Jump to content

Transferi $$$


Nenson

Recommended Posts

Razmisljao gde da pitam ovo, kad mi iskoci ova tema ko porucena, prava rekao bih za ovakvo pitanje.

 

Jel moze nego da mi objasni potrebu menadzera u fudbalu? Znam ja dobro cemu sluze i sta rade i da se cak i veliki kluubovi oslanjaju na njihove preporuke i da imaju dilove sa njima, ali njihova potreba fudbalu tacno je? 

 

Recimo vi ste fudbaler, trenirate, igrate. Prati vas neki klub i dodje da se dogovori.. jel ne mozete vi da se dogovorite sa klubom? Kako su se dogovarali fudbaleri pre a sada treba posrednik?

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

Pa to je jednostavan odgovor na poslednje pitanje, podela plena gde svaka strana mora biti podmirena. Jeste odvratno ovo sto se radi kod nas, globalno to se radi na visem nivou.

 

Nisam toliko aktivno pratio klupski fudbal kao sto sam u periodu 2007-2014, jer mi se zgadio pa ne mogu da ti dam temeljniji odgovor.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dzoneee said:

 

Jel moze nego da mi objasni potrebu menadzera u fudbalu? 

Zato što imaš menadžere i "menadžere". Ovi drugi su tm država kao što je Srbija - ukratko mafija. Posao menadžera i menadžerskih agencija nije samo posredovanje prilikom transfera, nego i celokupna briga oko igrača, na primer marketing i slično. Nisu neophodni, ali svakako nisu samo tu da uzmu procenat, tu su i da prave i imidž i prosto rečeno prave pare svom klijentu.

Link to comment
Share on other sites

Imaš sve više igrača koji funkcionišu bez menadžera. Npr  Kevin De Brujne i Memfis Depaj. I jedan i drugi otpustili menadžere i kad je došlo vreme za novi ugovor unajmili analitičku agenciju. Ljudi seli, ubacili sve relevantne koeficijente u softver i izračunali. De Brujne dobio količinu love koju treba da traži od Sitija. Dogovorili se za deset minuta bukvalno. Depaj dobio da treba da ode u Lion ( kad je prelazio u Lion )

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

United u pregovorima oko Camavinge i Varane-a.

Za oba transfera PSG konkurent.

 

Bice zanimljivo sta ce biti sa Kane-om, on je trenutno mozda rob Haalanda.

City zna da ako ga dovedu sada, da sledece godine kada ze otkljuca klauzula, Chelsea ili United će moći da ga dovedu.

Da nije Haalanda, vec odavno bi Kane bio zvanicno u City-u

Link to comment
Share on other sites

Ja se nadam da nece, jer ako pokupe Kanea Premier ima da postane Bundesliga narednih 5-6 godina, gde se pobednik zna i pre pocetka. United je uzeo Sancoa, a sada bi bili pametni da prodaju Pogbu, jer on igre sa prvenstva nece ponoviti u Unitedu, pa sto se kaze dok je na ceni. Veran bi bio ozbiljan napredak u odnosu na Lindelofa i sa njim bi mogli da budu u trci za titulu. Mislim da ce Chelsea pokusati sve moguce da dovede Haalanda, a morace da nadju i dobrog centarhalfa jer Silva nije vecan, mada je pre koji dan izjavio da planira da igra do 40, kao Maldini.

Edited by DJORDJE
Link to comment
Share on other sites

Bas me interesuje da li ce biti zajeb veka to sto je Dortmund odbio Celzijevu ponudu koja je iznosila 176 miliona evra za Halanda. To bi mozda moglo da znaci da ce skloniti klauzulu iz ugovora i povecati mu platu, ali sam misljenja da je trenutno najbolja situacija da se proda Haland. Cak i po ceni da se na kraju godine ne obezbedi LS, jer ce preziveti jednu sezonu bez toga i kostur ekipe ce biti sacuvan i vecina glavnih ce vec biti godinu dana u Rosovom sistemu. Mada konkurencija ove sezone je nikad slabija i mozda bi mogli da upadnu u top4 bez Sancha i Haalanda, sto opet ne iskljucuje mogucnost da ce neki tim da eksplodira u toku sezone.

 

Za Sancha mogu i da razumem, jer se ipak bez njega ne bi obezbedila sada LS, pa taj gubitak je zanemarljiv. Ovo su vec ogromne pare za kockanje, bice veci zajeb ako izvuku 10-15 miliona vise i prodaju ga do kraja prelaznog roka. Ono sto trenutno vidim je da ce kroz godinu dana da budu meta sprdnje zbog ovoga, moguce i da gresim. Mnogo jedu govna i trebali su da prodaju Haalanda kada je neko vec iskocio sa bas ozbiljnom ponudom. Da ne spominjem sto je sredina jula, sto su zamene vec ''spremne'' i sto ce moci da se prikljuce pripremama iako ce to da utice na rezultate u prvoj polovini sezone zbog slabije uigranosti a i novog trenera.

Link to comment
Share on other sites

Ja uopste ne vidim razlog za zadrzavanje Halanda osim taktiziranja. LS nece moci sa ovim timom  da uzmu, a nece ni Bundesligu. Sta rade sa novcem koji zarade od prodaje nije mi jasno, jer da su zadrzali samo deo igraca koje su prodali , sada bi bili jedan od najbolji klubova u Evropi.

Link to comment
Share on other sites

Pre sam imao uvid, ali su imali 2-3 puta manje prihoda od prodaje igraca i moglo se kroz finansijske izvestaje videti gde idu pare. Nemaju ni sada neki Bog zna koliko veliki budzet, plate su manje nego kog osrednjeg premijerligasa. Kada bih se malo vise udubio i kada bih izvalio ekonomske zakonitosti, skontao bih za koliko procenta se mogu povecati plate u odnosu na prilive a da se srednjorocno ne udje u minus. Ulaze se puno u infrastrukturu i trening centar, razvoj igraca na prvom mestu. Podignes im znacajno cenu u odnosu na pocetak sezone, pa ih prodas. Tako funkcionisu svi nemacki klubovi i vecina je u plusu.

 

Nemci su najgori tip trgovca, ne zele da plate ni cent vise nego sto bi trebalo, a sa druge strane traze sumanute sume.

Link to comment
Share on other sites

On 7/6/2021 at 6:53 PM, dzoneee said:

Ovaj PSG treba shishati maksimalno... ala su alavi.. transfer politika im je i corava koka jedno zrno ubode. Dabogda nista ne osvojili i sledece sezone.

Ovaj prijelazni rok im je stvarno dobar. Hakimi je bolji od svih bekova koje imaju, Donnarumma je golman za narednih 15 godina, Wijnaldum je instant pojačanje u vezi, Ramos je stoper za prvih 11.... 

 

Navas- Kimpembe, Ramos, Marquinos- Hakimi, Veratti, Wijnaldum, Bernat- Di Maria, Neymar-Mbappe 

Brutalno

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Markoss said:

PSG je sad za razliku od prethodnih godina ulozio pare i u odbranu. Nemam dilemu ko uzima LS. 

Stvarno su odradili odlican posao, jos tako rano doveli sve sto su htjeli ali opet moram reci polako, da vidimo sta ce City uraditi. Oni ako dovedu Kejna to ce biti pakao.

Celzi sa ovom pricom oko Halanda/Lewe.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Markoss said:

PSG je sad za razliku od prethodnih godina ulozio pare i u odbranu. Nemam dilemu ko uzima LS. 

Jesu odradili dobar posao, ali ne bi tako daleko išao sa prognozom. U eliminacionom formatu se uvek može desiti da ispadne veliki favorit. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jovetić prešao u Hertu. Sad može da kaže da je nastupao u svakoj ligi top petice. U Fiorentini je sigurno proživio najbolje dane. Tada su čak ušli koliko se sjećam u LŠ, a on je bio vjerovatno najbolji igrač ekipe. U Sitiju su već krenule povrede i stagnacija u karijeri. Posle toga u Interu opet nije bilo nekog učinka. Onda se preporodio u Sevilji, imao je jednu finu sezonu. Prešao u Monako i nova velika povreda. Prošle sezone je dao neke znake života. I sad je poslednja stanica Herta. 

Edited by Betolingar Misdongard
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...