Jump to content

Serie A


Baros

Recommended Posts

Mozda bi pre bio bod u velikom derbiju po volji, ali nije lose ni ovako.

 

Kiks Atalante, ali jaka je liga, desava se svima. Zato je Napoli unistio Fiorentinu i vratio nadu da je moguca i borba za vrh. Trenutno je Milan 40 (mec manje), Inter 40, Napoli 34 (mec manje), Roma 34, Juventus 33 (mec manje), Atalanta 32 (mec manje), Lazio 31 i Sassuolo 30. Mislim da ce Inter i Milan gubiti vise meceva u nastavku, pitanje je da li neka od ekipa ispod njih moze da udje u dobru seriju.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ibrahimović ima mnoge nadimke: Ibrakadabra, kralj, pa čak i bog.... i nijedno od njih nije magarence 😆

 

"Dio appoggiato dai suoi soldati"

https://www.instagram.com/p/CKkESvBjCfq/?igshid=1i7d5jyqgmb99

 

edit: šalu na stranu, dobro je da smo ispali iz kupa, i dobro je da smo ispali pre produžetaka. Nema šanse da bi klinci izdržali 120 minuta, a ionako smo toliko osakaćeni sa povredama da primavera ulazi u prvi tim. Plus takmičenje nema nikakvu vrednost, jedino što je, eto, bio derbi pa je bilo lepo pobediti.

 

Videćemo za vikend, bukvalno je lakše nabrojati ko nije povređen nego ko je sve povređen i van stroja

Edited by Maharaja
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Inter "gostuje" Milanu, pa i u Napulju i Torinu. A i docekuje Atalantu i Romu. Na papiru Juve ima laksi raspored. A da ne govorim o tome, sto i pored ocajne igre, Juve ima taj trend da igra najbolje kad je najpotrebnije. Tek se uslo u drugi deo sezone, ima tu puno utakmica do kraja. Juve ima i najduzu klupu, tako da se igranje LS i nece osetiti.

Link to comment
Share on other sites

On 2/14/2021 at 2:22 AM, Alek The Great said:

Inter "gostuje" Milanu, pa i u Napulju i Torinu. A i docekuje Atalantu i Romu. Na papiru Juve ima laksi raspored. A da ne govorim o tome, sto i pored ocajne igre, Juve ima taj trend da igra najbolje kad je najpotrebnije. Tek se uslo u drugi deo sezone, ima tu puno utakmica do kraja. Juve ima i najduzu klupu, tako da se igranje LS i nece osetiti.

Inače Juve. Nedavno sam slušao nekog bivšeg igrača čini mi se, i pričao je da je ovaj Juve to izgubio. Da ode negdje i na mišiće dobije 1:0. Da je ovaj Juve pun igrače koji nemaju taj mentalitet. Pogledaj im vezni red i napad (osim Ronalda ofc). Možda sam u krivu ali isto bi se kladio na Inter. Čak i na Milan prije Juventusa.

Link to comment
Share on other sites

Pa nikada se Juve nije toliko fokusirao na napad. Naravno, bilo je tu igraca koji su pokazali klasu - Zidan, Nedved, Badjo, ranije Platini. Ali bar je moj utisak da se uvek krenulo od odbrane. Alex Sandru se mora naci zamena, covek vec 2 sezone ne igra nista. Greska je bila pustanje Spinacole. Ovde jeste najveci problem sredina terena, kako defanzivno tako i ofanzivno. Tu bi morao da se odradi komplentan remont. Ako je vracanje Pogbe i dovodjenje Iska opcija dizem obe ruke. Onda se i ne bi ni osetilo kako je Morata u sustini bezvezni igrac. I resiti status Dibale, ako vec ne racunaju na njega prodati ga dok se jos moze.

Link to comment
Share on other sites

On 1/30/2021 at 8:25 AM, Crni Bombarder said:

Tako je Goldberze,red je da Juve uzme 14-ti skudeto u nizu..jer liga je u poslednjoj dekadi prstala od uzbudjenja i neizvesnosti :thumbsup::ajme:

 

Ovaj komentar je star vec 3 nedelje, ali cu ipak odgovoriti:

 

Juventus je teoretski mogao da uzme i 40 skudeta u nizu pa da liga bude zanimljiva u vecini sezona (sto kroz neizvesne trke u svakoj sezoni, sto kroz menjanje glavnog konkurenta u svakoj sezoni). Sa druge strane, moglo je stalno da se menja 2-3 ista kluba na vrhu i da imamo neku 15-14-11 raspodelu, ali da je to to i da se pre pocetka sezone zna ko se bori za titulu, a ko samo za "najboljeg nakon prva dva ili tri".

 

Ova sezona (a i one prethodne) su za mene poboljsanje jer je iskocila Atalanta kojoj je ranije vrh bilo neko 10. mesto, dobili smo Napoli koji nije imao rezultate jos od Maradone, sa druge strane su se Inter i Milan raspadali - to znaci da nema statusa quo i da nema Juventusa niko zapravo ne bi ni mogao da predvidi koje dve, tri ili cetiri ekipe bi se borile za titulu u prethodnim sezonama.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...