Jump to content

Abortus, retorički


Darth Bane

Recommended Posts

5 hours ago, A sad said:

 

Pa ne rade abortus samo oni koji su na socijalnoj pomoci. 

Ti si doktor, sigurno imas vise podataka od nas. Koliko uopste ima abortusa posle seste nedelje? Koji je procenat u odnosu na one pre seste nedelje? Ta statistika je veoma bitna za ovu pricu. 

 

Uopste vise nije pitanje koliko nedelja, u kojoj fazi je fetus... nego ovaj apsurd:

 

Quote

Alabama’s Republican-controlled state senate has passed a near-total ban on abortion, making it a crime to perform the procedure at any stage of pregnancy.
The abortion ban is the strictest in the US, and allows an exception only when the woman’s health is at serious risk.

The measure contains no exception for rape and incest. The bill now moves to the desk of Alabama’s Republican governor, Kay Ivey, who is anti-abortion, and is expected to sign it.

3

 

Potpisala ga je zena, Kay Ivey, stara 74 godine. 

Ko se uopste dosetio i zasto da se "igra" zakonima o abortusu i kome je to u ovom momentu i zasto bilo bitno? 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Baby said:

 

Uopste vise nije pitanje koliko nedelja, u kojoj fazi je fetus... nego ovaj apsurd:

 

 

Potpisala ga je zena, Kay Ivey, stara 74 godine. 

Ko se uopste dosetio i zasto da se "igra" zakonima o abortusu i kome je to u ovom momentu i zasto bilo bitno? 

Pokusavaju da obore Roe vs. Wade. Ocekuju da ce neko da ih izazove na SC - sto ce se sigurno desiti, i misle posto je SC sad vecinski konzervativan da proguraju svoju agendu. Ovo je prosto religiozna BS. Uopste me ne iznenadjuje da su izabrali drzavu u kojoj ce zena da potpise za to.

 

Sve ovo se ne bi desilo da nisu potegli pricu kad je Kavanaugh bio u procesu, kako ce on da glasa na ovu temu.

 

Za sada on glasa i levo i desno

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

…….. mi pricamo o zakonu koji zabranjuju zeni da bira da li je trudnoca zeljena ili ne, i sve to zbog religioznih fanatika ……...

 

55 minutes ago, Angelia said:

Pokusavaju da obore Roe vs. Wade. Ocekuju da ce neko da ih izazove na SC - sto ce se sigurno desiti, i misle posto je SC sad vecinski konzervativan da proguraju svoju agendu. Ovo je prosto religiozna BS. 

 

Posto ti je ovo vec 20-ti put da predstavis sve koji nisu fanaticne pristalice abortusa, sto kasnijeg to boljeg, za religiozne fanatike, nabrojacu nekoliko imena koja su javno izabrala i podrzala prolife opciju, a ti mi reci ko ti je od njih najsumnjiviji taliban ili cetnik.

 

1. Jack Nicholson (nekrunisani kralj narkomana i jedan od najvecih svetskih svalera)

2. Martin Sheen (liberal, demokrata ceo zivot)

3. Celine Dion (najodvratnija svetska pevacica)

4. Justin Bieber (tinejdzer)

5. Donald "grab 'em by the pussy" Trump 

6. Ashton Kutcher (Obama and Hillary supporter)

7. Mel Gibson (katolik)

8. Andrea Bocelli (katolik)

9. Chuck Norris (narodni heroj)

10. Ronald Reagan (protestant)

 

Mislim, koliko prostora ostavljas da neko ko nije uopste religiozan NE smatra da je otkidanje klestima ruku i nogu fetusa iz materice zene i gnjecenje lobanje do njenog prskanja romanticna intervencija koja zenama daje slobodu jer su cak I neki koji su obavili stotine abortusa i od toga ziveli, kao ovaj ginekolog promenili misljenje, a meni ne lice na ISIS borce, naprotiv, rekao bih vrlo razumni ljudi.

 

Quote

 

 

 

 

 

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

 

Posto ti je ovo vec 20-ti put da predstavis pro-life opciju za cisti religiozni fanatizam, nabrojacu nekoliko imena koja su javno izabrala I podrzala prolife opciju, a ti mi reci ko ti je od njih najsumnjiviji Taliban.

 

 

 

Bukvalno me zabole ko je taliban ili ko podrzava moju stranu, ja imam svoje misljenje.

 

Hoces da formiram misljenje zato sto justin Bieber misli nesto, ili Mel Gibson?:lol_2: Pa da slusam Mela ja bih bila anti-semita

 

Ili DT?

 

naravno ostavljam prostora da se neko ne slaze samnom, ali to nema veze sa njihovim celebrity status.

 

With all due respect, jack Nicholson je fenomenalan glumac, nemas pojma koliko ga postujem u tom delu, ali kakve veze on ima da daje misljenje o abortusu? 

 

 

Edited by Angelia
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Angelia said:

Bukvalno me zabole ko je taliban ili ko podrzava moju stranu, ja imam svoje misljenje.

 

Hoces da formiram misljenje zato sto justin Bieber misli nesto, ili Mel Gibson?:lol_2: Pa da slusam Mela ja bih bila anti-semita

 

Ili DT?

 

naravno ostavljam prostora da se neko ne slaze samnom, ali to nema veze sa njihovim celebrity status.

 

With all due respect, jack Nicholson je fenomelalan glumac, nemas pojma koliko ga postujem u tom delu, ali kakve veze on ima da daje misljenje o abortusu? 

 

 

 

Nisi razumela. Ja kada bih slusao Robert De Nira ne bih uopste mogao da spavam prosle 2 godine i narednih 6 godina a i kada bih zaspao sanjao bih Trumpa. :classic_biggrin:

Nazalost, ja ne mogu da saznam koji clanovi francuske akademije nauka ili dobitnici nobelove nagrade jesu za abortus, a koji nisu. Pa smo osudjeni na ove filmadzije i muzikante.

 

Ja tebe upravo i pitam za tvoje misljenje ………. I pitanje je veoma precizno ….. postoji li mogucnost da covek koji ne podrzava abortus u isto vreme nije religiozni fanatik, jer se iz "tvog misljenja" lako zakljucuje da to biti jednostavno ne moze, sto je prilicno nerazumno I nepromisljeno.

 

A ovi celebrities su samo tu zato sto mi ne lice na crkvenjake, mnogi su poznati kao ultra-liberalni, a udrobio sam od svakoga po malo, pa se tu nasao i Justin Bieber, kojeg, veruj mi, ne slusam kuci kradom i ne secem vene na njega :classic_biggrin:.

 

Kad smo kod Donalda Trumpa, postoji izjava iz 1999. gde je on pro-choice, a ima i iz 2011. gde je vec pro-life ……. tako da izgleda ljudi mogu menjati "svoje misljenje" tokom zivota, sto je po tebi izgleda isto nemoguce i potpuno pogresno. Da li smatras da je i on u medjuvremenu postao religiozni fanatik?

 

-----------------------------------------------------------

 

Znas li da je u Italiji abortus legalan vec 40 godina? Pretpostavljala si.

 

A znas li da doktori nece da to rade masovno pa izadje isto kao da je ilegalan. Dok se saceka na red, vec je kasno za kiretazu.

 

Eto, to su doktori, nisu glumci. Cenis li "njihovo misljenje"? 

 

U najvecoj klinici, univerzitetskoj u Rimu, od 60 zaposlenih ginekologa abortus pristaje da radi samo njih dvoje (2).

 

Imaju pravo na prigovor savesti. Mogu da odbiju, nije sve u parama. :classic_biggrin:

 

Jesu li oni religiozni fanatici?

 

Ili te i za to "bukvalno zabole"?

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Prilican broj beba je vec preziveo posle 21-22 nedelje, zahvaljujuci napretku medicine ……. za deceniju ili dve bice verovatno moguce odrzati plod star 4 meseca, a onda ce sledece biti jednog dana biti da ce se moci odrzati i zigot, tj. oplodjena jajna celija, tj. prvi dan trudnoce.

 

Znaci radi se o nesposobnosti coveka da odrzi zivot fetusa, a ne o nesposobnosti fetusa da prezivi. Bilosko/naucno gledano.

 

Ovo boldovano nije sasvim tacno, jer nema veze s napretkom medicine, nego s teoretskim sansama da plod pocne da dise, makar i uz pomoc respiratora. Bez respiratora, sa 22 nedelje  su sanse daleko manje, ali i dalje postoje. Na tome se u mojoj zemlji i osniva definicija toga sta je abortus, a sta porodjaj. Za granicu se uzima 22-ga nedelja, jer se 24-ta smatra stvarnom granicom kad mogucnost prezivljavanja postoji, ali zbog nesigurnosti racunice dve manje, za svaki slucaj. Pre toga pluca nisu spremna da prihvate respirator, i to je to.

Postoje danas tridesetogodisnjaci koji su preziveli porodjaj u 22-oj nedelji i porasli u normalne ljude. Ima nekih tvrdnji da se to moglo desiti i pre respiratora, ali te tvrdnje nisu pouzdane, pa recimo da su preterivanja. No da je samostalno disanje i time prezivljavanje moguce i uz porodjaj u 7-om mesecu trudnoce, to su znale i nase bake. Pitanje je vise bilo koliko dugo ce takvo dete ziveti i kako ce se dalje razvijati.

Medicina danas i ubuduce moze da pomogne da se sprece posledice prevremenog porodjaja, u vidu ostecenja i nepravilnog razvoja. Ali granica kad je nesto abortus, a kada prevremeni porodjaj se verovatno nece menjati. U tom smislu podrzavam abortus u bilo kojoj fazi, i smatram da se za zivot prevremeno rodjene dece treba boriti svim sredstvima. Naravno, uz ovu gore definiciju - 24 nedelje, minus dve, zbog sigurnosti racunice.

 

Edited by vilhelmina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, A sad said:

Dok ide ova rasorava ja cu se povuci iz moderisanja ovog topika, iako bi mozda terebalo  za ovo otvoriti novu temu jer je ovo postala rasprava o pravu za abortus, a ne o zakonu o abortusu u USA drzavama. Kolege nek odluce o tome, ali sto se mene tice moze ostati ovde.

 

Ja podrzavam ovaj zakon donesen u Alabami i kojo je u fazi donosenja u jos pet USA drzava. Ne u potpunosti, jer se ne slazem sa drakonskim kaznama koje su planirane za prekrsioce ovog zakona. Sto se tice samog abortusa, apsolutno podrzavam ove zakone.

 

Srce bebe pocinje da kuca u sestoj nedelji i tu za mene vise nema dileme, radi se o zivom bicu. To je sasvim dovoljno vremena da se utvrdi trudnoca i da se ona prekine ukoliko trudnica to zeli. Posle toga do cetvrte nedelje, ukoliko je plod nastao putem silovanja ili incesta, odnosno ukoliko postoji opasnost za zivot majke ili degenerizacije ploda. Posle cetvrte nedelje samo za poslednja dva slucaja. 

Ok ovaj zakon ne obihvata sve sto sam ja naveo i to mu je mana, plus drakonske kazne. Ovako koncipiran bi mogao biti prihvatljiv za siroki sloj stanovnistva. Sest nedelja je sasvim dovoljno za bezuslovni abortus.

Odlican post! To je otprilike ono sto sam i ja zeleo da kazem pa su me dvoje-troje forumasa napali, ako nisam bio dovoljno recit i jasan ondak se izvinjavam! 

Ja bih bio jos blazi u tom pogledu te bih radi "polit-korektnosti" podigao granicu sa 6 nedelja na 3 meseca (mozda i do 4-og meseca - a subject of discussion!) a za kaznu bih uveo samo globu - bez zatvorske kazne ali da se zato debelo "udari" po dzepu!!!

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, A sad said:

 

Trebalo ljudskom bicu, lapsus. 

 

Svejedno. Tačnije još drugačije jer je ono što ljudsko biće definiše i razlikuje od ostalih životinja je svest, znači kognitivne funkcije velikog mozga, a to se razvija tek nakon rođenja, tako da ni to ne možemo da uzmemo kao definiciju. 

 

Tricky.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Eddard said:

 

Svejedno. Tačnije još drugačije jer je ono što ljudsko biće definiše i razlikuje od ostalih životinja je svest, znači kognitivne funkcije velikog mozga, a to se razvija tek nakon rođenja, tako da ni to ne možemo da uzmemo kao definiciju. 

 

Tricky.

Pa nije bitno sta nas razlikuje od zivotinja u ovoj raspravi u smislu o kom ti govoris. Bitno je da li je to ljudsko bice u tom momentu zivo ili nije. Ja smatram da je zivo ako mu kuca srce. Ako mu dalji razvoj bude normalan razvice mu se i svest i sve ostalo.  I to je to sto se mene. 

Poenta je da je besmisleno i nepotrebno dozvoliti abortus bilo kad i u bilo kom trenutku. Pitanje je samo kad postaviti granicu. Moj stav je da to treba da bude kad srce pocne da kuca, Vili misli da to treba da bude kad pocne da dise. Nebitno, ali neka granica mora da postoji, sve ostalo je legalizacija ubistva. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Poligamija ce biti najbolji topik svih foruma i svih vremena. Bane …… otvaraj !!! 😂 Ima svi da se prebace sa onih zadruga, parova i ostalih javnih yebarnika na Banov topik.

Ti mene zajebavas i potcenjujes zato sam iz Surdulice! 

Ipak: dole libtardizam!!!

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Eddard said:

 

Svejedno. Tačnije još drugačije jer je ono što ljudsko biće definiše i razlikuje od ostalih životinja je svest, znači kognitivne funkcije velikog mozga, a to se razvija tek nakon rođenja, tako da ni to ne možemo da uzmemo kao definiciju. 

 

Tricky.

Sustina ove problematike jeste u sukobu prava i odgovornosti! Svaka individua ima odredjena prava ali ima i odredjenu odgovornost! 

Recimo ako je zena silovana, treba da  slucaj odmah prijavi policiji i ode na ginekoloski pregled! 

Naravno da je zatvor na 99 godina glupost ali za to se niko od nas na forumu ne zalaze. 

Zato sam ja za (samo) globu! 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Baby said:

 

Uopste vise nije pitanje koliko nedelja, u kojoj fazi je fetus... nego ovaj apsurd:

 

 

Potpisala ga je zena, Kay Ivey, stara 74 godine. 

Ko se uopste dosetio i zasto da se "igra" zakonima o abortusu i kome je to u ovom momentu i zasto bilo bitno? 

 

Dobro u Alabami je skoro apsolutna zabrana, u ostalim drzavama koje ucestvuju u ovom talasu nije. 

Link to comment
Share on other sites

Kao da zena ceka da joj odmakne trudnoca, da je plod sto razvijeniji prije ga prikolje. Mislim, za svaku zenu je to prilicna trauma i ne odlucje se tako lako na taj korak. Druga stvar je sto ce svako kaznjavanje, a pogotovo ovako drakonsko otjerati zene u ruke raznih underground abort-majstora gdje ce biti izlozene velikim opasnostima po zdravlje. Takodje se otvara i pitanje, zasto muskarac koji je ucestvovao u zacecu nezeljenog ploda ne snosi apsolutno nikakvu odgovornost? Zasto njega ne poslati na robiju 99 godina, pa neka tamo razmislja je li morao trpat bez kondoma, a ne samo zena?

 

Kazneni zakon ne treba da ima nikakvu ulogu u odluci da se abortus izvrsi, osim u nekim iznimnim slucajevima (poodmakla trudnoca, nezeljeni pol i sl.). Doktor, psiholog i socijalni radnik su strucna lica koja bi trebali biti na usluzi da pomognu zeni da donese najbolju odluku i to samo ako ona zatrazi pomoc te vrste, a i to bez pritiska. Sve ostalo je nasilje (muskaraca) nad zenom i to u vrijeme kad je najosjetljivija, sto je prilicno odvratno. 

 

 

 

 

 

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, A sad said:

Poenta je da je besmisleno i nepotrebno dozvoliti abortus bilo kad i u bilo kom trenutku. Pitanje je samo kad postaviti granicu. Moj stav je da to treba da bude kad srce pocne da kuca, Vili misli da to treba da bude kad pocne da dise. Nebitno, ali neka granica mora da postoji, sve ostalo je legalizacija ubistva. 

 

Ok, tu se slažemo. Ni ja nisam za to da žena ima pravo da naprasno u 8. mesecu kaže - e sad neću. Ali realno, kao što kaže HB, koliko je to zaista verovatno.Naravno izuzetak je ugrožavanje zdravlja žene. Ali, gde postaviti granicu, ne znam. Ali samo otkucaji srca, meni nije dovoljno. Otkucaji srca su samo jedan od stadijuma razvoja, to što mi te otkucaje srca emotivno doživljavamo kao život, nije uvek. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Angelia said:

Dobro jel ti stvarno mislis da ce neko da bude trudan 6-7 meseci i onda odluci da abortira a da razlog nije medicinske prirode? 

Ti nisi primetio da mi pricamo o zakonu koji zabranjuju zeni da bira da li je trudnoca zeljena ili ne, i sve to zbog religioznih fanatika. Posledica takvog poteza je vracanje zene u 19 vek i njenih prava, da ne pominjemo sta ce se desiti sa zdravljem zena koje ce morati da potraze uslugu u alternativnim metodama.

Pa ajde onda da zrtvujemo zivote zena da bi fetus imao vise prava ....

Ovo je tema o abortusu generalno, naravno da sam protiv tog zakona koji je potpisan u Alabami. 

Lično sam protiv abortusa, ali nisam za nametanje mog stava i drugima - neka svako odlučuje po svojoj savjesti.

 

8 hours ago, mrd said:

Ja mislim da sam bio jasan, abortus nije ubistvo, kao sto ni klanje praseta nije ubistvo. Pises o dve razlicite stvari, jedno je prehrana, drugo je kontrola zdravlja, ili populacije. NIti ti, niti ja imamo pravo da nekome kazemo da moze, ili ne moze da uradi abortus. Drzava ima jos manje prava.

 

Ja mislim da jeste ubistvo, i jedno i drugo.

8 hours ago, Baby said:

 

One step forward, two steps back... 

Mozda zato sto tim pravom (nekom ko ni ne zna da ga dobija) uskracujes nekom drugom pravo. 

 

 

 

Ova debata je zapoceta jer je danas u Alabami potpisan bill koji zeni ne daje prava da ima izbora ne do 6 meseca trudnoce, nego od prvog dana trudnoce, osim ako joj je zivot ugrozen. Niko ovde nije potegao pitanje abortusa u 6 mesecu trudnoce koliko mi se cini... 

Svaki put kad neka grupacija dobije više prava, neka druga može reći da su im uskraćena - pravo na kosher/hallal pripremu hrane npr.

Da li je svaki abortus opravdana ? Ovdje se govori kao da abortus nema nikakvu alternativu, u istoj državi u kojoj postoji institut surogat majke gdje žene za novac nose tuđu bebu, porode se i sve to naplate ? Gdje roditelji bez djece usvajaju djecu čak i sa posebnim potrebama, samo da bi imali priliku da odgajaju dijete ?

 

Šta sa neodgovornim ženama koje po tri ili više puta abortiraju (znam ih nekoliko u mojoj okolini)  - ta zar nije mnogo bezbolnije (i jeftinije) staviti spiralu nego izdržati kiretažu ?

 

To što religiozni fanatici imaju svojih pet minuta u nekoj američkoj "vukojebini" jeste porazno, ali čini mi se da taj zakon ne brani kontracepciju.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darth Bane said:

Sustina ove problematike jeste u sukobu prava i odgovornosti! Svaka individua ima odredjena prava ali ima i odredjenu odgovornost! 

Recimo ako je zena silovana, treba da  slucaj odmah prijavi policiji i ode na ginekoloski pregled! 

 

koje još odgovornosti i obaveze, po tvom mišljenju, ima žrtva nasilja? treba i da skuva kafu silovatelju i očisti mu cipele?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, vilhelmina said:

 

Ovo boldovano nije sasvim tacno, jer nema veze s napretkom medicine, nego s teoretskim sansama da plod pocne da dise, makar i uz pomoc respiratora. Bez respiratora, sa 22 nedelje  su sanse daleko manje, ali i dalje postoje. Na tome se u mojoj zemlji i osniva definicija toga sta je abortus, a sta porodjaj. Za granicu se uzima 22-ga nedelja, jer se 24-ta smatra stvarnom granicom kad mogucnost prezivljavanja postoji, ali zbog nesigurnosti racunice dve manje, za svaki slucaj. Pre toga pluca nisu spremna da prihvate respirator, i to je to.

 

Nisi razumela, mi pricamo o 2 razlicite stvari.

 

Odrzavanje embriona u laboratoriji zavisi iskljucivo od napretka medicine i jos jedne stvari …….. ovde si u pravu, ali nesvesno …… zakona koji zabranjuju naucnicima da razvijaju humani embrion duze od 14 dana. Razumes? Znaci, dozvoljeno je da se embrion razvija u laboratoriji, ali kada dodjes do 14-og dana moras da prekines. Za sada su na Kembridzu isli do 13-og dana, uspesno.

 

Tako da to nema veze sa plucima i disanjem, pluca se najkasnije razvijaju, zapravo veliki deo razvoja se desava u poslednjem mesecu trudnoce. Mada pluca mogu "prihvatiti respirator" u 21-22 nedelji jer fetus pocinje da luci supstancu koja sprecava kolaps i slepljivanje alveola ………. i to ce se proizvesti u laboratoriji, ako zatreba, a nece jer ce se fetus razvijati pod uslovima istim kao u materici. :classic_biggrin: Sto uopste nije lako, zapravo je yebeno savrsenstvo koje se sastoji od million faktora koji su tako uskladjeni da je cisti science fiction .

 

Da nije restriktivnih zakona mi bi vec danas bili vrlo blizu laboratorijskog uzgajanja beba od dana broj 1.

 

E sad ….. sta se desava u Kini ….. to ne znamo ….. zaostaju jako sa naukom, ali zato ne yebu zakone 2%. 😂 Procurilo im pre godinu dana da mnogo brljaju ………. prave se ludi, naravno.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

...

E sad ….. sta se desava u Kini ….. to ne znamo ….. zaostaju jako sa naukom, ali zato ne yebu zakone 2%. 😂 Procurilo im pre godinu dana da mnogo brljaju ………. prave se ludi, naravno.

Jos uvek zaostaju to je tacno. Ali vredni su i marljivi i strpljivo uce i grabe krupnim koracima - od sedam milja- napred! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mljeveni Djetic said:

 

koje još odgovornosti i obaveze, po tvom mišljenju, ima žrtva nasilja? treba i da skuva kafu silovatelju i očisti mu cipele?

Nisi razumeo ili sam ja bijo nejasan: mislio sam na odgovornost sto se tice zaceca i abortusa. Silovanje je druga problematika i tu zena nije odgovorna, ali odgovorna je za ono sta se desava nakon toga - mislim da ne kaze u poodmaklom stadijumu trudnoce da je pre 6-7 meseci bila silovana!? 

Vidimo da neke zene u Americi daju izjave kako ih je Trump seksualno uznemiravao i silovao pre 20- ak i vise godina!??!!!? Jer, ko ce to da dokazuje?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Darth Bane said:

Ti mene zajebavas i potcenjujes zato sam iz Surdulice! 

Ipak: dole libtardizam!!!

 

Bane, veruj mi da nema nikakve veze odakle si. 😂

 

Eno, Obama je iz Kenije, pa sta mu fali?

 

Mislim da je otrcano i glupavo naglasavati da je to potpuno nebitno gde je covek rodjen ili gde zivi. Pa nisam ni ja sa Menhetna, a sta i da jesam, ne bi me napravilo nista boljim/gorim. Samo podatak za licnu kartu.

 

Ziv bio, veliki porast'o.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darth Bane said:

Nisi razumeo ili sam ja bijo nejasan: mislio sam na odgovornost sto se tice zaceca i abortusa. Silovanje je druga problematika i tu zena nije odgovorna, ali odgovorna je za ono sta se desava nakon toga - mislim da ne kaze u poodmaklom stadijumu trudnoce da je pre 6-7 meseci bila silovana!? 

Vidimo da neke zene u Americi daju izjave kako ih je Trump seksualno uznemiravao i silovao pre 20- ak i vise godina!??!!!? Jer, ko ce to da dokazuje?

 

Bane, sta ti mislis o Poligamiji, a? Zamisli da imas dvije zene i vise, kakav bi to prasak bio. Jedino me brine da li bi se one slagale ili bi moglo doci do ljubomore medju njima?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Honey Badger said:

 

Bane, sta ti mislis o Poligamiji, a? Zamisli da imas dvije zene i vise, kakav bi to prasak bio. Jedino me brine da li bi se one slagale ili bi moglo doci do ljubomore medju njima?

Poligamija je "skolski primer" hipokrizije i dvostrukih standarda, pa i licemerja celokupne Zapadne, rekao bih cak i hriscanske civilizacije! Jer, sa druge strane prostitucija se zakonom zabranjuje, preljuba je moralno neprihvatljiva a svi znaju da i jednog i drugog ima i desavaju se svakodnevno! Cemu onda lazni moral??!!!!? Druga zena ili drugi muz bi tu mogli cak da budu i samo privremeno recimo da postoji institucija braka onakva kakva je danas - jedan na jedan! A da se omoguci da muz/zena mogu dovesti i treceg clana bilo trajno ili privremeno na recimo 2-3 godine! Ako bi se svi slagali onda zasto da ne? Sputava nas jedino lazni moral! 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...