Jump to content

Abortus, retorički


Darth Bane

Recommended Posts

20 minutes ago, Darth Bane said:

Nisi razumeo ili sam ja bijo nejasan: mislio sam na odgovornost sto se tice zaceca i abortusa. Silovanje je druga problematika i tu zena nije odgovorna, ali odgovorna je za ono sta se desava nakon toga - mislim da ne kaze u poodmaklom stadijumu trudnoce da je pre 6-7 meseci bila silovana!? 

Vidimo da neke zene u Americi daju izjave kako ih je Trump seksualno uznemiravao i silovao pre 20- ak i vise godina!??!!!? Jer, ko ce to da dokazuje?

 

Dakle, tvrdiš sledeće: silovane žene su dužne da odmah uklone sumnju sa sebe.

 

Neću te dalje zadržavati, bilo bi zaista gubljenje vremena da produžavamo ovaj razgovor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mljeveni Djetic said:

 

Dakle, tvrdiš sledeće: silovane žene su dužne da odmah uklone sumnju sa sebe.

 

Neću te dalje zadržavati, bilo bi zaista gubljenje vremena da produžavamo ovaj razgovor.

Ne samo radi uklanjanja sumnje vec i iz zdravstvenih razloga.

Takodje i da se nezeljeni fetus ne bi dalje razvijao - bolje ga je ukloniti u ranoj fazi trudnoce.

Takodje i da bi napasnik krivicno odgovarao.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, srbija do tokija said:

 

Ne, ti si krivac, kao i ja, istina, to smo posmatrali sa strane ali smo ista generacija kao i ti Ameri, nema razlike. Hipici, masovno odupiranje regrutaciji, flower power jedva su čekali da osvoje besplatno karanje i abortuse po volji. Političari su to prepoznali.

 

Tvrdiš da žene uživaju u abortusu? 

Link to comment
Share on other sites

To je podmetanje, nikada to nisam rekao.

 

Političari su prepoznali raspoloženje onih naloženih na hipi pokret (koji je nastao kao protivljenje regrutaciji i slanju u vjetnamski rat) i sve to legalizovali. I trebalo je da bude legalizovano i pre toga.

 

Šta se desilo? Bez rasta populacije, nema rasta ni ekonomije ni biznisa. Zapadne zemlje imaju rast emigracije pa i tako injektirane nove populacije koju abortus ne zanima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

 

Ja tebe upravo i pitam za tvoje misljenje ………. I pitanje je veoma precizno ….. postoji li mogucnost da covek koji ne podrzava abortus u isto vreme nije religiozni fanatik, jer se iz "tvog misljenja" lako zakljucuje da to biti jednostavno ne moze, sto je prilicno nerazumno I nepromisljeno.

 

.....

 

Kad smo kod Donalda Trumpa, postoji izjava iz 1999. gde je on pro-choice, a ima i iz 2011. gde je vec pro-life ……. tako da izgleda ljudi mogu menjati "svoje misljenje" tokom zivota, sto je po tebi izgleda isto nemoguce i potpuno pogresno. Da li smatras da je i on u medjuvremenu postao religiozni fanatik?

 

-----------------------------------------------------------

 

Znas li da je u Italiji abortus legalan vec 40 godina? Pretpostavljala si.

 

A znas li da doktori nece da to rade masovno pa izadje isto kao da je ilegalan. Dok se saceka na red, vec je kasno za kiretazu.

 

Eto, to su doktori, nisu glumci. Cenis li "njihovo misljenje"? 

 

U najvecoj klinici, univerzitetskoj u Rimu, od 60 zaposlenih ginekologa abortus pristaje da radi samo njih dvoje (2).

 

Imaju pravo na prigovor savesti. Mogu da odbiju, nije sve u parama. :classic_biggrin:

 

Jesu li oni religiozni fanatici?

 

Ili te i za to "bukvalno zabole"?

Postoji mogucnost da je covek protiv abortusa a da nije religiozni fanatik. nesto mislim da je najverovatnije muskarac.

Ti si nekako stekao utisak da ja mislim da su samo religiozni fanatici protiv abortusa, nisu, medjutim ovo u Alabami jeste posledica kampanje religioznih fanatika. I obicno je iza toga neko misljenje koje nas podize na neki nivo religioznosti - mislim zacetak zivota, srce kuca..... 

Moze i da se menja misljenje, mislim ja necu - znas zasto?

 

Zato sto sam zena. Koja ceni svoju slobodu.

 

Ti mislis da je to u Italiji kako opisujes ok? prigovor savesti, nemam pojma sta ta savest radi kad ta deca zavrse u sirotistima - jer idu da ih nahrane? Ili samo prigovara.

 

Svako je spreman da pokazuje svoju humanost kad je na tudji racun.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, e4_guy said:

Šta sa neodgovornim ženama koje po tri ili više puta abortiraju (znam ih nekoliko u mojoj okolini)  - ta zar nije mnogo bezbolnije (i jeftinije) staviti spiralu nego izdržati kiretažu ?

 

 

Postoji jos nesto jeftinije od spirale. Cik pogodi sta. Zasto je kontracepcija duznost zena i kako su samo one odgovorne?

 

Ovde se radi o kontroli nad zenama i ogranicavanju izbora. Licno sam cula moraliste koji se saplicu o svoji decu koja im zapravo sluze da bi zenu drzali vezanu za sebe.

 

Znaju ginekolozi ko su najbrojniji korisnici abortusa  npr u Srbiji i zasto. 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

Uvijek smatram da je bolje spriječiti nego liječiti, a sam abortus je vrlo traumatično iskustvo.

Belgija je divna zemlja (meni tamo čak i klima odgovara, da ne govorim o gastronomiji ili pivu). U Belgiji je obavezno školovanje 6 + 6, dakle šest godina osnovnog i šest godina srednjeg obrazovanja. Počev od drugog razreda srednje (athénée, gimnazija, licej, strukovna), dakle od četrnaeste godine, svoj djeci nastavnici dijele kondome. Kondomi nisu kao bomboni u nekoj košari, da se klinci ne bi osjećali 'obilježenima' ako ih vršnjaci vide da posežu za njima, nego se svakom djetetu daje ista količina svakog mjeseca, pa nek' rade s tim što hoće.

Iako je u većinski katoličkoj Belgiji abortus legalan i besplatan, politika prevencije i informiranja je urodila značajnim smanjenjem broja maloljetničkih abortusa.

BTW, ja sam pro-choice.

 

Edit: dodao 'maloljetničkih', mislim da je to bitno

Edited by ironside
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Bane said:

Ne samo radi uklanjanja sumnje vec i iz zdravstvenih razloga.

Takodje i da se nezeljeni fetus ne bi dalje razvijao - bolje ga je ukloniti u ranoj fazi trudnoce.

Takodje i da bi napasnik krivicno odgovarao.

Sta da rade ako ne znaju da su silovane? Cuo si da se i to desava? Zamislo onako od jednom BUM, ja trudna. Daj posjasni mi taj slucaj.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, srbija do tokija said:

Reče jedan australijski advokat, ovo će od naših sinova napraviti kriminalce.

Napije se ženska,  pa se napali i poyebe, sutra majci kaže da je bila silovana.

 

Je li bas toliko tesko zaobici pijanu osobu?

Iz kog razloga govore da su silovane? (Nije provokacija)

Edited by Plavi Golub
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Angelia said:

Ti mislis da je to u Italiji kako opisujes ok? 

 

Ko sam ja da odredjujem italijanskim doktorima sta je okay, a sta nije? 

 

Mislim ……... iznenadjujes me.

 

A drugo, ne opisujem ja to, nego opisuju CNN, BBC ……….. otkud bih ja znao da od 60 doktora samo dvojica hoce da rade abortuse?

 

I moram priznati da sam pomalo u rebusu. Znamo se dugo, znas da nisam religiozan, zapravo znas i da sam ateista.

 

Ali sta cemo sa ljudima koji jesu?!? Da ih nekako abortiramo?

 

Italiju obozavam. Uvek sam se tamo fantasticno proveo. Nije mi nikada zasmetalo sto su "veliki katolici". Da budem iskren, bilo mi je cak simpaticno, jer ……. budimo realni, ima tu mnogo foliranja :classic_biggrin:. Neki procenat zaista vernih, praktikujucih, se krece izmedju 25-35%.

 

Ne vidim nijedan dobar razlog da bi mi oni smetali. U cemu je tacno problem. Pa ja se nadam da ni njima ne smeta moj ateizam.

 

Valjda je to njihovo pravo ?!?! Ili hoces da kazes da zena ima pravo na abortus, ali nema pravo da bude vernik?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Ko sam ja da odredjujem italijanskim doktorima sta je okay, a sta nije? 

 

Mislim ……... iznenadjujes me.

 

A drugo, ne opisujem ja to, nego opisuju CNN, BBC ……….. otkud bih ja znao da od 60 doktora samo dvojica hoce da rade abortuse?

 

I moram priznati da sam pomalo u rebusu. Znamo se dugo, znas da nisam religiozan, zapravo znas i da sam ateista.

 

Ali sta cemo sa ljudima koji jesu?!? Da ih nekako abortiramo?

 

Italiju obozavam. Uvek sam se tamo fantasticno proveo. Nije mi nikada zasmetalo sto su "veliki katolici". Da budem iskren, bilo mi je cak simpaticno, jer ……. budimo realni, ima tu mnogo foliranja :classic_biggrin:. Neki procenat zaista vernih, praktikujucih, se krece izmedju 25-35%.

 

Ne vidim nijedan dobar razlog da bi mi oni smetali. U cemu je tacno problem. Pa ja se nadam da ni njima ne smeta moj ateizam.

 

Valjda je to njihovo pravo ?!?! Ili hoces da kazes da zena ima pravo na abortus, ali nema pravo da bude vernik?

Pa ja znam da si ti ateista zato i nemam pojma sto si me pitao da li mislim da covek moze da bude protiv abortusa a da nije religiozni fanatik.

Ja uopste nemam nista protiv da neko bude vernik, njihovo pravo, samo ne bih da njihovo pravo postane moja obaveza.

 

Pa da mi sutra proguraju zakon da nosim burku, jbga oni misle da je to humano.

Znaci religija je privatna stvar, a ne je uguravati u zakone sekularne drzave.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Plavi Golub said:

Btw. Ne verujem da ce tom advokatu biti problem da odbrani sina.

 

Taj advokat (to sam video u novinama) je ustao u odbranu masovnih optužbi da odjednom mladići siluju devojke pa u Zabelu.  Kao da devojke ne žele sex u meri u kojoj ga momci žele.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, e4_guy said:

 

Svaki put kad neka grupacija dobije više prava, neka druga može reći da su im uskraćena - pravo na kosher/hallal pripremu hrane npr.

Da li je svaki abortus opravdana ? Ovdje se govori kao da abortus nema nikakvu alternativu, u istoj državi u kojoj postoji institut surogat majke gdje žene za novac nose tuđu bebu, porode se i sve to naplate ? Gdje roditelji bez djece usvajaju djecu čak i sa posebnim potrebama, samo da bi imali priliku da odgajaju dijete ?

 

Šta sa neodgovornim ženama koje po tri ili više puta abortiraju (znam ih nekoliko u mojoj okolini)  - ta zar nije mnogo bezbolnije (i jeftinije) staviti spiralu nego izdržati kiretažu ?

 

To što religiozni fanatici imaju svojih pet minuta u nekoj američkoj "vukojebini" jeste porazno, ali čini mi se da taj zakon ne brani kontracepciju.

 

 

Danas je abortus zabranjen posle 12 nedelja trudnoce, osim izuzeca koje mora da odobri lekar ili konzilijum lekara. Ne vidim sta je tu toliko dramaticno bilo da bi morali da ukinu abortus nekom ko je eventualno silovan. Da li mu tada znaci nesto sto postoji kontracepcija, a nije planirao pa se nije 'obezbedio' na vreme? Osim toga postoji kontracepcija i kod muskaraca, zasto se sve uvek prebaci na zenu. Kontracepcija nije zagarantovana 100% i ne moze svako da koristi svaku kontracepciju, mnogima je jedina alternativa kondom, ali idemo predaleko. 

 

Nego, sta je sa neodgovornim zenama koje ne abortiraju nego rode troje, cetvoro, sedmoro dece koje posle ulica odgaja? 

 

Zabraniti abortus zaceca u silovanju i incestu? To je meni van svake pameti, ma koliko god neki religiozni fanatici lobirali za tako nesto. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Žena odlučuje o sebi, o svom životu i o svom telu. Fetus je deo ženinog tela sve do porođaja.
Lekari treba da se vode medicinskim "zakonima", da poštuju zahtev pacijenta sve dok ne ugrožavaju zdravlje i život pacijenta.

 

edit:slovo

Edited by Div
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, srbija do tokija said:

 

Taj advokat (to sam video u novinama) je ustao u odbranu masovnih optužbi da odjednom mladići siluju devojke pa u Zabelu.  Kao da devojke ne žele sex u meri u kojoj ga momci žele.

 

Pa izgleda da je sredina problem i dupli standardi u vezi zelje za tim. Najbolje da ih tako pijane razvoze na razlicita mesta za treznjenje, pre nego naprave stetu.

 

 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Div said:

Žena odlučuje o sebi, o svom životu i o svom telu. Fetus je deo ženinog tele sve do porođaja.
Lekari treba da se vode medicinskim "zakonima", da poštuju zahtev pacijenta sve dok ne ugrožavaju zdravlje i život pacijenta.

Nije teško saglasiti se sa time.

 

Imali smo , 1970-ih autobuske ture, stotine autobusa žena iz Italije (i Nemačke i Austrije) koje su dolazile na abortus u Ljubljanu ili Zagreb. Ne znam do koje su mere one mislile o "Fetus je deo ženinog tele sve do porođaja".

 

2 minutes ago, Div said:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nisam pristalica abortusa, silovanje i slicno su izuzetci koji cine vjerovatno manje od 1% slucajeva.

To ne vidim kao slobodu raspolaganja svog tela i zivota, jer je to drugo telo i drugi zivot, a ako ne mogu da podizu dete, imaju institucije, sirotista, neka deca ce biti sretna i bice usvojeni od nekih dobrih ljudi, neki ce imati manje srece, tako im grah pao, kao i sto vecina ljudi na zemaljskoj kugli zivi u siromastvu, pa ih niko nece ubiti zbog toga.

Kao sto kaze pjesnik, raspolagati sa tudjom mukom nije mala zajebancija, a nas narod ima staru izreku, poslije yebanja nema kajanja.

Uloga doktora u svemu tome je takva da oni nikoga ne lece, nego cak mogu i da u tom procesu onesposobe zauvek zeninu plodnost i da se ugrozi njeno zdravlje.

Znaci ne zeli dete, nije problem, naci ce se neko ko ce da ga prihvati.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Div said:

Fetus je deo ženinog tela sve do porođaja.

 

 

Nije. On je U zeninom telu.

 

Ovo je cinjenica koju ne moramo dalje braniti ili napadati i ona ne znaci da zena nema pravo da odlucuje sta ce sa fetusom uraditi ……... ali JESTE cinjenica.

 

Kada se u prvom razredu osnovne skole bude u okviru poznavanja prirode i drustva ucilo …. ovo su ruke, ovo su oci, ovo je nos, ovo je FETUS …… onda ce biti deo tela.

 

Cak se ni kasnije u Bilogiji, danas u Seksualnom Obrazovanju NE uci ….. ovo je materica, ovo je FETUS, nego se uci ….. U NJOJ CE SE RAZVIJATI FETUS.

 

Do tada ce biti samo U zeninom telu.

Link to comment
Share on other sites

Ajme, jeste razvezali o pijanstvu i silovanju i studentariji ili srednjoskolskim pizdarijama...

Nidje veze.

Kako god do trudnoce doslo, nije bitno. Pa postoji i nezeljena trudnoca u braku izmedju treznih i monogamnih partnera. Ljudi nece decu iz nekih svojih razloga, njihovo pravo i njihov zivot.

 

Glavna stvar je da ce rezultat trudnoce najvise ili iskljucivo uticati na zivot majke. Naravno, i deteta. Nece na zivot nekog sudije ili senatora koji tamo negde prodaje pamet.

 

Dakle, za koji qrtz se taj senator mesa u privatni zivot individualne zene!? Prodaje moral? Neka ide ide u crkvu i popuje.

 

Za one koji sudeluju u protestima protiv abortusa, preporucio bih: potpisite, legalno i sa advokatom, da cete platiti zdravstvenu negu majke i nezeljenog deteta do njegove punoletnosti, njegovo skolovanje i svaku kriminalnu stetu ako je to dete uradi.

 

Popujete o tudjim zivotima kao nekakve moralne velicine, a pobegnete kao misevi ako vam dodirne dzep.

 

Zena (majka) ima pravo da odluci.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Bilo je to vrijeme ruza said:

Kao sto kaze pjesnik, raspolagati sa tudjom mukom nije mala zajebancija, a nas narod ima staru izreku, poslije yebanja nema kajanja.

Uloga doktora u svemu tome je takva da oni nikoga ne lece, nego cak mogu i da u tom procesu onesposobe zauvek zeninu plodnost i da se ugrozi njeno zdravlje.

Znaci ne zeli dete, nije problem, naci ce se neko ko ce da ga prihvati.

 

 

Je li ta o kajanju vazi i za drugog ucesnika? Sta kaze nas narod o tome? Znaci drzava treba da prisili zene da prolaze kroz porodjaje i trudnoce i kad im ne odgovara. U svetu punom nasilja iz najprimitivnijih motiva napustene i zanemarene dece prosto mi je perverzna ta tolika senzitivnost na fetus i mislim da nema nikakve veze sa istim.

 

@srbija do tokija

Potencijalno dete o kojem niko nije spreman da se stara. 

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...