Jump to content

Abortus, retorički


Darth Bane

Recommended Posts

Zakon jeste prestrog a i starost fetusa bibse trebala povecati na bar 3-4 meseci, jer je ponekad tesko itvditi trudnocu u ranoj fazi.

Ali trebale bi da budu i neke konsekvence zbog abortusa. 

Prvo, danas postoje mnoga sredstva za kontracepciju - znaci da ako je zena vec zatrudnila onda je i imala nameru da radja?! Drugo, zasto bi abortirala u kasnoj fazi trudnoce? 

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Darth Bane said:

Zakon jeste prestrog a i starost fetusa bibse trebala povecati na bar 3-4 meseci, jer je ponekad tesko itvditi trudnocu u ranoj fazi.

Ali trebale bi da budu i neke konsekvence zbog abortusa. 

Prvo, danas postoje mnoga sredstva za kontracepciju - znaci da ako je zena vec zatrudnila onda je i imala nameru da radja?! Drugo, zasto bi abortirala u kasnoj fazi trudnoce? 

Ovo je interesantno, ali za novi topic. Abortus je vec consequence, prema tome nemoj da kaznjavas zenu. Mozda bi onda tati trebalo odseci onu stvar, da pocne da koristi gumicu, ili bar malo samo recnuti. :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Darth Bane said:

Zakon jeste prestrog a i starost fetusa bibse trebala povecati na bar 3-4 meseci, jer je ponekad tesko itvditi trudnocu u ranoj fazi.

Ali trebale bi da budu i neke konsekvence zbog abortusa. 

Prvo, danas postoje mnoga sredstva za kontracepciju - znaci da ako je zena vec zatrudnila onda je i imala nameru da radja?! Drugo, zasto bi abortirala u kasnoj fazi trudnoce? 

 

:frusty:

Tito dragi, kako ti prezivi do sad?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Honey Badger said:

Moze li neko od forumslkih amerikanaca da opise sta se zbiva sa ovim zakonom o abortusu?

 

Ako sam dobro razumio, zena ce imati pravo na abortus do 6 sedmica nakon zaceca, poslije toga ce je suditi za ubistvo i moze dobiti do 99 godina zatvora.

 

 

To je Georgija - posto je drzavni to moze da se prozove na Federalnom nivou, ali ne bi trebalo ni da primirise igde. Nije ni prvi ni poslednji pokusaj. 

 

1 hour ago, Honey Badger said:

 

Mene zanima sta je taj zakon, zasto se donosi i ko ga donosi? Kako moze postati The Law Of The Land. Je li to Supreme Court mora da donese i imaju li dvojica SC sudija koje je Trump postavio veze s tim?

 

Nema veze, za sada sa SC, ustvari da bi prosao, SC bi morao da obori postojeci federalni, ovo je na nivou drzave. 

A da obori Roe vs. Wade imali bi ustanak :classic_smile: Najverovatnije da ce da ode na SC i da bude proglasen ne-ustavan. Bez obzira sto je Tramp postavio konzervativce, neke stvari se ne vracaju unazad.

Drzave imaju pravo da donose svoje zakone, medjutim mogu da se iznesu pred SC ako se kose sa Ustavom, i onda padaju

 

53 minutes ago, Darth Bane said:

Zakon jeste prestrog a i starost fetusa bibse trebala povecati na bar 3-4 meseci, jer je ponekad tesko itvditi trudnocu u ranoj fazi.

Ali trebale bi da budu i neke konsekvence zbog abortusa. 

Prvo, danas postoje mnoga sredstva za kontracepciju - znaci da ako je zena vec zatrudnila onda je i imala nameru da radja?! Drugo, zasto bi abortirala u kasnoj fazi trudnoce? 

Ne pricati gluposti. Jasno je da ti volis povremeno da zalutas - ali nemoj u ovo da ulazis

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Honey Badger said:

Moze li neko od forumslkih amerikanaca da opise sta se zbiva sa ovim zakonom o abortusu?

 

Ako sam dobro razumio, zena ce imati pravo na abortus do 6 sedmica nakon zaceca, poslije toga ce je suditi za ubistvo i moze dobiti do 99 godina zatvora.

 

 

 

Prvo, borba pro-life vs pro-choice nema veze sa Trumpom, to je demokratsko-republikanski tradicional. Otprilike …….

 

implemented by President Reagan in 1984. It was revoked by President Clinton, reinstated by George Bush and once again rescinded by President Obama in 2009 …. 

 

Drugo, New York je skoro doneo zakon da se abortus moze raditi i u 6-om mesecu trudnoce (za pocetak kod nekih slucajeva), a abortus ekstremisti ne vide nikakav problem da se to uradi takoreci pred porodjaj. Kolji.

 

Ja sam uvek bio i ostao za izbor zene. Nema nikakvih razloga da to bude posle 3-eg, u retkim slucajevima 4-og meseca trudnoce, izuzev specijalno zbog zdravlja majke ili  nevitalnosti/nepravilnog razvoja ploda.


Ovaj zakon do 6 nedelja ili 8 nedelja je jednostavno kriminalan. Prakticno znaci potpunu prohibiciju.

 

S druge strane poenta je na pojacavanju individualne odgovornosti. Ako je neko toliko neodgovoran da danas ne moze izdvojiti pola sata za jednu posetu lekaru za narednih 10 godina bezbriznog seksualnog zivota i izdvojiti 20-30 dolara mesecno za pilule koje moze kupiti "na trafici" ……….. onda je taj neko samo debil i kod mene ne izaziva simpatije, naprotiv.

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

S druge strane poenta je na pojacavanju individualne odgovornosti. Ako je neko toliko neodgovoran da danas ne moze izdvojiti pola sata za jednu posetu lekaru za narednih 10 godina bezbriznog seksualnog zivota i izdvojiti 20-30 dolara mesecno za pilule koje moze kupiti "na trafici" ……….. onda je taj neko samo debil i kod mene ne izaziva simpatije, naprotiv.

Nemoj ni ti. Nijedna kontracepcija nije 100% sigurna, ako necemo da se zezamo sa aspirinom. Da ne pominjemo, da je nazalost u US tinejdzerska trudnoca veoma cesta, za sta su uglavnom roditelji krivi koji ne dozvoljavaju obrazovanje, pravilno obrazovanje mladih. Ali to mozemo da pripisemo religioznim glupostima.

 

Imajuci to u vidu, pravo abortusa - je neophodno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Prvo, borba pro-life vs pro-choice nema veze sa Trumpom, to je demokratsko-republikanski tradicional. Otprilike …….

 

Sa druge strane posto sam te iskritikovala sa pozivanje na odgovornost, ovo si potpuno u pravu, nikakve veze s Trampom

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Angelia said:

Nemoj ni ti. Nijedna kontracepcija nije 100% sigurna, ako necemo da se zezamo sa aspirinom. Da ne pominjemo, da je nazalost u US tinejdzerska trudnoca veoma cesta, za sta su uglavnom roditelji krivi koji ne dozvoljavaju obrazovanje, pravilno obrazovanje mladih. Ali to mozemo da pripisemo religioznim glupostima.

 

Imajuci to u vidu, pravo abortusa - je neophodno.

 

Samo sam rekao da se necu rasplakati zbog necije lenjosti, neodgovornosti, nemara, pa ni necijeg neznanja. Tu ne spada "ja sam uradila sve sto treba, ali ………".

 

Abortus u nekom normalnom periodu bi trebao biti izbor svake zene.

 

To je i stav Konzervativne Partije Kanade za koju cu glasati ……. "A Conservative government will not support any legislation to regulate abortion". Isti stav je i prema gay brakovima i legalizaciji kanabisa. Sve ostaje kako jeste.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Denis Jasharevic said:

 

Samo sam rekao da se necu rasplakati zbog necije lenjosti, neodgovornosti, nemara, pa ni necijeg neznanja. Tu ne spada "ja sam uradila sve sto treba, ali ………".

 

Abortus u nekom normalnom periodu bi trebao biti izbor svake zene.

 

To je i stav Konzervativne Partije Kanade za koju cu glasati ……. "A Conservative government will not support any legislation to regulate abortion". Isti stav je i prema gay brakovima i legalizaciji kanabisa. Sve ostaje kako jeste.

Uglavnom se slazemo, iako ovo za neznanje, jednostavno ne mogu da svarim broj tinejdzerskih trudnoca, sta znaju deca kad im roditelji uskracuju znanje?

 

A sto se tice stava "sve sam uradila" postoji resenje :wicked: snip-snip, onaj reversible, i nema problema sa kontracepcijom. Zasto je to samo zenski problem, a muskarci prave zakon da ga regulisu?

 

Sve ostalo se slazemo, ako je to stav Konzervativne Partije u Kanadi, imaju moj virtuelni glas 👍 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Prvo, borba pro-life vs pro-choice nema veze sa Trumpom, to je demokratsko-republikanski tradicional. Otprilike …….

 

implemented by President Reagan in 1984. It was revoked by President Clinton, reinstated by George Bush and once again rescinded by President Obama in 2009 …. 

 

Drugo, New York je skoro doneo zakon da se abortus moze raditi i u 6-om mesecu trudnoce (za pocetak kod nekih slucajeva), a abortus ekstremisti ne vide nikakav problem da se to uradi takoreci pred porodjaj. Kolji.

 

Ja sam uvek bio i ostao za izbor zene. Nema nikakvih razloga da to bude posle 3-eg, u retkim slucajevima 4-og meseca trudnoce, izuzev specijalno zbog zdravlja majke ili  nevitalnosti/nepravilnog razvoja ploda.


Ovaj zakon do 6 nedelja ili 8 nedelja je jednostavno kriminalan. Prakticno znaci potpunu prohibiciju.

 

S druge strane poenta je na pojacavanju individualne odgovornosti. Ako je neko toliko neodgovoran da danas ne moze izdvojiti pola sata za jednu posetu lekaru za narednih 10 godina bezbriznog seksualnog zivota i izdvojiti 20-30 dolara mesecno za pilule koje moze kupiti "na trafici" ……….. onda je taj neko samo debil i kod mene ne izaziva simpatije, naprotiv.

 

Poznata mi je pro-choice vs pro-life borba. Pokusali su i ovdje pro-lajferi da maltretiraju zene pred klinikama pa su otjerani u p**** mile majke, dugo ih nisam vidio ili cuo da prave gluposti. Meni su ti kreteni oduvijek bili prilicno ogavni i veliki sam libtard po tom pitanju, bez pardona.

 

Prvo, smatram da pojacavanje individualne odgovornosti treba raditi kroz obrazovanje o subjektu u skolama i porodici, od malih nogu. Nema drakonski zakon o abortusu nikakve veze sa individualnom odgovornoscu, tad je vec kasno. Posto se propustilo obrazovati mlade ljude, (a jeste, tamo u tim Georgiama, Alabamama i drugim Afganistanima) onda je malo nevjerovatno ocekivati da svako zna 'da jedna posjeta ljekaru i 20-30 dolara mjesecno za pilule, pa ako je tako, onda je bilo kakvo kaznjavanje tih ljudi cisti sadizam. Drugo, prilicno je supacki kaznjavati samo zenu, zar 'trpac' nije ama bas ni malo kriv sto je ona zatrudnila? I trece, degutantno je da su muskarci donijeli taj zakon kojim se kaznjavaju (samo) zene. 

 

Ja se apsolutno slazem s tobom da to treba biti izbor zene, a slazem se i da ne bi trebalo da bude nakon 3. ili u rijetkim slucajevima i 4. mjeseca i kada je zdravlje ploda ili majke u pitanju. Zakon o abortusu to ne dozvoljava.


U Alabami donesen zakon, zabranjen abortus u bilo kom stepenu trudnoce, osim ako je zdravlje zene ugrozeno.

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

 
 
 
1 hour ago, Honey Badger said:

 

Poznata mi je pro-choice vs pro-life borba. Pokusali su i ovdje pro-lajferi da maltretiraju zene pred klinikama pa su otjerani u p**** mile majke, dugo ih nisam vidio ili cuo da prave gluposti. Meni su ti kreteni oduvijek bili prilicno ogavni i veliki sam libtard po tom pitanju, bez pardona.

 

Prvo, smatram da pojacavanje individualne odgovornosti treba raditi kroz obrazovanje o subjektu u skolama i porodici, od malih nogu. Nema drakonski zakon o abortusu nikakve veze sa individualnom odgovornoscu, tad je vec kasno. Posto se propustilo obrazovati mlade ljude, (a jeste, tamo u tim Georgiama, Alabamama i drugim Afganistanima)

 

 

 

 

Otkad to skole pojacavaju individualnu odgovornost u bilo kom aspektu ljudskog zivota?

Link to comment
Share on other sites

Nije samo Georgia - i Alabama luduje:

 

Alabama's State Senate passed a bill on Tuesday to outlaw nearly all abortions, creating exceptions only to protect the mother’s health, as part of a multistate effort to have the US Supreme Court reconsider a woman’s constitutional right to an abortion.

The country’s strictest abortion bill was previously approved by the Alabama House of Representatives and will now go to Republican Governor Kay Ivey, who has withheld comment on whether she would sign but is generally a strong opponent of abortion.

 

The law, which passed 25-6, would take effect six months after being signed by the governor, but is certain to face legal challenge from the American Civil Liberties Union and other groups which have vowed to sue.

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Angelia said:

Uglavnom se slazemo, iako ovo za neznanje, jednostavno ne mogu da svarim broj tinejdzerskih trudnoca, sta znaju deca kad im roditelji uskracuju znanje?

 

A sto se tice stava "sve sam uradila" postoji resenje :wicked: snip-snip, onaj reversible, i nema problema sa kontracepcijom. Zasto je to samo zenski problem, a muskarci prave zakon da ga regulisu?

 

Sve ostalo se slazemo, ako je to stav Konzervativne Partije u Kanadi, imaju moj virtuelni glas 👍 

 

Prvo, niko od nas, ukljucujuci i mene se nije ovde zalagao za drakonske kazne.

Drugo oko odgovornosti. To je kao kod voznje auta: ako putnik ne veze pojas- vozac je kriv! Zakon je zakon. Mozemo raspravljati o moralnoj strani muske odgovornosti, ali zakon je zakon! 

Link to comment
Share on other sites

Americka administracija izdala hitnu naredbu da svo osoblje koje nije za hitne slucajeve, ma sta god to znacilo, kao i ostlai americki drzavljani  napuste Irak 😮

Koje je to ludilo sve. Poslije invazije na Irak prije 15-16 godina, potrosenih zivota i novca, daleko je gore nego sto je bilo.

Koliko se moglo izgraditi autoputeva, bolnica, skola u Americi za te pare.

Ako je to znak da Tramp ne zeli da pokrece nove ratove, onda mu tu skidam kapu, ali ne vjerujem da sluzba i vojni lobi nece da ucine sve da Amerika i dalje nastavi sa kojekakvim intervencijama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Honey Badger said:

 

 Meni su ti kreteni oduvijek bili prilicno ogavni i veliki sam libtard po tom pitanju, bez pardona.

 

Kao neko ko je prosao kroz nekoliko abortusa (tacnije cekanja u bolnickoj cekaonici) mogu ti reci da se nisam osecao uopste "progresivno i liberalno".

 

Osecao sam se uglavnom kao izmet, u konfuziji i bedaku koji bi potrajao prilicno. 

 

I tu se opet ulece u neizbeznu samoupravno-socijalisticku klopku ..... protivnici abortusa su cetnici, a pristalice abortusa su borci protiv fasizma! Pa nece biti da je bas tako crno-belo.

 

25% demokrata je izrazito PROTIV abortusa. Kao sto 35% republikanca podrzava republikansku koaliciju ZA abortus.

 

Mislim, to sto ja jesam za abortus me nikako ne cini moralno ili bilo kako drugacije superiornim u odnosu na nekoga ko nije, cak bi se moglo pre reci obratno.

 

Pa da podsetim da "to" u trenutku koji je prihvatljiv, ima kosu, nokte, obrve i trepavice, da mu srce kuca i vrlo verovatno sisa palac. Bezbrizno.

 

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema se ovde o cemui raspravljati. Zena mora da ima pravo na odluku i shodno tome uradi, ili ne uradi abortus. Mozemo da pricamo o noktima, kosi, usima, svemu, ali ne mozemo abortus tretirati kao ubistvo. Dete je dete kad se rodi i pocne da dise samostalno. Da ne pominjem koliko to socijalno pomaze drustvu i omogucava mladima da stanu na svoje noge.

Neko je pomenuo obrazovanje, to obrazovanje mora da zahvati i nas matore, kako bi uspeli decu da usmeravamo.

ditto

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, mrd said:

Nema se ovde o cemui raspravljati. Zena mora da ima pravo na odluku i shodno tome uradi, ili ne uradi abortus. Mozemo da pricamo o noktima, kosi, usima, svemu, ali ne mozemo abortus tretirati kao ubistvo. Dete je dete kad se rodi i pocne da dise samostalno. Da ne pominjem koliko to socijalno pomaze drustvu i omogucava mladima da stanu na svoje noge.

Neko je pomenuo obrazovanje, to obrazovanje mora da zahvati i nas matore, kako bi uspeli decu da usmeravamo.

ditto

 

Ne, ti si krivac, kao i ja, istina, to smo posmatrali sa strane ali smo ista generacija kao i ti Ameri, nema razlike. Hipici, masovno odupiranje regrutaciji, flower power jedva su čekali da osvoje besplatno karanje i abortuse po volji. Političari su to prepoznali.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, mrd said:

Dete je dete kad se rodi i pocne da dise samostalno.

 

Netacno. Dete je ljudsko bice i pre nego sto se rodi i ima odredjena prava.

 

Pro abortus sam, ovo je samo iz pravne literature. No hard feelings.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, mrd said:

Nema se ovde o cemui raspravljati. Zena mora da ima pravo na odluku i shodno tome uradi, ili ne uradi abortus. Mozemo da pricamo o noktima, kosi, usima, svemu, ali ne mozemo abortus tretirati kao ubistvo. Dete je dete kad se rodi i pocne da dise samostalno. Da ne pominjem koliko to socijalno pomaze drustvu i omogucava mladima da stanu na svoje noge.

Neko je pomenuo obrazovanje, to obrazovanje mora da zahvati i nas matore, kako bi uspeli decu da usmeravamo.

ditto

 

Ocigledno nedovoljno jer su samohrane majke cesto na rubu siromastva. Interesantno je da su protivnici abortusa gotovo uvek i protivnici socijalne pomoci, pa se postavlja pitanje ko bi trebalo da se brine o toj deci, ako vec roditelji nisu u mogucnosti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Sprivel said:

 

Netacno. Dete je ljudsko bice i pre nego sto se rodi i ima odredjena prava.

 

Pro abortus sam, ovo je samo iz pravne literature. No hard feelings.

Ovo je sad vec semantika. :lol_2: No hard feelings, jasno sam rekao zbog cega smatram da abortus mora da bude izbor i pravo svake zene. Osiguranje mora da priznaje abortus kao operaciju.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Denis Jasharevic said:

 

Kao neko ko je prosao kroz nekoliko abortusa (tacnije cekanja u bolnickoj cekaonici) mogu ti reci da se nisam osecao uopste "progresivno i liberalno".

 

Osecao sam se uglavnom kao izmet, u konfuziji i bedaku koji bi potrajao prilicno. 

 

I tu se opet ulece u neizbeznu samoupravno-socijalisticku klopku ..... protivnici abortusa su cetnici, a pristalice abortusa su borci protiv fasizma! Pa nece biti da je bas tako crno-belo.

 

25% demokrata je izrazito PROTIV abortusa. Kao sto 35% republikanca podrzava republikansku koaliciju ZA abortus.

 

Mislim, to sto ja jesam za abortus me nikako ne cini moralno ili bilo kako drugacije superiornim u odnosu na nekoga ko nije, cak bi se moglo pre reci obratno.

 

Pa da podsetim da "to" u trenutku koji je prihvatljiv, ima kosu, nokte, obrve i trepavice, da mu srce kuca i vrlo verovatno sisa palac. Bezbrizno.

 

 

Pricamo ovdje o grupi muskaraca koja donosi zakon da se zenama zabrani pravo da abortiraju nezeljenu trudnocu i da ih tjeraju na robiju ako abortiraju. To je meni crno-bijeli issue, uopste me ne iteresuju Republikanci, Demokrate, procenti i njihov odnos prema abortusu, jesu li za ili protiv.

 

Sta neko od nas misli o abortusu nije relevantno za ovu pricu uopste. Pokusavaju da proture ovaj zakon iz ko zna kog razloga, mozda nece ni uspjeti, nema potrebe da se dijelimo na partizane i cetnike, ne jos.

 

:classic_smile:

Edited by Honey Badger
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Honey Badger said:

nema potrebe da se dijelimo na partizane i cetnike, ne jos.

:classic_smile:

 

E pa odlicno, kad se budete delili, na mene ne racunajte ....... tetka mi nije bas najbolje, moracu do apoteke i to .......

 

Odoh ja u libertarijance 😁 ...... Jer, vidis, oni cak i u ovoj situaciji nude jedini pravi, normalan, logican odgovor ...... Na pitanje "sta drzava treba da uradi u vezi abortusa" oni gledaju na zemljane prezrivo i cudeci se kontra-pitaju - KAKVE VEZE IMA DRZAVA SA ABORTUSOM? 😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...