj strani (pogotovu ne kurti koji je u opoziciji vec dve decenije). kogod sa albanske ili srpske strane potpise dil kojim ne dobija 100% bice proglasen izdajnikom za vek vekova. lakse je ostati u opoziciji jos par godina i nadati se da ce vucic/thaci ili neko treci napraviti dil i proglasiti ih izdajnicima pa posle uzeti vlast

Edited by comandante
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je bolje to odložiti na 50 godina, a u medjuvremenu što više ljudi iz Kosova i Srbije poslati u Nemačku i dati im stalnu dozvolu za boravak. Umesto njih naseliti Sirijce, Libijce i ko još hoće da dodje sa BI. I kada njihovi sinovi i unuci dodju na vlast potpisaće šta treba i neće biti izdajnici.

Edited by ObiW
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, comandante said:

 

nazalost izgleda da kurti trenutno nece vlast, jasno je i njemu valjda da ce glavni zadatak nove vlade biti konacan dogovor sa srbijom, a niko nece da stavi svoj potpis na takav dogovor koji daje i jedan milimetar drugoj strani (pogotovu ne kurti koji je u opoziciji vec dve decenije). kogod sa albanske ili srpske strane potpise dil kojim ne dobija 100% bice proglasen izdajnikom za vek vekova. lakse je ostati u opoziciji jos par godina i nadati se da ce vucic/thaci ili neko treci napraviti dil i proglasiti ih izdajnicima pa posle uzeti vlast

Onda nije trebalo ni da se kandiduje na izborima, posao Premijera u svakoj državi je da omogući što bolji život građana i da ne unazadi državu koju vodi u svom mandatu. To nije igrica gde radi političar samo onoš što hoće već često mora da se proguta žaba zarad boljitka za sve građane. Neozbiljno je ako stvarno sad ne želi da preuzme odgovornost, kritikovao je sa punim pravom prethodne vlasti ali kad je došlo vreme da on upadne u to kolo polako traži izlaz.  

Edited by laki perkos
Link to comment
Share on other sites

Specijalni Trampov izaslanik Ričard Grenel izjavio da Priština mora da ukine takse,

a da će od Beograda tražiti da zaustavi kampanju povlačenja priznanja KiM .....

 

..ovi i da ukinu takse, ne znam kako zaustaviti to klupko povlacenja priznanja koje se odmotava :wink2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Mama_mia said:

Specijalni Trampov izaslanik Ričard Grenel izjavio da Priština mora da ukine takse,

a da će od Beograda tražiti da zaustavi kampanju povlačenja priznanja KiM .....

 

..ovi i da ukinu takse, ne znam kako zaustaviti to klupko povlacenja priznanja koje se odmotava :wink2:

dati nekoj banana drzavi koji milion i opet ce priznati kosovo, nema tu neke politike nego ko ponudi vise.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, laki perkos said:

dati nekoj banana drzavi koji milion i opet ce priznati kosovo, nema tu neke politike nego ko ponudi vise.

 

to je poznato, ali sam imala zelju da ovde lazno predstavim kao da se same drzave/ice jedna za drugom osvescuju...i ispravljaju prvobitne greske priznavanja

 

zato sto tako zvuci idilicnije, ali dzabe kad si mi pokvario idilu :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mama_mia said:

 

to je poznato, ali sam imala zelju da ovde lazno predstavim kao da se same drzave/ice jedna za drugom osvescuju...i ispravljaju prvobitne greske priznavanja

 

zato sto tako zvuci idilicnije, ali dzabe kad si mi pokvario idilu :classic_biggrin:

samo.surova realnost, idila na nekoj drugoj temi

Link to comment
Share on other sites

On 1/22/2020 at 7:39 PM, comandante said:

 

nazalost izgleda da kurti trenutno nece vlast, jasno je i njemu valjda da ce glavni zadatak nove vlade biti konacan dogovor sa srbijom, a niko nece da stavi svoj potpis na takav dogovor koji daje i jedan milimetar drugoj strani (pogotovu ne kurti koji je u opoziciji vec dve decenije). kogod sa albanske ili srpske strane potpise dil kojim ne dobija 100% bice proglasen izdajnikom za vek vekova. lakse je ostati u opoziciji jos par godina i nadati se da ce vucic/thaci ili neko treci napraviti dil i proglasiti ih izdajnicima pa posle uzeti vlast


To je bas bezveze. 
Idealan razvoj za srpskog vodju. 
Kurti znaci i nije nikakav politicar, kad 

ovo nije hteo da odigra, gde je mogao da vrti vucica. 
Vec od pocetka , gde je za koaliciju najbitniji bio dogovor oko ministarskih i predsednickih mesta, licilo je na losu politiku. 
 

Da li sada Tachi ima sanse da nekim trikovima kupovinama i podrskama ostane na vlasti? 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, laki perkos said:

Na Kosovu kazu da Kurti ima dve opcije. Da povegne negde preko ili da čeka likvidaciju.

Ko to kaže, ko to laže Perkose?

Daj neki link, kad već tvrdiš uvu glupost

 

4 hours ago, Kido from Junkovac said:


To je bas bezveze. 
Idealan razvoj za srpskog vodju. 
Kurti znaci i nije nikakav politicar, kad 

ovo nije hteo da odigra, gde je mogao da vrti vucica. 
Vec od pocetka , gde je za koaliciju najbitniji bio dogovor oko ministarskih i predsednickih mesta, licilo je na losu politiku. 
 

Da li sada Tachi ima sanse da nekim trikovima kupovinama i podrskama ostane na vlasti? 

 

4 hours ago, Kido from Junkovac said:


To je bas bezveze. 
Idealan razvoj za srpskog vodju. 
Kurti znaci i nije nikakav politicar, kad 

ovo nije hteo da odigra, gde je mogao da vrti vucica. 
Vec od pocetka , gde je za koaliciju najbitniji bio dogovor oko ministarskih i predsednickih mesta, licilo je na losu politiku. 
 

Da li sada Tachi ima sanse da nekim trikovima kupovinama i podrskama ostane na vlasti? 

Thaqi je predsednik i jedino bi mogao da dobije još jedan mandat od 5 godina. Pošto se predsednik bira u skupštini negda marta 2021. godine, to je nemoguća misija. Thaqi nije više predsednik PDK, već Kadri Veseli, i oni će u ovom mandatu biti opozicija.

Link to comment
Share on other sites

On 10/8/2019 at 9:44 AM, sreta-steta said:

Ja iskreno mislim da Kosovo nije spremno za vladu Kurtija. Mislim da bi njemu neki pandan bio mix Cede Jovanovica i Seselja u Srbiji. Postujem sto on nema putera na glavi, bar ne kao ostali glavoseci koji su marsirali kroz Kosovske institucije zadnjih 10 godina, ali upravo to ga cini neprihvatljivim, prvenstveno zapadu. Covek je jednostavno unmanageable, bar ne na oaj nacin kako je Tachi ili Haradinaj. On i AV zaista nemaju o cemu da razgovaraju. 

Tako da po meni je realna situacija novi izbori. 

 

evo jedan samoquote. 4 meseca izgubljenog vremena, samo jos jedan dokaz da ovo gde je balkan je ustvari tamni vilajet. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Konačno su valjda i Kurtija uspeli da ubede šta je dobro za njega i Kosovo pa će predsednik Parlamenta biti Mustafin čovek a sam Mustafa verovatno novi Predsednik Kosova.

Još ako stvarno dva mesta u vladi uzem i Srpska lista onda ni Aljbin nije onaj stari buntovnik

Link to comment
Share on other sites

Na sednici Skupštine Kosova izglasana je nova vlada čiji će predsednik biti Aljbin Kurti. Vlada je izglasana sa 66 glasova "za", dok je 10 poslanika bilo uzdržano. Na predlog Kurtija, Srpska lista će imati dva ministarska mesta - Dalibor Jevtić biće ministar za zajednice i povratak, a Ivan Milojević ministar za regionalni razvoj.

hahahahahahahahahahahaha



kurti jede malu decu, ubija srBsku nejač ovo ono haosi ludila  idemo!!!!!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dobro ih stisnuo onaj amer izaslanik. Kurti od price da nece dati mesto SL Vladi sad daje velikodusno dva ministartva a SL po ko zna koji put oberučke to prihvata uz neku samo njima jasnu priču da ga ne podrzavaju. Nije šija.nego vrat, rekli bi u narodu. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, laki perkos said:

Dobro ih stisnuo onaj amer izaslanik. Kurti od price da nece dati mesto SL Vladi sad daje velikodusno dva ministartva a SL po ko zna koji put oberučke to prihvata uz neku samo njima jasnu priču da ga ne podrzavaju. Nije šija.nego vrat, rekli bi u narodu. 

 

Bukvalno.

 

Dosao čovek pozavrtao uši gde treba i kako treba... svee pet nema problema :roflmao:

 

 

A onda kad vide amerikancu leđa, ima da nam objaşnjavaju kako nije istina:

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Stoned Laki21 said:

javi se

 

@laki perkos e


:s_d:

84270098_2668472303228961_85251804652948

 

Parlamentarne igre su igre bez granica, tako da je moguće, kako ne biti u vladi, a podržavati vladu, tako i biti u vladi a ne podržavati vladu. Znači, nisi u koaliciji, nemaš ugovor, ne moraš da glasaš za predloge vlade, a imaš ministre u vladi. 

Šta ja mislim o takvim igrama, nije bitno, nije ni pristojno da kažem.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Stoned Laki21 said:

javi se

 

@laki perkos e


:s_d:

84270098_2668472303228961_85251804652948

U stvari ovo je priča koje se drži i Kurti. Upravo je ovo rekao kada je imao intervju kod Jugoslava Ćosića. Rekao je - poštovaćemo ustav, daćemo srpskoj listi mesta u vladi, ali nećemo biti u koaliciji.

E sada koliko taj prelom mozga ima smisla, nemam pojma. To je kao ona priča iz Simpsonovih - "uzeću novac, ali pošto mi se gadi to što radite neću Vas gledati u oči dok ih uzimam"

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Div said:

 

Parlamentarne igre su igre bez granica, tako da je moguće, kako ne biti u vladi, a podržavati vladu, tako i biti u vladi a ne podržavati vladu. Znači, nisi u koaliciji, nemaš ugovor, ne moraš da glasaš za predloge vlade, a imaš ministre u vladi. 

Šta ja mislim o takvim igrama, nije bitno, nije ni pristojno da kažem.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...