Jump to content

(Ne)sportski komentatori


zoe Bg

Recommended Posts

Usudih se malopre da prebacim na Pešikana i taman da ga čujem kako konstatuje da pitanja posle meča na terenu nisu preterano kreativna i da je mnogo bolje kad Novak gostuje u njihovom studiju :classic_biggrin:

A ima i ovaj drugi svojih momenata...

"Linet nije mogla ništa protiv razigrane, vragolaste Ons Žaber" :Hail:

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

"Tvoje prezime je Siner (grešnik), ali neki od tvojih navijača misle da si svetac jer si kao anđeo. Misliš li da svoj najbolji tenis igraš kad si smiren poput sveca, ili kada si napaljen, sa tim đavolskim osećajem grešnika?, upitan je Italijan.

Malo je reći da je ostao zatečen.

"O, čoveče. to je stvarno pitanje... Pa, kao što ste videli, danas nije bilo lako. Izgubio sam od njega kad smo igrali prošli put. Veoma je dobar. Teško ga je probiti jer se kreće veoma dobro. Fizički je veoma, veoma dobar. Očekivao sam težak meč. Znate, ponekad se trudim da ostanem smiren, da se prilagodim svakoj situaciji. To sam danas dobro radio, tako da sam srećan", rekao je Siner.

 

https://www.b92.net/sport/rolandgarros2021/vesti.php?nav_id=1869857

:classic_rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Nazalost sam osudjen na srpski ES, ovo sto radi pesikan je probijanje dna.

On kao da je kuci i komentarise sam sa sobom mec.

Samo neki izrazi koje koristi.

Uf, jao, ijao, savrseno, divno, kakav poen, svenemacki okrsaj...Pa kad se prodere i kaze da l je moguce?!

Hukce, ispusta zvuke, jauce.

Dno dna. Bukvalno osecam bes dok gledam prenos.

  • Like 3
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

U vecini individualnih sportova za najvaznije turnire imas ili veci zreb ili tezi uslov za pobedu, ne vidim zasto je Bo5 problem.

 

Pogotovo danas kad su svi spremniji nego ikad, kada im je dostupno ono sto je pre samo 30-ak godina bila naucna fantastika. A pre tih 30-ak godina i drugi turniri, bar finala, igrani u Bo5.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

evo da se slozim s Mekom :classic_biggrin:

 

ako bi teniseri igrali Bo3 na slemovima, slemove bi bilo lakse osvojiti nego masterse, pa i neke 500 turnire (na njima nemas po dan pauze izmedju meceva).

 

No, Ben je tip senzacionalistickog novinara koji blage veze nema o tenisu (svi komentari su mu uglavnom tracerskog tiipa). On sad forsira tzv. progresivne ideje (koje cesto nemaju veze s pravim progresivnim idejama, vec su samo "kardasijanstvo") samo da bi dobio klikove i pratioce, "podigao svoj rejting".

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Za vikend se igrala zavrsnica SP u hokeju i iz radoznalosti kliknem na Arenu da pogledam polufinale SAD i Kanade uz komentar nekog naseg, kad ono Zvonko Mihajlovski. Pitam se kako bi on sada prenosio ove meceve, kakve bi njegove emocije bile kada Novak igra. On je uvek imao meru, navija, ali nikada nije padao u neki trans dok se mec ne zavrsi. Naravno, beogradska skola novinarstva koji svaki mec i prenos zacini velikom kolicinom raznoraznih epiteta i metafora, prica iz proslosti i opisa nebitnih stvari za ono sto se dogadja na terenu. Mogli bi ovi sa ES ili SK da ga pozovu nekada da uradi neki prenos.

Link to comment
Share on other sites

On ti sad dođe atrakcija, selebriti preko foruma :classic_biggrin:

 

26 minutes ago, Milutinov Tata said:

Za vikend se igrala zavrsnica SP u hokeju i iz radoznalosti kliknem na Arenu da pogledam polufinale SAD i Kanade uz komentar nekog naseg, kad ono Zvonko Mihajlovski. Pitam se kako bi on sada prenosio ove meceve, kakve bi njegove emocije bile kada Novak igra. On je uvek imao meru, navija, ali nikada nije padao u neki trans dok se mec ne zavrsi. Naravno, beogradska skola novinarstva koji svaki mec i prenos zacini velikom kolicinom raznoraznih epiteta i metafora, prica iz proslosti i opisa nebitnih stvari za ono sto se dogadja na terenu. Mogli bi ovi sa ES ili SK da ga pozovu nekada da uradi neki prenos.

Arena je prenosila sve beogradske turnire koliko sam shvatila, možda je on i to radio.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Milutinov Tata said:

Za vikend se igrala zavrsnica SP u hokeju i iz radoznalosti kliknem na Arenu da pogledam polufinale SAD i Kanade uz komentar nekog naseg, kad ono Zvonko Mihajlovski. Pitam se kako bi on sada prenosio ove meceve, kakve bi njegove emocije bile kada Novak igra. On je uvek imao meru, navija, ali nikada nije padao u neki trans dok se mec ne zavrsi. Naravno, beogradska skola novinarstva koji svaki mec i prenos zacini velikom kolicinom raznoraznih epiteta i metafora, prica iz proslosti i opisa nebitnih stvari za ono sto se dogadja na terenu. Mogli bi ovi sa ES ili SK da ga pozovu nekada da uradi neki prenos.

on jos uvek ziv?

ja se secam njegovih prenosa tenisa (da li je on u to doba i bio jedini koji je prenosio?), zaista gospodin covek (bar mi je tako ostalo u secanju), bez nekih ijaaaoooo! i ostalih usklika.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wwww said:

on jos uvek ziv?

ja se secam njegovih prenosa tenisa (da li je on u to doba i bio jedini koji je prenosio?), zaista gospodin covek (bar mi je tako ostalo u secanju), bez nekih ijaaaoooo! i ostalih usklika.

 

Izgleda da jeste :classic_biggrin:.  Pretpostavljam da ima oko 80 godina, dugo nije na RTS-u, sigurno je 15-ak godina u penziji.

 

Mico Dusanovic RG, Zvonko Mihajlovski Vimbldon. DC u zavisnosti gde se igra, to je bila podela. Nakon leta '91 je prenosio sam dok se tenis nije prebacio na 3K sa Mikljom (nesto kasnije se prikljucio i ovde svima omiljeni Pesikan). Zvonko je bio poznat kao mister lapsus, sto je i ocekivano kada se mnogo prica tokom prenosa. Ali prenosi sa stilom, bez tih usklika i zavijanja.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...