Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

Quote

 

- Srbija je posvećena stvaranju nove platforme za Veliku Srbiju. Srbiji je potrebna platforma za širenje i ne smemo dozvoliti četvrtu Jugoslaviju, to je cilj Srbije - rekao je on za ABC njuz.

https://www.blic.rs/vesti/politika/kurti-o-mini-sengenu-ne-smemo-dozvoliti-cetvrtu-jugoslaviju/rdlmqfb

 

Inicijativa o "mini-šengenu" koju su nedavno predstavili predsednik Srbije Aleksandar Vučić i premijeri Albanije i Severne Makedonije, Edi Rama i Zoran Zaev.

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=11&dd=04&nav_category=640&nav_id=1612414

 

Izgleda da je dopizdelo da cekaju Vučića da odradi šta je verovatno obećao, jer nije sanjao kako je to lepo biti na vlasti, svi ti se klanjaju, dobijaš ordenje za spasavanje Kocoba, može da se krade i reketira. Pretpostavljam da AV pokušava da rastegne maksimalno i sačeka parlamentarne izbore, kako bi obezbedio bar još 4 godine sigurne krađe i bahaćenja. 

Sigurno je molio i molio da mu daju bar 17,5 ari oko Leposavića da može da proslavi veliku srBsku pobedu, ali izgleda mrka kapa, moraće da smisli kako da objasni ljudima da su Đilas, Jeremić i Obradović izgubili celo Kosovo.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, AgroUrban said:

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=11&dd=04&nav_category=640&nav_id=1612414

 

Izgleda da je dopizdelo da cekaju Vučića da odradi šta je verovatno obećao, jer nije sanjao kako je to lepo biti na vlasti, svi ti se klanjaju, dobijaš ordenje za spasavanje Kocoba, može da se krade i reketira. Pretpostavljam da AV pokušava da rastegne maksimalno i sačeka parlamentarne izbore, kako bi obezbedio bar još 4 godine sigurne krađe i bahaćenja. 

Sigurno je molio i molio da mu daju bar 17,5 ari oko Leposavića da može da proslavi veliku srBsku pobedu, ali izgleda mrka kapa, moraće da smisli kako da objasni ljudima da su Đilas, Jeremić i Obradović izgubili celo Kosovo.

 

 

A vidiš kako je lepo upakovano:  biće sankcije ako se ne prizna kosovo... kad ono medjuti :s_d:

Quote

Između toga, Palmer je spomenuo "sankcije", nešto što se odavno nije čulo, bar ne javno i eksplicitno: "Nabavka ruskog naoružanja od strane Srbije predstavlja rizik za uvođenje sankcije i mi se nadamo da će naši srpski partneri biti pažljivi po pitanju bilo kakve transakcije te vrste", naglasio je Palmer u intervjuu za makedonsku televiziju Alsat M.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Stondisha said:

 

 

A vidiš kako je lepo upakovano:  biće sankcije ako se ne prizna kosovo... kad ono medjuti :s_d:

 

 

Da su u pitanju sankcije koje direktno pogadjaju gradjane Srbije ni po jada, ali posto su u pitanju sankcije koje bi pogodile sam drzavni vrh - verovatno zabrana putovanja u neke zemlje, zamrzavanje imovine - e, to je vec problem broj jedan!

 

P.S. Poceo i on da govori o "nepravednim i nicim izazvanim sankcijama" . Znamo onda koliko je sati 🙂

Edited by Duh koji lebdi
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, comandante said:

dobar al bin ali (za mene) previse demagogije i populizma

 

Previše je i kontradiktornosti u njegovoj priči. Jedan intervju od pola sata ne mora da bude pokazatelj budućeg delovanja, posebno kad se ima u vidu da Kurti još nije premijer, tek treba da dobije mandat i da ispregovara sa koalicionim partnerima sastav  i program vlade.

Njegovo ojašnjenje zašto je tu albanska zastava a nema kosovske, pozivanje na istoriju i identitet, i tvrdnja da su njemu svi građani jednaki, da će on biti premijer Kosova, a ne Albanaca, odbijanje saradnje sa srpskom listom jer je pod uticajem i kontrolom Beograda nekako su nesaglasni. Treba Srbija da oslobodi Srbe sa kosova pritiska, da ih ne koristi za svoje ciljeve, ciljeve vladajuće grupe, ali, kao što je svojevremeno rečeno, mogu Albanci da se osećaju kao Jugosloveni ali ne mogu kao Srbi, tako i Srbi sa Kosova, mogu pod kosovsku zastavu ali ne mogu pod albansku. Jesu to samo spoljna obeležja, simboli, ali su odraz stvarnog stanja, shvatanja i podela.

Rano je za zaključke, tek su prošli izbori, ne očekujem velike promene, treba za to znage, volje, podrške spolja, minimum saglasnosti unutra, može li Kurti da uspostavi kontrolu, da suzbije korupciju, obezbedi razvoj i istovremeno da rešava međunarodni status Kosova, ili će i on imati izgovor za neispunjenje obećanja, smeta Srbija, Dačić. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vrlo dobra emisija, jeste bilo je jedno 30% čiste demagogije i izbegavanja odgovora ali iz ostatka smo mogli naslutiti zašto je naša vlast podržavala Haradinaja a Kurtija kritikovala kao crnog đavola. Čovek ne želi ništa da ima sa lopovima i više verovatno neće biti "nabacivanja lopti" između Beograda i Prištine.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Ja sam tamo neke '97 upoznao Albina i do sinoć sam bio uverenja da je iznad dnevno-političkih fraza  ali očito bavljenje politikom kvari ljude. Par stvari mi je baš onako zanimljivo u njegovom izlaganju. Zalaže se sa punim pravom da zvanična Srbija prihvati činjenicu da je činila zločine nad kosovskim Albancima ali nikako nije spreman da prihvati činjenicu da su pripadnici UQK činili zločine nad srpskim civilima, etničko čišćenje Srba sa KOsova naziva njihovim odlaskom i minimizira broj proteranih. Čak i ne sprovođenja odluka komisije za zaštitu imovine ne želi da komentariše.  A kao hteo bi reciprocitet!

Nema tu poverenja odmah da vam kažem, sve dok se obe strane ne suoče potpuno sa svojim bedastoćama. Samo što svako gleda da to uradi samo druga strana.

Zanimljivo je i njegovo apslutno negiranje "kosovara" što je uglavnom opcija međunarodnih pregovarača, istina tu se slažem sa njim. Oko Olivera je izneo stav većine kosovskih Albanaca koji su i dalje uveenja da je pokoojni bio ratni zločinac iako o tome nikad ni jedan dokaz nije iznešen na sudu.

Najviše je poentirao sa ukazivanjem da čak i na današnjem Kosovu opozicija može na izborima mirno da preuzme vlast, videćemo kakav će on biti kao vladar ?  ne bi bio ni prvi ni poslednji koje se drastično izmenio. Nekako mi je prilično bleda slika u odnosu na onog beskompromisnog Albina sa kraja 90-tih   

Edited by perkos
Link to comment
Share on other sites

 

Quote

„Srpska lista je pobednik izbora unutar srpske zajednice i kao takva ima ekskluzivno pravo da bude deo institucija“, rekao je u Jevtić u Dnevniku RTS-a.

 

boli Kurti ove za sve pare  😄

https://insajder.net/sr/sajt/vazno/16032/Đurić-Reciprocitet-Kurtija-je-eufemizam-za-odbacivanje-dijaloga.htm?fbclid=IwAR1N5iRtAi9yxW0WSc-kl0gns7EcmAuG3jljLcbSkVEgGNd4AGZMlPadq5E

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, perkos said:

Ja sam tamo neke '97 upoznao Albina i do sinoć sam bio uverenja da je iznad dnevno-političkih fraza  ali očito bavljenje politikom kvari ljude. Par stvari mi je baš onako zanimljivo u njegovom izlaganju. Zalaže se sa punim pravom da zvanična Srbija prihvati činjenicu da je činila zločine nad kosovskim Albancima ali nikako nije spreman da prihvati činjenicu da su pripadnici UQK činili zločine nad srpskim civilima, etničko čišćenje Srba sa KOsova naziva njihovim odlaskom i minimizira broj proteranih. Čak i ne sprovođenja odluka komisije za zaštitu imovine ne želi da komentariše.  A kao hteo bi reciprocitet!

Nema tu poverenja odmah da vam kažem, sve dok se obe strane ne suoče potpuno sa svojim bedastoćama. Samo što svako gleda da to uradi samo druga strana.

Zanimljivo je i njegovo apslutno negiranje "kosovara" što je uglavnom opcija međunarodnih pregovarača, istina tu se slažem sa njim. Oko Olivera je izneo stav većine kosovskih Albanaca koji su i dalje uveenja da je pokoojni bio ratni zločinac iako o tome nikad ni jedan dokaz nije iznešen na sudu.

Najviše je poentirao sa ukazivanjem da čak i na današnjem Kosovu opozicija može na izborima mirno da preuzme vlast, videćemo kakav će on biti kao vladar ?  ne bi bio ni prvi ni poslednji koje se drastično izmenio. Nekako mi je prilično bleda slika u odnosu na onog beskompromisnog Albina sa kraja 90-tih   

Ka po običaju izvrćeš činjenice. Za procesuriranje ratnih zločina nezavisno ko ih je počinio, jasno je rakao šta misli. Postavi ceo intervju,  a ne da manipulišeš, jer samo to jedino dobro radiš.

31 minutes ago, Stondisha said:

Pa jasno je rečeno da će jedno ministarstvo pripasti SL, ali da neće biti deo kolaicije na vlasti.  Vodiće SL ministarstvo koje joj po ustavu sleduje, ali nikako SL više neće biti ucenjivački faktor sa 10 poslaničkih mesta.Ko  malo bolje poznaje situaciju na Kosovu, do sada su svaki izbori davali premijera uz saglasnost SL. Ova vlada neće biti zavisana od SL.

 

Link to comment
Share on other sites

Tanak Kurti, od predjasnih ce biti bolji toliko koliko nije ratni zlocinac. Prilicna demagogija, verujem da nece ostati imun na vlast i ostale benefite, a socijaldemokratsko opredeljenje ce mu trajati 7-8 meseci. Svakako mnogo jaci pregovarac za Vucica, a znajuci naseg psiha, ima Kosovo da stoji kao nereseno pitanje jos narednih 10 godina. 

Link to comment
Share on other sites

Quote

"Reciprocitet je pravi princip zdravih konstruktivnih odnosa. Utvrdićemo registar, listu svih elemenata koji se tiču reciprociteta sa Beogradom", naveo je Kurti objašnjavajući kako je potrebno prvo odrediti reciprocitet da Srbija prvo učini nešto na nekom drugom polju, pa tek onda ukinuti takse, a zatim dobro pripremiti dijalog.

Najava nove ucene....

Link to comment
Share on other sites

Ma kakve ucene. Pa naravno da Vucic treba nesto da uradi prvi.

Sedam godina sam samcit 'pregovara' I nije pomerio svoju retoriku

ni za milimetar niti je bilo sta pozitivno uradio za Srbiju.

 

Na osnovu cega bi sada on dobio nesto, nije jasno.

Kazem 'on' jer jbg, on je Srbija.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kido from Junkovac said:

Ma kakve ucene. Pa naravno da Vucic treba nesto da uradi prvi.

Sedam godina sam samcit 'pregovara' I nije pomerio svoju retoriku

ni za milimetar niti je bilo sta pozitivno uradio za Srbiju.

 

Na osnovu cega bi sada on dobio nesto, nije jasno.

Kazem 'on' jer jbg, on je Srbija.

 

 

 

Ma idemo u krug bzvz. Vučić kaže nastavak dijaloga kad se ukinu takse. Šta je bio povod za takse ? ....i onda lagano dolazimo do polemike ko su Iliri, kad su došli na Balkan.....

Lično mislim, da ni te takse...odnosno reciprocitet nekakav neće promeniti sliku. Ni puna nezavisnost, priznanje od Srbije ne bi nešto promenilo, biće još zahteva.

Link to comment
Share on other sites

Da li se vrtimo u krug ili stojimo u mestu ne znam, ali normalna retorika sa nase strane je neophodna za pocetak. 
dok god mi insistiramo da je ‘celo Kosovo koje je Djilas dao’ ustvari nase, 

ne mozemo ocekivati normalnu retoriku sa druge strane, niti realne zahteve. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Pristevac said:

Ka po običaju izvrćeš činjenice. Za procesuriranje ratnih zločina nezavisno ko ih je počinio, jasno je rakao šta misli. Postavi ceo intervju,  a ne da manipulišeš, jer samo to jedino dobro radiš.

 

Pristevac, cini mi se da se nikada nisi slozio sa Perkosom u vezi bilo cega na Kosovu. Ako jesi, onda se izvinjavam. Odakle toliki animozitet, prosto bode oci. Mislim obojica ste iz Pristine i obojica ste napustili taj grad, a opet kao rogovi u vreci.

Nije da te kritikujem nesto, svakako imas pravo na svoje misljenje, nego daje sliku koliko je to lose sve dole, da cak i ljudi koji vise ne zive tamo, ne mogu ni oko cega da sloze.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...