Jump to content

Proizvodnja u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

11 hours ago, Vjekoslav said:

 

Baš velika šteta što Jugoturbina i Končar nisu imali plovne puteve do svojih pogona u Zagrebu i Karlovcu. (Sava-Kupa)

 

To prevoziti cestom je izuzetno komplicirano i skupo.

A odlične tvornice, šteta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Yoyogi said:

Nije to bilo samo u duhu vremena, to je večito.

Evo, kako je Obama komunističkim metodama (kao kada su pekarski TAM-ići vozili keš za isplatu plata u Kragujevcu) spasio Detroit. Baš tako, džakovima para.

Kako su dosli do toga? Tako jer, kada nema Lade i Yuga, američka su kola najgore što pare mogu da kupe, i danas.

 

I eno ih, ćopaju usput i dalje.

 

Ovaj post ispade neviđen. Bump up.

Link to comment
Share on other sites

On 8/18/2019 at 3:11 PM, mrd said:

Ma nisu bile greska, ali se moglo i bez njih i sve bi bilo isto i bolje, posto neposteni ljudi ne bi mogli da kradu. Ne kazem ja da nije bilo napretka, tog napretka bi bilo i pod fasizmom, robovlasnistvom, ali bi napredak bio najveci pod kapitalizmom. Tvoj bi deda bio jos motivisaniji da uzme, bolelo bi ga uvo sto je zemlja okrugla.

Vidis da su svi oni drugi posle komunizma, mnogo vise uspeha pokazali od nas. Pre rata jedan moj deda je kao postar imao Cindapa i 2 karabina, zato sto je radio marljivo. To nema veze sa uredjenjem.

 

Opet, razlicite stvari. U stvari, potvrdjujes moje stavove poslednjom recenicom - "nema veze sa uredjenjem".

Najverovatnije bi stvari bile bolje i brze da Jalta ispala drugacije, tj. da je "zapad" dobio 80 ili 100% u Yu.

Kao sto bi i bile losije da Staljin dobio 100%.

 

Kada sam pisao o rodnom selu mojeg dede, i meni i njima je bila bitna struja. Niko nije nije pitao je li je to doveo Westinghouse ili neka socijalisticka institucija.

 

Drugim recima, nema smisla obezvredjivati bas apsulutno sve, samo zato jer su neke (stavise, mnoge!) dobre stvati uradjene u tom periodu.

 

 

Edited by zoran59
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, zoran59 said:

... opet, razlicite stvari ... u stvari, potvrdjujes moje stavove poslednjom recenicom - "nema veze sa uredjenjem".

... najverovatnije bi stvari bile bolje i brze da Jalta ispala drugacije, tj. da je "zapad" dobio 80 ili 100% u Yu ... kao sto bi i bile losije da Staljin dobio 100%.

... kada sam pisao o rodnom selu mojeg dede, i meni i njima je bila bitna struja. Niko nije nije pitao je li je to doveo Westinghouse ili neka socijalisticka institucija.

... drugim recima, nema smisla obezvredjivati bas apsulutno sve, samo zato jer su neke (stavise, mnoge!) dobre stvati uradjene u tom periodu ... 

 

 

Itekako ima veze sa uredjenjem!

O SBBKBB, Jalti, Zapadu (na koji nisu hteli, protiv koga su se do zadnjeg rvali, pa cak i sada!) kao i Dzugasviliju ne vredi ni raspravljati - to je veciti shitholinski 'traditional' protiv sudija.

Igraju lose - a krive sudije!

:classic_blink:

Nema potrebe menjati teze - ne radi se o tome je li struju doveo Westinghouse ili 'socijalisticka institucija', radi se o tome da je to bilo uradjeno kasno, nekvalitetno i navrat-nanos.

 

Sumnjam da je obicnim ljudima po tim mestima trebala neka uslovna 'elektrodistribucija' po lokalnim palankama, gde likovi sede, liferuju nekle izvestaje i desetljecima primaju plate (od novca koji ubiraju za bedan kvalitet usluge) a gradjanstvo / seljani kvaliitetnu struju nisu ni videli. Ko je sprecavao 'elektrodistribucije / vodovode' i sl? Jalta & Dzugasvili, Zapad?

Bagra ideoloska samoupravna i lopinska!

 

Niko ne obezvredjuje bas sve, samo dokle cemo da slusamo 'samoupravno-socijalisticki' witz o tri zelje: brdu hljeba, potoku rakije ... i jos litri rakije?

:wicked:

'Mnoge dobre stvari uradjene u tom periodu'?

:ajme:

Mislim da je mnogo vise dobrih stvari moglo biti uradjeno da nije bilo anticivilizacijskih eksperimenata, nametanja ideoloskog ludila, gde je laznu korist imala sacica, a ostali imali realnu stetu i gradili faraonove piramide. 

I to iz svog dzepa.

 

Tek sada, kad je to ludilo ljosnulo - mnogi imaju preilike da uvide ko su, gde su bili, sta su radili.

Zali boze potrosenog vremena i zivota.

:tired:

 

U ovoj Ex_Yu vukojebini bi trebalo uvesti zakon, kao u nemackoj oko nacizma / adolfa - ko pomene lepote propalog rezima - jedno 6 meseci ladovine, drustveno-korisnog rada i zabeleska u dosijeu. Da vidis kako bi se momentalno odvikli od budalastina.

A neki licni bubuljicarski spomenar - ma koga je uopste briga!

 

...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

...

 

Zasto - 'gadnije'?

Imas toga i kod Kocica, Nusica, i kasnije - pa to je kompletna ovdasnja politicka istorija.

A imas i u demokratskoj nemackoj.

Ima i onaj BND (Bundesnachrichtendienst) / BfV (Bundesamt für Verfassungsschutz)

:classic_cool:

 

Normalno, sve ovo uz kinichki sarkazam i ironiju.

Tek da se opipa bilo.

:classic_huh:

 

...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
1 hour ago, Amigo said:

Jos jedan bankrot, ovaj put Adria Airways

 

Kompanija je bankrotirala poslije 58 godina postojanja.

 

U SFRJ je to bio drugi avio prevoznk. Prvi je naravno bio JAT, koji je imao direktne letove za sve kontinente. 

Interesantno sve ono sto je vec postojalo, kao npr direktne linije za SAD, sada se smatra velikim uspjehom.

Jadna Slovenija.Tomos i Elan su preselili proizvodnju u Kinu i Indiju. Ljudi bez posla.

Do 1990. su Slovenci mogli da odu direktnim letom u New York, svaki dan u godini. Danas ni regionalni letovi malim avionima više ne pale.

Istini za volju, ti letovi Beograd - New York mada su bili dnevni, jedan dan su sletali u Zagreb, drugi dan u Ljubljanu, širokotrupni DC-10.

 

Niko od njh nema letove za Ameriku a Srbija ih ima.

 

Trebali bi Slovenci da se sete da je cela Jugoslavija znala za njih, na muzičkom su deca, pa i ja,  u Srbiji, pevala "Solčence zahaja", i "Moj očka ima konjčka dva". Čitala cela SFRJ knjige Ivana Cankara.

Danas su beznačajni, niko ne yebe 2% i da Trampova žena nije Slovenka, niko ne bi ni čuo za tu državu.

 

Propast Adria Airways? Naravno, kao što je propao mađarski Malev kada je EU naredila nema više državnih subvencija.

Neka se spremi za propast Croatia Airlines.

 

Frank Zappa, roker, izjavi jednom da država mora imati avio kompaniju i svoje pivo. Slovenci izgleda ostaju samo na pivu. Šta će im više kada ne znaju kako da vode avio firmu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je Slovenija kao drzava beznacajna, sta je Srbija znacajnija Americi? Nama za utehu da oni ne sanjaju Jugoslaviju nego Veliku Karantaniju.

 

Inace, su prema Jugoslaviji i danas orijentisani u srednjim i starijim generacijama i vise postuju tradiciju te drzave od koje su se prvi razdruzili od ostalih u regionu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Janne240 said:

Ako je Slovenija kao drzava beznacajna, sta je Srbija znacajnija Americi?

Značajna jer je primila 3 zatvorenika iz Guantanama i za uzvrat dobila te direktne letove. Kako tako ali ih ima.

Od miliona izbeglica koje su prošle kroz Srbiju, niko se ne čudi ako su se trojica baš i zadržala.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"Sloboda" iz Čačka je imala svoju Višu elektotehničku školu. Kao za "pogonske inženjere" i za "Slobodine" potrebe.

 

To je, posle propasti "Slobode" preraslo u Univerzitet. Ko tamo diplomira, po Bolonji, je Magistar elektrotehnike. Kao da je studirao na ETF u Beogradu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...