Jump to content

Tajland i ostala ostrva :) za posetiti ili ostati


Recommended Posts

Moja ćerka, rođena u Bangkoku, nikada nije bila na znamenitim mestima i hramovima.

 

Mesto je pregaženo turistima, vidi ovaj moj video klip (moj, nije sa neta) kako to izgleda, 2017.

 

Ne mogu da vidim da u odgovoru ima video postavljanje, link na moj napis  Bangkok Hramovi i turisti. Ima ton, pustite ga pa da se zgranete.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, srbija do tokija said:

 

Godine 2000-te je bilo 8 miliona turista svezajedno. Sada ima 40 miliona.

Kinezi, 8-10-12-15 miliona godišnje. Indusi 2 miliona. Sada ti, "mora da nešto ima" napravi odluku da ideš tamo na osnovu toga.

 

Kinezi koji pre nisu dolazili sada su ga napravili toliko posećenim. Sve paket aranžmani, sve već uplaćeno, ne kupuju ni vodu, ne izdvajaju se iz grupe.

I tek to nije ništa: samo 5% Kineza ima pasoš pa je i to duplo kao stanovništvo Kanade. Tek će da ih bude, tada ćeš pročitati na googli da je Bangkok prestigao i London i Pariz i Njujork sabrano zajedno, pa ćeš pomisliti da "mora da nešto ima" , još i više nego 2019. Neće ti googla reći da su to sofisticirani i mladi turisti, ništa ono da pucketaju u sintetičkim rolkama kao Poljaci 1970-ih.

 

Googla ti to neće reći, evo da ti kaže Yoyogi koji zna: da vidiš te Kineze, bacao bi se među njih kao na rok koncertima što se sa bine bacaju u masu.

 

Quote

 

 

Uh, ovo je bas mocno. Kako da zabranimo jednom azijskom narodu i drugom azijskom narodu, kojih ima zajedno 3 milijarde, da posecuju treci azijski narod, za svoje pare, kako nam ne bi kvarili turisticki ugodjaj !!!

 

Pre ce onda biti da nama tamo nije mesto, nego njima.

 

Pa moguce je da mi se nece svideti, razocaracu se, spakovati i vratiti kuci u moj grad, Toronto. Kad dodjem kuci shvaticu da ih je i ovde preko milion. 😂

 

Daj covece, pa valjda ti Kinezi i Indijci ulaze i u turisticku statistiku pariza, new yorka i londona?  Koliko ja znam nije im zabranjeno da dolaze.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice tvoje zablude da samo matori pedofili iz Kanade posecuju Tajland, ne mogu ti opisati koliko nisi u pravu. Jedna od najpopularnijih destinacija mladih od 20 do 30 godina. Ako nisi overio Tajland ispadas glup u drustvu. Tuku se ko ce dobiti posao da daje kurseve engleskog tamo. 😁 

 

E sad, da li je to tako sto nisu tebe pitali da im objasnis kako tamo "sve arapi, indijci I kinezi, ovde uopste nema tajlandezi" - to ne znam. Kao sto rekoh, otici cu jednog dana pa ako mi se ne svidi seticu se tebe i reci cu "jeste onaj Srbija do Tokija bio suvi genije".

 

I zato ako nemas nista lepo da kazes vec samo da mracis, osecaj se oslobodjenim od obaveze da nas prosvecujes, nekako ipak vise verujem onih 80 miliona koji svake godine idu tamo i redovno se vracaju.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

 

 

Mislim to, da su znacajno mladje :wicked:. Postuj kulturu domacina, a koliko znam, ispravi me ako gresim, to u njihovoj kulturi nije big deal.

Lepo je videti da jos uvek ima ljudi koji drze do tradicionalnih vrednosti .😋

Za takve prave domacine Manila je kao stvorena i nema sanse da ti pridje neka tvojih godina.😄 Politika je trenutno cudna, ali mi Balkanci dobro plivamo u tim vodama, a kao sto rece ne treba mesati narod sa tenutnom vladom. Bice ti OK, samo nemoj da kupujes Drinu bez filtera na ulicnim kioscima.:wicked:

 

13 hours ago, srbija do tokija said:

 

Godine 2000-te je bilo 8 miliona turista svezajedno. Sada ima 40 miliona.

Kinezi, 8-10-12-15 miliona godišnje.

Ja se nesto ne secam Kineza, mada nisam ni proveo previse vremena obilazeci hramove, tacnije nisam ni jedan posetio. A tamo gde se Kinezi pojave u vecim brojevima, slobodno mozes da preusmeris put u drugom pravcu. Zadnji put sam naleteo na njihove ture u Yellowstone-u. Ako si blizu kad izlete iz autobusa, a obicno nije jedan nego deset , imas dobre sanse da te pregaze. Da ne spominjem jadac ako te ne daj Boze stigne da ides u WC.

Jedino vecu opasnost po zdravlje predstavljaju indijski i pakistanski turisti u Bellagiu kada proradi fontana. Ako si izmedju njih i fontane, slobodno racunaj da ces zavrsiti u ER sa prelomom rebara u najboljem slucaju.

Edited by DJORDJE
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, DJORDJE said:

Lepo je videti da jos uvek ima ljudi koji drze do tradicionalnih vrednosti .😋

Za takve prave domacine Manila je kao stvorena i nema sanse da ti pridje neka tvojih godina.😄 Politika je trenutno cudna, ali mi Balkanci dobro plivamo u tim vodama, a kao sto rece ne treba mesati narod sa tenutnom vladom. Bice ti OK, samo nemoj da kupujes Drinu bez filtera na ulicnim kioscima.:wicked:

 

Manila, je cuo sam, rek'o mi googlA, jos mnogo liberalnija prema starijim gradjanima, tradicionalnim domacinima, ali sve drugo nazalost kazuje da tamo vise nije bezbedno. Sto se Drine bez filtera tice isto je u obe zemlje - nema je u slobodnoj prodaji, a u neslobodnoj je mnogo rizicno, tako da to jeste veliki problem. Dobra vest je da je Tajland skoro odobrio u medicinske svrhe. Racunam zapaticu do tada bar jedno oboljenje sa liste ..... 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

 

Uh, ovo je bas mocno. Kako da zabranimo jednom azijskom narodu i drugom azijskom narodu, kojih ima zajedno 3 milijarde, da posecuju treci azijski narod, za svoje pare, kako nam ne bi kvarili turisticki ugodjaj !!!

 

Pre ce onda biti da nama tamo nije mesto, nego njima.

 

Pa moguce je da mi se nece svideti, razocaracu se, spakovati i vratiti kuci u moj grad, Toronto. Kad dodjem kuci shvaticu da ih je i ovde preko milion. 😂

 

Daj covece, pa valjda ti Kinezi i Indijci ulaze i u turisticku statistiku pariza, new yorka i londona?  Koliko ja znam nije im zabranjeno da dolaze.

 

Znaš šta si rekao?

Kao 1976. da si rekao da moraš da posetiš Trst, toliko ljudi ide tamo, više nego u Veneciju, mora da nešto ima. Odeš tamo a ono sve SFRJ koji dolaze da kupuju farmerke i šuškavce.

 

Onda još i ovo: ko tima iz SFRJ zabranjuje da dolaze u Njujork, pa i tamo se računaju u turističku statistiku.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Manila, je cuo sam, rek'o mi googlA, jos mnogo liberalnija prema starijim gradjanima, tradicionalnim domacinima, ali sve drugo nazalost kazuje da tamo vise nije bezbedno. Sto se Drine bez filtera tice isto je u obe zemlje - nema je u slobodnoj prodaji, a u neslobodnoj je mnogo rizicno, tako da to jeste veliki problem. Dobra vest je da je Tajland skoro odobrio u medicinske svrhe. Racunam zapaticu do tada bar jedno oboljenje sa liste ..... 

Vrnuo se moj prijatelj proslog meseca iz Manile, a on ide u tazbinu svakih par godina. Kaze covek da je kao i ranije, samo su stvarno poostrili oko svih vrsta duHana.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

Vrnuo se moj prijatelj proslog meseca iz Manile, a on ide u tazbinu svakih par godina. Kaze covek da je kao i ranije, samo su stvarno poostrili oko svih vrsta duHana.

 

Znam ja da se nije nista jos uvek desilo, vise su Filipinci, da budem precizniji MUSKI Filipinci, malo nervozni, kriza je i beda stisla, pa se ne osecas bas dobrodosao, sto je dovoljno da pokvari romantiku. :classic_biggrin: Kao Beograd devedesetih, mnogo dizelasa, svi te nesto merkaju popreko, dosadjuju, nije to atmosfera za opustanje.

 

 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Evo ja da vam kazem, sto se tice Thailand-a. Nikad mi ne bi palo na pamet da idem da se penzionisem tamo. Da budem najbogatiji medj sirotinjom me ne zanima ich. Sto se tice turizma, tamo mogu da odem kao sto sam jedanput otisao u Mexico i to je to. Video sve ziveo u slicnoj sirotinji(eliti) vise od 30 godina. Dosta je bilo. Lepo je videti, ali ziveti tamo to neka svako za sebe donese odluku. 

Sad nastavite paljbu. :P

:smiley34::default_2guns:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sirotinja? Tamo se živi bolje nego u Srbiji u koju se vraćaju itekako da provedu penziju. Ta sirotinja je Kambodža.

 

Ako nisi video taj post, slika sa puta u Thai ekvivalentu Babušnice. Ovakav vozni park neko bi mislio da je u Americi.

 

2019stasevozi04.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tura po Thai, 7 dana. Kao levo plućno krilo, u julu idem desno. Provincijska mesta u koja se retko zalazi.

 

2018tourmap01.jpg

 

Udon Thani, more lokvanja.

 

2018lokvanj01.jpg

 

2018lokvanj03.jpg

 

2018lokvanj07.jpg

 

Let iznad lokvanjskog gnezda...

 

 

 

Cela tura sa stotinak slika, (Internet Explorer kaže da je sajt nebezbedan, ni istina, Chrome radi lepo, slao sam mejlove Microsoftu da me skine sa te liste, još ništa)

 

Chrome radi lepo:  Thai tura: Khao Yai- Khorat- Udon Thani - Phitsanulok - Sukothai - Kanchanaburi - Sai Yok - River Kwai

Edited by srbija do tokija
Link to comment
Share on other sites

Sto ljudi - sto cudi, ali rekao bih da su Thailand i opste zemlje Jugoistocne Azije odlicne za provod i jedan relaksirajuci nacin zivota. Niko od nas sa foruma i ne planira da ode tamo u "pecalbu" i da radi " crnacki" u nekoj od "garment factory" vec da se pre svega opusti i lepo provode u jednoj prijatnoj, zabavnoj i opustajucoj atmosferi i - sto je u savremenom svetu jako bitno- malo oslobodi stresa! 

Jashar je u pravu za ovo da u Bangkoku ima svega sto i u bilo kojoj drugoj svetskoj metropoli- pa i vise od toga! Jedino sto meni smeta su prevelike guzve u saobracaju - te se puno vremena provodi u transportu i to naravno zna da nervira , ali toga ima u svim velikim gradovima. Treba videti recimo Sydney u pick hours, plus Bangkok ima i metro- podzemnu zeleznicu i nadzemnu zeleznicu "sky train"! 

U Bangkoku i Pattaya-i je dobar provod na svakom koraku ima hiljade mesta gde coveku nikad nece biti dosadno! Nemoguce je da ti bude dosadno! Cak i u Kambodzi je uvek zanimljivo i to kako u velikim tako i u malim mestima. Pre svega interakcija sa ljudima - lokalnim stanovnistvom je mnogo bogatija i raznovrsnija nego bilo gde na Zapadu ili  Srbiji. Naravno da nisu svi bas super predusretljivi ali covek oseca neku slobodu i nema one ustogljenosti! Mogu samo da zamislum kako je u npr yoyogijevom Japanu gde ako samo slucajno podrignes - svi te gledaju kao da si babaroga! Toga recimo u Jugoistocnoj Aziji nema: navuces na sebe shorts i majicu, sednes na skuter i picis! E to je sloboda! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jašar ne zna, pojma on nema, on je googlator, copy/paste, ne zna ni gde je Tajland.

 

"Mogu samo da zamislum kako je u npr yoyogijevom Japanu gde ako samo slucajno podrignes - svi te gledaju kao da si babaroga! Toga recimo u Jugoistocnoj Aziji nema: navuces na sebe shorts i majicu, sednes na skuter i picis! E to je sloboda! "

 

To je netačno.

Za SEA (South East Asia) te gledaju kao nekoga na koga se nije vredno ni popišati. Njihovi osmesi su kao oni koje pas, čuvar kuće, daje strancima.

 

Ako si bio u SEA, džaba si bio, ništa nisi shvatio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, srbija do tokija said:

Jašar ne zna, pojma on nema, on je googlator, copy/paste, ne zna ni gde je Tajland.

 

"Mogu samo da zamislum kako je u npr yoyogijevom Japanu gde ako samo slucajno podrignes - svi te gledaju kao da si babaroga! Toga recimo u Jugoistocnoj Aziji nema: navuces na sebe shorts i majicu, sednes na skuter i picis! E to je sloboda! "

 

To je netačno.

Za SEA (South East Asia) te gledaju kao nekoga na koga se nije vredno ni popišati. Njihovi osmesi su kao oni koje pas, čuvar kuće, daje strancima.

 

Ako si bio u SEA, džaba si bio, ništa nisi shvatio.

Verovatno si u pravu, uostalom proveo si daleko vise vremena u SEA od mene, ja sam bio samo nekoliko puta i to kao turista i nedavno sam u Bangkoku pohadjao neki kraci kurs od mesec dana. 

Elem, ipak mislim da ne treba na zivot gledati apriori negativno. Tih podcenjivackih pogleda i osmeha ima svuda. Ali kao i svuda: ima expats koji su se dobro snasli kao i onih koji su lose prosli. Eto izvesni Peter Slovak u Sihanoukvillu razbija na nekretninama: covek je preduzetnik koji gradi stanove i potom ih preprodaje. Ozenjen je sa Kambodzankom. Primer coveka iz Evrope koji je uspeo u SEA. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Darth Bane said:

Verovatno si u pravu, uostalom proveo si daleko vise vremena u SEA od mene, ja sam bio samo nekoliko puta i to kao turista i nedavno sam u Bangkoku pohadjao neki kraci kurs od mesec dana. 

Elem, ipak mislim da ne treba na zivot gledati apriori negativno. Tih podcenjivackih pogleda i osmeha ima svuda. Ali kao i svuda: ima expats koji su se dobro snasli kao i onih koji su lose prosli. Eto izvesni Peter Slovak u Sihanoukvillu razbija na nekretninama: covek je preduzetnik koji gradi stanove i potom ih preprodaje. Ozenjen je sa Kambodzankom. Primer coveka iz Evrope koji je uspeo u SEA. 

 

Ima tih priča, verujem da su istinite. Nije ova tvoja prva koju sam čuo.

Probaj da u Thai živiš legalno, onda neke zavrzlame. Može, legalno, da se tamo živi. Mnogi to rade (možda 300 hiljada njih), plaćaju neku cenu za poniženja i da ne čiste sneg negde na nekim severima planete.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, srbija do tokija said:

 

Ima tih priča, verujem da su istinite. Nije ova tvoja prva koju sam čuo.

Probaj da u Thai živiš legalno, onda neke zavrzlame. Može, legalno, da se tamo živi. Mnogi to rade (možda 300 hiljada njih), plaćaju neku cenu za poniženja i da ne čiste sneg negde na nekim severima planete.

Mislim da svi mi ovde, na ovom forumu, mislimo da deo godine provedemo u Thai. Ne non-stop vec najvise do 6 meseci godisnje. Za mene bi recimo 3-4 meseci bilo dovoljno za Jashara i druge mozda do 6 meseci. 

Ko se ozeni sa Thai lady moze da razmislja i o nekom legalnom biznisu.

Btw primetio sam , yoyogi, da ima mnogo novih stanova tamo. Ne samo Bangkok, vec ceo priobalni deo od Pattaye do Chantaburry-ja. Mnogi od njih deluju kao da su prazni, kao da u njima niko ne zivi?! Znaci li to da se i tamo dogodio balon nekretnina?

Link to comment
Share on other sites

Praznih stanova ima na milione. Kupuju ih Thai da ih drže kao kolateral ako traže kredit za biznis, nerado ih izdaju, ne vole da iko u njih ulazi. Nešto kao parkirana ušteđevina koja na papiru vredi kao imovina. Stanovi, polovni, su praktično neprodavljivi. Što bi neko kupio tvoj useljavan stan kada se okolo gradi na desetine hiljada novih.

Manji stanovi, jeftiniji, tu Thai instaliraju svoje ljubavnice, "mia noi".

 

Balon nekretnina je pukao 1997. kada je 380 solitera ostavljeno (napušteno) da se gleda kroz njihova rebra. Pola ih je srušeno, pola ih je dobilo amnestiju (da se zgrada napuštena 5 godina dovrši inače mora da se sruši). Ima ih još 10-ak koji stoje kao aveti.

 

Kompleks u kome je moj stan, bio je navodno ceo prodat mesecima pre nego što je završen. 1,300 stanova. Na dan kada je zvanično završen, od 1,300 stanova, na prodaju je oglašeno 1,100 njih. Sve špekulanti, kao tapkaroši za bioskopske karte. Oni su platili 500 EUR depozit  i onda traže 1,000EUR da nekome ustupe prodaju. Pošto u stan niko nije nije kročio nogom, to je prihvatljiva praksa.

 

Zadnjih 10 godina, kupuju masovno Kinezi, pre svega oni. Mnogi ni ne znaju gde im je stan koji poseduju ali stan je, zvanično i stvarno, prodat i na nečije je ime.

Rusi su posle Kineza sledeći najmasovniji kupci ali oni su Pataja, Hua Hin, Puket. Skandinavci u Hua Hin, preko zime 60,000 njih se stušti u mesto koje crkava pod tolikim pritiskom.

 

Ove dve zgrade u blizini hotela Dusit Thani, Hua Hin, stanovi su 300 hiljada EUR. 

 

2019hhcondo01.jpg

 

Noću, nikada ni jednog svetla, misliš da nisu ni priključeni na električnu mrežu a na samoj su plaži

 

2019hhcondo02.jpg

 

U parkingu postoje, kao boksovi, male sobe, 2x2, sa visokim duguljastim horizontalnim prozorčetom, kao da su špajz. Pitam portira šta je to. Kaže, to ti je ostava, skladište a, onda namignu, nagnu glavu kao da mi govori nešto u poverenju, "tu vlasniku stana odmara njegov vozač Mercedesa dok on gore u stanu boom-boom svoju švalerku". 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Darth Bane said:

…... za Jashara i druge mozda do 6 meseci. 

Ko se ozeni sa Thai lady moze da razmislja i o nekom legalnom biznisu.

 

11 hours ago, srbija do tokija said:

Jašar ne zna, pojma on nema, on je googlator, copy/paste, ne zna ni gde je Tajland.

 

Za SEA (South East Asia) te gledaju kao nekoga na koga se nije vredno ni popišati. Njihovi osmesi su kao oni koje pas, čuvar kuće, daje strancima.

 

 

Jašar je postavio ovaj topik da sazna nesto o Tajlandu. Zasto da ne, forum moze posluziti i za to, besplatno saznati neke stvari od ljudi iz prve ruke koji su tamo bili. Mada sam cuo uglavnom gluposti, mnogo korisnijih stvari sam saznao od zapadnjaka koji tamo zive na YouTube. Neoptereceni ljudi. Realni.

 

Medjutim …… prvo, Jašar nema nikakvu nameru da se zeni uopšte u njegovom zivotu, pa ni sa Thai lady, ustvari pogotovo sa Thai lady. Jašar ni tehnicki to ne moze da izvede jer se nikada zvanicno nije ni razveo, nijedna strana nije za to bila zainteresovana i evo tako vec > 10 godina.

 

Drugo, Jašara boli njegov turisticki milokliz ako ga Tajlandjani vide kao nekoga na koga se nije vredno ni popišati, tako ce onda i Jašar njih gledati :s_d:, tu je Jašar majstor svog zanata, a samim tim ga još manje interesuje da li su njihovi osmesi iskreni ili su pas-čuvarski.

 

Jašaru je jedino bitno da oni nece da ga liše njegovog dragocenog zivota zbog 50-tak dolara kao na nekim drugim destinacijama. Sve ostalo je opcionalno.

 

Ja cenim vaš doprinos topiku, ali ako mozete Jašara da izbacite iz upotrebe kada pišete o stvarima za koje Jašar nema nikakvog interesovanja, jer bi neko mogao pogrešno zakljuciti da bi on tamo išao da se prizeni ili razvija prisne kontakte sa domorocima. Ma jok bre, ni na kraj pameti.


DakleM, Jašar bi tamo išao da uziva u suncu, talasima, moru, hrani, alkoholisanju, setnji, pa i u ponekom snošaju, zašto da ne, ljudi smo, svi imamo odredjene potrebe i hobije, nema tu ništa loše.

 

Hvala, Jašar

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Pattaya, sa Phratamnak vidikovca (brdo koje razdvaja Pattaya Klang i Jomtien)

 

2004:

2004royalcliff01.jpg

 

2018:

2018royalcliff02.jpg

 

Odatle se ne vidi Jomtien, tamo je izgrađeno još više, treba da se ode na Pattaya Tower da se vide obe strane, nisam bio 15 godina, otići ću ovog leta, baš i mene zanima pogled.

 

U Bangkoku se gradi 30,000 stanova godišnje.

Link to comment
Share on other sites

@ Jashar: nisam mislio na tebe Jashare da se ozenis , vec sam to rekao uopsteno, kako ima nekih expats koji i to rade bilo iz ljubavi bilo da bi logalno radili neki mali biznis ( jer na Thailandu kao stranac ne mozes da budes 100% vlasnik nekretnina).

 

Link to comment
Share on other sites

Kako ne možeš? Ja sam 100% vlasnik svog stana.

 

Po zgradama, ne možeš biti vlasnik stana u prizemlju, za celu zgradu je da mora biti 51% stambenih jedinica Thai vlasništvo. Nema toliko Thai koji bi te stanove kupili pa se građevinci snalaze tako što osnivaju mikimaus firme koje kupe stan pa onda stranac kupi firmu i tako dobije njenu imovinu. Rusi to masovno rade, masovan je timeshare među njima.

 

Ono što nikako ne možeš je da budeš vlasnik zemlje, zemljišta. I u Thai himni stoji da svaki pedalj njihove zemlje pripada samo njima.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Darth Bane said:

@ Jashar: nisam mislio na tebe Jashare da se ozenis , vec sam to rekao uopsteno, kako ima nekih expats koji i to rade bilo iz ljubavi bilo da bi logalno radili neki mali biznis ( jer na Thailandu kao stranac ne mozes da budes 100% vlasnik nekretnina).

 

 

Ma sve u redu, nego ne volim da sam subjekat u istoj recenici sa glagolom zeniti se. :classic_biggrin:

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, srbija do tokija said:

Kako ne možeš? Ja sam 100% vlasnik svog stana.

 

Po zgradama, ne možeš biti vlasnik stana u prizemlju, za celu zgradu je da mora biti 51% stambenih jedinica Thai vlasništvo. Nema toliko Thai koji bi te stanove kupili pa se građevinci snalaze tako što osnivaju mikimaus firme koje kupe stan pa onda stranac kupi firmu i tako dobije njenu imovinu. Rusi to masovno rade, masovan je timeshare među njima.

 

Ono što nikako ne možeš je da budeš vlasnik zemlje, zemljišta. I u Thai himni stoji da svaki pedalj njihove zemlje pripada samo njima.

Pogresno sam se izrazio. Mislio sam: vlasnik biznisa. Sto se nekretnina tice ista prica vazi i za Kambodzu, s tim sto u Kambodzi mozes biti i 100 % vlasnik biznisa. Jedino ne mozes biti vlasnik zemljista. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Denis Jasharevic said:

Drugo, Jašara boli njegov turisticki milokliz ako ga Tajlandjani vide kao nekoga na koga se nije vredno ni popišati, tako ce onda i Jašar njih gledati :s_d:, tu je Jašar majstor svog zanata, a samim tim ga još manje interesuje da li su njihovi osmesi iskreni ili su pas-čuvarski.

 

Nije ovo nešto mnogo različito od ostalih mesta masovne posećenosti. Na bekpekere isto tako gledaju i u Rimu, Parizu, Barceloni.

 

Na obične turiste tamo gledaju kao na insekte (jedan mi je postovao sliku sa Ramble, Barcelona, "Tourists go home!").

 

Razlika je u tome da, ako neko dođe da živi u te gradove, velika je verovatnoća da će tokom vremena naći nekog lokalnog prijatelja. To u Thai ne postoji. Ljudi žive po 20-30-40 godina tamo, govore jezik i nemaju jednog jedinog Thai prijatelja, čak ni oni oženjeni lokalnim ženama.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...