Jump to content

Kafana "Kod Tilkea"


Alen13ASC

Recommended Posts

Iskreno mislim da bi to bila strava staza. Samo da bude duža od 5.2km. Mislim, da bi trebalo bar 7km, ako ne i više. Da ti pravci i te duge blage krivine dođu do izražaja. I obavezno kontra krug zbog spoljne strane srpa koja se završava na špicu, ukosnici. Mislim da bi staza imala 6 tačaka za obilaženje.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Elkart Lejk, najbrza vremena ostvarena ove ili prosle godine u serijama koje tu voze, na dva i na cetiri tocka:

 

Quote

Road America Lap-time comparison

 

1. IndyCar, Penske-Dallara/Chevrolet 1:46.0

2. IMSA DPi, Acura 1:49.0

3. Indy Light, Frost 1:54.0

4. IMSA LMP2, Oreca LMP207 1:54.4

5. IMSA GTLM, Porsche 911 RSR-19 2:00.6

6. GT World Chal. Acura NSX GT3 2:05.9

7. IMSA GTD Lexus RC F GT3 2:06.2

8. SCCA Trans Am, Drissi/Camaro 2:07.4

9. AMA SBK, Gagne 2:10.5

10. NASCAR Cup, Byron/Camaro 2:12.0

11. NASCAR Xfin, Gibbs/Toyota 2:14.6

12: IMSA GS BMW M4 GT4 2:16.9

13. SRO GT4 BMW GT4 2:18.0

14. IMSA TCR Hyundai "N" 2:20.0

15. SRO TCX BMW M2 CS 2:24.2

16. US F2000, Rasmussen 2:25.7

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Na asfaltu - ono klasicna udarna rupa - ili se podlokalo ispod njega pa je dole prazan prostor? Ako je ovo drugo to nece biti jednostavno za trajno sanirati, plus sto moze da pocne da se otvara zemlja i na drugim mestima svud uokolo.

A za idiote koji pustaju trku ovuda, sta reci... :smiley26:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jos jedna ultrabrza ulicna staza poput Dzede, doduse sa manje nepreglednih krivina ali sa jos vecim brzinama na pravcima. Sta moze poci naopako? 😐

 

https://www.racefans.net/2022/03/31/f1-new-las-vegas-street-circuit/

 

Quote

At 6.1 kilometres, this will be F1’s third-longest circuit, just 50 metres shorter than the Jeddah Corniche Circuit F1 raced at last weekend. But it has barely half the number of turns compared to the Saudi Arabian track, just 14, several of which will likely be tackled flat-out.

 

Quote

F1’s simulations indicate they’ll reach 342kph (212mph) after rounding the flat-out turn 10 and flying down towards the tight complex at the end of the track.

 

 

https://racer.com/2022/03/30/f1-to-race-in-las-vegas-on-a-saturday-night-from-2023/

Link to comment
Share on other sites

Meni je bas zesci #facepalm osecaj. Amerikanizacija Formule 1. Ne svidja mi se ni malo. Zarad profita i atrakcije, vozacima glava u torbi. Bezveze.

 

Igram onako u slobodno vreme igricu F1, i pravo da vam kazem, ako je osecaj u bolidu iole onakav kakav je kad si za volanom igrice (a verujem da je znacajno teze ne samo zbog vibracija i G sila vec jednostavno zato sto je IRL pa ne mozes bezglavo da se zaletis u korner), onda ovo kako se F1 krece nece biti ni malo dobro za vozace.

Recimo, staza u Ostinu, Teksas je idealna, ima mnogo prostora za izletanje, mozez da reskiras. Ali Baku staza ili Monako... au covece, jos kad treba da postignes pristojno vreme... jezivo tesko.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Jurgen said:

Liči na stazu Formule E. Pretpostavljam da će se trka održavati subotom zbog evropske i azijske publike. 

 

Da s tim sto su Formula E staze kratke, ovo je krug od preko 6 km s monstruozno dugackim pravcima. Napravili su maltene ulicni oval.

Vozice se subotu uvece da bi na americkoj TV bilo u prime time terminu, Vegas strip u svom punom nocnom sjaju dok bolidi pice kroz betonski tunel s 340 km/h, pokusavaju da na ovaj nacin "uguraju" F1 pred sto vise netipicne publike i navuku eventualno jos koju pretplatu za DtS serijal na Netflixu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Redstar0356 said:

Nije taj Netflix toliko los, ja sam na primer poceo zbog serije da pratim F1

 

Dobar je za "pocetnike" (ne znam kako bolje da se izrazim) zato sto daje neki osnovni uvid u dogadjanja. Za nas koji ovo pratimo vec dugo vremena serijal je poprilicno povrsan pa zato kenjamo, no ti ne bi trebalo da se previse obazires na nas barem sto se toga tice. 🙂

Mnogo veci problem je preterana dramatizacija, i to sto zbog postizanja takvog efekta cesto neistinito prikazuju pojedine dogadjaje (montiranje radio-komunikacije s jedne trke i videa s druge da bi se dogadjaj spinovao kako njima odgovara i tome slicno). Jos gore, prosle godine su iz DtS produkcijskog tima vrsili pritisak na zvanicnike prilikom objavljivanja pojedinih odluka da bi to bilo tempirano tako da su oni spremni sa kamerama (na primer, tokom konferencije za stampu na kojoj su Horner i Volf). Time je zamagljena granica izmedju regularnog sportskog nadmetanja i skriptovane predstave poput WWE americkih kecera. Kredibilitet takmicenja je doveden u pitanje time sto postoji sumnja da se sudijske odluke vise ne presudjuju cisto po slovu pravila nego se pravila savijaju i interpretiraju tako da se postigne sto bolji efekat za Netflix publiku.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 months later...

https://www.racefans.net/2023/01/25/pictures-kuwaits-new-f1-grade-track-begins-first-single-seater-race-weekend/

 

Quote

 Since 2019 Kuwait has had its own permanent circuit too, Kuwait Motor Town, which now has the FIA grade one rating required to host F1 races.

 

But this 5.6-kilometre track would never have even been in F1’s eyeline as it had never hosted single-seater cars in any capacity before.

 

That all changes this week, as the Formula Regional Middle East and Formula 4 United Arab Emirates championships visit for a seven-day stay. Each will hold two rounds and, unusually, the competitive sessions will take place on Thursday to Saturday for the first round and Monday to Wednesday for the second.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

https://www.racefans.net/2023/02/27/spanish-grand-prix-reverts-to-pre-chicane-layout-after-fia-approval/

 

Quote

 

The Circuit de Catalunya will drop the unpopular chicane from the final sector and revert to its previous configuration of two fast corners for this year’s Spanish Grand Prix.

 

The tight chicane was introduced to slow the progress of cars through the two right-handers at the end of the lap in 2007 and has been used by Formula 1 in testing and races ever since.

 

The Barcelona circuit has confirmed that this year’s Spanish Grand Prix will revert to the original pre-2007 layout, which will see drivers navigate the original turns 13 and 14, among a raft of modifications to the venue.

 

 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 1/25/2023 at 8:13 PM, Radoye said:

 

Ja sam bukvalno sanjao da se ovo nađe u kalendaru za zamenu za Katar prošle godine iliti za Kinu ove. Ako već nemožemo dobiti Algarve ili Sakir "Spoljni Prsten". Vozio sam je u onom mom simulatoru i prava je bonbona za vožnju. Prva krivina je kao prva u Hokenhajmringu, pa onda sekcija koja podseća na Bud Internacionalnu Stazu u Indiji koja se nastavlja na sporiju Krivinu 8 s Istanbul da bi se krug završio sa par srednje brzih krivina.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...