Jump to content

Filip Krajinovic


nlavrnja

Recommended Posts

:classic_laugh:

Izgleda da i on u Parizu trazi "svoje prolece" ............. crni Filipe, jos samo da zapevas tu pesmu sa njene nove singlice ...................... lepo od njega sto voli starije zene, ali mozda je ovoga puta ipak malo preterao ......................  ali ko ce odoleti tom izrazenom seksipilu starije cice a la Rozga ...............

Edited by jevrem69
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Post htedoh da zapocnem recenicom -Posto sam ja taj koji je otvorio temu...i onda se setim da na ovom forumu zapravo to nisam bio ja! Magarac! :lol_2:
Svejedno cu pokusati na napravim malu rekapitulaciju Fickove sezone.

Krajinovic godinu zavrsava kao broj 40.ATP liste i sa ukupnim odnosom pobeda i poraza 47-21,odnosno 29-17 kad su ATP nastupi u pitanju. Nisu to lose brojke,posebno ako se uzme u obzir cinjenica da je sezonu zapoceo izvan 90.te da je u jednom trenutku ispao iz top 100 (113).
Filip je solidno otvorio sezonu sa trecim kolom Australian Opena i cetvrt-finalom Monpeljea. Ipak,ovaj deo sezone ostace najvise upamcen po iznenadnom odlasku Tomasa Johansona, nakon samo tri meseca zajednickog rada. Svedski trener je naveo porodicne razloge kao one koji su doveli do prekida saradnje. Ipak,ostaje zapamcena i njegova vrlo nekorektna recenica upucena samom Filipu: "Nisi dovoljno dobar". 
Nije ovaj razlaz delovao devastirajuce po Krajinovica. Nas igrac je,uprkos ocekivanjima,zablistao na americkoj prolecnoj turneji Masters 1000 turnira: 4.kolo u Indijan Velsu gde je porazen od Rafaela Nadala (nakon pobeda nad Medvedevim i Gofanom) i 3.kolo Majamija u kojem je izgubio od kasnijeg sampiona - Rodzera Federera. 
U ovo vreme Filipa na turnirima pocinje da prati njegov drugar,Nemanja Kontic,sa kojim ce ponovo uspostaviti saradnju.

Sezonu sljake je proveo na turnirima nizeg ranga (jer mu losiji renking nije omogucio ulazak na Masterse),a zavrsio tesnim porazom u cetiri seta od Stefanosa Tsitsipasa u R3 RG. Osvojio je jedan celendzer turnir i igrao finale ATP turnira u Budimpesti.

Kratka sezona na travi je za Filipa i bukvalno kratko trajala.
Ni letnja severno-americka turneja nije trajala mnogo duze,mada ovde postoji i opravdani razlog u vidu zdravstvenih problema. Po povratku iz Njujorka,Filip drugarski (a kako drugacije?) okoncava saradnju sa Konticem. Do kraja sezone na turnirima ce ga pratiti njegov rodjenji brat,Damir.

Jesen potvrdjuje da Filip voli da igra u dvoranskim uslovima. Jos dva cetvrt-finala (Metz,Basel) i finale Stockholma. U Tokiju i Sangaju je zabelezio dva poraza u prvim kolima.

Ako bih dao sebi slobodu da ocenim (ocito da cu dati) mislim da je najbolje igrao u IW i MI. I mada je bio u dobroj formi i nedavno i igrao finale u Stockholmu,ipak je na americkim prolecnim Mastersima pobedjivao mnogo bolje igrace i zvucnija imena. Ocigledno je podbacio u sredisnjem delu sezone kada je rano ispao i na Vimbldonu i na US Openu,iako je na oba turnira bio favorit u tim mecevima. Ostaje i zal sto u dva finala ATP turnira nije dosao bar do jedne titule koju zeljno iscekuje.

Osnovni problem ostaje mesto trenera koje je opet upraznjeno. Nakon odlaska Johansona,Filip se opet okrenuo svom nekdasnjem sugradjaninu Nemanji Konticu. I mada njih dvojica imaju drugarski odnos pun uzajamnog razumevanja,ova kombinacija je zapravo vrlo losa po samog Krajinovica. Manji je problem sto Kontic nema autoritet nad Filipom. Veci je sto je sama kombinacija igraca koji ne voli previse da trenira i trenera koji ne voli previse da radi - katastrofalna. 
U finisu sezone Filip je sa sobom na turnire poceo da vodi brata Damira,u Somboru poznatijeg po nadimku Shogun. Ako je profesionalna saradnja sa Konticem tragedija,onda je prica sa burazom komedija. Bukvalno.
Po povratku u hotelsku sobu Shogun se obicno olesava od piva...naredja ih 20-ak po stolu,pa pijan zivka Room Service da mu donesu jos pet iako nije sve ni popio i pri tome ih socno psuje na srpskom..a Filip se tome smeje..ali hajlajt je bio u Sangaju (ili Bazelu?hmm..ne mogu tacno da se setim) kada je Filip sparingovao sa Federerom. Njih dvojica stanu svaki na svoju polovinu terena i treba da igraju razmenu,ali bez servisa,vec Shogun koji stoji iza ubacuje svojim udarcem lopticu u "igru". I onda on pocne da komentarise Federeru neke udarce,poteze i pokusava da ga "koriguje". :roflmao: Ludilo nivo beskonacno. Lik inace izgleda smesan sam po sebi,svuda se voza na mopedu i da stalno ne nosi sa sobom torbu sa reketima - niko ne bi verovao da ima ikakve veze sa tenisom. :classic_biggrin:

Filip je po zavrsetku turnirske sezone,a na dogovor sa Djokovicem,stigao u London da se,uz Novaka,sprema za Davis Cup i brusi formu. Odlicno je radio tamo,dobro se spremio i igracki i fizicki. Protiv Sugite i Tsonge je delovao vrlo dobro i sigurno. Nazalost,neka teniska sudbina je iskreirala da najtezi poraz sezone zabelezi bas u poslednjem mecu sezone - protiv Rubljova. Rus je igrao kao u transu,a Filip je upao u crnu rupu. Da odigraju jos deset meceva,onakav scenario se ne bi u izbliza ponovio,ali jeste taj dan i to je nekako bacilo malu senku na njegovu sezonu. 

Taj kratki period koji je nedavno proveo u Londonu, radeci pod patronatom Djokovica, je upravo pokazao sta Filipu nedostaje kroz celu karijeru. Ozbiljan trening,sistematski rad sa nekim koga Filip gleda kao autoriteta i koji ce nametnuti ozbiljnost dok se trenira,a dobro raspolozenje i zezanje kad se trening okonca. 
Krajinovic trazi stalnog trenera. Finansije mu vise nisu problem kao nekada i sigurno moze priustiti kvalitetnog trenera. Znam da je tokom boravka u Stockholmu bilo nekog kontakta sa Magnusom Normanom,ali ne znam nista vise od toga.

Dobra stvar je sto ce Fikus u novu sezonu uci sa solidnim renkingom koji ce mu omoguciti ulazak direktno u glavne zrebove turnira. Jos bolja je sto je konacnu jednu sezonu priveo kraju bez ozbiljnijih povreda i duzih odsustva sa terena.
Najavio je juris na top 20 status sto mislim da nije neostvariv cilj,ali ni lagan za postici.

Da.
Filip se konacno i definitivno preselio iz Sombora u Beograd, koji je sada postao mesto njegovog prebivalista i time centar njegovih zivotnih i teniskih aktivnosti. 

I ne.
Jos uvek nije smuvao Jelenu Rozgu. :wink2:






 

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Crni Bombarder said:

..ali hajlajt je bio u Sangaju (ili Bazelu?hmm..ne mogu tacno da se setim) kada je Filip sparingovao sa Federerom. Njih dvojica stanu svaki na svoju polovinu terena i treba da igraju razmenu,ali bez servisa,vec Shogun koji stoji iza ubacuje svojim udarcem lopticu u "igru". I onda on pocne da komentarise Federeru neke udarce,poteze i pokusava da ga "koriguje". :roflmao: Ludilo nivo beskonacno.
 

 

o Boze :smiley26:  

iskreno se nadam da je dobacivao na srpskom, manji blam :classic_biggrin:

 

Mozda gresim, ali ja mislim da on i uzme nekog ozbiljnog trenera, posle par meseci, smucice mu se ozbiljan rad, rastace se i ponovo ce uzeti brata ili nekog sa kim moze da bleji i da se zeza...a mozda se i konacno uozbilji i mozda mu dodje iz dupeta u glavu 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 12/14/2019 at 5:20 PM, 1 od 8000 Lakija said:

Tipsa je novi Filipov trener 🙂

Ne znam pojedinosti,ali znam da je u pitanju sveobuhvatni dogovor koji ukljucuje i Filipovog brata,Damira.

Janko je otpoceo projekat otvaranja svojih teniskih akademija na nekoliko svetskih lokacija. Damir je dobio posao trenera u akademiji smestenoj na Maldivima. On tamo treba da radi sa klincima,ali pouzdano znam da drzi i casove rekreativcima i turistima.
To je ta neka prica,a koliko konkretno Filip placa Janku - zaista ne znam,ali sam siguran da nije na prijateljskoj bazi. Sve je to na bazi sportsko-poslovne saradnje i svaki dinar se naplati (sto mislim da i treba tako).
Takodje ne znam da li ce ga Janko pratiti na svim turnirima ili je saradnja ogranicena na rad tokom boravka u Beogradu,sparing itd.

Dopisacu kad saznam nesto vise i konkretnije.

Edited by Crni Bombarder
Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod Maldiva, jedan mali off....

 

Pre nekih desetak dana, ja kod brice,  i na drugoj stolici šiša se lik koji priča kako za dva dana ide na Maldive turistički deset dana...spavanje s doručkom ukupno 180 dolara. Ali kvaka je da radi za neku aviokompaniju pa mu prevoz na osnovu nekih njihovih međusobnih prebijanja dođe dž.  Inače za nas obične smrtnike prevoz dođe oko 1200 evra. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...