Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

Srbija je odabrala šta je odabrala za novo Eurosong takmičenje, jer su tako "odlučili" žiri i publika. Najbolja pjesma nije ušla ni u finale:

 

 

Holanđani već razmatraju opcije za finale u Roterdamu zbog virusa. Vjerovatno će biti neka studijska verzija bez publike.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

 

 

 

Vrlo interesantan odabir Ukrajinaca za ovogodišnje takmičenje, pogotovo onaj desno što "igra" 🙂

 

Gore je novi spot od pre par dana ali meni je mnogo bolji ovaj drugi zbog već spomenutog densera 🙂

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Ocigledno su hteli da posalju drugu poruku sa novim spotom, prvi nije bio dovoljno "evrovizijski".

 

Uglavnom, poprilican raspad ove godine, kao da niko nece da pobedi.

 

Imamo bugarske i rumunske kopije Bili Ejlis koje ce dobro da prodju, Dadi Frejr je izbacio malo slabiju pesmu nego prosle godine za Island, ali mislim da ce dobro proci, Svedska klasika cini se top izbor zirija kod publike bi bolje prosli da je 2009. godina.

 

Norvezani izabrali ovo

 

 

umesto ovoga

 

 

Sto bi im bila lagana pobeda poput Ribaka, oprali bi sve.

 

Ovaj pacer gore ce jedva da udje u finale, a izabrali su ga verovatno jer je ultra popularan u zemlji, ali znamo da to nema veze kad se ode na Evroviziju.

 

Link to comment
Share on other sites

Da postavimo temu na zdrave osnove evo šta mi šaljemo :

 

 

 

Realno isti fazon kao prošle godine ali mislim da je ona prošla bila mnogo više "catchy" . Takođe hasta la vista je bila lakša za izvođenje u uslovima EV dok ova ima dosta kompjetrskih glasova što je zabranjeno tokom live izvođenja pa je pitanje kako će zvučati. Po meni ako uđu u finale treba da se šutiraju u bulju a u finalu tu negde između 10-15 mesta.

Link to comment
Share on other sites

On 3/15/2021 at 12:12 PM, McLeod said:

Ocigledno su hteli da posalju drugu poruku sa novim spotom, prvi nije bio dovoljno "evrovizijski".

 

Uglavnom, poprilican raspad ove godine, kao da niko nece da pobedi.

 

Imamo bugarske i rumunske kopije Bili Ejlis koje ce dobro da prodju, Dadi Frejr je izbacio malo slabiju pesmu nego prosle godine za Island, ali mislim da ce dobro proci, Svedska klasika cini se top izbor zirija kod publike bi bolje prosli da je 2009. godina.

 

Norvezani izabrali ovo

 

 

umesto ovoga

 

 

Sto bi im bila lagana pobeda poput Ribaka, oprali bi sve.

 

Ovaj pacer gore ce jedva da udje u finale, a izabrali su ga verovatno jer je ultra popularan u zemlji, ali znamo da to nema veze kad se ode na Evroviziju.

 

 

Ne mora da znaci, ova grupa je vec imala jedan hit 2019., zvao se "Spirit in the Sky", totalno pevljiva melodija sa mocnim refrenom i glasovima i evo kako su prosli:

 

image.thumb.png.bd437d5a40c093bfab770d0a91e6b41c.png

 

Lazarev je imao hit kad je izgubio od Jamale, ove pesme se ne secam. Italija i Holandija su bile dobre, ali ne i da pobede sa ovolikom razlikom.

 

Kad se pogledaju prethodnih 6-7 evrovizija, nema tu pobednika koja je stvarno i bila najbolja pesma, a jos su to bile ubedljive pobede. Ja bih tamo namerno slao najgori tres, bolje nisu ni zasluzili.

Link to comment
Share on other sites

Sve sto treba da se ocenjuje je nastup, kvalitet pesme i kvalitet izvodjenja (ne tim redom, ali to je najvaznije).

 

Pogledamo 2018. godinu:

 

image.thumb.png.9e3baf418277c41b71b9f5cdf1cd00b8.png

 

Izrael, Kipar, Austriju i Svedsku je gurao ziri, pri cemu je bilo ocigledno da prve dve imaju kampanju iza sebe, a druge dve pesme su plagijat i nula od pesme.

 

Estonija koja je imala glascinu zavrsila iza Svedske, Danska koja je imala odlicnu kompoziciju i nastup zavrsila tu gde jeste samo zbog publike, a bolji od njih su bili plagijat (Austrija) i saljive neozbiljne pesmice (Ceska i Svedska).

 

Takodje je skandal sto su Izrael i Kipar dobili ovoliko bodova vise od ostalih - ona iz Izraela ne zna da peva (refren su izneli pomocni vokali, ne ona), pesma je grozomorna, a izvodjenje je dobro samo ako je bitno sto ona salje poruku o "jacini i snazi zena u sadasnjem svetu".

 

Jedna Bugarska je pokradena (jednostavno nisu imali takvu kampanju i niko za njih nije mario), a toliko su ulozili u pesmu.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, goldberg said:

 

Ne mora da znaci, ova grupa je vec imala jedan hit 2019., zvao se "Spirit in the Sky", totalno pevljiva melodija sa mocnim refrenom i glasovima i evo kako su prosli:

 

image.thumb.png.bd437d5a40c093bfab770d0a91e6b41c.png

 

Lazarev je imao hit kad je izgubio od Jamale, ove pesme se ne secam. Italija i Holandija su bile dobre, ali ne i da pobede sa ovolikom razlikom.

 

Kad se pogledaju prethodnih 6-7 evrovizija, nema tu pobednika koja je stvarno i bila najbolja pesma, a jos su to bile ubedljive pobede. Ja bih tamo namerno slao najgori tres, bolje nisu ni zasluzili.

 

Spirit in the sky je osakacen sudijama - da se gledaju samo glasovi publike pobedili bi.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, goldberg said:

Sve sto treba da se ocenjuje je nastup, kvalitet pesme i kvalitet izvodjenja (ne tim redom, ali to je najvaznije).

 

Pogledamo 2018. godinu:

 

image.thumb.png.9e3baf418277c41b71b9f5cdf1cd00b8.png

 

Izrael, Kipar, Austriju i Svedsku je gurao ziri, pri cemu je bilo ocigledno da prve dve imaju kampanju iza sebe, a druge dve pesme su plagijat i nula od pesme.

 

Estonija koja je imala glascinu zavrsila iza Svedske, Danska koja je imala odlicnu kompoziciju i nastup zavrsila tu gde jeste samo zbog publike, a bolji od njih su bili plagijat (Austrija) i saljive neozbiljne pesmice (Ceska i Svedska).

 

Takodje je skandal sto su Izrael i Kipar dobili ovoliko bodova vise od ostalih - ona iz Izraela ne zna da peva (refren su izneli pomocni vokali, ne ona), pesma je grozomorna, a izvodjenje je dobro samo ako je bitno sto ona salje poruku o "jacini i snazi zena u sadasnjem svetu".

 

Jedna Bugarska je pokradena (jednostavno nisu imali takvu kampanju i niko za njih nije mario), a toliko su ulozili u pesmu.

 

Kipar nije imao nikakvu kampanju. Pratio sam od pocetka Kipar, i prvi put kad sam slusao bilo je u fazonu ok neka Bejonse/Sakira sa buvljaka, i po kladionicama je bila oko 30. mesta. Kad je prvi put nastupila uzivo na probi pocela je da skace kao besna, to sam takodje primetio na kladionici - preskocila je 20 mesta i bio sam u fazonu ok sta je ovo, nasao video i bilo mi je jasno. Izrael je poguran, Kipar je ocigledno trebalo da pobedi.

 

Austrija je klasicna tralala pesma, sa ubedljivo najboljim pevacem te godine. Estonka je dobra, ali operska pevacica, to nije proslo i tesko da ce proci. Nemacka je jednostavno sranje, ovaj je kao poznat pa je dobro prosao i imao je klasicnu tuznu pesmicu koju peva muskarac i to je te godine bilo in.

 

Danska jeste bila najbolja prema publici i nije mi bilo jasno kako su bili tako nisko posle sudija.

 

Ceska je zapravo bila drugi favorit do takmicenja i smenjivala se sa Izraelom. Klinac je imao slab nastup i to je to. Spot mu je ubedjivo najbolji, voleo ga ne voleo, to je moderan pop koji klinci vole, plus je radio friendly. Bio bi drugi da je imao dobar nastup lagano, ili hajde treci posto je Kipar pokidao.

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Stiletto said:

 Po kladionicama, prvi favorit su Švajcarska i Malta. Srpkinje na 33. mestu od 40 takmičara.

 

Malta je fazon Nete, a Svajcarska Holandije od pre dve godine.


Cenim da i jedni i drugi nisu u top 5. Mislim da ima dosta dobrih opklada ovde.

 

Ukrajina se kotira kao 12. u prvom polufinalu, prolazi u finale je fikscina, mogu cak i do top 3 tamo. Slicno i Hrvatska kao 10. prolazi sigurno. Na iznenadjenje - Kipar koji se kotira kao cetvrti ne prolazi u finale, mada to je Kipar, oni uvek prodju. Ali ova pesma uopste nije popularna niti dobra, u finalu nista nece da urade ako prodju a prognoziraju im top 10 teoretske sanse nema posto je ni sudije nece voleti a kamoli publika.

 

Mi prolazimo u finale je isto laganica, smesno nam je polufinale, 12. smo favoriti.

 

Poljska ne ide u finale kao sedmi favorit je solidna opklada, Finska ne ide u finale kao cetvrti favorit takodje, mislim da ovaj Linkin Park fazon ne prolazi u 2021.

 

Island osvaja polufinale 2 nije lose, mada je far fetched.

 

Litvanija top 3 je 4.5 kvota prosek - poklon IMO. Mislim da cu to da singliram. Svedska i Island su malo nize ali bar jedna od te tri ulazi tako da ste u plusu. A ne bih se iznenadio da to i bude poredak - Svedska, Litvanija, Island na kraju, jer Svedska mislim da uzima lagano od sudija kao i uvek, radio friendly, crnac koji lici na zenu, lepo peva, kad su onom od pre dve godine sa jednom od najgorih svedskih pesama u poslednjih 10 godina dali onoliko poena ovo je sigurica.

 

Ukrajina i San Marino top 10 su takodje preko 3 kvote.

Link to comment
Share on other sites

 

Spot je vrh. Ali imali smo dosta spotova koji su vrh pa nisu nista uradili.

 

Pitanje kako ce da zvuci uzivo. Plus, jako podseca na Arcade koji je tehnicki prosli pobednik. Apsolutno nikad se nije desilo da pobede dve iste pesme.

 

Stvarno ne vidim kako ce ovo da pobedi, jeste da izgleda da je slabija godina, ali uvek neko odskoci uzivo ili zbog scenskog nastupa, ja ne znam sta ovde moze da bude dobro na sceni. Samo ce da izgleda gore jer je spot brutalan.

 

Sa druge strane Island i Litvanija su bili favoriti publike prosle godine, u nekim neformalnim glasanjima fanovima te dve pesme bi bile na prva dva mesta. I jedini su od svih uspeli da izbace pesme koje su priblizne ili cak i bolje nego prosle godine, dakle ne mogu da prodju lose nikako. Narocito Litvanija, koja ima i angazovanu pesmu oko pandemije (zbog toga i Ukrajina prolazi dobro lagano).

 

San Marino ima i Flo Ridu, ne znam da li ce se pojaviti zapravo, al ono, moglo bi da ih pogura dosta.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, McLeod said:

 

Kipar nije imao nikakvu kampanju. Pratio sam od pocetka Kipar, i prvi put kad sam slusao bilo je u fazonu ok neka Bejonse/Sakira sa buvljaka, i po kladionicama je bila oko 30. mesta. Kad je prvi put nastupila uzivo na probi pocela je da skace kao besna, to sam takodje primetio na kladionici - preskocila je 20 mesta i bio sam u fazonu ok sta je ovo, nasao video i bilo mi je jasno. Izrael je poguran, Kipar je ocigledno trebalo da pobedi.

 

Mozda je trebalo da pobedi, ali ne tolikom razlikom.

 

Unistili su takmicenje i sveli ga na jedan evropski konsenzus, a jasno je da je blokovsko glasanje bilo bolje od ovoga (a blokovsko glasanje je uzas).

 

Quote

Austrija je klasicna tralala pesma, sa ubedljivo najboljim pevacem te godine.

 

Austrija je plagijat, sa pocetnim refrenom koji je isti kao "New Age" Marlona Roudettea.

 

Quote

 

Estonka je dobra, ali operska pevacica, to nije proslo i tesko da ce proci.

 

Mozda nije proslo u nekoj boljoj konkurenciji, ali ovde pricamo da su svi odabrali Netu i "AleAle" pre nje.

 

Bukvalno se insistira da favorit samo treba da potvrdi pobedu i to se stalno desava poslednjih godina. Valjda je bitno kako je neko nastupio uzivo na samom takmicenju, kakav je imao nastup, umesto toga samo se odgledaju pesme na youtube i takmicenje ne mora ni da se odrzava.

 

Quote

 

Nemacka je jednostavno sranje, ovaj je kao poznat pa je dobro prosao i imao je klasicnu tuznu pesmicu koju peva muskarac i to je te godine bilo in.

 

Ne secam se Nemacke, verujem da je bila losa pesma.

 

Quote

Danska jeste bila najbolja prema publici i nije mi bilo jasno kako su bili tako nisko posle sudija.

 

Zato sto taj strucni ziri nije strucan nego ih sacinjavaju osobe koje sebi dozvoljavaju da namerno stavljaju kao poslednje predstavnike Azerbejdzana (u jermenskom ziriju) i Jermenije (u ziriju Azerbejdzana), da ne govorim koliko je sam taj proces los, da svako mora da poredja brojeve od 1 do 25 i na kraju se svi nekako sloze i glasaju za iste, kao da poseduju kolektivni um.

 

"Ako svako misli isto, niko ne misli dovoljno." - sto znaci da treba ocekivati da jedan ziri ne da ni bod Austriji ili Izraelu, kad oni svi zapeli za Austriju, Svedsku, Izrael i Kipar.

 

Quote

Ceska je zapravo bila drugi favorit do takmicenja i smenjivala se sa Izraelom. Klinac je imao slab nastup i to je to. Spot mu je ubedjivo najbolji, voleo ga ne voleo, to je moderan pop koji klinci vole, plus je radio friendly. Bio bi drugi da je imao dobar nastup lagano, ili hajde treci posto je Kipar pokidao.

 

Mnogo jaca pesma je bila Bugarska, Danska ili Estonija od Ceske.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Nije toliko sta vole, koliko se siri taj hajp pa svi glasaju za isto (sto nije bio slucaj u prvoj polovini ovog veka).

 

Evo 2004. pobedila je Ruslana sa 280 bodova, ispred Joksimovica sa 263 i Rouvasa sa 252, iza njih su bile takodje dobre pesme "For Real" i "Stronger Every Minute". Svaka od ovih pesama je imala nesto sto je odskakalo od konkurencije.

2005. mozda i najbolja godina na ES, mala razlika medju vodecima, odlicna Malta, Luminita Angel, Shiri Maimon i Walters i Kazha, a bilo je bas dosta dobrih pesama

2006. Maskirani sastav iz Finske pobedjuje sa tada velikom razlikom, a opet 292-248 i nije tolika razlika, jos su u vrhu bile zaista dobre pesme

2007. Zaista tres konkurencija, ali i ne tako velikom razlikom

 

Sta imamo u poslednjih pet godina?

 

2019., odnosno pretprosle godine, pa da li su Duncan i Mahmood stvarno bili toliko bolji da dobiju onako ubedljivo.

2018. Izrael sa 200 bodova vise od treceg i 300 od Estonije i Danske?

2017. Ti kazes da publika evrovizije voli tres i pop, pa kako Sobral dobi cak 758 bodova ili skoro 400 vise od treceplasiranog?

 

Da sad ne nabrajam dalje, ali od ES ocekujem takmicenje, izvodjenje pesama i glasanje gde nece svi glasati isto. U poslednjih par godina dobijamo da se zna ko su favoriti, bukvalno svi dele 12 i 10 bodova istim pesmama, bukvalno svima se svidja isto, zato i nisam gledao 2019., a necu ni sada.

Link to comment
Share on other sites

Sobral je izuzetak, mada je meni ta pesma posle onog Azerbejdzana najgori pobednik u 21. veku. Realno, pesma je sranje, pogodilo se da te godine taj neki antijunak Evrovizije i pobornik "prave muzike" pobedi. Pesama onakvih ima na tone, u tom zanru je bukvalno kao Sergej Cetkovic crnogorskog popa, plus mu je svaka pesma ista.

 

Isto mozes da postavis pitanje kako je Lordi pobedio, jednostavno desi se, nesto drugacije i zanimljivo u tom trenutku, plus slaba konkurencija.

 

Sobral je pobedio ispred Bugarina koji je ok i bio je vidjen pobednik, ali bas onako metiljav popic koji obicno prodje solidno na Evrosongu al retko pobedi. Epic Sax Guy treci na to sto je dosao opet posto je postao meme, ostalo je uglavnom smejurija, Italijan dosao kao favorit, upao u top 10 jedva kao favorit zirija, isto kao i Australijanac koji je bio ocajan u glasovima publike, pa ona zbunjena devojcica iz Belgije koja je isto imala slab nastup...

 

A razlike u poenima ti postaju vece i vece jer su drugacija bodovanja, sad se sabira ukupno svi glasovi publike i zirija i zato su razlike duplo vece. Ribak je i dalje pobednik sa najvecom razlikom mislim (mada mozda je i Euforija) ako podelis sa dva.

 

I jos jednom, Ceh je zapravo losije prosao nego sto je trebalo. Kao sto ce i ove godine Svajcarska da prodje losije od ocekivanog.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, McLeod said:

 

Spot je vrh. Ali imali smo dosta spotova koji su vrh pa nisu nista uradili.

 

Pitanje kako ce da zvuci uzivo. Plus, jako podseca na Arcade koji je tehnicki prosli pobednik. Apsolutno nikad se nije desilo da pobede dve iste pesme.

 

Stvarno ne vidim kako ce ovo da pobedi, jeste da izgleda da je slabija godina, ali uvek neko odskoci uzivo ili zbog scenskog nastupa, ja ne znam sta ovde moze da bude dobro na sceni. Samo ce da izgleda gore jer je spot brutalan.

 

Sa druge strane Island i Litvanija su bili favoriti publike prosle godine, u nekim neformalnim glasanjima fanovima te dve pesme bi bile na prva dva mesta. I jedini su od svih uspeli da izbace pesme koje su priblizne ili cak i bolje nego prosle godine, dakle ne mogu da prodju lose nikako. Narocito Litvanija, koja ima i angazovanu pesmu oko pandemije (zbog toga i Ukrajina prolazi dobro lagano).

 

San Marino ima i Flo Ridu, ne znam da li ce se pojaviti zapravo, al ono, moglo bi da ih pogura dosta.

 

Ne zaboravi da je Gjon Muharemaj Albanac, to nosi kamaru glasova iz dijaspore.

Link to comment
Share on other sites

Ma gde. Pa Albanija je jedna od najgorih zemalja na Evroviziji. Ta prica o dijaspori i kako neki glasaju jedni za druge je precenjena plus totalno nivelisana od kako su uveli sudije. Grcka hoce da glasa za Kipar i obratno ali pesma mora biti bar pristojna da bi imalo efekta.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, goldberg said:

Sve sto treba da se ocenjuje je nastup, kvalitet pesme i kvalitet izvodjenja (ne tim redom, ali to je najvaznije).

 

Pogledamo 2018. godinu:

 

image.thumb.png.9e3baf418277c41b71b9f5cdf1cd00b8.png

 

Izrael, Kipar, Austriju i Svedsku je gurao ziri, pri cemu je bilo ocigledno da prve dve imaju kampanju iza sebe, a druge dve pesme su plagijat i nula od pesme.

 

Estonija koja je imala glascinu zavrsila iza Svedske, Danska koja je imala odlicnu kompoziciju i nastup zavrsila tu gde jeste samo zbog publike, a bolji od njih su bili plagijat (Austrija) i saljive neozbiljne pesmice (Ceska i Svedska).

 

Takodje je skandal sto su Izrael i Kipar dobili ovoliko bodova vise od ostalih - ona iz Izraela ne zna da peva (refren su izneli pomocni vokali, ne ona), pesma je grozomorna, a izvodjenje je dobro samo ako je bitno sto ona salje poruku o "jacini i snazi zena u sadasnjem svetu".

 

Jedna Bugarska je pokradena (jednostavno nisu imali takvu kampanju i niko za njih nije mario), a toliko su ulozili u pesmu.

 

Mislim da je ovaj novi sistem glasanja zaustavio mešetarenja i blokovsko glasanje. Ovim novim sistemom je žiri dobio veću ulogu i po meni je to dobro. Državama je oduzeto da u live glasanju šteluju rezultate i to je takođe prebačeno na ovaj sistem gde je sve elektronski i ostaje trag o svakom glasu. Jedino što je loše u ovom sistemu je da marketng može da donese pobedu ali tako je uvek bilo.

 

Kada se razmišlja o pobedi mora se imati na umu ko glasa. Za žiri je jasno da su to ljudi iz tog esnafa, ostaje da vidimo publiku. 90% njih su mladi ljudi + LGBT zajednica. Dakle ako se njima ne svidiš možeš da se slikaš. Zato recimo rokeri mogu da pobede jedino ako se maskiraju kao Lordi. Da se ne lažemo Lordi da nije bio maskiran bio bi negde pri dnu, iako ja lično smatram tu pesmu za vrlo dobru. Da neko ko ima samo kvalitet pobedi mora da mu se potrefi godina plus da razvali kao na primer onaj Portugalac.

 

Za Izreal se znalo da će pobediti čim je izbacila pesmu jer je trendi i većini se svidela (govorim o onima koji glasaju, ne o nekom ko je samo gledalac pa komentariše kao mi ovde) dakle njoj ni marketnig nije trebao sigurno bi pobedila. Slično je i ove godine. Imamo za sada dva kandidata za pobedu, Švica i Malta. Malta je trendi pesma koja će se svideti publici, Švica ima ekstra dobru pesmu koja će se svideti žiriju (ako je dobro otpeva live). E sad treba sačekati april jel sada radi marketing i kvote se menjaju, tek polovinom aprila ćemo imati prave kvote tako da ne bi bilo čudo da još neko potone a neko ispliva u top 3. Ja još nisam preslušao ovih top 10 ali te dve i FRA i BUG sam čuo i mislim da su kvote sasvim ok. FRA pesma je čak bih rekao predobra za EV i čudi me da je ovako visoko no videćemo da li će tu i ostati.

 

Jedan klasičan primer kvalitetne pesme i odličnog izvođenja je ova pesma :

 

 

 

Žena je operski pevač i otpevala je za medalju a tema pesme je depresija koja odnosi sve više i više života u moderno vreme. No tu je i problem, marketnig nije odrađen na nivou plus mladim ljudima je depresij isuviše teška tema tako da je na kraju završila 9. A takvih primera verujem da bi svi mogli da iskopamo na desetine.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Klotzen said:

 

Mislim da je ovaj novi sistem glasanja zaustavio mešetarenja i blokovsko glasanje. Ovim novim sistemom je žiri dobio veću ulogu i po meni je to dobro. Državama je oduzeto da u live glasanju šteluju rezultate i to je takođe prebačeno na ovaj sistem gde je sve elektronski i ostaje trag o svakom glasu. Jedino što je loše u ovom sistemu je da marketng može da donese pobedu ali tako je uvek bilo.

 

Nije uvek bilo tako.

 

Postavljao sam vec rezultate sa ranijih takmicenja i bili su mnogo tesniji rezultati.

 

Rekao je @McLeod da je to zbog vise bodova u opticaju, jeste delom i zbog toga, ali treba videti broj 12 i 10 bodova koje su dobile 1. i 2. pesma ranije i sada - upravo zbog blokovskog glasanja nisu svi glasali za istu pesmu. I to je meni bolje, ne zelim da znam ko je pobedio pre takmicenja, ne zelim da gledam kako se svi odusevljavaju Sobralom jer je jadan imao problema sa zdravljem pre nastupa - neko moze i to je njegovo pravo, ali ovde se radi o agresivnom nametanju da svi moraju da misle isto, sto se vidi i po rezultatima.

 

Dobro je sto je ziri dobio vecu ulogu? Jedino sto je to donelo je da oni svi namecu neki svoj ukus, kao da su svi zajedno glasali, pa se onda dobije da Danska 2018. ne dobije skoro ni poen od zirija, ali plagijat kao sto je Austrija ili nebitna pesma poput Svedske te godine dobije ogroman broj bodova.

 

7 hours ago, Klotzen said:

Za Izreal se znalo da će pobediti čim je izbacila pesmu jer je trendi i većini se svidela (govorim o onima koji glasaju, ne o nekom ko je samo gledalac pa komentariše kao mi ovde) dakle njoj ni marketnig nije trebao sigurno bi pobedila.

 

Cemu onda sluzi takmicenje? Da odslusamo te pesme i svi zajedno kao ovce uzmemo mobilni i glasamo za pobednicu.

 

Zna se i za Vucica i SNS da ce da dobije 50% i pre izbora, pa to nisu nikakvi izbori. Pa kladionice su pogresile za Trumpa i Brexit, a za ES nikako da pogrese, to je ludilo u sta se to sve pretvorilo.

 

7 hours ago, Klotzen said:

Jedan klasičan primer kvalitetne pesme i odličnog izvođenja je ova pesma :

 

 

 

Žena je operski pevač i otpevala je za medalju a tema pesme je depresija koja odnosi sve više i više života u moderno vreme. No tu je i problem, marketnig nije odrađen na nivou plus mladim ljudima je depresij isuviše teška tema tako da je na kraju završila 9. A takvih primera verujem da bi svi mogli da iskopamo na desetine.

 

Meni uopste nije bitan tekst pesme.

 

"The Riddle" je odlicna pesma iako tekste nema nikakvog smisla. Takodje, volim da slusam neke pesme sa ES na francuskom iako ne znam francuski - slicno je i sa pesmama na drugim stranim jezicima, kao sto je ove godine Ukrajina ili Srbija 2007. ili ona pesma iz Belgije na izmisljenom jeziku koja je takodje odlicna.

 

Moze neko da trazi prevod, ali je sustina da je tekst sporedan (barem bi tako trebalo, a vidimo da nije - Neta otpeva o snazi zena i da one nisu igracke i eto "bravo carice, evo glasa za tebe"). Kvalitet melodije, kvalitet izvodjenja, kvalitet nastupa - to je sve.

Link to comment
Share on other sites

Pa niko meni i tebi ne brani da glasamo za koga hoćemo niti je zabranjeno određenim grupama da koriste marketnig. Kada bi naša generacija glasala koliko mladi i LGBT onda bi pobeđivali i oni koji su po našem ukusu. Do tada ostaje da uživamo u onom što preostaje a to je par pesama svake godine koje se svide svakom od nas. Ni meni se Izraelska pesma nije svidela ali sam naučio da isključim lični ukus i analiziram realno. To je nešto novo do sada neviđeno, u trendu je jer ide u smeru moderne muzike, ima solidan tekst i catchy refren. Dakle to je upravo primer koji bi ti trebao da podržiš jer ta pesma osim sa samim tesktom briljira u ostalim aspektima. U poređenju sa ostalima bilo je jasno da je nijedna pesma neće moći dostići. Slično je bilo i sa onom Eupfhoria, znalo se odma da će pobediti jer bila par koplja ispred konkurencije. Jedine šanse u tim slučajevima su bile da nastup bude loš pa da ih žiri osakati. Inače je kod žirija Izraelka prošla dosta loše, dobila je samo jednu 12-ku ali je nadoknadila kod publike.

 

Naravno da tekst uzima učešća u oceni. I to ne samo žirija nego i publike. Ali postoje izuzeci kada neko ko nastupa rasturi u nekom drugom aspektu do te mere da ljudi zanemare tekst kao što sam gore već pomenuo. Imaš ocenu kompozicije i ocenu opšteg utiska kod žirija i u oba slučaja tekst utiče na te ocene. Nije isto kada se pojavi ona budala Kon sa katastrofalnim tekstom pesme ili recimo ovaj iz Švice ove godine koji nastupa sa pesmom o ozbiljnoj temi. Normalno da će kod žirija proći mnogo bolje. A bitno je i kod publike jer kada se neko dvoumi između dve pesme koje mu se sviđaju pogledaće tekst i odlučiti na osnovu njega. Zato uostalom većina takimčara snimi pesmu i na engleskom da bi mogli da je prezentuju svima, pre je to čak bila i obaveza no ne znam da li je tako i danas.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...