Jump to content

Transferi $$$


Nenson

Recommended Posts

5 minutes ago, Crni Bombarder said:

Otkud takav obrt? Maltene je Suarez u Juve bio done deal..
 

Spominjao se Atletiko i ranije, ali glavni favorit je bio Juve. 

 

Otegli se pregovori sa Surazom i Dzekom, a Juve hoće da što pre reši problem sa napadačem i za nisku cenu jer nemaju para. Obe stvari su u pitanju. Pre dva dana je Suki sredio italijanski pasoš i od tada sam mislio da je on Juventusu done deal. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mr clutch said:

Pre dva dana je Suki sredio italijanski pasoš i od tada sam mislio da je on Juventusu done deal. 

Ponajvise zbog ovoga sam i pomislio da je posao zavrsen..

S druge strane..tandem Suarez-Felix bas zvuci dobro samo sto mislim da Cholo nece znati da izvuce maksimum iz njih. Ajde da ne idem tako daleko..da vidimo definitivno ko ce gde zavrsiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Juventus Dzeko situacija se oduzila zbog Roma Milik slucaja. Zbog toga su se okrenuli Morati, pozajmica 9 miliona i pravo otkupa 45 miliona.

U medjuvremenu su iz Juventusa javili kako Suarez ne moze da postane Italijan do kraja prelaznog roka i da zbog toga odustaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Miskooo said:

Juventus Dzeko situacija se oduzila zbog Roma Milik slucaja. Zbog toga su se okrenuli Morati, pozajmica 9 miliona i pravo otkupa 45 miliona.

U medjuvremenu su iz Juventusa javili kako Suarez ne moze da postane Italijan do kraja prelaznog roka i da zbog toga odustaju.

 

Sto po meni i ne bi bio los potez - Morata je bio odlican u prvoj epizodi u Juventusu.

Edited by Ruby Rhod (koji lebdi)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bajern je doveo Sarr-a iz Marseja za 10M, Čupo-Motinga bez obeštećenja i Daglasa Kostu na pozajmicu.

 

Dolazak Čupo-Motinga ima smisla, jer pored Levandovskog (koji je igrao maltene svaki minut prošle sezone) nisu imali pravog rezervnog napadača još od odlaska Wagnera. Zirkzee je doduše tu, ali on je još uvek neiskusan.

 

Sa druge strane, dolazak druge dvojice je veoma čudan, bar meni. Na poziciji desnog beka već imaju Pavara i Kimiha (koji se doduše podjednako dobro snalazi i u veznom redu), ali dobro, Sar će verovatno imati ulogu kao Odriozola prošle sezone... Što se tiče krilnih pozicija, tu su Gnabri, Sane i Koman, dok već nekoliko utakmica na levom krilu igra i Dejvis (njegova prirodna pozicija), tako da stvarno ne vidim kako će uklopiti i Kostu. Da ne pominjemu da imaju i Milera, koji kao polušpic po potrebi uspešno pokriva ofanzivnog veznog, centarfora, kao i obe krilne pozicije...

 

 

Pročitao sam još jednu zanimljivu informaciju, a to je da Čupo-Moting, iako je igrao za 7 klubova, nikada nije plaćen ni centa na konto obeštećenja. U svaki klub je došao nakon što mu je prethodni ugovor istekao, a bila je tu i jedna pozajmica plaćena 50K:

 

EMCM.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nikada ne moze biti lose prosiriti rotaciju.

 

Kimih ce igrati u vezi. Pavar je bek, a moze i na stopera.

 

Daglas Kosta je bolji igrac i od Komana i od Sanea, a sto je kurate srece poslednjih godina to je druga stvar. Steta sto nije maksimalno iskoristio svoj potencijal. Sane je injury prone, jbg to je tako zauvek od trenutka kada povredis Acl. Za Komana se pominjao transfer poslednjeg dana, pa verovatno nisu zadovoljni sa njim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mr clutch said:

Nikada ne moze biti lose prosiriti rotaciju.

 

Kimih ce igrati u vezi. Pavar je bek, a moze i na stopera.

 

Daglas Kosta je bolji igrac i od Komana i od Sanea, a sto je kurate srece poslednjih godina to je druga stvar. Steta sto nije maksimalno iskoristio svoj potencijal. Sane je injury prone, jbg to je tako zauvek od trenutka kada povredis Acl. Za Komana se pominjao transfer poslednjeg dana, pa verovatno nisu zadovoljni sa njim.

 

Jeste da Sane već par sezona ne može da sastavi ni tri meseca a da se ne povredi, ali ne bih baš rekao da je lošiji igrač od Koste. U sezonama 17/18 i 18/19, imao je dvocifen broj golova i asistencija u PL i to uz onakvu konkurenciju u Sitiju. Kosta je isto majstor i atraktivniji igrač za gledanje, ali mislim da nikad nije bio na tom nivou.

 

Najbolji krilni napadač tamo je definitivno Gnabri, koji će skoro sigurno startovati na desnom krilu, dok će po svemu sudeći levo igrati Dejvis. Jeste da je pokidao na levom beku prošle sezone, ali na toj poziciji je završio igrom slučaja i ako ponovo bude igrao beka pojačanje od 80M (Hernandez) ti sedi na klupi, plus imaju Alabu kome je to prirodna pozicija.

 

Da su se otarasili Komana, verovatno bi bilo sve u redu, ali ovako se plašim da će za koji mesec krenuti kuknjava onih koji ne budu igrali...

 

Po mom nekom mišljenju, trebao im je još jedan vrhunski štoper. Sule je dobar ali stalno povređen, Boatend je mator, Alaba se prethodne sezone snalazio solidno, dok od početka nove primiše brdo golova preko njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Shunsuke Nakamura said:

Slazem se, Kosta je vrhunski fudbaler i stvarno mi je nejasno kako je bio rezerva toliko vremena u Juveu. Znam da je imao dosta problema sa povredama, ali i kad je bio zdrav vise je sa klupe ulazio u igru. 

U pravu si za da kada je bio zdrav nije bio starter. Ocigledno da se trenerima u Juveu nije dojmio ili takticki ili je njegov stav na treningu, mozda je kao i dosta Brazilaca lelemud. Imao je pocetkom prosle sezone i saobracajni udes, ne znam koje tezine.

2 hours ago, extremesportist said:

 

Jeste da Sane već par sezona ne može da sastavi ni tri meseca a da se ne povredi, ali ne bih baš rekao da je lošiji igrač od Koste. U sezonama 17/18 i 18/19, imao je dvocifen broj golova i asistencija u PL i to uz onakvu konkurenciju u Sitiju. Kosta je isto majstor i atraktivniji igrač za gledanje, ali mislim da nikad nije bio na tom nivou.

 

Najbolji krilni napadač tamo je definitivno Gnabri, koji će skoro sigurno startovati na desnom krilu, dok će po svemu sudeći levo igrati Dejvis. Jeste da je pokidao na levom beku prošle sezone, ali na toj poziciji je završio igrom slučaja i ako ponovo bude igrao beka pojačanje od 80M (Hernandez) ti sedi na klupi, plus imaju Alabu kome je to prirodna pozicija.

 

Da su se otarasili Komana, verovatno bi bilo sve u redu, ali ovako se plašim da će za koji mesec krenuti kuknjava onih koji ne budu igrali...

 

Po mom nekom mišljenju, trebao im je još jedan vrhunski štoper. Sule je dobar ali stalno povređen, Boatend je mator, Alaba se prethodne sezone snalazio solidno, dok od početka nove primiše brdo golova preko njega.

Statsi su verovatno na strani Sanea, ali tehnika vodjenja lopte, prijem lopte, dribling i tehnika suta lopte su na strani Koste. Zato sam i rekao da nije maksimalno iskoristio svoj potencijal. Trebao je otici u klub gde ce zasigurno biti starter. Mozda neki Wolverhampton, ja ga potajno prizeljkivao u Leedsu, iako je nerealno.

 

Davis mi se vise svidja kao lb, ali ta pozicija je rezervisana za Hernandeza. Ne volim kada u modernom fudbalu levak igra na pozciji levog krila/napadaca, vise volim kontrase na krilnim pozicijama. Dobra stvar za BAjern je sto ima dosta igraca koji mogu da pokrivaju vise pozicija. Gotovo da nemaju igraca osim Leve, Nojera koji ne moze da igra na vise pozicija. Hernandez moze korektno da odigra i na stopera.

 

JBg uvek se neko zali za minutażu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mr clutch said:

Davis mi se vise svidja kao lb, ali ta pozicija je rezervisana za Hernandeza. Ne volim kada u modernom fudbalu levak igra na pozciji levog krila/napadaca, vise volim kontrase na krilnim pozicijama.

 

Takođe, mnogo više volim kada levonog fudbaler igra desno krilo i obrnuto. 

 

Uglavnom, ako je krilnom napadaču centaršut jača strana i uvek pre gleda da asistira nego da postigne gol, onda igraju na strani gde im je jača noga. Sa druge strane, ako imaju dobar šut i prvo gledaju gol, onda su "kontraši" kako ti kažeš. Primeri za prvi slučaj su, recimo, trkači tipa Volkot i upravo Sane, dok je za drugi najbolji primer Roben (za koga sam nekad imao osećaj da bi na levom krilu otišao u aut 😀)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

U kojim klubovima si ga ti to gledao pre Napolija? Igrao lik za Augzburg, Ajaks i Leverkuzen, to su sve klubovi koji su ispod Napolija u kojima on da dodje, ne bi mu trebalo puno da dodje do mesta startera.

 

I koliko si gledao Napoli pre korone?

 

On je bas se i pokazao da je kalibar bas da bude starter u Napoliju. Znalo se da gubi mesto od mladjeg i talentovanijeg Osimena koji moze i da prevazidje nivo Napolija. To su dve razlicite stvari da li si za taj nivo fudbala ili potencijalno iznad toga. U jacim klubovima od Napolija, ne moze da bude nista vise od rezerviste.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...