Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

2 hours ago, Duh koji lebdi said:

 

Kad jedan balkanski narod ima nacionalni program koji se prozima kroz vekove (kakav god da je) i oko kojeg je jedinstven, treba mu cestitati na tome.

Ovde da pitas tri Srbina gde vidi Srbiju za 5 godina, cuo bi od njih 10 razlicitih odgovora.

 

Pa kada mi mlade Srbe od osnovne skole ucili da su Srbi stariji od dinosaurusa, da su nebeski narod i da su sve zemlje na balkanu srpske, nepravedo otete, verovatno bi i mi bili jefinstveni u toj bolesnoj nacionalistickoj težnji.

Link to comment
Share on other sites

Ja iskreno mislim da Kosovo nije spremno za vladu Kurtija. Mislim da bi njemu neki pandan bio mix Cede Jovanovica i Seselja u Srbiji. Postujem sto on nema putera na glavi, bar ne kao ostali glavoseci koji su marsirali kroz Kosovske institucije zadnjih 10 godina, ali upravo to ga cini neprihvatljivim, prvenstveno zapadu. Covek je jednostavno unmanageable, bar ne na oaj nacin kako je Tachi ili Haradinaj. On i AV zaista nemaju o cemu da razgovaraju. 

Tako da po meni je realna situacija novi izbori. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Vredni mrav said:

 

Pa kada mi mlade Srbe od osnovne skole ucili da su Srbi stariji od dinosaurusa, da su nebeski narod i da su sve zemlje na balkanu srpske, nepravedo otete, verovatno bi i mi bili jefinstveni u toj bolesnoj nacionalistickoj težnji.

 

A mislis da ih ne ucimo? 🙂

Ne govorim ja uopste o nacionalizmu i velikim drzavama, govorim o tome da jedan narod ima jedan plan koji sprovodi vec jedan vek.

 

Evo, ko nama brani da sebi postavimo makar kratkorocan cilj i da se ceo korpus angazuje na tome? 

Ne, ako bi takav cilj bio ulazak u EU i NATO, opet bi pola ljudi bilo protiv. Ako bi nam cilj bio pomirenje u regionu, opet isto. Ako bi cilj bila izgradnja moderbog demokratskog drustva, opet bi polovina rekla - ok, moderna drustva su Madjarska, Poljska, Turska itd.

 

Kod nas nema konsenzusa oko najvazninih stvari, kamoli oko sitnica. Nema teme oko koje smo jedinstveni. Da pustimo ove deklarativne price politicara, kad znamo da od toga nema nista. 

Edited by Duh koji lebdi
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, sreta-steta said:

Ja iskreno mislim da Kosovo nije spremno za vladu Kurtija. Mislim da bi njemu neki pandan bio mix Cede Jovanovica i Seselja u Srbiji. Postujem sto on nema putera na glavi, bar ne kao ostali glavoseci koji su marsirali kroz Kosovske institucije zadnjih 10 godina, ali upravo to ga cini neprihvatljivim, prvenstveno zapadu. Covek je jednostavno unmanageable, bar ne na oaj nacin kako je Tachi ili Haradinaj. On i AV zaista nemaju o cemu da razgovaraju. 

Tako da po meni je realna situacija novi izbori. 

 

Znači Kosovo da bira Tačija i Haradinaja jer Kurti ne odgovara Vučiću?  :krstipd4:


Svakakve bot formulacije imali smo prilike da pročitamo ovde, ali da će na Kosovu biti novi izbori jer AV nema sagovornika u Kurtiju koji je operisan od ratnih zločina i neumrljane prošlosti... :krstipd4:

 

Kolko boli odjebavanje srBske liste da je to strašno, ali strašno. 

Ako i treba da boli, tek će da boli kad krene bežanija odozdo Radojičića, Veselinovića i sličnih Rakića....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sta je s tobom? Citas ukoso? Kurti ne odgovara zapadu ne Vucicu jer ne moze se njim upravljati na isti nacin kao sto moze Vucicem (citaj nije jedan od onih sto posecuje jahte). Taci, Haradinaj, Vucic... to je ista ekipa ekonomsko-zlocinacka koja moze da cinculira ali na kraju igra kako joj se kaze. Ovaj lik je iz drugog filma. 

I ko je pominjao Taci-Haradinaj vladu? Prvo koliko sam razumeo to nije izvodljivo jer pobednik mora da predlozi mandatara. Drugo i da se skrpe zajedno, ne mogu da dobace do 50% nikako. Dakle - novi izbori gde je ideja da okosnica budu Taci- Mustafa to je po meni realan scenario. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sreta-steta said:

Sta je s tobom? Citas ukoso? Kurti ne odgovara zapadu ne Vucicu jer ne moze se njim upravljati na isti nacin kao sto moze Vucicem (citaj nije jedan od onih sto posecuje jahte). Taci, Haradinaj, Vucic... to je ista ekipa ekonomsko-zlocinacka koja moze da cinculira ali na kraju igra kako joj se kaze. Ovaj lik je iz drugog filma. 

I ko je pominjao Taci-Haradinaj vladu? Prvo koliko sam razumeo to nije izvodljivo jer pobednik mora da predlozi mandatara. Drugo i da se skrpe zajedno, ne mogu da dobace do 50% nikako. Dakle - novi izbori gde je ideja da okosnica budu Taci- Mustafa to je po meni realan scenario. 

 

prijatelju, Zapadu treba granica i diplomatski odnosi izmedju Srbije i Kosova... ko će to da sprovede  ne interesuje ih toliko.  Vučić i Tači, ko to ne vidi ja mu pomoći ne mogu,  igraju igru čekanja i boli ih stojko  njima nije u interesu da se reši pitanje nezavisnosti Kosova jer onda moraju da rade nešto realno...  evo ga ovaj naš dramoser za 7 godina ništa nije uradio... Tači pred izbore uveo carinu 1000% on je kao Kosovski nacionalista i bori se protiv Srbije, pecoli nije cenzus prešao, Čeku je u Hagu....  jednom rečju Kosovo je otišlo napred u odnosu na devedesete... mi čekamo nešto sa Vučićem Dačićem i ostalim Vulinima i Krkobavićima...  e sad nateraj ti narod kosova da se vrati nazad i da bira ove nesposobne jer su Srbi izabrali nesposobnog... 

 

a u opoziciji još nesposobniji koji pišaju uz Evropski vetar....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Stiletto said:

Postoji li neka šansa da se u formiranju vlade Kosova zaobiđe Kurti? Da se skupe (lupam) Tači, Mustafa i Srpska lista, formiraju vladu i pošalju ga u opoziciju i pored pobede na izborima?

 

po zakonima na KS što sam ispratio, onaj koji je pobedio mora da bude premijer i da ima srbina za ministra.

Znači ne.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nije Kosovo otislo nigde u zadnjih 10-15 godina. I dalje tapkaju u mestu, ljudi beze odande i vrte istu plocu Srbija ovo, Srbija ono... kao svi problemi koje imaju bi nestali, samo kad bi ih Srbija pustila u interpol ili unesko... moz' misliti. Zapad istu stvar hoce i od Srbije i Kosova: resite taj problem koji imate. Da bi se isti resio, moras da i sa jedne i druge strane imas ljude koji su voljni da se NESTO dogovore. Sada, to je mnogo lakse sprovesti sa trgovcima nego sa idealistima, pogotovo takvim idealistima koji nemaju neku zutu kucu koja moze da im istrci svako malo. Dakle, Kurti nije taj lik...

Druga stvar je sto se provlaci da je AV neki problem ovde... da Kosovska strana pristane na nesto (sta god to bilo) sto AV moze da proda Srbiji, on bi to potpisao naglavacke. Kolko god mi ne voleli njega, ipak je veci problem na Kosovu. 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, sreta-steta said:

Druga stvar je sto se provlaci da je AV neki problem ovde... da Kosovska strana pristane na nesto (sta god to bilo) sto AV moze da proda Srbiji, on bi to potpisao naglavacke. Kolko god mi ne voleli njega, ipak je veci problem na Kosovu. 

 

A šta beše mi tražimo? Kakav beše naš plan za kosovo?

 

Za Kosovo znamo: Full nezavisnost i fuck off.  

 

 

Šta mi oćemo?  

 

hint: ko se seća zajednice srpsih opština još?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stondisha said:

 

 

hint: ko se seća zajednice srpsih opština još?

 

Ja sam ladno zaboravio na ovo hahahaah

 

Elem, ja sam slabo informisan o desavanjima na Kosovu i takodje sam od nasih medija uglavnom stekao utisak da je Samoopredeljenje ekstremnija stranka koja je jos tvrdja oko dogovora od Ramusa i Tacija. Svakako su mi malo cudni kosovski lideri u celom ovom procesu, jer stekao sam utisak da su ponudili Vucicu 17 ari na severu i posetu Gracanici jednom godisnje da bi uzeo to lagano. Naravno, to je samo moj utisak, kreiran kroz ovlas pracenje nasih medija. 

Link to comment
Share on other sites

Kurti je Dodik vol 2 sa pricom o ujedinjavanju na miran nacin. On Kosovo sam ne priznaje ili ga dozivljava samo kao usputnu stanicu ka krajnjem cilju. Zato njega prakticno i zabole za to da li ce Kosovo uci u UN i da li ce imati sporazum sa Srbijom. Deluje da nas ceka status kvo jedno 2-3 godine.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, sreta-steta said:

On i AV zaista nemaju o cemu da razgovaraju. 


Ajde sto Kosovo nije spremno za njega, nije ni Srbija.
 

Sudeci po spinovanju u tabloidima i komentarima i vlast se slaze. Pocelo je zapljuvavanje i udari u familiju ( u zenu mu, onako balkanski).

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

Nisam ja siguran da njemu spinovanje treba uopste: ako covek sam izjavi da to sto mora da pravi vladu sa Srbima ne znaci da to mora da bude srpska lista - kakva god da je, izabrana je. E sad on ce da odredjuje s kim ce da prica... Nema smisla vracati se na njegove izjave od ranije: to je jednako relevantno kao citirati AV iz vremena SRS. Ovo, za sada, meni deluje da nije covek koji moze Kosovo da povuce napred. Ni prvi ni poslednji politicar koji nije spreman/sposoban da bude na poziciji koju je dobio. 

 

@Stondisha evo, plan je ovo sto je AgroUrban napisao. I sta je odgovor Kosova na to? 

 

Link to comment
Share on other sites

Vidi ovo dole (u najboljem stilu sluzbe sa sve komentarima), tacno se uklapa u ono sto @Stondisha pise. Cim pocne slajmara da leti (izvinjavam se gadljivima), pisi propalo sa pregovorima, krece blame game. I sve stoji.
 

https://www.kurir.rs/vesti/politika/3335933/srbe-mrzi-iz-dna-duse-sanja-veliku-albaniju-i-mozda-ce-biti-premijer-a-zivi-na-zeninoj-grbaci-ovo-je-kurtijeva-gospodja-norvezanka-a-tek-njega-da-vidite-kao-mladozenju-pogledajte-na-kojoj-ruci-nosi-burmu-foto

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

 

6 minutes ago, perkos said:

To nije srpska lista nego SNS lista a ovo što kurir i slični kreću u ofanzivu samo znači da AV nema adekvatan odgovor na Kurtija kao premijera i pregovarača.  

 

Bez obzira bila to SNS lista ili bilo koje druge partije, to je lista koja je dobila glasove, a znalo sa da nece niko drugi dobiti glasove, jer da bi dobio glasove moras da nesto ulozis dole.

Da li je iko ista ulozio?

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Constantin said:

:ajme:  majko mila.....pos...em im se u naslov :hammer:

 
Upravo!

 

Nosi na desnoj, jer ga luterani nose na desnoj kao i pravoslavci. Hoce reci papucar, blago receno. Da je povezao zenu bilo bi sve po propisu.
 

Obice im (nam) se ovaj chobanluk o glavu ko i devedesetih. Misle evo Trampa i Dzonsona doslo vreme sirovina na «nas» nacin. Kad sve «unormali» nahebali smo, ustvari taj jadan narod sto jos zivi dole.

 

Albanci su za njih master mind u politickoj strategiji tri koraka ispred. Oni finansiraju medjunarodne pop zvezde, a ovamo Dacic ima satorske tezge umesto da se bavi diplomatijom.

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, perkos said:

To nije srpska lista nego SNS lista a ovo što kurir i slični kreću u ofanzivu samo znači da AV nema adekvatan odgovor na Kurtija kao premijera i pregovarača.  

Znaci kad kosovski mediji udare na AV to je zato sto albanci nemaju odgovor na Vučića. Zanimljivo rezonovanje. 

 

A ko uopste moze da ima odgovor na potpuno antievropske i nedemokratske stavove Kurtija? Boli me k za izbore i ko je za koga glasao, ja pravim Veliku Albaniju... kul skroz.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...