Jump to content

Na šta mi mirišeš?


dekkard

Recommended Posts

Davno, čitala sam jedan roman u kojem je bila scena pripreme mlade za prvu bračnu noć, rodjake je spremaju i nakon što su je okupale, počinju da je parfimišu, svaki deo tela - kap drugog cvetnog ulja. Zapamtila sam samo da perunika ide na predeo oko pupka. 

Mene fascinira činjenica da miris dobrog parfema ostaje u bočici mnogo godina  i kad samog parfema više nema, kao da je duša parfema ostala. Magija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ljeto

spacer.png

 

 

 

 

Zima

spacer.png

 

 

Aqua di Parma bilo koja, pošto ih ima baš dosta (ja furam ovu sa slike) mi je najprijatnije iznenađenje poodavno... Poseban plus jer ne liči ni na jedan parfem koji sam imao priliku da pomirišem... cijenim da ću se dugo zadržati na njoj. 

Edited by Ne sam Safete
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Safete,two thumbs up,za Spicebomb Extreme..ubica :thumbup: Pravi zimski,premium,miris,iako ne i medju najskupljima..totalna preporuka

Ja cu preporuciti takodje jedan lep,zanimljiv,zimski miris za muskarce,ali iz nizeg cenovnog ranga..medjutim,iako jeftiniji,vredan je paznje. To je Lalique Encre Noire.
lalique-encre-noire-for-men-toaletna-vod

Miris je jak,dugo ostaje,ali nije za svakoga. Mirise na drvo..kao da ste usli u borovu sumu i mirise fina smola..pravi,lep,zimski miris. Kazem - nije za svakoga,najpre ga omirisite u nekoj od parfimerija..nemojte da ga kupujete na slepo..takodje,nije za tinejdzere nego za malo starije momke i muskarce..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Gorepomenuti ^^ Encre Noire trenutno u "Jasmin" parfimeriji na akciji..100ml za (cini mi se) 5900..videh pre neki dan u "Promenadi" u Novom Sadu. Mislim da je izvanredna cena..pa eto,probajte ga..samo je pitanje afiniteta ka takvim mirisom..a moze da bude i fin poklon.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...

Dala mi tetka, kaze, njoj ne treba a greota da se baci: 

 

jqibteBY.jpg

Jak, verovatno znatno jaci nego sto je bio, alkohol isparava, ulja se vremenom menjaju, verovatno da je daleko od originalno komponovanog mirisa.  Tetka kaze da je kod nje vise od 20 godina. Nije za mene, vise je za neku crnku, mladu, egzoticnu. Cuvacu ga jer je bocica lepa....

Edited by Pletilja
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
14 minutes ago, Drug Crni said:

Ja sam nedavno dekantovao Acqua di Parma Colonia Leather, cisto da probam kakav je..mogu reci da sam prijatno iznenadjen. Primetio sam da ti furas njihove parfeme.. Ovaj Sandalo nije jedini kojeg posedujes?

TF Portofino nisam pomirisao,ali znam koji je.

Trenutno jeste, imao sam Fico di Almafi i Arancia di Capri.

Opet ću se počastiti nekom ljetnom.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 months later...

Ja imam svašta u kolekciji, uglavnom iz kategorije "jeftino". Najviše iz Zare, uglavnom imaju dobar odnos cena-kvalitet, a za neko svakodnevno/kežual korišćenje mi je bezveze da se prskam nečim skupim. Uz to, uglavnom su slabiji, što mi odgovara, jer ne volim da nepozvan gušim ljude oko sebe.

 

Ima i njihovih stvari koje su dobre i kad se izuzme cena iz razmatranja, npr. parfemi iz Fragrance series No.1 i No.2. Vibrant Leather linija isto ima zanimljivih primeraka. Od nemuških parfema, ima svakakvih kolaboracija sa gospojom Jo Malone.

 

Što se moje police tiče, verovatno najlepši miris mi je Eau des Baux. Ne koristim ga toliko često, doduše, najviše bi odgovarao nekom visokopoštovanom cenjenom gospodinu, što ja najveći broj dana nisam. :classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pošto moram da biram na šta ću da trošim novce (a to su uglavnom torbe i šminka), kad su u pitanju toaletne vode odlučujem se za povoljnije varijante. Jedno godinu dana su mi trajali neki voćkasti Victoria Secret mirisi koje sam dobila na poklon, jer sam ih koristila u proleće i na leto. Van toga koristim neke jeftinije drogerijske varijante.

 

Ovo mi je bila super stvar koja nije skupa, ali baš je jak. Inače mi je ovaj miris (ne sećam se koji tačno jer sam kupovala neke baš dobre kopije) bio godinama signature parfem, ali sam u nekom trenutku odustala od njega. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...