Jump to content

Westworld


Drug Crni

Recommended Posts

Ukusi... Meni je prva sezona bila zaista fenomenalna, vrhunska, ceo koncept, kamera, gluma, vodjenje kroz pricu, atmosfera, razvoj likova... Nisam imao problema s tempom na koji su se neki zalili, meni je bio bas kakav treba (al opet, meni su i Wathcmani bili super).

Druga sezona mi nije u toj meri legla, imala je super momenata, ali barem ceo nivo slabije. Trecu (jos) nisam pogledao jer me nije povuklo u kom smeru ode prica... Ali evo odmora, jedna je od prvih stvari koja mi je na watch listi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Treca je bila tolika odroncanja da nisam pogledao ovaj trejler iz maja za 4. sezonu ne bih se setio da je Dzesi Pinkman tamo. Ne secam se cak ni kako se zavrsila. 

 

Ova serija mi je druga na listi razocarenja sto se tice odnosa Prva sezona/Nastavci.

 

Na prvom mestu mi je Vejvard Pajns, toliko sam bio opcinjen prvom sezonom, mnogo sam ispizdeo kakako su unakazili drugu. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AgroLaki said:

Na prvom mestu mi je Vejvard Pajns, toliko sam bio opcinjen prvom sezonom, mnogo sam ispizdeo kakako su unakazili drugu. 

Potpisujem, mislim da sam drugu prekinula na pola druge epizode, čisto gubljenje vremena. Za mene, možda se nekom i dopalo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Drug Crni said:

Epizoda 3: Metalika izgleda vrlo popularna medju kreatorima serija. Pogledao i epizodu 4. I dalje stojim iza toga da je sezona vise nego pristojna..videcemo kako ce se stvari razvijati..

 

Mnogo bolja cetvrta sezona od trece.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dovraga, naterali ste me vasim komentarima o cetvrtoj sezoni da ponovo probam da preguram trecu (prvi put sam stao posle druge, drugi put posle trece epizode). Ajd MiB me je u cetvrtoj pogurao da probam da stignem do toga sto kazete da valja 🙂

Link to comment
Share on other sites

Stizem vas, zavrsio sam trecu.

Na kraju, pocetne epizode su jos bile i solidnjikave, glavna premisa zabrane slobodne volje, predvidjanja buducnosti i kontrole sadasnjosti su skroz fin vid prenosenja Westworld atmosfere u realan svet. Dobri efekti, uvek uzivanje gledati Eda Harisa... I tu prestajem s pohvalama. Mnogo vec vidjenih stvari (murder app, svevideca sfera, pobuna, MiB=Ozimandias razvoj sa pretupavom kulminacijom, i sl.) nekako ne vuku na gledanje. Dalje, duet Dolores i Dzesija Pinkmana je u konstantnoj mrtvoj trci ko imam manje harizme, Stabs jos malo pa sveden na comic relief, nedovoljno iskoriscen Dzefri Rajt, sve se to jos da preziveti... Ali holivudski bljutave akcione scene, prizivanje starih quote-ova, otcane replike, cesto losi dijalozi, nepostojeci razvoj likova, upitna kulminacija, prica... Dobismo jos jednu 'nako do tanku sci-fi akciju, izgubila se skroz ona trunka plama prve sezone koja je prezivela pokolj u drugoj. Sta je ovde bila najveca misterija koja tera na gledanje? Koje je kuglice Dolores donela? Sta ce biti posle? To sto uopste nemas onaj osecaj 'sve kockice su se slozile',  karakteristican za projekte iz porodice Nolan necu ni pominjati.

Verujem vam da ce cetvrta popraviti situaciju, bas bih se bezveze osecao da nije tako, jer ko sto rece AgroLaki, razlika izmedju prve i trecej sezone su nebo i zemlja.

 

Link to comment
Share on other sites

Odgledah S4E04 gdje saznajemo da

 

Spoiler

smo u "vrlom novom svijetu", i da sve konce vuče afroamerička Dolores (znači uspjela je da zavlada čovječanstvom), dok kokejžen vajt Dolores još uvijek nije svjesna svoje nesvijesti. Šta će Tebi moja Dolores cijeli svijet? 🤣

Sad polako shvatamo ko su pustinjska ekipa iz Mad Max svijeta, valjda pokret otpora (partizani, pajdo, partizani 😉), vjerujem i nadam se da će Daniel Wu uskoro da demonstrira svoje znanje borilačkih vještina i da *ebe kevu zlim VI.

Kako da kažem, ovoj seriji nedostaju kvalitetno napisani likovi i nedostatak ideje šta da rade sa tom VI i otud cijela konfuzija. Ni gledoci sami ne znaju šta da očekuju od VI likova. Od Ed Harrisa su napravili Yul Brinera iz filma (revolveraš u crnom) i minimizrali njegovu početnu ulogu. Praktičko k'o Mile statira u kukuruzu.

Prva sezona je pompezno napravljena, stukli su mnogo love, doveli čak sir Anthonyja veličanstvenog da glumi, radnja je isključivo bila vezana za park i držali su se predloška iz filma kojeg se mi stariji sjećamo iz doba đačkog bioskopa za vrijeme zimskih raspusta (u doba nam zajedničke države). Doduše prvo je bio ciklus naučno-fantastičnih filmova (Westworld, Loganov beg itd), mislim da je ponedeljkom išao, ili neki drugi dan. Davno je to bilo.

Kako god, serija je pokušala da crpi ideju iz filma, pa su imali za jednu sezonu. Dalje nisu znali šta će i kako će, pa su improvizovali, i evo sad su tu gdje jesu. Ja generalno nisam prezadovoljan ovom serijom, ali očito su se kreatori potrošili, ostali bez ideja, a novih kreatora sa novim, svježim idejama nešto slabo na vidiku, pa generalno u doba korone nemamo neke baš posebno kvalitetne serije, kako ih je znalo biti.

Ah da, rubrika "Da li ste znali" za kraj: Ashley Stubbs, lik koji ide sa Bernardom (Jeffrey Wright) je stariji brat Thora (onog sa čekićem) - Luke Hemswort. Baš se pitam da li oni navijaju za West Ham United FC? Doduše, oni su Oziji, imaju oni svoj australski fudbal.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I meni je odlicna 4ta sezona. Nekako, mislim da su odigrali na sigurno, okrenuli pricu i vratili se uspesnim narativima i forama&fazonima iz prve sezone. Takodje, vratili su jos neke stvari, duuuge pocetne kadrove, raznivrsnije kostime, mocne muzicke obrade (meni je Sandman totalno legao)... Dzesi Pinkman u Aragorn meets Vudi Harelson izdanju mi je mnogo interesantniji nego u prosloj sezoni, a i bolje dishe sa drugim parnjakom... Opet, to sto su zadrzali Kalatravu kao osnovu arhitekture mi je prekul (ajd grad Nauke i umetnosti je zicer, ali za toranj (kao onaj na Monzuiku) mu trebaju platiti autorska prava).

Malo me brine sto je jedna mind fuck kulminacija (mada ne previse teska za provaliti) u 4toj epizodi, sto mi lici na koncepciju prosle sezone, ali definitivno serija (ponovo) vuce.

Edited by Geronimo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Žali Bože vremena potrošenog na zadnju epizodu 4. sezone. Beskorisna splačina slučajno nabacanih fora - kao neka dubina, a zapravo totalna nemaštovitost i bezidejnost koja se trebala završiti prvom sezonom. Ostale tri su samo nepotreban trošak novca za HBO, a nas gledalaca vremena koje se moglo pametnije potrošiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da,stvarno su poslednjom epizodom znacajno pokvarili utisak cele sezone. Neverovatno da nisu umeli drugacije (bolje) da je privedu kraju. Deluje i rekao bih da nas ceka jos jedna sezona,koja ce biti i poslednja,a sto verujem da bi malo kome tesko palo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A bas su zasrali sa poslednjom, zbilja ocajna... Kroz Bernarda i simulacije su imali sve mogucnosti za rasplet, a ovo je bilo bas nikako...

S druge strane, nije mi zao sto sam odgledao sezonu, imali su niz vrlo dobrih do odlicnih epizoda od 3ce do 7me. Iako je 4ta bila verovatno najjaca, meni je Fidelity najbolje legla, Dzesi Pinkmen napada Emi.

 

Nego...

Spoiler

Hejtovao sam sto koj moj Kuki mora imati lezbo simpatiju, delovalo mi je kao ono klasicno utrpavanje diversity-ja... Ipak, nekako se slozilo da ima smisla, nista od produzetka vrste...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...