Jump to content

TV i internet


lekoviti

Recommended Posts

I ja sam mislila da SBB dostavlja, na revers svoj EON box. 

 

Ja sada imam pitanje za one koji imaju SBB i EON FULL paket: 

 

Da li će serija "Uvod u anatomiju " da se prikazuje samo do 16.01. ili je sada u redovnoj ponudi video kluba?  Ili da zovem njih i da pitam? 

Link to comment
Share on other sites

Ne, vidim da sam uneo dosta zabune... Ja nemam mogućnosti da uvedem SBB, u mom kraju nema SBBa i koristim drugog provajdera (Beotel) preko adsla i time sam, što se interneta tiče, zadovoljan. Raspitivao sam se o iskustvima ljudi (ukoliko ih ima, a izgleda da nema) koji koriste EON aplikaciju SBBovu, sa SBB tv kanalima preko drugog provajdera, koji nije SBB. Ovo sve zbog toga što sam hteo da proverim glasine od pre godinu dana da SBB kurvinski ne daje dovoljan bandwidth korisnicima koji pristupaju njihovim tv sadržajima preko provajdera koji nije SBB. Uzeo sam pristojnu tv box kutijicu i za sada radi jako lepo i sa mojom relativno sporom internet konekcijom.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Orion već drugi put za relativno kratko vreme povećava cenu pretplate za svoj paket internet+TV. Stekli su se uslovi za raskid ugovora i sad razmišljam šta uzeti, kog provajdera...za sada razmišljam izmedju Yetela i Net net a.....? Ima li ko kakav savet.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Šta mislite o kvizovima ? Ja sam neko ko  u principu voli to ali nekako kod ovih naših kvizova često uhvatim sebe da na prvim reklamama prebacim i ne vratim se na taj kanal. Ne znam da li je do godina ili su i vama naši kvizovi neinteresantni. Nagrade su male pa ni taj efekat ne postoji kao nešto što bi diglo tenziju.

 

Pre jedno mesec dana YT mi predloži kviz Steve Harvey-a i pogledam taj kviz i zarazim se i sada svake nedelje pogledam 2-3. I tu u stvari shvatim da ono što nedostaje je upravo ovo što ovaj kviz ima a to je da je kviz koncipiran tako da je mešavina komedije i kviza, neka pitanja su namerno koncipirana da bi Steve Harvey imao jake reakcije a neka da se takmičari malo izblamiraju. Kviz kao kviz je nije ništa posebno, čak bih rekao i lošiji od naših, ali taj drugi aspekt emisije ga diže za klasu iznad naših. Sve u svemu tih 25 minuta baš brzo prođe, doduše na YT nema reklama dužih od 15 sekundi 🙂

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Nisam sigurna da je baš entertainment poenta kviza, sem ako nije onaj praznični u humanitarne svrhe sa poznatima 😄 Meni je suština kviza baš u tome da je izvan znanja takmičara malo dosadan (a i to ne mora biti ako je voditelj dobar), jer je fokus onda na takmičarima. Volim da gledam ljude koji znaju više od mene hehe

Link to comment
Share on other sites

Dobar primer šta je dobar a šta loš kviz je poređenje Potere (RTS) i Potjere(HRT). Isti koncept, ogromna razlika u gledljivosti. U Bgd loš voditelj i dosadni tragači, nisu neke nagrade ali o visini odlučuju i sami takmičari. Bilo je povremeno izvanrednih takmičara, ali u celini ostaje loš utisak.

Mislim da Hrvatska ima visoku kvizašku kulturu, Lazo Goluža i Mirko Miočić su legende, Oliver Mlakar, takođe, u Bgd se nekako uz pojam kviza vezuje Mića Orlović, ok, solidan voditelj za ono vreme ali je i tada Mlakar bio bolji.

Milioner, bolji je beogradski iako imam dosta zamerki, zagrebački ubija umišljeni Tarik Filipović, neko mu rekao da je duhovit, on poverovao.

Slagalicu gledam, traži neki nivo znanja i brzine, dovoljno za kviz koji se emituje svaki dan.

Totalni obrt, uz mnogo veštačke drame, takmičar može da osvoji max 50.000 din, obično oko 25- do 30.000, voditeljka bolje glumi i peva nego što vodi kviz.

Gledam i onaj na, s oproštenje, Hepi TV, kad već moram da plaćam pretplatu, da bar nešto vidim, tek da se ne baci, nema neku dinamiku, ne znam ni kakve su nagrade, u igri matematike ne daju tačan, najbolji, odgovor ukoliko ga ne daju takmičari.

Sve u svemu, tanka ponuda, al šta ću kad volim kvizove, gledam i nerviruckam se pomalo.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jedna glupost koja posebno iritira, često se dešava u Totalnom obrtu i Naslovnoj strani. Naprimer, pitanje je šta se meri termometrom, traži se odgovor na slovo T. Takmičar kaže, temperatura, voditeljka kaže, da ali nismo to mislili, tražili smo odgovor, toplota. 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Smrtokapa said:

Kvizove sam ranije dosta više gledao, sada samo sporadično, uglavnom mi je meh ovo što se nudi. Potera mi je najzanimljivija, jedini problem imam sa Milicom tragačicom, na koju reagujem otprilike ovako:

 

 

Milica pronađena kao najiritantnija osoba na internetu 😄 

 

Inače ja sam htela da se prijavim u kviz samo da bih upoznala tragača Milorada Milinkovića, taj čovek je meni fascinantan.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

 

Milica pronađena kao najiritantnija osoba na internetu 😄 

 

Inače ja sam htela da se prijavim u kviz samo da bih upoznala tragača Milorada Milinkovića, taj čovek je meni fascinantan.

 

 

Milorad je car, a uz to bih bio u stanju i da mu pobegnem, tako da win-win. :classic_biggrin:

 

Ali da mi zapadne da Milica onim Mrs. Data tonom posle svakog pitanja objašnjava koliko bolje poznaje trivijalnosti od mene... mislim da bih flipnuo. Bolje ne.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Smrtokapa said:

Milorad je car, a uz to bih bio u stanju i da mu pobegnem, tako da win-win. :classic_biggrin:

 

On je čovek milosrdan, uz to i veliki šmeker. :wink2:

 

1 minute ago, Smrtokapa said:

Ali da mi zapadne da Milica onim Mrs. Data tonom posle svakog pitanja objašnjava koliko bolje poznaje trivijalnosti od mene... mislim da bih flipnuo. Bolje ne.

 

Šta je Veronika poželela u romanu Paola Koelja?

 

DA UMREE!!! 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 11/14/2023 at 6:07 AM, Div said:

Milioner, bolji je beogradski iako imam dosta zamerki, zagrebački ubija umišljeni Tarik Filipović, neko mu rekao da je duhovit, on poverovao.

Slagalicu gledam, traži neki nivo znanja i brzine, dovoljno za kviz koji se emituje svaki dan.

 

Tarik Filipovic je izmislio voditeljski posao za Ivana Zeljkovica. Ne znam da li sam ikada pre cuo da neko vise voli/lakse podnosi ovog naseg od Hrvatskog (Kako kviz tako i voditelja). Mogu da prihvatim da nekom neko odnosno neciji stil ne lezi, samo u ovom slucaju bi onda morao da napomenem da je meni Zeljkovic tako neki lik da vodi neki jutarnji program u vrh glave sto se voditeljskog posla tice. (A i lagano mogu da ga zamislim da radi u kaficu, burekdzinici ili tako negde, toliko mi je banalan lik). Ok mi je Slagalica, samo tu od svih tih igara volim samo one spojnice i ko zna zna, ovo ostalo mi i nije neki kviz...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...