Jump to content

(Ne)sportski komentatori


zoe Bg

Recommended Posts

3 hours ago, Milica said:

Da Novak nije na takav nacin proslavio pobedu o cemu bi on bednik napisao clanak i cime bi se njegova jos bednija publika danas nasladjivala...

u pitanju je jedna zena koja standardno pise najuzasnije moguce clanke o Novaku, gore of Brigsa&Co., vrlo cesto plasira i lazi koje je vrlo lako proveriti (da su lazi). Inace jje clan Udruzenja teniskih novinara (mozda je cak i jedne godina bila podpredsednica). U svakom slucaju :thumbdown::puke:

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

On a brighter note, ja gledam SK sa hrvatskim komentatorima. I dalje im ne znam imena, dvojica su, ovaj "glavniji" je predobar, jako dobro poznaje igru i odlicno zna kad da prica o drugim stvarima van terena. Ok, jeste da je maaalo veci fedfan, ali stvarno je sjajan. A onaj drugi, kad je u formi ima neverovatno duhovitih upadica.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Barker said:

On a brighter note, ja gledam SK sa hrvatskim komentatorima. I dalje im ne znam imena, dvojica su, ovaj "glavniji" je predobar, jako dobro poznaje igru i odlicno zna kad da prica o drugim stvarima van terena. Ok, jeste da je maaalo veci fedfan, ali stvarno je sjajan. A onaj drugi, kad je u formi ima neverovatno duhovitih upadica.

 

Glavni je Goran Stojanović. Da, on dobro poznaje materiju ali za moj ukus previše davi s informacijama ponekad. Treba znat i šutjeti. Također mi se ne sviđa baš njegov glas, ne mogu to baš najbolje opisati 😄 Nisam stekao dojam da je nečiji fan, bar ne u izraženoj mjeri, čak bih rekao da mu je Đoković najdraži. Često je u njegovim mečevima s Federerom naglašavao mentalni aspekt koji daje prevagu na Novakovu stranu. 

Drugi glavni teniski je meni prilično bezze, mislim da se Trtanj preziva, tako nekako.

Treći glavni teniski (taj prenosi i La Ligu, uglavnom Barcelonu) je meni najbolji naš teniski komentator trenutno. Ivan Hodoba se zove. Zna znanje a nije naporan s informacijama, iako ih daje mnogo, i to zanimljivih. I u pravi trenutak.

Četvrti teniski je lud totalno, jako mi je žao što nisam bio pri forumu kad je ispaljivao neke od provala, sjećam se jedno 4-5 takvih provala u zadnjih godinu dana da je to strašno, ali ne mogu se sjetiti o čemu je točno bila riječ. Cijelu priču ispriča sa urnebesnim zaključkom. Zove se Vedran Ljubej. Ne bi me čudilo da je čovjek na nekim opijatima 😄 

 

 

Imaju još petorica  čini mi se što prenose tenis, ali ovi su glavni.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barker said:

Ja sam ocigledno misleo na prvog i cetvrtog 😁 Meni je bas prijatan glas od tog Gorana (iako je malo neobican), a stvarno je steta sto se ni ja ne mogu setiti nekih od komentara ovog cetvrtog 😂

 

Nisam gledao sve mečeve ali ako ih prenose samo dvojica, onda je ovaj drugi onaj drugi kojeg sam spomenuo, jer sam samo još njega čuo da komentira Finalse. Slažem se da i on ima provala ponekad, samo mi nema komentatorski glas (iako mu glas nije neprijatan, meni barem) i kao da bude često odsutan u toku meča i nema onaj wow faktor u glasu kad bude neki sjajan poen. Mislim, kaže on wow, ali nije to to. Ali, vjeruj mi da provale ovog četvrtog nadmašuju sve komentare koji su ovdje napisani. Ne da ima lapsuse (naravno da ih ponekad i ima) nego baš ono provale.

Link to comment
Share on other sites

 

znaci, Benu nije bilo dozvoljeno da pita Nadala i Tsitsipasa o optuzbama ex-devojke Zvereva.

 

 

ali je danas bilo dozvoljeno da pitaju Novaka o tome. Sad samo cekam kakvi ce naslovi da izadju povodom ovog njegovog komentara...

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Sportski novinari na konferenciji za stampu neposredno posle jednog fenomenalnog meca (Rafa-Tim) nemaju sta drugo da pitaju igrace nego sta misle o slucaju Zverev!

Pa i to je jedna vrsta nasilja, novinara nad igracima, zar ne? 

Dno dna! 

Sto ne pitaju Ridzera, i onako je dokon, sta misli o ovom slucaju i da li je rekao Sasi da je na njegovoj strani i da ga podrzava, pa veci su prijatelji nego Novak i Sasa. 

ATP ne stize da se bavi ni onim cime bi trebalo da se bavi samo im jos fali da krenu da istrazuju nasilje u porodici:smiley26:

Edited by Milica
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, wwww said:

 

znaci, Benu nije bilo dozvoljeno da pita Nadala i Tsitsipasa o optuzbama ex-devojke Zvereva.

 

 

ali je danas bilo dozvoljeno da pitaju Novaka o tome. Sad samo cekam kakvi ce naslovi da izadju povodom ovog njegovog komentara...

Mozda su Nadal i Tsitsipas rekli unapred da ne zele da odgovaraju na pitanja o Sashi? A da Novak nije nista rekao? Mislim da oni imaju pravo da kazu da o nekoj temi ne zele da pricaju ako nije tenis u pitanju

Link to comment
Share on other sites

Ne znam stvarno šta sad ima da pitaju redom druge igrače o skandalu s kojim nemaju veze. Svako od njih može samo da veruje ili ne veruje Zverevu na reč, a sigurno niko neće reći da podržava nasilje. Nikakva korisna informacija se ne može dobiti. Doduše nije kao da su korisne informacije i cilj u današnje vreme :classic_rolleyes:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Viskovic i ova zenska opet pljuju po anti-corona merama :thumbdown: i tome sto Britanci nisu dozvolili publiku.

 

I Visovic opet drami oko HE (i navodi "boziju ruku" Maradone kao argument :ajme: ). Zivo me zanima da li je imao isto misljenje kad je onaj cuveni poen na Wimbldonu dodeljen Edmundu umesto Novaku, iako ga je Edmund izgubio na 3 razlicita nacina. Da je tu bio HE live poen bi bio posteno dodeljen onom ko ga je i dobio.

Danas je bila valjda neka scena gde je Zverev udario lopticu kad je ona vec 2x pala, a videh da je Lajani lepo odgledao usporeni snimak i videlo se da je loptica udarila 2x. Koliko bi bolje bilo da je isto bilo na raspolaganju npr. na RG (bese) kad je Sigemund udarila lopticu posle 2. odskoka a sudija to nije video i pogresno je dosudio poen.

 

Link to comment
Share on other sites

Nikad neću shvatiti zašto se taj Maradonin gol stalno navodi kao nešto pozitivno. Razumem da je bila specifična politička situacija tada, ali to nema veze sa sportom niti se događa svaki dan. Mene bi bilo sramota takvog "dostignuća", a ne da se još ceo život time hvalim. But then again ja i nisam Maradona :classic_biggrin:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mene Viskovic vec neko vreme nervira. Ne umem da ocenim sta je uzrok u potpunosti. Deluje mi da kako matori sve losije kontrolise 'sindrom prepametnosti' pa 'namece' svoje stavove. Onaj fazon, ok je da nam se misljenja razlikuju, al nemoj u svakom prenosu/emisiji da trigerujes ista/slicna pitanja sa kojim se ne slazes. Ili pak samo ja cesce gledam tenis 😏

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ali interesantno, prvo ima rant o tehnologiji pa onda kaže kako mu nedostaje čelendž :classic_biggrin:

Ili mu se sviđa kad se igrač buni i misli da je pogrešan trag lopte, a onda krene da objašnjava kolika je verovatnoća greške, zaboravih brojke ali bilo je nešto kao jedna greška na 17000 slučajeva na USO, i onda trijumfalno zaključi kako se eto greške i dalje dešavaju :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alcesta said:

Ali interesantno, prvo ima rant o tehnologiji pa onda kaže kako mu nedostaje čelendž :classic_biggrin:

Ili mu se sviđa kad se igrač buni i misli da je pogrešan trag lopte, a onda krene da objašnjava kolika je verovatnoća greške, zaboravih brojke ali bilo je nešto kao jedna greška na 17000 slučajeva na USO, i onda trijumfalno zaključi kako se eto greške i dalje dešavaju :classic_tongue:

da, bilo je nesto kao 14 gresaka od 250000 zvanih linija, pa ja nisam bila lenja da upotrebim "digitron" :classic_biggrin: - to mu dodje 0,0056% gresaka (da, to je u procentima, iliti 0,000056 u udelima) !

Ne znam da li je ista na svetu toliko sigurno/precizno!

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, wwww said:

da, bilo je nesto kao 14 gresaka od 250000 zvanih linija, pa ja nisam bila lenja da upotrebim "digitron" :classic_biggrin: - to mu dodje 0,0056% gresaka (da, to je u procentima, iliti 0,000056 u udelima) !

Ne znam da li je ista na svetu toliko sigurno/precizno!

 

 

Riječ je o hawk-eye greškama (?) Onda se to znatno popravilo s godinama, znam da je u počecima bilo nekih 97% preciznosti ako se ne varam...

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Abudžaba Dabila said:

Ma jasno, nego sam samo postavio pitanje jer nisam bio 100% siguran da se misli na HE. A ovaj podatak mi u glavi još od onog meča Roddicka i Ljube na IW (?) gdje je HE gadno omašio.

kad je to biiiiloooo!!!! u medjuvremenu se desile 3 industrijske revolucije :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

A pazi ovaj spin

a šta je zaista Djoković rekao kada je pitan na presu posle meča sa Švarcmanom

 

"Obviously you want things to be ideal, but what is ideal in these circumstances? We really don't know. So I think it's out of our reach.

Also Tennis Australia has to follow what Australian government is regulating and proposing them to do. So, yeah, we just have to wait and see, I guess. I don't know.

I hope that it will happen. I want to play in Australia, Australian Open. I'm not sure about the ATP Cup and the tournaments before, because obviously you have to leave quite in advance, actually, I think two-and-a-half or three weeks prior to the first match.

So let's see how that goes. But I'm just hoping for the sake of tennis and sake of players that we will have Australian Open and also possibility of ATP Cup and couple more tournaments at least."

http://www.asapsports.com/show_interview.php?id=160990

 

S

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Keira said:

A pazi ovaj spin

a šta je zaista Djoković rekao kada je pitan na presu posle meča sa Švarcmanom

 

"Obviously you want things to be ideal, but what is ideal in these circumstances? We really don't know. So I think it's out of our reach.

Also Tennis Australia has to follow what Australian government is regulating and proposing them to do. So, yeah, we just have to wait and see, I guess. I don't know.

I hope that it will happen. I want to play in Australia, Australian Open. I'm not sure about the ATP Cup and the tournaments before, because obviously you have to leave quite in advance, actually, I think two-and-a-half or three weeks prior to the first match.

So let's see how that goes. But I'm just hoping for the sake of tennis and sake of players that we will have Australian Open and also possibility of ATP Cup and couple more tournaments at least."

http://www.asapsports.com/show_interview.php?id=160990

 

totalni idiot od coveka tzv. novinara.

 

elem, evo ga snimak KZS gde zena nema pojma ni sta pita ni o cemu prica, od 2:26

https://www.youtube.com/watch?v=FFAc5xg9JVU

 

o kakvoj li ona obaveznoj corona-vakcini za Australiju prica kad ni jedna vakcina, osim ruske, nije ni sertifikovana, a tek sto ce prioritet za dobijanje iste da budu sportisti u punoj snazi :twak: pored tolikih starijih, bolesnih, rizicnih, medicinskog osoblja i ostalih ljudi koji imaju visi prioritet. (sad mi fali jedan smajli koji samara jer ova guska ne zasluzuje nista drugo nego da dobije zestoku samarcinu za totalni profesionalnu nekvalifikovanost - to bi bila moja pedagoska mera za doticnu)

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...