Jump to content

Abortus, retorički


Darth Bane

Recommended Posts

19 minutes ago, Angelia said:

Aha, zene samo cekaju da imaju abortus, kako si ti expert.

Naravno da nije dovoljno, lepo sam ti dala koliko sad kosta dete u starateljstvu, a zamisli da ih je 10 puta vise ili 20.

 

Da li cekaju ili ne, ja ne znam, ali odakle toliki abortusi onda, kako se to slucajno i nezeljeno zatrudni (izuzima naravno silovanja)?

 

Koliko onda treba da budu mesecna primanja da bi neko podizao npr troje dece?

 

Ja sam jedno vrijeme sa dvoje male dece ziveo sa odprilike 2000 mjesecno i bio sam sretan, mozda mi nikada nije ni bilo ljepse, materijalno nula, zdrava i lijepa djeca oko tebe, uzivancija bila. Imao sam znaci na nas cetvoro po 500 dolara, po 1500 je 6000, to je vec malo ozbiljniji novac. Kada smo dosli do nekih 5000 primanja, kupili smo kucu, sada treba vise za kucu, ali opet sa 6000 US$ dolara mislim da moze solidno da se zivi.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, mrd said:

Nije i to sam ti vise puta rekao, ali vo imja oca i pijane kokosi, tebi se ne svidja ta cinjenica i jednostavno je ignorises. Problem i jeste sto ti ocekujes od drugih da rese taj problem, a ne ti.

Kazes da dete moze da se usvoji, ali ne ti. Kazes da treba donirati novce za to dete, ali ne ti. Kazes da ne sme da se abortira i da mora da se to dete razvije u coveka, ali da ti to ne radis.

Jednostavno ti bi da drugi sve rade, a ti zastupas kretenizam vo(blank)oca i pijane kokosi!

DA LI JE TO TACNO?

Jeste!

 

Samo da ti kazem da ja vec doniram novac za djecu i da mi nije zao da mi drzava uzima taksu za bilo kakve humanitarne svrhe, zdravstvo, skolstvo, socijalnu pomoc.

Ja glasam za takvu partiju, dijelim takve ideje, neki bi ovde rekli lefticarske, boli me dupe za njih.

Zao mi je da se nesrazmjeran i ogroman novac trosi na naoruzanje i ratove. Zao mije da moja drzava snabdijeva rezim Saudijske Arabije sa najmodernijim naoruzanje. 

 

Ti inace nisi u stanju nista da kazes konkretno osim, nije dovoljno, kako, zasto nikakvog odgovora, osim ekstremno glupih poredjenja sa prasicima.

O duhovitosti sa pijanom kokosi, mislim stvarno, bolje da ni ne pokusavas i da se drzis svog potpisa.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Bilo je to vrijeme ruza said:

 

Da li cekaju ili ne, ja ne znam, ali odakle toliki abortusi onda, kako se to slucajno i nezeljeno zatrudni (izuzima naravno silovanja)?

 

 

Isto onako kako se slucajno i nezeljeno devojci napravi dete.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

...ipak pitanje je na mestu, oprostite ali cemu slucajnosti ...kao slucajno se seksas pritom molis boga da ne zatrudnis :classic_huh:

 

kakve veze ima bog, ima i bolja zastita...

 

ma nesto mislim, ni ja ne verujem u te `slucajnosti` :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Bilo je to vrijeme ruza said:

 

Samo da ti kazem da ja vec doniram novac za djecu i da mi nije zao da mi drzava uzima taksu za bilo kakve humanitarne svrhe, zdravstvo, skolstvo, socijalnu pomoc.

Ja glasam za takvu partiju, dijelim takve ideje, neki bi ovde rekli lefticarske, boli me dupe za njih.

Zao mi je da se nesrazmjeran i ogroman novac trosi na naoruzanje i ratove. Zao mije da moja drzava snabdijeva rezim Saudijske Arabije sa najmodernijim naoruzanje. 

 

Ti inace nisi u stanju nista da kazes konkretno osim, nije dovoljno, kako, zasto nikakvog odgovora, osim ekstremno glupih poredjenja sa prasicima.

O duhovitosti sa pijanom kokosi, mislim stvarno, bolje da ni ne pokusavas i da se drzis svog potpisa.

Vo imja oca i pijane kokosi. (ako hoces da budes pismen i religiozan nauci kako se to sto si cuo od nekih obrazovanih ljudi govori i pise) toliko o pijanoj kokosi.

Drugo, vec sam ti napisao taxativno koliko kosta dete! No ti si to prevideo "vo imja oca i pijane kokosi!"

Trece, troskovi day-care mogu da se preskoce, ako imas zenu koja je tvoje vlasnistvo(poslusna kuvarica i igracka za sex) u suprotnom je da zena nezavisna od svog "partnera" i ne sedi kuci da muskarcu pere gace i kuva rucak, vec ravnopravno doprinosi domu i boli je ona stvar, ako se razvede od majmuna "provider-a"

Cetvrto, obrazovanje kosta od prve godine (k-12) posle, kad dete ide na fakultet opet kosta. Osim ako ne smatras da deca treba da budu "Slepa kod ociju!" 

 

Cini mi se da smo ti i ja vec imali ove pilicarske rasprave na b92. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Bilo je to vrijeme ruza said:

 

Da li cekaju ili ne, ja ne znam, ali odakle toliki abortusi onda, kako se to slucajno i nezeljeno zatrudni (izuzima naravno silovanja)?

 

Koliko onda treba da budu mesecna primanja da bi neko podizao npr troje dece?

 

Ja sam jedno vrijeme sa dvoje male dece ziveo sa odprilike 2000 mjesecno i bio sam sretan, mozda mi nikada nije ni bilo ljepse, materijalno nula, zdrava i lijepa djeca oko tebe, uzivancija bila. Imao sam znaci na nas cetvoro po 500 dolara, po 1500 je 6000, to je vec malo ozbiljniji novac. Kada smo dosli do nekih 5000 primanja, kupili smo kucu, sada treba vise za kucu, ali opet sa 6000 US$ dolara mislim da moze solidno da se zivi.

 

 

 

Vidi, sve to mozes da nadjes na netu, sa svim podacima, nije to neka tajna.

Ja vec jednom objasnila, nijedna kontracepcija nije 100% sigurna, cak mislim da je bio skandal pre par meseci da je jedna firma napravila recall zato sto su pilule greskom zamenili sa placebo. Pa onda imas dosta tinejdzerskih trudnoca, sta znaju deca, od neodgovornosti, do religioznih okruzenja gde je prica o sexu hush-hush. Imas i neobrazovane. A stavio i HB ovaj slucaj koji uopste nije neuobicajen. 

Da ne pominjem da imas zena koje imaju mentalnih problema pa nisu ni sposobne da procene konsekvence - predpostavljam da cesto i ne zelis da one imaju decu.

Znaci mnooogo razloga, potpuno je besmisleno da to pitas.

 

A ovo za kostanje podizanja dece - i to ima da se nadje, zavisi gde. Ali mi ne pricamo o deci koju ce podizati dva roditelja koja rade, vec o nezeljenoj deci koja nece imati roditelja, ili ce imati samohranu majku.

Razmisli malo, to tvoje 2,000 mesecno, zahteva da ta zena ima primanja preko 30k godisnje, sto je negde dva puta vise od packera u Walmartu, znaci pristojna plata sekretarice. 1,000 mesecno na rentu, 900 na daycare za dete (a negde i mnogo vise), jel moze da se za sve ostalo zivi na 100$ mesecno? A to je za jedno dete

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Ja sam odavno skrenuo paznju da se ja na forumu samo dobro zezam za svoj racun, a vidim da drugovi hoce sada da pocrkaju od muke, dobro je to. :classic_biggrin: Ne shvataj sve napisano stavom onoga ko pise. 

 

Sve je ovo slatka osveta za one spomenike sto su rusili pre godinu dana kao Talibani sirom americkog juga i vristali od srece, primitivci. Doslo vreme za naplatu. Red i vlast moraju da se postuju 😂.

 

Ne secas se kako se divljacko rusenje spomenika pravdalo sa "Ali mi smo izglasali na gradskom nivou sa 3:2 da se spomenik srusi". Po Obaminom naredjenju. Eto ……. zar i ovo nije "demokratski" izglasano? JUZNJACKA UTEHA.

 

Uzas i licemerno. 

 

Brkas babe i zabe, spomenike i zivote...

 

Elem, pa i zakon ce se u Alabami sprovoditi zar ne, zato sto je izglasan (25-6, 25 muskaraca), a ne zato sto je ispravan ili ne. 

U oba slucaja sam ja zastupala pravo zivih. Ako je neko povredjen statuom, izes statuu, ako neko ne zele dete, treba ga pustiti da odluci. U oba slucaja si ti isao niz dlaku vlasti. 

 

Ali da, licemerno je kada licno iskoristis pravo, a onda odjednom dozivis prosvetljenje pa bi ga ukinuo nekom. Ja statuu ni videla, ni rusila, ni gradila. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Baby said:

 

Brkas babe i zabe, spomenike i zivote...

 

Elem, pa i zakon ce se u Alabami sprovoditi zar ne, zato sto je izglasan (25-6, 25 muskaraca), a ne zato sto je ispravan ili ne. 

U oba slucaja sam ja zastupala pravo zivih. Ako je neko povredjen statuom, izes statuu, ako neko ne zele dete, treba ga pustiti da odluci. U oba slucaja si ti isao niz dlaku vlasti. 

 

Ali da, licemerno je kada licno iskoristis pravo, a onda odjednom dozivis prosvetljenje pa bi ga ukinuo nekom. Ja statuu ni videla, ni rusila, ni gradila. 

 

Pa on nigde nije rekao da bi ga ukinuo, vec ogranicio. Velika je razlika izmedju te dve stvari. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, A sad said:

 

Pa on nigde nije rekao da bi ga ukinuo, vec ogranicio. Velika je razlika izmedju te dve stvari. 

 

Pa ukinuto je... u Alabami. 

 

edit: postoje i limiti danas za abortus. 12 nedelja trudnoce, posle uz konzilijum lekara. Zasto je to moralo da se dira da bi se pretvorilo u obavezno radjanje cak i kod silovanja?!

 

Edited by Baby
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, A sad said:

 

Pa on nigde nije rekao da bi ga ukinuo, vec ogranicio. Velika je razlika izmedju te dve stvari. 

Nevezano za Denisa (jer se i ne secam sta on zagovara), to ogranicavanje na 6 ili 8 nedelja je prakticno, ukidanje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Baby said:

 

Pa ukinuto je... u Alabami. 

 

Jeste. Ali ti Denisa prozivas da je za ukidanje prava na abortus, a covek je bar pet puta napisao da nije za ukidanje vec za ogranicavanje. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, A sad said:

 

Jeste. Ali ti Denisa prozivas da je za ukidanje prava na abortus, a covek je bar pet puta napisao da nije za ukidanje vec za ogranicavanje. 

 

Ispisala ceo post i kvotovala i nestade, sada me mrzi da ponavljam.

 

Denis objasnjava nasiroko i naveliko kada fetus ziv, pa ispadne ako ga u laboratorijskim uslovima ubiju do 14tog dana, posle sve je vec kasno. 

Medjutim, moja primedba je bila na vecnom ulizivanju donesenih odluka, poslusnosti, finih gradjana sagnute glave... sve u svrhu demokratije i donesene odluke od gore izabranih. Pa sad kao niko ne sme da se ne slozi ili sta...

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Denis Jasharevic said:

.....

Sve ti je to ideologija. A tebi ako bas ustreba abortus ………… pa ti ces da sednes u auto, odes u susedni stejt i zavrsis posao. Pa jel tako? fala bogu, ekonomija dobra, kapitalisticka, ima se - moze se.

Nije to vredno da te strefi slog zbog nerviranja.

Kud bas ode u tu Alabamu, da si otisao u Kaliforniju, tamo obozavaju abortuse, ko ima vise abortusa on je glavni baja.

.....

Da ne citiram sve...

Politika, ideologija, zovi kako hoces. Mene zanima samo prakticna primena i konkretni efekti. :wink2:

Nista se nece resiti preko noci, potrebno je i malo strpljenja. Zakone u principu ne krsim (sa izuzetkom ogranicenja brzine), ali cu glasati za one koji ce ih promeniti kad mi se ne svidjaju. Abortus me licno/direktno ne zanima, ako ikada zatreba mojoj cerki ona ce sama odluciti sta i kako. A kao i svima, zelja mi je da drustvo bude uredjeno onako kako mislim da je bolje, odatle indirektni interes. Pa i u Alabami koja mi vise odgovara nego Kalifornija - ne zbog abortusa nego (i) zato sto ovakva rupa u kakvoj zivim u Mrdovom komsiluku kosta milione dolara a ovde i radnik na benzinskoj pumpi moze da je ima. Samo, to ne znaci da onda taj radnik i njegova zena ne smeju da imaju pravo na abortus.

 

 

3 hours ago, Bilo je to vrijeme ruza said:

Malo sam proguglo i kazu da se u Americi zadnjih godina obavi oko 650 tisuca abortusa, mada je to islo i do 1,2 miliona devedesetih, lude godine u celom svetu. Sa malo manje liberalnim zakonom i sirom kampanjom baziranoj na preventivi, subvencijomjom kontracepcije, vracanja kusura u kondomima i slicno verovatno bi se ta cifra mogla prepoloviti.

Drugo, predpostavljam u nekom najgorem scenariju da se pola zena odrekne deteta, dodjemo do nekih 150000, recimo da se 50000 usvoji, na trosak drzave ostane stotinak tisuca, sto za jednu Ameriku koja baca 750 milijardi na vojsku, nije nista.

.......................................

Za one koji govore kako su ta djeca osudjena na propast, Zoki citaj 🤓 jedan primjer iz zivota, sudbina LeBron James-a, jednog od najuspesnijih i najbogatijih sprotista ikada koje je ova planeta videla.

......

Da krenem od kraja citata... Opet mijesas grupnu klasifikaciju i pojedinacni primjer. Prvo kazes "djeca" pa kontriras jednim pojedincem. A ja sam vec vise puta napisao da to nije moguce "grupisati" i da izuzetaka uvijek ima. Ne znam za detalje zivota njegove majke, ali sam uvjeren da bi bilo bolje da se Hitler nije rodio. Jbg, ne mozes znati unaprijed.

 

A cijenu je isto tako nemoguce definirati. Kao prvo, djeca nisu konzerve povrca pa da pitas koja je jeftinija. I cijena nije samo materijalna.

Radi se o tome da se zivot drasticno mijenja kad postanes roditelj. Meni je to bilo fantasticno iskustvo jes smo dijete htjeli. Za neku drugu zenu to moze biti strahovito opterecenje koje joj onemugucuje razvoj u prethodno planiranom smjeru. Obrazovanje, brak, socijalni status i sto stvari, sve ode u vrazju mater kad je dijete nezeljeno. Dakle, abortus je odluka koja se donosi iz odgovornosti prema sebi, ali i prema neposrednoj okolini, pa onda i prema drustvu. Na kraju, i prema tom eventualnom djetetu.

Licno, ni da sam milijarder, ne bih htio 5 ili 8 klinaca. Moja kcer je imala vrlo kvalitetno djetinjstvo ne zato sto je imala i bicikl i kompjuter i sitnice, nego zato sto smo joj se maksimalno posvetili. Mogao sam pomoci sa domacom zadacom, pitanje je da li bih imao vremena za 8. Kad god je pala ili zaplakala, pomazio sam i utjesio - i nisam morao birati koji klinac vristi najglasnije, pa da brinem za njega i ignoriram klince koji su tihi.

 

Kriteriji su razliciti, pa je nekome i jedno dijete previse a nekom drugom nije ni 12. U citavoj ovoj raspravi, treba razumjeti da moji ili tvoji kriteriji nisu univerzalni i nemamo pravo prisiljavati, i to zakonom, druge da ih prihvate.

Oko nekih stvari smo postigli koncezus, pa se svi slazemo da je snajperist koji iz dosade gadja ljude kriminalac kojeg treba maknuti iz drustva.

Oko abortusa jos nismo postigli koncenzus, pa se prepucavamo po forumima i glasamo za politicare koji donose zakone kakvi nam se svidjaju. Ako ne ispune nasa ocekivanja, slijedeci put glasamo za druge.

Ali u medjuvremenu necemo sutjeti i glasno cemo reci da je ovaj novi zakon u Alabami glupost i ne treba ga potpisati i staviti na snagu.

 

Roditeljstvo je ogromna odgovornost i ne mozes to rijesiti idejom "ah, jbg, platiti cemo malo vise poreza pa njih 150 000 staviti u sirotista...". Onaj tko nije spreman preuzeti tu odgovornost, ne treba imati dijete. Bez obzira kako je doslo do zaceca.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Baby said:

 

Ispisala ceo post i kvotovala i nestade, sada me mrzi da ponavljam.

 

Denis objasnjava nasiroko i naveliko kada fetus ziv, pa ispadne ako ga u laboratorijskim uslovima ubiju do 14tog dana, posle sve je vec kasno. 

Medjutim, moja primedba je bila na vecnom ulizivanju donesenih odluka, poslusnosti, finih gradjana sagnute glave... sve u svrhu demokratije i donesene odluke od gore izabranih. Pa sad kao niko ne sme da se ne slozi ili sta....

 

Koliko ja vidim ti nisi nista shvatila. Potpuno suludo tumacenje "ubijanja" embriona do 14 dana u laboratoriji. Sto ne pitas ako ti nesto nije jasno nego pravis salto na glavu 😂 Ne mogu ni da prepoznam ono sto sam hteo da kazem.

 

To sto ja "branim" zabranu abortusa, to je da proverim dokle ste vi spremni da idete u njegovoj odbrani. I stice se utisak da je sve do pucanja vodenjaka. 

 

Ko bi rek'o? Na jednoj strani jubitelji kucica, macica, pilica...... A na drugoj strani ...... Dark side of the moon. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Koliko ja vidim ti nisi nista shvatila. Potpuno suludo tumacenje "ubijanja" embriona do 14 dana u laboratoriji. Sto ne pitas ako ti nesto nije jasno nego pravis salto na glavu 😂 Ne mogu ni da prepoznam ono sto sam hteo da kazem.

 

To sto ja "branim" zabranu abortusa, to je da proverim dokle ste vi spremni da idete u njegovoj odbrani. I stice se utisak da je sve do pucanja vodenjaka. 

 

Ko bi rek'o? Na jednoj strani jubitelji kucica, macica, pilica...... A na drugoj strani ...... Dark side of the moon. 

 

 

Mi, libtardi, to si zeleo da kazes pretpostavljam, ali ja mogu da ti odgovorim u svoje ime. Ne vidim sta je bio problem u dosadasnjim zakonima. 

 

Ili je to pak zabava za one sa jeftinijim ulaznicama, jer dok se o tome prica, sto sokantnije to bolje, Tramp ce odugovlaciti sa porezima, Muellerom i ostim sto hoce da ga istraze. Naravno, uvek nagrabusi neko u tim situacijama, a takvih delovanja uopste ne nedostaje, ne samo u Americi nego world wide. Tim pre mislim da je debilizam vracati se u srednji vek. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Sele na mokru tikvu. 

 

Stvarno ovo pitas? 

 

1 hour ago, vilhelmina said:

 

Isto onako kako se slucajno i nezeljeno devojci napravi dete.

 

Ne razumem sta hocete da kazete, u 21 veku da zene/devojke u civilizacijskim najrazvijenim drzavama ne znaju kako se koristi kontracepcija je jednostavno neprihvatljivo. Deca cak imaju i seksualno obrazovanje vec u 5 i 6 razredu koliko se secam, tako da ok. Podizem belu zastavu 💬

 

13 minutes ago, zoran59 said:

Da krenem od kraja citata... Opet mijesas grupnu klasifikaciju i pojedinacni primjer. Prvo kazes "djeca" pa kontriras jednim pojedincem.

Roditeljstvo je ogromna odgovornost i ne mozes to rijesiti idejom "ah, jbg, platiti cemo malo vise poreza pa njih 150 000 staviti u sirotista...". Onaj tko nije spreman preuzeti tu odgovornost, ne treba imati dijete. Bez obzira kako je doslo do zaceca.

 

LeBron je samo jedan primjer, zar sumnjas da ih nema vise?

Cijela prica je pocela u vezi novca, kako to kosta itd.

Nekako kada citam vas Amerikance, djeca su neki teski teret, gotovo kazna, skupo u pm. No offense, ali tako to djeluje.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bilo je to vrijeme ruza said:

.....

Nekako kada citam vas Amerikance, djeca su neki teski teret, gotovo kazna, skupo u pm. No offense, ali tako to djeluje.

Promasio si "ceo fudbal". Nisu kazna ili teret, nego odgovornost. Uvijek i svako dijete. Ona nezeljena ne moraju, ali mogu biti i teret. A samo majka ima pravo odluciti hoce li taj teret ili nece.

Edited by zoran59
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bilo je to vrijeme ruza said:

 

 

Ne razumem sta hocete da kazete, u 21 veku da zene/devojke u civilizacijskim najrazvijenim drzavama ne znaju kako se koristi kontracepcija je jednostavno neprihvatljivo. Deca cak imaju i seksualno obrazovanje vec u 5 i 6 razredu koliko se secam, tako da ok. Podizem belu zastavu 💬

 

 

 

Ovo je deveta strana ove teme, samo na tih devet strana sam videla Angeliju da je objasnila bar tri puta da kontraceptivna sredstva nisu uvek efikasna. Nabrojano xyz situacija u kojoj neko nije imao nameru da stupi u seksualne odnose pa mu se desi trudnoca. Kao sto je svaki covek prica za sebe, isto tako je i svaka trudnoca prica za sebe.

 

Zaista mislis da zene/devojke vole vise da idu na abortus nego da koriste kontraceptivna sredstva? 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Mi, libtardi, to si zeleo da kazes pretpostavljam .......

 

 

Pretpostavljaj stagod hoces, dobra si u tome.

Borite se za Alabamu, budite plemeniti, stitite prava, ma uzmite pusku u ruke ....

 

Ako moze samo bez toga kako se ja ulizujem svim vlastima jer je to odvratno podmetanje ...... Pa ja na pokojnom forumu otvorih topik posvecen iskljucivo rusenju mog premijera i moje vlade, ne mogu oktobar da docekam da mu suzu vidim, a "ulizujem" se nekoj vladi u Alabami. 😂 Smesni ste.

 

'Ajte vi sad bez mene. Nema se ovde sta reci vise, osim ponoviti jedno te isto jos 1000 puta.

 

 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, zoran59 said:

Promasio si "ceo fudbal". Nisu kazna ili teret, nego odgovornost. Uvijek i svako dijete. Ona nezeljena ne moraju, ali mogu biti i teret. A samo majka ima pravo odluciti hoce li taj teret ili nece.

 

Jesu, jesu, nemoj sada da se vadis.

Ako majka nece taj teret ode kod doktora i da joj pilule, ako nece pilule, onda drzi spremne kondome pa kad delija navali, kaze hoces-neces, sve ostalo je totalna neodgovornost

 

55 minutes ago, Baby said:

 

Ovo je deveta strana ove teme, samo na tih devet strana sam videla Angeliju da je objasnila bar tri puta da kontraceptivna sredstva nisu uvek efikasna. Nabrojano xyz situacija u kojoj neko nije imao nameru da stupi u seksualne odnose pa mu se desi trudnoca. Kao sto je svaki covek prica za sebe, isto tako je i svaka trudnoca prica za sebe.

 

Zaista mislis da zene/devojke vole vise da idu na abortus nego da koriste kontraceptivna sredstva? 

 

Ne mislim,  nije mi to jasno, i predao sam se po tom pitanju, nego sta mislis koliki je procenat da je kontrapcecija zakazala od tih 650.000 abortusa u Trampistanu?

Predpostavljam ne vise od 1%, sto je max 6500. U Americi kazu da 2 miliona parova ceka na usvajanje, lutaju po celom svetu u potragu za decom, a ona tu na dohvat ruke.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bilo je to vrijeme ruza said:

..

Ako majka nece taj teret ode kod doktora i da joj pilule, ako nece pilule, onda drzi spremne kondome pa kad delija navali, kaze hoces-neces, sve ostalo je totalna neodgovornost

 

...

 

 

I, misliš da je pametno tako neodgovorne osobe naterati da rode, da budu neodgovorne majke, da vspitavaju decu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Div said:

 

I, misliš da je pametno tako neodgovorne osobe naterati da rode, da budu neodgovorne majke, da vspitavaju decu...

 

Ne teram ja nikoga ni na sta,  nego ne podrzavam taj pogled na ovo pitanje da  se bude lak na abortus obaracu, a inace  cela tema je samo retoricka. Ne prave se ovde zakoni.

 

Takodje uopste ne mora da znaci da te zene ne bi bile izvrsne majke, jer i one koje rode sa namjerom mogu da bude uzasan roditelj.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...