Jump to content

Transferi $$$


Nenson

Recommended Posts

Najveći transferi Bajerna ikada :

 

Lucas Hernandez: €80 million

Leroy Sane: €45 million

Dayot Upamecano: €42.5 million

Corentin Tolisso: €41.5 million

Javi Martinez: €40 million

Arturo Vidal: €39.25 million

Mario Götze: €37 million

Mats Hummels: €35 million

Renato Sanches: €35 million

Benjamin Pavard: €35 million

 

Kad to uporedimo sa najvećim transferima Reala, Barselone, PSŽ ili Čelsija, Bajern je sirotinja. A imaju 2 titule u LŠ u poslednjih 8 godina. To je uspeh za poštovanje po mom mišljenju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije sve u kešu, ima nešto i u logistici i nelojalnoj konkurenciji. Kada vam neko dozvoli apsolutan monopol na tržištu, naravno je da ćete ostvarivati vrhunske rezultate bez obzira na činjenicu što neko drugi može uložiti više novca od vas. Da se ne pravimo ludi, znamo svi kako to funkcioniše, najbolji primer su Leva i  Nojer, njega su regrutovali i prije nego je ušao u poslednju godinu ugovora. To je sad Real uradio njima sa Alabom, pitanje je samo koliko će UEFA ostati slepa na tu jajarsku praksu.

 

Ono što ih razlikuje od potpunog antipatizma je broj fudbalera koje uspevaju izbaciti kroz svoj pogon/rani skauting, ali činjenica je da su sav ekstra kvalitet dobili kroz pljačkanje protivnika.

 

Bajern operiše na drugom principu, ali daleko od toga da su sirotinja.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Bugl Khan said:

Zašto? Zato što ne troši basnoslovne pare na transfere? 

 

Zasto bi iko trosio velike pare na svoje filijale ili kad ce na kraju dobiti igraca za dzabe?

"Rivali" koji s vremena na vreme prismrde borbi za titulu prodaju igrace Bajernu ispod cene i samim tim odustaju od borbe za titulu u narednim godinama vec se zadovoljavaju top4 mestom. Secas li se samo pritiska koji je imao Lajpcig kada je stvoren i kako je to bio ozbiljan udarac za nemacki fudbal... sta mislis zbog cega? Pa zato sto je to jedini klub 100% u privratnom vlasnistvu neke korporacije i u teoriji moze da im se jebe za dobrobit nemackog fudbala i guranja svih talenata u Bajern. Ali, kao sto sada vidimo, izgleda da su i tu ispeglali stvari i da jedan korporativni klub polako ulazi u nemacki sistem jacanja Bajerna pa im mozda dopuste kroz 10-ak godina da osvoje koju titulu.

Da li stvarno mislis da nijedan seik nije bacio oko na neki nemacki klub? Naravno da jeste samo sto Nemac nece da dozvoli da mu se kreira neki Siti koji ce da naudi Bajern/nemackom brendu.

 

Uostalom, cinjenica da je Nirnberg drugi najtrofejniji fudbalski klub u Nemackoj sa celih 9 titula, dok Bajern ima 30, dovoljno govori o tome sta se tu radi i za koga. Razni dortmundi/hamburzi/leverkuzeni/verderi/kelnovi/herte mogu da razvijaju igrace za nemacku reprezentaciju, da ih posalju Bajernu kako bi nemacki klub osvojio Evropu a nekoga od tih klubova, ko se najbolje vlada,  pustice Bajern da 1-2 puta u 10 godina osvoje koju domacu titulu.

 

Takodje, slucajevi da su igraci bili primorali da predju u Bajern kako bi imali mesto u reprezentaciji je posebna prica i dodatan nivo jadnosti ali nista neocekivano.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Al kad je pao taj dogovor među njemačkim klubovima, ili kad im je rečeno (naređeno) da moraju igrače prodavati Bayernu ispod cijene? I zašto je izabran baš Bayern? Koji je btw, do dolaska Zebeca (i Čajkovskog prije njega) bio regionalni klub bez rezultatskih uspjeha. Čajkovski im je donio prvi Euro trofej (KPK), a Zebec 1. Bundedsligu (plus po par kupova svaki). Većina navijača i legendi Bayerna se slažu da je on udario temelje Bayerna kakvog imamo danas.

I ja sam čuo priče kako njemački klubovi moraju tako, da je to prešutni dogovor itd. Ali ne vidim razlog zašto? Mislim, vidim logiku da Nijemci imaju što jači klub u Euro natjecanjima, ali zašto bi vlasnici Leverkusena, Dortmunda, Schalkea, Leipziga i drugih pristali da i financijski, i rezultatski budu u minusu, samo zato da bi neki drugi klub brao vrhnje doma i donosio Njemačkoj uspjeh na europskoj razini. Kažeš uzimaju sve najbolje iz drugih njemačkih klubova. Pa što je radio United dok nije došla lova od televizije? Što rade Real, Barca, Milan, Juve, Inter, Ajax, Zvezda... već desetljećima? Svi najmoćniji klubovi uzimaju najbolje iz svog dvorišta. Pa neće Bayern ako treba stopera prvo gledat u EPL i platit nekakvog balvana 50+ miliona. Upamecano je imao klauzulu koju je Bayern platio. Zna jezik, zna ligu, navikao je na život u Njemačkoj i ide u jedan od najvećih klubova na svijetu (i trenutno najjači) igrati sa svjetskim igračima i osvajati trofeje. Misliš da nije bilo drugih klubova koji bi platili klauzulu? Kako će Leipzig ili bilo tko natjerati njegovog agenta i samog Upamecana da potpiše za Bayern ako se njemu išlo u, lupam, Liverpool, PSG, Barcu...? Ako pogledaš Dortmund za vrijeme Kloppa, odakle su doveli gotovo sve bitne igrače? Weidenfeller, Pisczek, Bender, Hummels, Subotić, Groskreutz, Gundogan, Reus, Sokratis... Ili ranije i kasnije Schurrle, Thorgan, Weigl, Andi Moeller, Freund, Frings, Dahoud, Schulz, Brandt, Diallo itd. Itd.( sad sam na TM bacio pogled na brzinu). Ili npr. da li nitko iz grupe igrača: Dembele, Aubameyang, Oezil, Džeko, Sahin, Khedira, Havertz, Son, Diego, Rudi Voeller, Klinsmann, Sammer, Draxler, De Bruyne, Sane itd. itd. u trenutku kada su odlazili iz ostalih njemačkih klubova, nije imao kvalitetu za mjesto u Bayernu?

Što se tiče priče da moraš igrati za Bayern ili ništa od reprezentacije, za to prvi put čujem. Na zadnja 2 SPa, 2014. i 2018. od 23 igrača na popisu 7 je bilo iz Bayerna. 

Što se tiče Šeika, koliko ih je po ostalim ligama petice? Nije baš da su u svakoj ligi kupili po 3 kluba. U 5 liga ih ima ukupno 2. 

Ne znam, možda su obje teorije istinite, a možda Bayern samo radi bolje i pametnije od ostalih. 

Ono što ja mislim da je moguće da rade (i naivno bi bilo misliti da su sad oni jedini koji to rade), je da pregovaraju s igračima bez da kontaktiraju klub. Dogovore da ovi ne produljuju ugovor, uzmu ih besplatno i daju im višu plaću na osnovu toga. To je npr. razlog zašto navijači Gremija ne podnose Ronaldinha. 

 

Edited by Bugl Khan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

E jbg Bugle, sad ocekujes od mene mesto i vreme sastanka i po mogucstvu transkript kada je odluceno da je Bajern ponos Nemacke i da se radi za njega. 

 

Slazem seda da svi prvenstveno kupuju u domacoj ligi ali koliko si doziveo direktnih transfera izmedju vecitih rivala tipa Real-Barsa, Liverpul-Junajted, Inter-Juve i slicnih u poslednjih 20-30 godina... ne mnogo, dok u Nemackoj taj slucaj ne postoji jer apsolutno svako prodaje Bajernu.

I da, sad da me pitas ko je Bajernu veciti rival, mislim da to niko zivi ne zna... fazon Minhen 1860 sto mi takodje dosta govori i o ligi i o klubu.

 

Termin "seik" je uzet kao primer bogatih vlasnika ali tu moze da stoji i ruski ljubitelj fudbala i americki biznismen apsolutno svejedno... poenta je da nijedan od njih ne moze da kupi fudbalski klub u Nemackoj... tj. moze 49% i da se pita malo vise od nas sa foruma.

 

S obzirom da su nam misljenja o Bajernu i njihovom putu do uspeha na totalno razlicitim stranama let's agree to disagre jer stvarno nemam zelje da nasiroko pisem o faking Bajern Minhenu.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da te ne tražim mjesto, vrijeme i transkript. Ali možda dal su to bile 80-e, 90-e, nulte? Slažem se da nema rivala za kojeg možeš reći da im je najveći, i slažem se da je to vjerojatno zbog njihove dominacije. Ako i je Munchen 1860, pa neka je. Ako je Unitedu Liverpool najveći rival, što su Everton i City (pogotovo danas)? Juventusu je Inter najveći rival, ali tu je uvijek i Torino, pa čak i Fiorentina. Spomenuo si razliku u naslovima, Juventus ima 36, Inter i Milan po 18. Po tome nije velika razlika između Serie A i Bundeslige. Što se tiče 51:49 vlasništva, koliko sam shvatio, ni Hoffenheim ne radi na tom principu, nisam siguran za Bayer i Wolfsburg, ali nebitno, nije tema. Što se tiče lovaša u klubovima, ni njih nema previše kad pogledamo najveće lige. City, PSG, Chelsea, Red Bull, i to je to od relevantnih. Ako gledamo ove što su ušli s lovom i time drastično promijenili poziciju i rejting kluba u svakom smislu. I po toj logici bi u Italiju bilo još gore ulagati. Juve cijelo desetljeće nikom neda do naslova. 

Nema nikakvih problema da se složimo da se ne slažemo i da prestanemo o fakin Bayernu. Meni je samo zanimljiva ta tema jer tu tezu ne čujem prvi put. Bayern kao Bayern mi također nije pretjerano napet.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 2/18/2021 at 2:50 AM, Sprivel said:

Bajern je gigant u finansijskom smislu. Finansijski najstabilniji klub na svetu, a sve zato sto ne placaju neki porez u Bavarskoj odlukom Vlade Bavarske. Moze im se.

Bajern je gigant u Nemackoj, ali finansijski ne moze da se poredi sa PSGem ili Cityjem, koji imaju neogranicena sredstva zalivskih emirata. Jedva cekam da MBS kupi neki tim. Tipujem da ce za 2-3 godine uzeti Ligu sampiona sa timom tipa Fulham. Jbg. UEFA je omogucila takav scenario.

Link to comment
Share on other sites

Pa City i PSG jos uvek nemaju titulu evropskog sampiona, zasto bi "Fulham" imao za 2-3 godine? :lol_2:

 

Bayern kupuje sve sto oni procene da je izuzetno visokog kvaliteta, a imaju skauting kakav imaju tako da uglavnom ubodu. Ovo sto kaze Bugl sve se slazem sa njim. Zasto bi Bayern trazio igraca po Spaniji ili Engleskoj kad ima u svom dvoristu gde se vec navikao i na ligu, igra vec odlicno u njoj samo ce sad preci u jos bolji klub pa mozda i napredovati?

Cisto sumnjam da neko kaze nekom klubu "e izvini ali ti ne smes da budes bolji od Bayerna u ligi" :lol_2: Meni su to gluposti jer da oni tako rade sigurno ne bi bili ovo sto jesu u fudbalu. Problem sa ostalima je sto kako se ostali trude da naprave nesto, tako se i Bayern trudi da ostane tu gde jeste i plus je mocniji klub od ostalih. Ali to ne treba da cudi, Bayern je mocniji od mnogo timova u Evropi, sta vise bolje da se nabroje oni od kojih nije ili je u ravni sa njima.

 

Nije niko kriv Englezima sto igraci smatraju Barcelonu i Real Madrid nekom fudbalskom krunom karijere pa na sam mig ova dva kluba ostavljaju se i Liverpool, i United i Tottenham i Chelsea... a plus se skupi i ostalo kvalitetno po drugim ligama. E sad sa Bundesligom i Bayernom ocigledno nije tako. Ni Bayern ne propusta dobre prilike a ni igraci takodje. :classic_biggrin:

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Poketino zatrazio raskid ugovora sa PSG-om posle samo pet meseci otkako je preuzeo tim :lol_2:
Navodno nije postigao hemiju sa igracima.

Navodno ga trazi Totenhem nazad :classic_laugh: Kompletna smejurija.
Mada...da su u Junajtedu pametni pa da promptno reaguju...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Pratim situaciju na transfermarkt.de , najvise verujem Nemcima.

 

Jebes mi sve, to se pomerilo samo procenat-dva u odnosu na prethodnih nekoliko dana, a ovo je treci dogovor izmedju dva kluba za koji cujem u junu mesecu.

 

Voleo bih da se sto pre zavrsi kako bi Dortmund ozvanicio Sanchovu zamenu. Ta kupovina se tempira par dana nakon prodaje Sancha. Kapiram da je to Mallen, mozda ga i gurnu na krilo kao svojevremeno Obamejanga koji je tada dosao kao zamena za Levandovskog.

 

Vidim Siti se aktivnije ukljucio u trku za Haalanda.

 

Edit: Liverpul napada Komana.

Edited by Ta'veren
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...