Jump to content

Tajland i ostala ostrva :) za posetiti ili ostati


Recommended Posts

25 minutes ago, Darth Bane said:

Pa sve je povezano: Vucic nedavno dao srpsko drzavljanstvo bivsoj premijerki Thailanda! To je pocetak jednog novog srpsko - thailandskog bratstva! 

 

Ma to je za pare, njen brat Thaksin Shinavatra, ima crnogorsko državljanstvo. Nikakvo bratstvo, pa te zemlje jedva i znaju gde se nalazi ona druga, na karti.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Yoyogi said:

 

Ma to je za pare, njen brat Thaksin Shinavatra, ima crnogorsko državljanstvo. Nikakvo bratstvo, pa te zemlje jedva i znaju gde se nalazi ona druga, na karti.

Ja ne mislim da je za pare. To je sve uradjeno iz humanitarnih razloga - da bi se pomoglo demokratiji u Thai! Thai ce jednog dana biti zahvalni Vucicu! 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Darth Bane said:

Ja ne mislim da je za pare. To je sve uradjeno iz humanitarnih razloga - da bi se pomoglo demokratiji u Thai! Thai ce jednog dana biti zahvalni Vucicu! 

 

Sorry buddy, to je bilo za pare.

 

Sam Thaksin Shinavatra je bio pušten da pobegne kada su mu oduzeli imovinu (1.8 milijardi dolara) i rekli - here is some money (800 miliona dolara) - begaj.

 

Pusti bre taj Kiseljak.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Yoyogi said:

 

Sorry buddy, to je bilo za pare.

 

Sam Thaksin Shinavatra je bio pušten da pobegne kada su mu oduzeli imovinu (1.8 milijardi dolara) i rekli - here is some money (800 miliona dolara) - begaj.

 

Pusti bre taj Kiseljak.

Ko su sad tu "good guys" a ko " bad guys" - meni to nije jasno?

Ciitajuci istoriju Thailanda dosao sam do zakljucka da su ti generali- tj vojska imali kljucnu ulogu u sprecavanju dovodjenja komunizma u Thailand. Ali da danas deluju pomalo retrogradno i koce reforme?

Zanimljivo je , takodje , da je tokom II sv rata Thailand bio na strani Japana, de facto je bio fasisticka zemlja. A da su SAD sprecile - cak i svoje saveznike Britaniju i Francusku da kazne Thailand zbog toga nakon rata? Kao da je tada postojala neka cudna veza izmedju USA i Thailanda, koja se ucvrstila tokom vietnamskog rata - sto si ti u par navrata i pomenuo. 

A opet, stice se utisak da se danas ta vojna hunta sve vise okrece Risiji?! 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darth Bane said:

Ko su sad tu "good guys" a ko " bad guys" - meni to nije jasno?

Ciitajuci istoriju Thailanda dosao sam do zakljucka da su ti generali- tj vojska imali kljucnu ulogu u sprecavanju dovodjenja komunizma u Thailand. Ali da danas deluju pomalo retrogradno i koce reforme?

Zanimljivo je , takodje , da je tokom II sv rata Thailand bio na strani Japana, de facto je bio fasisticka zemlja. A da su SAD sprecile - cak i svoje saveznike Britaniju i Francusku da kazne Thailand zbog toga nakon rata? Kao da je tada postojala neka cudna veza izmedju USA i Thailanda, koja se ucvrstila tokom vietnamskog rata - sto si ti u par navrata i pomenuo. 

A opet, stice se utisak da se danas ta vojna hunta sve vise okrece Risiji?! 

 

Tajland nije ratovao u 2. Svetskom ratu. Niti su Japanci zaveli okupacioni režim kao Nemci u Srbiji (po tvome bi pre Srbija bila fašistička zemlja 1941-1944).

 

Kakve reforme, čega, se koče? Sistem je jednostavan da jednostavniji ne može biti, slobodan. Thai su najređi i najgori migranti na svetu. Ništa kao Filipini gde se beži čim se nekako smogne.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Yoyogi said:

 

Tajland nije ratovao u 2. Svetskom ratu. Niti su Japanci zaveli okupacioni režim kao Nemci u Srbiji (po tvome bi pre Srbija bila fašistička zemlja 1941-1944).

 

Kakve reforme, čega, se koče? Sistem je jednostavan da jednostavniji ne može biti, slobodan. Thai su najređi i najgori migranti na svetu. Ništa kao Filipini gde se beži čim se nekako smogne.

Pa Nediceva Srbija i jeste bila fasisticka zemlja. 

A sto se Thailanda tice evo sta pise:

" ...on 21 December 1941, Thailand and Japan signed a military alliance. Subsequently, Thailand undertook to "assist" Japan in its war against the Allies. .."

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Yoyogi said:

 

Na osnovu gluposti za koju misle da je merodavna. Ima da te tvoj kiseljak obori na pripravničkom ispitu.

Pa tako pise! Thailand je bio fasisticka zemlja u II sv ratu! Na strani sila osovine! Recimo - nesto kao Bugarska i Rumunija. 

Edited by Darth Bane
Link to comment
Share on other sites

Dnevni izlet iz Hua Hin. Prachuap Khiri Khan

 

Istorija.  Japanci su napali Thai jedan dan pre Pearl Harbour. To je bio 36-sati ratni čin i jedino pucanje za ceo taj rat.

 

Ao Manao

 

2018aomanao00.jpg

 

2018aomanao09.jpg

 

Spomenik, bitka za Prachuap Khiri Khan

 

2018aomanao10.jpg

 

Pa onda iznenadno primirje, branioci nisu mogli da veruju da im neko naređuje da prekinu sa borbom. "Ma sve ima da ih pobijemo". A neko naredio da prestanu.

 

2018aomanao11.jpg

 

Na spomeniku Thai kao slave

 

2018aomanao12.jpg

 

Dok Japanci stoje mirno. Šlepujući se uz pobednike (US, GB, Francuska, Rusia, Kina) ko može Thai da zabrani da se diče. Uglavnom, stanovništvo im nije izginulo kao što jeste svim drugima u tom ratu

 

2018aomanao13.jpg

 

Zatečeni, iznenađeni, Thai su sa ovog air field probali da polete i bombarduju Japance ovim avionima, bombama od 50kg, Japanci ih oborili smesta, sva tri koja su uzletela

 

2018aomanao16.jpg

 

2018aomanao14.jpg

 

2018aomanao15.jpg

 

Rekonstrukcija kasarne iz koje izašlo 42 Thai da poginu. To su jedine žrtve 2. Svetskog rata iz Thai. To je bilo jedino pucanje. Tvrde, poginulo je 120 Japanaca, čak i wikipedia (smeće) kaže (Thai UDBA verovatno autor teksta) da je poginulo preko 400 Japanaca.

 

2018aomanao17.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Yoyogi said:

 

Radi on pripravnički staž kod Kiseljaka, on je udarna pesnica da obesmisli svakoga ko ima šta da kaže. Samo da je jedini. Ovo je za Moderaciju da razmotri.

Pa kakvo je obesmisljavanje kad sam lepo procitao da je Thailand bio japanski saveznik u II sv ratu? Sad treba da verujem tebi a ne nekim relevantnijim izvorima? Jesi li ti istoricar? 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Darth Bane said:

Pa kakvo je obesmisljavanje kad sam lepo procitao da je Thailand bio japanski saveznik u II sv ratu? Sad treba da verujem tebi a ne nekim relevantnijim izvorima? Jesi li ti istoricar? 

 

Šta si sve ti pročitao na netu (sa kojeg ne silaziš). 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Darth Bane said:

Pa sta ako je sa neta? Jeli net " zarazen " nekim virusom? 

 

Sramotiš svog mentora. Osim obesmišljavanja postova onih koji imaju šta da kažu ne vidim ikakav tvoj doprinos. Samo taj, srozavanje googlatorsko. Izgledaš kao "doope", pa i bio si na moderatorskom odobravanju postova.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Yoyogi said:

 

Sramotiš svog mentora. Osim obesmišljavanja postova onih koji imaju šta da kažu ne vidim ikakav tvoj doprinos. Samo taj, srozavanje googlatorsko. Izgledaš kao "doope", pa i bio si na moderatorskom odobravanju postova.

Pa eto jednog doprinosa: izguglao sam da je Thailand bio japanski saveznik u II sv ratu!

I da se pod pokroviteljstvom kineskih vlasti u Kini ljudi ubijaju radi trgovine organima! Sto su mi potvrdili i neki likovi iz real life koji poznaju situaciju tamo. 

A pre cu verovati tim izvorima nego Njegovom Velicanstvu Yoyogiju - Samozvanom Imperatoru Azije!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Darth Bane said:

Ja idem u Thai 7 dana. Ne mogu duze zbog obaveza na poslu. 

 

Opastan si ti. 7 dana, to nisam ni ja mogao sa 6 sati leta tako često. Možda, nekada 5-6 puta godišnje, sada 2 puta , sada svezajedno 70 dana.

Obaveze na poslu - radim ih i iz Thai.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yoyogi said:

Idem u Thai 21 dan, toliki je zimski školski raspust. Biće i putovanja po provincijama.

Gde planiras da ides? Pada mi nesto napamet Mukhdahan. Moracu jednom da posetim ovo zanimljivo mesto. 

Pretpostavljam da je tamo malo jeftinije , te i pristupanije za nas strance da tamo provodimo nase penzionerske dane...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Nije čest prizor mada može da se vidi svaki dan. Ovaj stranac je verovatno očekivao da, kada on reši da obasja Thai svojom milošću da se tamo penzioniše, da će mu razviti crveni tepih. Doduše, možda i jesu, dok je imao para.

Bangkok.

 

2020farangpensionado01.jpg

 

Ne znam koliko dugo može, očigledno da mu nije prvi dan ovako. Možda ga policija ostavi na miru dok nešto ne napravi ili ukrade. Onda bajbok (detention center) dok ga neko ne izvuče, mesecima, godinama pa i duže, bez ikakve presude pa ni tužbe. Ako nema nikoga jedino njegova ambasada ali to je verovatno već probao da mu plate kartu ako ima gde da se vrati. Ko zna, možda je sa Aljaske ili Yukona, tamo ne može ovako po ulici ako nema gde.

Link to comment
Share on other sites

Nije čest prizor mada može da se vidi svaki dan. Ovaj stranac je verovatno očekivao da, kada on reši da obasja Thai svojom milošću da se tamo penzioniše, da će mu razviti crveni tepih. Doduše, možda i jesu, dok je imao para.
Bangkok.
 
2020farangpensionado01.jpg
 
Ne znam koliko dugo može, očigledno da mu nije prvi dan ovako. Možda ga policija ostavi na miru dok nešto ne napravi ili ukrade. Onda bajbok (detention center) dok ga neko ne izvuče, mesecima, godinama pa i duže, bez ikakve presude pa ni tužbe. Ako nema nikoga jedino njegova ambasada ali to je verovatno već probao da mu plate kartu ako ima gde da se vrati. Ko zna, možda je sa Aljaske ili Yukona, tamo ne može ovako po ulici ako nema gde.
To je mnogo dobro. Znač humanitarno mu zveknu zatvor do kraja života, ili dok ga neko ne kupi. Super je tamo!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mrd said:

To je mnogo dobro. Znač humanitarno mu zveknu zatvor do kraja života, ili dok ga neko ne kupi. Super je tamo!

 

Ko zna koliko je njegov bedak dublji nego ovo što se vidi. Možda bi mu to bilo spasenje, možda ovo namerno radi na ulici prometnoj kao Terazije - Slavija. 

 

Šta da mu rade? Da ga pošalju Sandersu u Ameriku - ala bi ga Amerika okupala, obrijala, odenula, pa mu dala državni posao ... ne zna on da to u Amerci ima za džabe i da ovakvi kao on u Americi prolaze kao gospoda.

 

Samo zna da mu je, za sada, u Thai, bar toplo i da nema huligana koji bi ga polili benzinom i zapalili.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Yoyogi said:

 

Ko zna koliko je njegov bedak dublji nego ovo što se vidi. Možda bi mu to bilo spasenje, možda ovo namerno radi na ulici prometnoj kao Terazije - Slavija. 

 

Šta da mu rade? Da ga pošalju Sandersu u Ameriku - ala bi ga Amerika okupala, obrijala, odenula, pa mu dala državni posao ... ne zna on da to u Amerci ima za džabe i da ovakvi kao on u Americi prolaze kao gospoda.

 

Samo zna da mu je, za sada, u Thai, bar toplo i da nema huligana koji bi ga polili benzinom i zapalili.

 

Pa sto onda milioni idu da karaju, piju i luduju u drzavu svetsku prestonicu seks industrije? Mislim ..... neki od njih ce sigurno da se urokaju i zaspu na ulici. Uopste me ne cudi.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...